» »

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki?

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki?

«
1
2 3

trilko ::

A ma kdo mogoce kaksne izkusnje s SOLOnote prenosniki? Ze nekaj casa razmisljam da bi si kupu enga notebooka, ampak nocem prevec denarja zanj vrzt. Ko sem vidu da je SOLOnote dobu celo Monitorjev zlati znak za dober nakup sem se malo bolj zacel zanimat zanj...

OK, sem bral malo forume pa vsi pravjo kupi IBM, Toshibo, v glavnem brand notebooka... ampak ne bom dal tolk denarja sam zarad tega da bo IBM.

Torej... kaksni komentarji na SOLOnotove C1555, P1555 in P1557? Kerga se mi najbolj splaca kupit? P1557 mi je kul ker ma vecjo locljivost, ampak ne vem ce potrebujem ATI Radion 9600 graficno ker ne spilam igric ;-)

PALOMINO ::

Zdravo,

ker omenjene prenosnike prodajam ti lahko iz prve roke povem - da so super, boljši kot katerikoli Gericom ali katera podobna znamka. Ohišje je kvalitetno, tipkovnica na otip zelo OK, najbolj pa me je presentil LCD ekran ki se lahko mirno kosa z najdražjimi brandi!
Notesnik je tudi praktično neslišen...
če te še kaj zanima vprašaj, lahko pa ti še enkrat rečem da gre za sigurno najboljši nakup v kolikor iščeš poceni in dober prenosnik!

trilko ::

In kateri se po tvojem mnenju najbolj splaca? C1555, P1555 ali P1557?

Sem namrec v dilemi ali bi vzel P1557 ali P1555, ki bi mu dokupil en boljsi procesor. Kolikor sem jaz videl je razlika med njima le v procesorju (1400 vs 1500) in graficni (Intel integrirana vs Radeon 9600). A je vredno dat tistih 35 jurjov za ATI graficno kartico?

Drugac pa se ene par vprasanj... disketarja nima najbrz, ne? Pa LPT? Moznost prikljucitve zunanjega monitorja/tipkovnice & miske (to itak)/zvocnikov/diska?

Kako kej dela wireless? Hitrosti in jakosti signala? Mrezna je pa 10/100 al ma GB?

Najlepsa hvala za odgovore!

pako ::

A se da to firmo tud kje v živo videt in probat???

Piranha ::

Kako pa je s tipkovnico?

Če ga kupiš v Sloveniji, ali potem dobiš tipkovnico s šumniki?

Ker na sliki je jasno vidno, da je tipkovnica QWERTY.

Caligula ::

V Monitor reviji Solonote premaga vse tekmece in je oznacen kot dober nakup. Mislim da prav 1555 serija.

IceIceBaby ::

Če iščeš poceni notebook je solonote dober nakup. Čeprav se po kvaliteti ne more primerjati s toshibami in IBMi je tudi cena dosti nižja in za tak denar dobiš dober notebook.

Drugače bi pa jaz vzel 1557 predvsem zaradi ekrana (višja resolucija) in grafične kartice.

DSmidgy ::

Kako je potem s temi grafičnimi. A integrirana grafična (intelova) upočasni sam sistem, ker si pomnilnik deli s procesorjem? Ali se kaj pozna pri gledanju divx in podobnih filmov.

Če kdo ve.

|KoRn| ::

So dobri prenosniki, sam optične enote so bolj boge, imajo namreč kar pogosto težave z branjem določenih DVD medijev.

Ziga Dolhar ::

> ker omenjene prenosnike prodajam ti lahko iz prve roke povem - da so super,

Pa brez zamere no :-).
https://dolhar.si/

ZLOky ::

HI!

Jaz tudi kupujem prenosnik. Pa sem najprej gledal DELLove stroje. Je že res, tvrdka 20% cene.

Ampak o teh SOLOnote v Googelju najde same SLO stran. A je ta prenosnik pri nas (SLO) zložen? Če je, zelo rad podpiram SLO proizvode in bi si ga tudi omislil, samo ne za to ceno.

Drugače se dobi DELLovega Centrinota 1500MHzjev s 512MBRAMa, 60GB diska, 9600 pro turbo 128MB (64MB ni na izbiro), 15,4" (1680×1050) LCD, ... za 1534€ × 240 = 368.160,00 SIT z vključenim davkom; vir: DELL.DE. Približno ista cena, pri skoraj isti konfiguraciji, je pri nas za SOLOnote P1557. Glede prijaznosti DELLovega osebja v SLO pa "svaka jim dala, pardon, čast". Osebne izkušnje večkrat.

Tako, da glede firme...

PALOMINO, a se da obstoječo grafično zamenjat z 9600 pro turbo s 64MB , manj diska, več rama za SOLOnote P1557? Kako je kaj s programsko opremo? Kako je kaj s podporo? A se da celo GF FX GO5650

Ja, Žiga ima prav.

whatson ::

http://www.sobotainfo.com/index.php?mode=view&id=612

Tukaj maš verjetno najcenejšega Centrinota v SLO.
Centrino
Pentium M 1,5
Wlan
855GM chipset
256 Mbram
14,1''
kvalitetne izdelave
combo
40g disk
2 leti garancije.

Kolko sem ga uspel stestirat, je res odlične izdelave (ni neka cenena plastika) in enkraten nakup. Tudi LCD je zelo vredu.

Gre pa v osnovi za Airis notebook, ki pa ima tudi samo pozitivne kritike.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

mojcab ::

Jaz imam solonote c1555 z dodatnim ram skupaj 512 in sem zelo zadovoljna. Ekran in tipkovnica super in prekaša ali je enak tudi dražjim variantam. Ima možnost priklopa zunanjega ekrana, tipkovnice, miške, skratka vse kar hočeš. Ima IR s katerim imam še vedno probleme pri priključitvi na internet, drugače pa je IR super za druge brezžične povezave. Iskala sem zmogljivo varianto, z dobro baterijo in malo denarja. Je praktično neslišen. Zame je v primerjavi s že videnimi SUPER.

gsh ::

Se podpišem pod to. Tole pišem iz P1555 in sem zelo zadovoljen. Res vse dela kot urca...pa nič se ga ne sliši ! Ima pa res vse razen bluetooth..

Caligula ::

Ma za laptope si kupte Bluetooth USB dongle za 5 jurjev, ce mate telefone z Bluetoothom. Kdo sploh se uporablja IR?

Poldi112 ::

Centrino celeron?
Vsi ki ga imate, koliko casa dejansko drzi baterija?

whatson ::

Centrino Celeron praktično ne obstaja. Je marketinški nateg nekaterih proizvajalcev.

Centrino je tehnologija ki združuje WiFi, standardiziran chipset in pa PENTIUM M procesor.

Celeron M procesor ne zadovoljuje kriterijev CENTRINO tehnologije. Razlika je v zmogljivosti in precej očitna razlika je tudi v porabi, saj Celeron M ni namensko nizkoporabni procesor.

Več o tem si preberite v Intelovi dokumentaciji.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

whatson ::

Nekaj kar se po defaultu prodaja brez WiFi kartice, z drugačnim chipsetom in brez pentium procesorja ni Centrino. Je zgolj "napizdancija".
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Poldi112 ::

Kaj pa celeron M?

whatson ::

Celeron M, ni združljiv s "standardom" (če ga lahko tako imenujem) Centrino.

"With Intel Centrino mobile technology, three components work together to enable outstanding mobile performance, extended battery life and integrated wireless LAN capability in thinner and lighter notebooks. These components include the [b]Intel® Pentium® M processor, the Intel® 855 chipset family and the Intel® PRO/Wireless Network Connection Family.[/b]"

Vse vam piše na Intelovem sajtu in v dokumentaciji. Celeron Centrino je marketinški bullcrap.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Poldi112 ::

Ne, mene ne zanima ali pase ali ne v centrino. Mene zanima kako zmogljiv je (kako hiter in kaksne sposobnosti sparanja energije ima). Na enem forumu sem zasledil, da ima manj cache-a, samo kaj pa testi,...

bili_39 ::

Saj nekaj člankov je bilo na to temo - odvisno od tega kaj počneš je celeron M od 5 do 20% počasnejši (pač manj cachea).
Drrugače pa ni res, da je energetsko bolj požrešen - kvečjemu manj (isto jedro manj L2 = manj tranzistorjev = manj porabe).
Za centrino pa kot so ti povedali zgoraj - še INTEL 855 in wireless = centrino. Je pa lahko ta celeron v centrino izvedbi (zakaj ne?).
Po moje vsaj.
Je pa treba pazit na izvedbo. Ne verjamem, da bi kdo samo Pentium M zamenjal za Celeron varianto brez, da bi pobral še kaj drugega s plate.

Ja, pa še sedaj ni nihče napisal ali imajo SOLOnote slovenski razpored tipkovnice.

whatson ::

Primerjava celeron m vs pentium m

ki dokazuje da teorija "Drrugače pa ni res, da je energetsko bolj požrešen - kvečjemu manj" ne drži.

"Je pa lahko ta celeron v centrino izvedbi (zakaj ne?)."

Ker to določi tisti, ki si lasti ® ob znaku Centrino in ne prodajalec v Sloveniji. :)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

bili_39 ::

Imaš prav. Sem si očitno preslabo zapomnil ... Celeron ni centrino :)

ZLOky ::

A lahko nekdo pove kje se zlagajo ti SOLOnote prenosniki? Ker v GOOGLU najde same SLO strani če vpišeš solonote (sicer morda lahko iz imena razberemo (SoLO note -> slovenski notebook).

K0K0 ::

v sloveniji sigurno ne če si to mislu. Kolkr jest vem jih sestavljajo nekje v aziji kot večino današnjih prenosnikov.

planetparty ::

bigbug ::

Kaj pa gericom?

15,1"
1024x768
Intel Celeron 2,4GHz
256MB
30GB
CRW-DVD
16bit
56k
10/100
TV izhod
VGA izhod
Paralelni vmesnik
4 x USB 2.0
Smart Li-Ion
39 x 345 x 282 mm
3,5 kg
garancija:2 leti

199999-20%=160000 sit+(-15%dodatno)8-O

Piranha ::

Imajo SOLOnoti slovensko tipkovnico ali ne? Naj prosim že nekdo odgovori na to vprašanje.

SasoS ::

Ja...imajo!

Piranha ::

Hvala SasoS, napisal si najmanj in povedal največ.:))

ZLOky ::

Kje se PALOMINO skriva? Bi lahko on kot prodajalec SOLOnotov povedal kaj več.

Piranha ::

Našel sem eno zanimivo ponudbo od Asita.

ASITova ponudba prenosnikov

Edini trik je ta, da moraš prvo plačat predračun, da oni sploh naročijo računalnik. Mislim, malo me skrbi, da me ne bodo nategnili, država je polna goljufije.

Ma kdo izkušnje z tem podjetjem in takim načinom kupovanja, češ da daš denar prej in šele po 2-3 dneh prideš po računalnik?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Piranha ()

St@jler ::

mene tud zanima kje bi se dal probat tale SOLOnote..pa kdo je uvoznik ?!!?
Sm že ene 10 štacun preletu pa nikjer nimajo tega, sam pr Mlacomu. sam tm ga ne morš probat k majo sam po naročilu!?

Malecky ::

elkoteks jih sestavlja...

trek@s ::

Še kakšno mnenje, izkušnja s temi prenosniki?

SONiK ::

to je tut kurba ja...

jez vem za eno trgovino oz vec trgovin in so prenosniki od 10-pa do 100 jurjev cenejs..

sam ka je drzava polno goljufije se jez kr mal bojim da bi plačal v naprej in kaj pa ves mogoce
prenosnika po treh dneh ne bo... ma kdo izkušnje?

SONiK ::

drugac pa nedvomno solonote p1557..

tut sam kupujem prenosnik za okul 400k in je ta tut med stevilnimi moznostmi...

@les ::

A ma mogoce kateri od srecnih lastnikov doticne masine gor instalirano Mayo.
Bi prosil da mi zaupa kako ta laufa , ker se na unih firmah k ponujajo te in druge artefakte nism mogu zment za en blesav test , da bi se clovek u miru odlocu kva kupit.

St@jler ::

jst sm kupu SOLOnote C1555. Sam se še baterija fila pa še OS morm gor dat tko da bom poroču k bo to zrihtan :D

@les ::

Dej pohit !!!

trek@s ::

A si že ????:D 8-O :\

St@jler ::

Ja ja sm že :D
Tole zdele že pišem iz notebuka...:P
uglavnm zadevca je uredu. tipkovnica je ql..se da fajn tipkat (sicer nism še pisu nevem kašnih esejev, ampak mislm da bo super delala).
tud monitor je uredu..kr kvalitetna slika
zdej o hitrosti ne morm govort k mam kišto počasnejšo tko da se mi sevede zdi hitrejši.
Zaenkrat nism še nč zahtevnga poganju tko da to bo treba še probat. Baterija pa tu drži ene 3-4 urce (to je blo zdele k sm inštaleravu pa to).
Mislm da se splača kupt, za tak dnar dobiš kr uredu stvar.
Btw. jst sm kupu u mlacomu za cca. 250 kSIT
[8-)

cryptozaver ::

Se ena dobra varijanta DELL latitude 505 za 250 KSIT.

Dobra stvar (preizkuseno) PRIPOROCAM !!!

cosmos ::

Opombe ponudbe:

Cene* so brez DDV :\

B-D_ ::

St@jler je pomoje opisal Celeronskega bratca moje mašine, zato bo morda nekaj razlik pri integriteti in hitrosti... pa začnimo:

Pravkar zadevico uporabljam (1600 Mhz Pentium M model) in iz izkušenj kakih 2 tednov lahko povem sledeče:

Če gledaš DVDje ti baterija brez problema prebavi tri povprečne filme (beri: 4,5 ure integritete) v nasprotnem primeru (office work) pa zdrži tudi do PET ur in več - preverjeno s testom, baterija se prazni popolnoma linearno od začetka do konca, nobenih presenečenj. S polnjenjem je drugače, polni se 2x hitreje kot se prazni toda pri 90% se krivulja malce zaokroži in za zadnjih 10% polnenja porabi 5x več časa kot za enako količino baterije pod 90%, toda pomoje se tako vse baterije vedejo...

O hitrosti bi povedal to, da Q3A demo teče razumno gladko (najmanj 30fps) pri vseh nastavitvah navitih do konca, če pa malce odviješ teksture (na 16bit) pa poskoči hitro čez 50fps in teče gladko ko puter (pomoje bi bili rezultati boljši če bi vložil 40 jurjev več in kupil igračo s pospeševalnikom namesto integrirano intelovo grafično, toda moj laptop ni namenjen igranju igric).

Na njem mi tečejo XPji brez težav, mam naštimano, da mi gre v hibernate, ko zaprem pokrov in zahteva bios geslo takoj, ko ga spet zbudim s pritiskom na power gumb. Na tak način se zboota v 5 sekundah, večino od tega časa porabi za nalaganje oz. shranjevanje RAMa na disk. Btw, winsi niso bili priloženi (hvala bogu, drugače bi brezveze plačal še več), inštalacija pa je bila takšna, da sem vtaknil skopiran iso notri v cdplayer in ko sem zbootal laptopa prvič mi je takoj zagnal setup, ki je winXP inštaliral v 40 minutkah brez kakršnih koli pritožb in zapletov.

Zanj sem v Mlacomu dal 306 jurjev z DDV, dobava je bila v 2 dneh.

Monitor je kvaliteten do te mere, da je zamenjal mojega 17" LG Flatrona 775. Me nihče več ne spravi nazaj za njega če ni absolutno nujno neki na serverju popedenat. Zdej je laptop s svojimi 60 GB diska moj main comp. :D

Ne vem kaj folk jamra o slabih tipkovnicah če zadi na pokrovu ne piše IBM ali kej podobnega, to je bolj placebo efekt... Prav tako kot sem na svoji tipkovnici pri klasičnem pcju tipkal 2x hitreje kot pišem na roko še vedno enako hitro tipkam na prenosniku. O udobnosti ni pripomb, nasloni za dlan so na idealni poziciji za udobno tipkanje v naročju ali na mizi, navadiš se zelo hitro.

Touchpad deluje brez pripomb, zelo enostavno za uporabo, se da naštimati vse kar se spomniš v nastavitvah, od moči pritiska, do detekcije če tvoja taca počiva kjer ne bi smela (na touchpadu) ipd...

Zvočniki so izredne kvalitete, velika sta kot kovanca za 10 sit toda z DEE pluginom v Winampu zmožna sproducirati tak 3d zvok, da dol padeš. Defenitivno za pohvalit (imam za primerjavo kolega s compaqovim prenosnikom pa nima niti 50% kvalitete in glasnosti mojih, toda nisem prepričan ali so res zvočniki krivi za to :8) ).

Razširitve delujejo brez težav, lahko pošiljam smse in surfam po netu preko IR - mobi povezave, usb bluetooth dongler mi je prav tako veselo že deloval z mobijem, z S-video kablom in konverterjem sem prenosnika tudi že priključil na televizijo in gledal divx-e, da tiskanja preko LPT porta in priključene USB miške ter navadnega LAN kabla ne omenjam... tudi dial-up deluje čeprav ga več kot za en klic preko vgrajenega mikrofona nisem uporabil. Edino pekača in firewire še nisem preizkusil.

Bi pa tudi eno slabo lastnost omenil: od cd/dvd-roma ne pričakujte, da bo SLABO posnete cdje (nizke kvalitete, spraskani, ipd) bral pridno kot kakšen Teac, ker tega defenitivno ne zna. Samo vrti jih in veselo žvižga pri tem (pa ne tako kot Kekec). Sicer bi v nujnem primeru prenesel podatke lahko tudi preko wlana ali pa z USB ključem, toda ob kakšnem hitrem prenosu s cdja "na terenu" bi znalo priti do zapletov. CD-rom je tudi zelo glasen - da se ga utišati z zmanjšanjem obratov iz 32x na 8x toda k branju to ne pripomore. Pa tudi, da mi je DVD-je ven metal, se je že nekajkrat pripetilo, tako da defenitivno minus točke tukaj.

bottom line: Če ga mislite imeti za DVDje gledat, potem ob njem razmišljajte o investiciji v nov DVD-rom, ako pa ne potrebujete cd-rom enote (jaz je ne, za prenos podatkov uporabljam internet, DVDje pa poredko gledam) pa je zadeva izredno ugodna kombinacija dokaj sposobnih komponent. Najlepše me je presenetila ogromna življenska doba baterije (v primerjavi z drugimi, dražjimi notesniki, ki mu s 50% življenske dobe komaj pridejo do kolen) in ga zato defenitivno priporočam vsakemu, ki potrebuje veliko integriteto na terenu za normalno ceno.

Če pa hočete še eno lepo nalepko na pokrovu, potem ste se pa pri napačni firmi oglasili. Najkice, da boste carji pred kolegi, majo v štacuni čez cesto. :P

Malecky ::

Kos: sem dobil najkice za 300KSIT isti konfig ampak 2.2Kg tezak nike IBM T41:P :P

atlet ::

Kako se pa odnesejo kaj LCD pri solonote za gledanje filmov? Je slika uredu al ne?
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

romci ::

OK, da se jst pristavim svoje vprasanje: C1557 je idealna konfiguracija zame, sam namest CDRW/DVD bi rabu DVD-RW. A ma kdo izkusnje ce kje to zamenjajo ali se da dokupit al kej tazga?

Ce pa to ne, pozna kdo vsaj kak model notebooka, ki bi mel par kljucnih stvari: Centrino 1.x, 512Mb RAM, SXGA 1400x1050, graficno Radeon 9000 ali vec, vsaj 60Gb disk ter DVD-RW. Jst ga ne najdem pa da skurim tipkovnico od tipkanja :)
-- not all those who wander are lost...

BaRtMaN ::

Sej SoloNote v Sloveniji sestavljajo. Zdaj ne vem, al pri Elkotexu al pr PC Kotar. Pejt na njihovi strani pa jim pošlji email.

PCKotar
Elkotex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517436 (9612) Utk
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312733 (2014) Utk
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222810 (2343) Arthur
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453297 (2082) Lex
»

LAPTOP nakup

Oddelek: Kaj kupiti
191814 (1382) DSmidgy

Več podobnih tem