» »

nakup notebooka

nakup notebooka

«
1
2

lali12 ::

Kopujem notebook,pa bi prosil za mnenje lastnike in poznavalce za oceno tegale notebooka klik.Prosim za resne in argumentirane odgovore.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

neres ::

Ma dej, vsaj znamko PRENOSNIKA napiši v naslov...

lali12 ::

TroNote A45-SXD.Ali pa klikni na KLIK.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

neres ::

v NASLOV teme.

To sem pa napisal zato, ker je tem s takim naslovom (kateri notebook, itd.) okoli 78 na dan.8-)

lali12 ::

Zdaj ko že veš za kateri prenosnik se zanimam bi te pa še prosil za tvoje mnenje.:))
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

mtosev ::

To je Clevo in Clevoti nastanejo od odpadnih delov DELLa in drugih...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lali12 ::

mtosev: in si povedal KAJ.Povej svoje mnenje vendar prosim ne žaljivo, ker eni si računalnike in ostalo robo kopujemo s svojim težko prisluženim denarjem.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

mtosev ::

To je čista resnica.

In večina teh prenosnikov se pregreva.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Ti hočeš slišat same dobre kometarje da bi mel garancijo za nakup prenosnika? Ali hočeš slišat tudi kakšno grajo kot je bila prej od mtoseva? Če ne sploh ne sprašuj ljudi za mnenje.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SepoX ::

Kolega je pred mescem kupil Tronota in se je po prvem polnjenju skurila plata:\ Ko so mu rekli, da bo popravilo trajal kak dober teden, je reku naj mu vrnejo denar in je šel kupit HP-ja:D

lali12 ::

To so pa že konkretni odgovori in mnenja in ne nočem samo pohval ,ampak realne in resnične nasvete.Pol mi pa prosim priporočajte nekaj do 200k.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Senzacionale ::

no sedaj ima mimovrste akcijo za HP prenosnik nx6110 C-M 370 PY382

klikni tule

V glavnem kvaliteta se z Tronote in Solonote ne more primerjati ker kot so ti ze omenili je Tronote in Solonote crap. Poden od podna pa ne zameri besedi. Vse se pregreva. Cimrov p4 3.0 se dere ko hudic, ko sem tipkal po tipkovnivi sem mislil da se mi bo uzgala roka od toplote in ohisje se upogiba. Glede na to je Gericom dosti boljsi kot tronote in Solonote. klik sem

Samo ce kopujes za 200 k bi ti predlagal prej omenjenega HP-ja, res da oprema malo slabsa od gericom a kvaliteta neprimerno boljsa. ceprav tudi z Gericom bi moglo biti v redu saj je anni v SLO in SLO je majhna tako da ce se bos na vsake pol leta zapeljal do anni in dal prenosnika servis bo se tudi slo.:D
http://www.dostavahrane.si

lali12 ::

Kakšno je vaše mnenje o tem ACER-ju. klik
Pa kakšni so ACER-ji v osnovi.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

flipflop ::

Poglej si še cene v tujini, znajo biti dosti nižje od naših.

mitjaje ::

No naj še jaz povem enkrat....

Pregrevanje boste občutili na vsakem prenosniku!!! Tu ne pride v poštev samo procesor... kaj pa disk, grafika in napajanje ?!?!
Seveda pride pri nakaterih prenosnikih to bolj do izraza pri drugih pa manj. Razlogi: neprimerna postavitev hardweara, slabše ohišje, vrsta procesorja, vrsta grafike...

PREGREVANJE:
- obremenitev diska za dalj časa vam bo dodobra ogrela ohišje prenosnika
- obremenitve grafične kartice pri igranju iger, pa sploh ne bom razlagal... Samo pazite da se ne opečete :D :D
- pri napajnju oz polnjenju baterije (Kaj čem tu razlagat, sej sami veste, da ko polnite teče skozi veli el. tok, ki posledično ogreva zadevo)
- Pri procesorjih najverjetneje ne boste občutili pregrevanja, boste pa slišali brenčat "klimo" v prenosniku. Edini procesor trenutno na trgu, je PM, ki ima avtomacko prilagajanje hitrosti procesorja, kar posledično pomeni manjše ogrevanje procesorja, zato se lahko "klima" prižge na vsakih 10 min in deluje 10s, toliko da temparaturo procesorja spravi na normalno. Ostali procesorji kot so: C, CM, P*, vsi AMD, pa še ne poznajo prilagajanja ferkvence, kar pomeni, da more hlajenje ves čas delovat...
www.ultrasplet.net

Vrocipes ::

Kupi nx6110 z intel pentium M 730 (1,6ghz) 2mb L2 cache. Sam sem ga kupil pred enim tednom in sem več kot zadovoljen. Za nakup tronote prenosnika pa je res škoda denarja. Nekaj razlogov:

-Slabe komponente kot je motsev že rekel
-Sestavljajo jih masovno, ter na hitro, samo da nekaj je (Odprli smo en tronote računalnik in to kar smo videli je katastrofa, komponente so bile na ohišje pritrjene z enim samim šraufom, vse skupaj pa je bilo zelo nestabilno
-Akumolator za 3pm, ter ponavadi procesorji, ki žerejo in žerejo energije.
-Poturijo zelo slabo tipkovnico, ter netrpežno ohišje
Seveda hočejo ponuditi čimveč za čimmanjšo ceno, vendar na račun drugih stvari, ki so vsaj meni pomembnejše.

Še žal ti bo, če kupiš tronote, Lep pozdrav

Easx ::

Lepo je ce poves zakaj ga rabis. Recimo jaz sem si kupil rabljen notebook od toshibe in dela bp za vse kar ga rabim, pa sem dal zanga dobrih 100k. Verjetno bom kupil se novo baterijo in pa 1gb rama in tako ravno prisel na ceno najcenejsega novega prenosnika, ki je pa dalec pod zmogljivostmi mojega :D

timi007 ::

Jaz sem kupil HP prenosnik nx6110 C-M 370 in sem zelo zadovoljen, tak da ti nakup mnogo bolj priporočam kot omenjega tronota.
Jaz sem ga kupil na hrvaškem in po vrnjenjem DDV-ju me je stal celih 170.000 SIT, pa še Bluetooth ima, ki ga tisti v enaa.com nima. Za tak dnar je prenosnik zakon!

Mal še poglej in najdi pravo ponudbo!

yimi ::

Sem pred podobno dilemo: kateri notebuk!

Razmišljam o hp nx8220 fina zadeva sam ekran nekej grajajo.

Drugače pa tronnote, solonote, gericom, prestigo,... Zatisni si oči in pojdi mimoin se reši skrbi, preglavic in obupa .

Sicer je res da tud če kupiš hp, ibm,... lahko gre kaj narobe. Sem že videl ko je sredi predavanja crknil disk na IBM notebooku t42p vrednem slab milijon. Je pa res da je manjša verjetnost da se ti bodo tečaji obrabili na hpju ali pa kakšnem ibmju ker so praviloma iz magnezija, ali pa ohišje počilo zaradi nekvalitetne plastike, da bo sledilna ploščica slaba (da ne zgubiš živcev ko hočeš miš prekmaknit kot recimo na tronnotu)...itd. Ampak če bi pa že šlo kaj narobe ti bojo zagotovo bolje pomagali na hpju, kot pa v comtronu, kjer ti bo srednješolec na počitniški praksi z rorcangami procesor ven jemal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

Lualah ::

nekaj me zanima
Ima ta prenosnik ze novo centrino tehnologijo z 2mb l2 predpomnilina, ker nic ne pise
http://www.anni.si/default-10000,172.ht...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lualah ()

SepoX ::

A te velik stane če jih pokličeš in vprašaš?:\ 01 5 800 800

Ti bodo oni verjetno znali bolj povedat, al maš raj da kle neki filozofiramo?

yimi ::

Gericom joj!

Samo za opozorilo. Kolega ma gericoma hummer al ka za en model že. 2krat crknu ekran kr ceu zelen postal. Ne zažene se mu če ma zunanje napajanje more prvo zagnat pa potem vklopit napalac, prav tako se ne zažene če ma kako tipkovnico al pa miš štekano, kapaciteta baterije po pol leta padla na polovico originalne, ohišje je zanič.... enjoy!

Vrocipes ::

Jap je to centrino, čeprav je tudi meni blo na začetku čudno, ker ponavadi dajo centrino nalepko, ampak ja to je centrino.

Hans_the_butcher ::

Jaz se tudi odlocam za nakup. Pa me zanima ali je DELL 6000 v redu varianta za okoli 305.000SIT? Uporabljal bi ga za vse razen spilov(internet, kaksen film, pa kaksen programcek za napisat-visual studio...).
Specifikacije so pa naslednje:

DELL INSPIRON 6000 Prenosni računalnik
Intel Pentium M 1.6GHz 400 FSB, 2MB L2 predpomnilnika
LCD Zaslon 15.4" WXGA+, matrika 1280 X 800
2x 256MB 400MHz DDR2 Spomin (2 spominski reži)
60GB IDE trdi disk (5,400rpm)
8xDVD+/-RW integrirana optična enota
grafična kartica Intel Accelerator 900 (do 128MB dodeljenega spomina)
integrirana mrežna kartica 10/100Mb
brezžična kartica Intel PRO Wireless 2200 802.11b/g
notrajni analogni modem 56K
napajalnik - 65W (110V/220V)
osnovna 6 Cell 53WHr LI-ION Baterija
angleška tipkovnica + nalepke z SLO znaki
Microsoft Works 7.0
Microsoft Windows XP Professional - nameščena angleška različica
osnovna DELL 1 letna garancija
priključki = 4x USB 2.0, 1x VGA, TV Out, FireWire 1394, vgrajeni SD card čitalec, multimediska tipka, izhod za slušalke, izhod za mikrofon, 1x PC Card, stereo zvočniki

Bilo bi fajn slisat kaksno vase mnenje, ce se da za ta denar kaj boljsega vzet).

SepoX ::

@Yimi - baterije, če jih greješ nad 40 stopinj, vse padejo po pol leta na 50% kapacitete. Če ima pa kolega vse naštete probleme, me zanima zakaj ne reklamira? Saj je navsezadnje plačal za njega:\

yimi ::

In kako se reklamira slaba kvaliteta ohišja,upogibajoča se tipkovnica, slaba sledilna ploščica?
Glede težav z prižiganjem ga je pa dal na servis pa so ga "popravili" -> beri dobil nazaj točno takega kot je dal tja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

bombacina ::

pa sja ja ni tak slab gericom:D :D

SepoX ::

Za reklamacijo se je zmeraj treba potrudit. Verjemi, da njim to ni pogodu in se bodo hotel tega otepat kot hudič križa.:D

Jamrat je treba ljudje, jamrat - sej plačujete za stvari. Če jamranje ne zaleže, pa povzdignite glas, če pa še to ne jim zagrozte z inšpekcijo in zvezo potrošnikov - to zmeraj zaleže>:D

twosocks ::

Tudi sam sem iskal nekaj tednov naboljše razmerej cena/kvaliteta. Pristal sem pri DELL 6000. Pr FMC majo zdej res akcijo in se splača. Sam bi vzel 6000 z 80Gb in 1,7, saj se mi bo dolgoročno bolj splačal, če zdaj dam še mal zraven. Sicer sem razmišljal tut o 3 letni garanciji, k jo majo zdej 50% dol (15.000). In med tem ko sem se odločal je pršlo tole: http://www.pcworld.com/reviews/article/... - na kratko - med 100 najboljšimi izdelki je za leto 2005. To tudi nekaj pove. Pa tudi opisi na netu vse to potrjuejo. Drugače pa, najbližji IBM R51 je bil mal cenejši - nima pa DDR2, mislim da počasnejši disk.

Po več tednih preučevanja bi za denar okoli 300.000 definitivno vzel DELL 6000.

Je pa dejstvo, da tudi pri prenosnikih drži 99% - malo denarja, malo glasbe. In temu se ne da izognit. Pač sprijazniti se je treba.

Morda bi lahko strnil v nekaj rubrik izdelovalce prenosnikov:
1. razred: IBM, DELL, TOSHIBA - kvaliteta, višja cena, redko naletiš na večje napake.
2. razred: HP-COMPAQ, Fujitsu-Siemens, NEC,Asus, Sony, ACER - spodobno razmerje cena/kvaliteta - včasih naletiš na večje napake, ki pa so odpravljive (spodobni servisi)
3. razred: PRESTIGIO, GERICOM, ChillGreen, SoloNOTE, TronNOTE, BenQ - nizka cena, loterija pri kvaliteti (močni, lahko se pregrevajo - možnost nestabilnosti, tipkovnice se upogibajo (škripajo) in s tem praskajo zaslon, žreo baterijo, teža večja, oblika osnovna, nenatančna izdelava, na servisu primerno obravnavani kot manjvredni).

SEVEDA je to moje osebno mnenje, so svetle točke/izjeme v vseh razredih, ki izstopajo. Nekateri so imeli pač srečo, da so dobili DOBRO sestavljen low-end prenosnik. Ampak na "srečo" se kupec, ki želi kupiti nov prenosnik, težko zanese.
Tudi pri boljših prenosnikih lahko naletiš na težave. A redkeje in zato več plačaš.

Če je človek poslovnež, progamer, oblikovalec, hud zagrižen igričar ali nekdo, ki da zelo veliko na stabilnost in je od nje življensko odvisen (to pomeni da s prensonikom zasluži), bo vzel pač - 1. razred.
Nekdo, ki ni tko zahteven, želi pa igrati igrce, delat progarmirat/risat za faks, surfat po netu, gledat filme in musko posušat za primerno zmeren denar- 2.razred.
Če pa rabi za po netu surfat, word in excell uporablat, filme gledat, musko poslušat, kako igrco kdaj igrat in da ma dost potrpežljivosti, pa malo denarja - 3.razred.

Vse kar je napisano je osebno mnenje in pogled. Ker nisem imel pregleda nad čisto vsemi prenosniki je lahko kak pogled napačen in mu delam krivico. Na take me boste že opozorili :)

lep dan
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twosocks ()

Vrocipes ::

Med 2. in 1. bi se še dalo kaj zamenjat, oz iz 2 potegnit na prvo...

twosocks ::

Morda res - ločnica je tam najtanjša. Pa vseeno je. Odvisno tut od modelov.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Tic ::

persona civitas ;>

Utk ::

Hja meni je Prestigio kar dober. Komponente so vredu, načrtovan je pa tudi pametno...tako da je baterija na hladnem, pa roke tudi. Je pa plastičen ja.

JanezekNovak ::

Jaz bi ti priporočal HP Nx8220, enkran 1680x1050 je izreden, tipkovnica se ne upogiba tako kot pri Prestigio 157, procesor zaenkrat dovolj hiter, pa tudi WLAN in Bluetooth dela tako kot mora!

Čeprav tudi veliko ljudi priporoča IBM t41 ali t42, odločitev je pa na koncu vedno tvoja!
http://www.euroairsoft.com/

PARTyZAN ::

Potem se NX8220 splaca? Katera slika je prava?... (na mimovrste)

Ima kdo slabe izkusnje z HPjem? :)

bombacina ::

no Gericom ni nič slabši ko kak Siemens ali Asus, tako da gericom ni treba dat v 3 skupino, ker gericom pa kar ne moreš primerjat z solonote, tronote,...

Res da so mel kake 2 leti nazaj slabe modele a sedaj so se zelo popravili zato ne kar neki na pamet pisat ko sploh ne poznate firme!!

Gercom se prodaja po celem svetu in tudi forma je kar lepo vecja od enega tronote in solonote. Ce vas zanima kako velika pa poromajte na njihovo stran!

twosocks ::

Pozdrav!

Samo "krajsi" seznam napak na Gericomu, zadnje leto, več prenosnikov, ne na enem:
- pregrevanje (izklapljanje/resetiranje)
- GLASNOST (vsaj 2x glasnejši kot namizni P4 navit 2.8GHz, odprta kišta) - ko zaženeš CD, čakaš polet :=)
- napake na napajalniku
- škripajoča tipkovnica
- napake na ventilatorju procesorja (crkne)
- kvaliteta LCD (poškodbe LCD - občutljivost)

Res pa je, da so nekatere odpravili na servisu brez prerekanja - so že vedl zakaj.

Količina prodanih produktov ni nujno pokazatelj kvalitete - Koliko 101 in fičotov se je vozilo okoli? Pa ne zarad kvalitete... zarad cene.
Priznam pa, da je oblika rahlo lepša kot Solonote.

Sem pa napisal, da je to moje mnenje.
lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

yimi ::

twosocks: kar dobro si jih razdelil. tudi sam bi jih podobno. Mogoče bi edino hp, dell, in F-S dal v neko vmesno 1-2 skupino.

sicer pa včeraj sem bil v bigbangu, ker sem na internetu bral review o nx8220 kjer so napisali da ekran od te zadeve sux da ma same sence (glej sliko: KLICK).
Ne se ustrašit! ne vem kje so dobilo tole sliko ker ekran na njem je čisto ok! Pa še od strani se precej dobro vidi.
V splošnem pa zelo sexy prenosnik. Ga nabavim ko pridem do denarja.

Vrocipes ::

bombacina: Koliko je meni znano so Fujitsu Siemes odlični prenosniki, še kolega, ki dela pri eni firmi je rekel, da z Siemens nimajo nobenih problemov, pa 3 leta garancije ima, kolko je meni znano. Lp

mitjaje ::

100 ludi pa vsaj 100 mnenj. Jaz sem se pogovarjal z enim trgovcem "kolegom" in je rekel, da so dobili pošiljko desetih prenosnikov F. Siemens in jih je od desetih kar 8 šlo nazaj na popravilo!!!! Drugače kaj se govori po tujih foromuh, tudi ni kaj briljantno... Tako da, ne vem če glih sodi v I klasso!!.
Pa nasploh je relativno težko določiti klasse... Morali bi prvo ločiti na denar potem pa komaj na kvaliteto, tako recimo IBM z svojo serijo R, ne more soditi v I klasso prenosnikov, ker so popolen polom, tako kot tudi HP z serijo 6000 itd.
Naslednjič ko se grete neke klasse, prvo finančno opišite od kod do kod se gledajo prenosniki, potem pa komaj kaj je dobro pa kaj ne...
Tako lahko rečemo, da je HP vodilen v najcenejšem cenovnem razredu, potem pa recimo IBM itd... (mogoče še kakšen Dell pred IBM).. Sej pravim, da je to ni trivialno in tako preprosto na pogled kot zgleda :D :D

Mogoče ko bom imel čas, vam napišem kakšne tabele, zdaj pa morem it...

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

twosocks ::

100 ljudi, 100 mnenj.

Recimo iz prve roke imam izkušnje z t42, R40, Gericom (2 modela), prestigio (2 modela), Chill green, Asus, Dell (novejši modeli).
R serija recimo iz mojih izkušenj ni polomija. Ampak, vsak ma svoje mnenje.

Tej razredi so res PRIBLIŽNI, ker če upoštevaš ceno/sposobnost/dizajn/kvaliteto lahko nardiš še 1000 razredov, pa ne bo nihče zadovoljen z njimi...

Tko da ti nobena tabela ne bo pomagal. Bi jo pa rad videl v potrditev prepričanja.


lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Vrocipes ::

In zakaj je HP serija 6000 crap ?

mitjaje ::

NIsem rekel da je crap, ampak da ne sodi v I klasso prenosnikov, tako kot recimo serija 80000 in IBM T serija itd...

twosocks:
Imaš popolnoma prav. Moje slabe izkušnje so z serijo r50e (mislim da je nekaj takega, PM 1.7, 256 ram (nadgrajeno na en slot 1GB, 40 G disk, ...) in ko sem ga primil v roke, ni bilo dela plastike, ki se ne bi zvijal, ponekod pa celo škripal...
www.ultrasplet.net

SepoX ::

Ja, tole deljenje na znamke jo bolj tko, tko. Itak moraš gledat posamezne modele, da vidiš razlike - vsi imajo nekaj visoko letečih modelov in nekaj slabših (noh ja, tronote, khm).

Osebno sem po večih testiranjih, branju opisov in testov izbral 1st Supersonica PCI E od Gericoma. Moram rečt, da sem zelo zadovoljen z njim in mam za njega naslednje stvari za povedat:

+ Odličen ekran (vidni kot skor iz kjerkoli)
+ Za 370k SIT ne dobiš boljše konfiguracije (P-M 1,73, Go6600 128DDR2, 915 čipovje z novo WLAN kartico, DDR2 ram, ...)
+ Solidna tipkovnica (ni ravno tako mehka kot pri kakem HP-ju ali IBM-u, je pa na dokaj visoki ravni)
+ Vsi novejši špili laufajo v polnih detajlih
+ Ob gledanju filmov ali srfanju prijetno tih ventilator - vklopi se na ene 5-8 min in laufa kake 15-20 sekund

- Dokaj plastično ohišje, vendar dosti trdno - sicer pa ga nimam namena metat po tleh:D
- Ob dolgotrajnem igranju HL2, Doom3 postane topel, vendar ne vroč - vent pa laufa skos
- Zvočniki bi lahko bili glasnejši

Za baterijo ne morem podat mnenja, ker jo sploh ne uporabljam.

mitjaje ::

+ Solidna tipkovnica (ni ravno tako mehka kot pri kakem HP-ju ali IBM-u, je pa na dokaj visoki ravni)

Najverjetneje si mislil trda?! Ker trda tipkovnica je vredu in ne tista ki se ob pisanju upogiba! (like Prestigio)
www.ultrasplet.net

bombacina ::

gericom se je v zadnjem letu zelo popravil zato je nepravično sklepat na osnovi starih modelov. Dan danes je gericom enakovreden acerju in drugim iz drugega razreda. Ohisje je trdejso, ekran zelo kvaliteten, tipkovnica dokaj trda in komponente so bolj kvalitetne.

SepoX ::

Tipkovnica je trdna, mislil sem pa na same tipke - niso tako mehke na pritisk.

yimi ::

Zgodba ki sem jo malo višje opisoval je zgodba nekoga ki tudi bere ta forum. Naj vam pove nadaljevanje zgodbe, ko je vrlim gericomovim serviserjem prenosnik, ki bi naj popravili kar bi morali že na prejšnjem servisu padel z velikve višine in se popolnoma raztreščil...

SepoX ::

Evo kaj sem še odkril:
citiram - 'The 1st Supersonic PCI E is not an self-development of Gericom, but constructs like 90% all Notebooks on a bar Ebone one of the large 5 (and going in the population far unknown) Notebook Barebone manufacturers, built world-wide.
In this case a model finds more exactly said by Quanta, from the KN1 series use. Quanta supplies its Barebones among other things also at Acer, Dell and Toshiba.' - vir: http://www.wcm.at/story.php?id=7738

Angleščina je slaba, ker je prevedeno z babelfishom.

Senzacionale ::

z cim je prevedeno. Res je offtopic ampak s cim si prevajal!
ce s temle meni ne prevede nikoli nic prav!
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956594 (5301) gamaman22
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182197 (1651) samo112
»

Kateri prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705656 (4610) kingkong
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515093 (4355) okfec
»

No-name vs. brand name laptopi

Oddelek: Kaj kupiti
252476 (2109) Caligula

Več podobnih tem