» »

Prestigio prenosnik

Prestigio prenosnik

«
1
2 3 4

dmitro ::

kaj menite se splaca kupit tale prenosnik za 380.000 sit z centrino 1.6ghz??
prestigio 157


je mogoce kdo na forumu lastnik prestigio notesnika? mi lahko pove kaksne izkusnje ima znjim?

sem v dilemi ker ne vem ce se splaca kupit HP ki je podobna konfiguracija samo drazji je za 80.000sit. ce se kdo kej spozna na prenosnike naj pove kaj se bolj splaca.
je velika razlika v kvaliteti HP, Prestigio, Dell,...?
  • spremenilo: dmitro ()

BloodyMan ::

Jst se tud odlocam kateri prenosnik kupiti. Tega prestigio 157 sem tud gledu. Zelo vredu se mi zdi s konfiguracijo in vsem, sam ne vem kaksna je kej kvaliteta nasploh!
Kje si pa gledu ta prenosnik za to ceno?

dmitro ::

v BoF-u imajo 156 in 157.

upam da se bo kater lastnik teh racunalnikov javu.
drgac sm pa v monitorju vidu neke opise prenosnikov. mozno da bom dal tistga jurja da vidm kako so kej ocenl.

okfec ::

Jaz sem svojega kupil pri www.nakupovanje.net, mislim da je bil cca 345000 z DVD/RW in RADEON 9600. Je pa zadeva super, se ga da dodatno sestavljati - lahko izberes procesor, disk, opticno enoto...

boštjan ::

teh 157 je šlo iz bofa že kar nekaj in noben se še ni vrnil pokvarjen,vseeno pa svetujem ogled zaslona zarad mrtvih pixlov
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

peci ::

Moja punca je pred mesecem kupila prenosnik prestigio Nobille 156 z procesorjem centrino 1,3 Ghz. Več tukaj!
Moram reci da je naredila pravo kupčijo, saj je to prava mašinca! Tako pravijo tudi v pc formatu. Cena je nizka, zraven pa dajo še 2 leti garancije...
Peci

jlpktnst ::

torej, nekdo ki je to kupil, kakšen pa je kaj občutek tipkovnice?

peci ::

Tukiimate vse modele Prestigio-v na enem mestu! Res so dobre cene za to kar dobis!
Peci

dmitro ::

kdo pa servisira prestigio prenosnike?? najbolj kar me pri nakupu takih firm skrbi je tehnicna podpora,servis,garancija.

vem da dell, hp,ibm imajo vsi neke podaljsane 3letne garancije in uradne servise ki so zanesljivi. za prestigio,solonote, itd... pa nimam pojma kaksna je storitev

boštjan ::

prestigiote pošlješ na asbis servis
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

kliker2002 ::

sem lastik prestigia 156 že tri meseca in sem super zadovoljen. Ima 1.6, pentium M, centrino teh. Da se pri naročilu tudikaj dodatno sestaviti, sam sem naročil trdi disk 60 GB in 512 MB RAM-a.Moram reč da baterije zelo dolgo držijo, odvisno od nastavitve procesorja.S samim hlajenjem ni problema ker se ne vključuje dostikrat in ni niti preglasen Je majhen in lahak. Zvočniki so tud ok.Tipka pa se tudi v redu, edina lepotna napaka je ta, da se tipkovnica mad tipkanjem čist mal zvija. Ma skoraj neopazno in mogoče ni pomembno. Nisem neki tatamata za te stvari zato sem tudi sam kar nekaj časa kupoval rač. revije, saj ne gre za malo denarja. Pri reviji Monitor je bil že nekajkrat nagrajen z zlatim monitorjem saj za to ceno tudi nekaj dobiš. To si pa želi vsak, kajneda! V cenovnem razredu do 400 tisočakov pa ga je taista revija postavila na prvo mesto. O igranju iger pa ne vem kako laufa ker nisem izprobal in ga tudi ne bom saj ga uporabljam za druge stvari. Vsak naj se prvo sam vpraša v kakšen namen ga potrebuješ? Kar se tiče HP in podobnih prenosnikov mislim da gre samo za prestiž in imena.
SM PONOSNI LASTNIK PRESTIGIA !!!

BloodyMan ::

Pred parimi dnevi sem se odlocal ker notebook da kupim in sem tud gledal tega prestigio. Sam mi ni bil vsec, ker se je tipkovnica in ohisje kr dobr upogibalo in ce prenosnik veckrat nosis naokoli ni ne vem kako dobr. Pol pa sem odlovil kupiti hp nx7010, ki je bistveno boljsi od prestigia.

dmitro ::

samo sodec po testih v monitorju je prestigio kar se tice cpu performanca precej boljsi.

pravtako pa so pograjali slabo vpet ekran pri HPju, res pri prestigio pa tipkovnico

miguelslo ::

Nameravam kupiti prenosnik tudi sam. Kak se vam pa zdi tale:

KLIK
_____

TribesMan ::

Joj Gericom... kok jest te firme ne maram...

Dej raj prestigio...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

smucar ::

Ponosni lastnik Prestigio 157 z DVD pekačem. Nimam nobenih težav, odločil za nakup po priporočilu prijatelja. Če koga zanima mi naj piše, lahko uredim nižjo ceno. Pri HP je prevelika resolucija in so premajhne črke za brati (pri nižji resoluciji se kakovost zaslona močno poslabša). Gericom in Tronote odvetujem. Za servis je poskrblejno v vseh večjih mestih (vsaj na Dolenjskem imamo kvaliteten servis).

nurmaln ::

@ St.Michael

Jest ti samo priporočam, da mal preveriš kje kupuješ. Trgovina na katero si naredil link nima veze s pooblaščenimi kanali v sloveniji ampak na lastno roko uvaža iz tujine zaradi česar imaš lahko kasneje probleme z garancijo. Pravijo sicer da oni prevzamejo računalnik če je kaj narobe in ga popravijo ampak vidiš lahko tudi da gre za d.n.o. Če grejo jutri po gobe boš prenosnik nosil na servis v tujino.

dmitro ::

nasel sem super ugodno ponudbo za prestigio 157. konfiguracija je naslednja:

intel centrino pentium 1.7GHz (dothan 2mb L2)
Zaslon TFT 15,1” SXGA 1400x1050
Grafična kartica ATI Mobility Radeon 9600, 64 VRAM
Pomnilnik 512 MB 333 MHz DDR razširljiv do 1GB
Trdi disk 60GB 5400 rpm
DVD/ CDRW kombo enota
Integriran 56K v.92 modem in 10/100 mrežna kartica
Zvočna kartica pro z optičnim izhodom (omogoča priklop na surround sisteme)
Lithium-ion baterija
Wireless lan 802.11g (54Mbps)
Čitalec kartic SD, MMC in MS, slovenska tipkovnica
Vmesniki: 3x USB 2.0, 1 x IEEE1394 Firewire, 1x parallel, VGA, Infrared, S-Video TV-Out, 1x PC Card Type II, audio in
Dimenzije: 27 x 32,6 x 3 cm, teža 2,68 kg
Garancija: 2 leti

cena 360.000 sit (DDV vkljucen)

dmitro ::

aja se dodatne opcije :

DVD zapisovalec 4x: 13.100 SIT + DDV
dodaten ram 512 MB DDR333 SO DIMM 200pin: 22.700 SIT + DDV
hdd 60/7200: 17.000 SIT + DDV
hdd 80/5400: 17.000 SIT + DDV
Torbica STANDARD: 6.490 SIT + DDV + DDV
Torbica DE LUXE/TRAVELER: 10.550 SIT + DDV

romci ::

dobrotnik, in kje si to nasel, ce ni skrivnost?
-- not all those who wander are lost...

unregistred ::

Prestigio 157
1.6GHz 2MB
512 MB
60 GB/5400
DVD+RW
15.1" 1400x1050 R9600 M 64 MB
Torbica + brezžična optična miška
359.990 sit v Bofu, tam imajo pomoje najceneje in največjo ponudbo teh notesnikov

dmitro ::

bo kej pogledu zasebna sporocila smucar??

dmitro ::

tisti prestigio ki sem jst reku da se ga dobi za 380.000sit je naprodaj tule AGP

konfiguracija je super, ceneje kot v BoF-u:

Prestigio NOBILE 157
Zaslon TFT 15,1” SXGA 1400x1050
CPU Mobile Intel® Pentium® M-Centrino™ 1.7 GHz (2MB Dothan)
Grafièna kartica ATI Mobility Radeon 9600, 64 VRAM
Pomnilnik 512 MB 333 MHz DDR razširljiv do 1GB
Trdi disk 60GB 5400 rpm
DVD/ CDRW kombo enota
Integriran 56K v.92 modem in 10/100 mrežna kartica
Zvoèna kartica pro z optiènim izhodom (omogoèa priklop na surround sisteme)
Lithium-ion baterija
Wireless lan 802.11g (54Mbps)
Èitalec kartic SD, MMC in MS, slovenska tipkovnica
Vmesniki: 3x USB 2.0, 1 x IEEE1394 Firewire, 1x parallel, VGA, Infrared, S-Video TV-Out, 1x PC Card Type II, audio in
Dimenzije: 27 x 32,6 x 3 cm, teža 2,68 kg
Garancija: 2 leti

blue96 ::

40ksit doplacila za 200mhz+? optimisti.

dmitro ::

kje si to vidu?

dmitro ::

asja sorry tista cen gor je se z vgrajenim DVD snemalnikom. brez snemalnika pa z 1.7GHz procesorjem pa pride 360.000sit

matter ::

Jst mam 153C in sem tut zadovoljen.
Res ni izdelava ohišja na nivoju Acerja, Hpja ..., ampak dela pa super.
sploh cena/performance je sigurn prestigio dobra izbira.
Je pa res da ma en drug kolega Acerja iz nemčije, ki se lahko pohvali z 9700 grafično za 1200€. Ima še centrino 1.5, 512 rama, wifi b/g, ...
Super zadeva. Je pa res da ima monitor nekoliko slabši.
Grem basket pa bom neloke metal

unregistred ::

Dobrotnik zgleda da ne znaš najbolje seštevat.
Če je v Bofu 157, 359.990 in ima dvd writer, je ceneje kot tvoja različica saj je razlika med 1.6 in 1.7 manjša kot med cdrw/dvd in dvd+rw.
Sicer pa popolnoma enaka različica kot si jo napisal ti samo z 1.5GHz Dothanom pride v Bofu 329.990, kar je spet ceneje kot AGP plus tiste opcije na 1.7GHz
Pa še vedno dobiš zraven gratis torbico in brezžično optično miško.

dmitro ::

samo v bofu je tolk dnarja ce se ne motm 1.5GHz

sicer pa gre ta debata lahko v nedogled in se nekomu zdi 360.000 sit brez dvd zapisovalca in 1.7ghz procesorjem bolj ugodno kot 359.000 al kokrkol ze za 1.5(1.6??) plus dvd zapisovalec.

jaz osebno imam raje hitrejsi procesor kot DVD writer in zato sem pac napisal da je ugodno.

Arthur ::

kolk sta pa uredu monitorja na teh prenosnikih?
ghosting, kontrast, barve..?

iščem nekaj za "tipkat, mal interneta, pa mail". tako da je monitor ena pomembnejših lastnosti.

za gornje potrebe, je še kaj ugodnega razen prestigiotov (in solotov)?

morphling1 ::

Tisti 157 ima res 1.6GHz, meni lahko verjameš :)) razlika 100MHz pa ne odtehta funkcionalnosti DVD pekača. Današnji časi so taki da je DVDRW že skoraj v vseh novih desktop mašinah, mediji so poceni torej kaj češ lepšega kot pisat na 4.7GB :)

Arthut Dent nekaj takega bi bil recimo Prestigio 156 za 259.990 (1.5GHz celeron M s 512kB L2, torej hitra zadeva) 256MB ddr, 15.1" XGA DVD+RW 40GB HDD, 54Mbit Wifi... Zaslon na tem notesniku je vsaj za moje pojme popolnoma zadovoljiv.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

no dons sm su prov prevert v bof glede tistga prestigia 157 1.6mhz, za katerega trdi unregistered da stane 359.000sit.
cena je 379.990 sit in nikoli ni bila 359.000.
pa tud nism cist siguren da je dvd writer not.
se pravi 360.000sit je se vedno najugodnejsi prestigio 157 s centrino 1.7mhz.ce pa se kdo rabi dvd writer pa naj pristeje se 14.000sit + ddv kar znese 380.000sit.

Arthur ::

ahh, zdaj moram pa na dveh koncih spraševat za ta laptop (je razen te še ena skoraj identična tema).

monitor je torej uredu, pozabil pa sem vprašat, kakšna je tipkovnica?

pri JAE imajo tudi zelo zanimivo ponudbo:

Butterfly Mobile CM15k Ultra
Cena (SIT): 264.900

Intel Pentium-M Centrino 1.5 GHz DOTHAN z 2048 kB 'cache',
15" TFT LCD zaslon XGA ločljivosti 1024 x 768,
256MB DDR delovnega pomnilnika
trdi disk 40 GB s 5400 obrati/minuto in 8 MB 'cache' medpomnilnika,
CD-R/RW/DVD-ROM Combo enota,
4 x USB 2.0, FireWire, 10/100 LAN mrežni vmesnik, 56k modem, podpora za dodatni brezžični LAN vmesnik z anteno, zvočni procesor z avdio izhodom, 2 zvočnika, mikrofon,
grafični procesor s TV izhodom,
2000 mAH Li-ion baterija.
Mere: 326x277x36,7 mm.
Dve leti garancije

dokupil bi 256 rama, in bi prišlo ~270k, kar je ful ugodno za Dothana in 512 rama, grafične pa itak ne rabi boljše.
tudi tu me zanimata tipkovnica in monitor.

pa kar lep je (vsaj na sliki):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

morphling1 ::

Dobrotnik jaz ti pa povem da cena je 359.990 sit in je taka že nekaj časa. Zgleda da fantje še niso popravili etiket, na blagajni bi ti seveda računalo to ceno, pa seveda gre za DVD+RW enoto.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

ce pa sm biu tm, ni blo etikete sem pa vprasal prodajalca in mi je reku da je 379.000. grem stavt da ce grem dons pogledat bo etiketa z isto ceno gor.

sicer pa mam eno vprasanje se splaca hp prenosnik kupit v taki trgovini kot je bof??

al mi priporocate kje drugje

boštjan ::

nova cena nja bi začela veljati s izdajo kataloga.ne vem pa zakaj ne bi smel kupiti HP v BOFu?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

dmitro ::

nisem rekel da ne bi smel. nisem preprican ce vejo kaj prodajajo ce me razumete. itak ce bom kupil pri njih jim bom rekel naj najprej prizge da vidim konfiguracijo ce je tocna.
glede racunalnikov ki so v tistih vitrinah.najbrz ni z njimi nic narobe ne , mislm noben ne ve kaj so elal z njim. sam sem take vrste cloveka da najraje kupim stvar original zapakirano, brez da bi jo kdo kdaj prizigal.

morphling1 ::

Dobrotnik, cena v Lj je že nekaj dni 100% 359.990 sit in prodajalec ti 100% ni pogledal v računalnik kaka je cena, ampak je imel napačno etiketo, kako to vem ? Pač vem in to res 100% :)

Glede tvojega strahu pred razstavnimi modeli, z njimi je vse ok in so samo lepo razpakirani ter postavljeni v vitrono. Če so na zalogi, so tako in tako vsi original zapakirani, če je pa zadnji kos se ti ga naroči in ga imaš v 1-2 dneh (če seveda je na zalogi) zopet v trgovini.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

meni bi prodali tistega iz vitrine. kaj ti delas v bofu slucajno?

dmitro ::

ok cena je ista v obeh trgovinah.kje bi raje kupili racunalnik. v bofu ali v AGP kranj??

morphling1 ::

Cena je enaka, samo v Bofu dobiš še torbico in brezžično optično miško, jo v AGP tudi ?
Sicer pa ne delam v Bofu :)

ps. pa na zalogi sta še dva komada omenjenega notesnika, tako da ga ne bi dobil iz vitrine :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

ne gre zdaj za prestigio. pac prenosnik ki je v obehtrgovinah se pravi v bofu in agp racunalniki in je v drugi trgovini bolj poceni. ni nobenih torbic pa misi zraven niti v bofu niti tam. kje bi kupili racunalnik je bilo vprasanje. v trgovini specializirani za take racunalniske stvari ali v bofu?

morphling1 ::

Zakaj ti misliš da veš več kot jaz o prestigio notesnikih v Bofu :) Če rečem da je zraven torbica in miška, potem je.
Na drugo vprašanje si pa sam najdi odgovor...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

kdaj pa sm reku da zraven prestigio v bofu ni miske pa torbice. kokr se jst spomnm nikol.

Dr_M ::

pa veste, da so prestigio izdelki narjeni v rusiji??
sicer, ce vas to ne moti, ni problema, ampak mene to odvraca od nakupa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

romci ::

Sej so bli Migi tud narjeni v Rusiji... :\


edit: ...ce je seveda tole zgornje letelo na spekulacije o kvaliteti izdelkov (da ne bo komentar izpadu glup :))
-- not all those who wander are lost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romci ()

Dr_M ::

romci: ja sej zato so jih pa samo oni, pa se par levih drzav uporabljal :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Ja glede na to da vem da so bli HPji in Delli in Gatewayi narejeni na Taiwanu, v Kitajski, ali Koreji pa kar skačem od veselja, ker oni pa proti rusom rs obvladajo...

Tko je to... ubistvu sploh ni več važno kje je fabrka... fabrke se delajo po najnovejših standardih, vpliv folka na proizvodnjo je minimalen, ker dobijo pod roke samo tista opravila, kjer nimajo kaj zajebat... plačani so temu primerno... in ker evropejci nočemo delat za male pare, pač fabrke postavljao tam kjer je cenej delovna sila.

No drgač je pa tako firma sama je res iz rusije, sam njihovi notesniki pa so OEM produkti firme Aopen... tako da se ne pretirano sekirat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Ja glede na to da vem da so bli HPji in Delli in Gatewayi narejeni na Taiwanu, v Kitajski, ali Koreji pa kar skačem od veselja, ker oni pa proti rusom rs obvladajo...

ce ne druzga, majo tajvanci,korejsi in kitajci v tem poslou dolgoletne izkusnje, rusi pa....pac rusi&vodka :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Aja zanimivo je to da je to da je tale 158W hudičevo podoben Dellu Inspiron 8600... čudna so pota gospodova :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362433 (1766) rokleb
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345062 (3392) okfec
»

Compaq laptop konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
6849 (760) glinik
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222801 (2334) Arthur
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453291 (2076) Lex

Več podobnih tem