» »

Prestigio Nobile 158W

Prestigio Nobile 158W

IgiS ::

Sedaj bom pa še jast malo zatežil.
zanima me, ali se splača kupiti prenosnik Prestigio Nobile 158W z naslednjo konfiguracijo:
*Barebook Prestigio 1558, z ATI Radeon 9700 128MB grafiko
*Intel® Centrino(tm) Pentium - 1.7 GHz (Dothan, 2MB predpomnilnika)
*PQI 1024 MB DDR333 SO DIMM 200pin (razširljiv do 1GB, eno mesto prosto)
*Chipset Intel 855PM
*Grafična kartica WUXGA: ATI Mobility Radeon 9700, 128 VRAM (lastni pomnilnik)
*15.4" zaslon 1920 x 1200 format 16:10
* DVD+-RW/DVD+R9 pogon
*Country kit Slovenija
*Intel PRO/Wireless 802.11g mrežna kartica - 54 Mbp
*Modem V.92 56K, integrirana mrežna kartica 10/100/1000
*Vgrajena Bluetooth in web kamera (webcam)
*Zvočna kartica AC'97 podpira standard 2.2 (S/PDIF), 4 zvočniki vgrajeni (1.5 W), vgrajen mikrofon
*Trdi disk 60 GB, 7200rpm,
*Čitalec spominskih kartic MemoryStick, MemoryStick PRO, MultiMedia Card, Secure Digital
*Povprečen čas trajanja baterije: 4,5 h (1,5 ure polnjenje; 4 h polnenje pri prižganem računalniku)
*Dimenzije: 27,3 x 36 x 2,95 cm · Teža 3,15 kg
*Priključki: 3x USB 2.0, 1 x IEEE1394 Firewire, 1x parallel, VGA, Infrared, S-Video TV-Out, 1x PC Card Type II, audio in

Cena je 477,500 sit z DDV
Kakšne so vaše izkušnje s Prestigio prenosniki in kje ste jih kupili?
Hvala!

LP
Igor

737 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 737 ()

TribesMan ::

Tale prenosnik je men uber hud... zaslon z njegovo gromozansko ločljivostjo me je čist na rit vrgel... res bi ga kar takoj imel... sploh pa niti ni pretirano drag, glede na opremo... HP 7010 je podobne cene pa precej slabše opremljen... Dell D800 isto

No eniwej nevem pa kako je z kvaliteto teh prenosnikov... kokr sem gledal večino teh prenosnikov delajo bolj ali manj neznane firme, ki potem na njih limajo razne nalepke... (že pri nas imaš Prestigio in SOLOnote, ki imata popolnoma iste konfiguracije) no sam kokr sem bral reviewe ostalih Prestigiov so jih vedno zelo pohvalili... tako da dvomim da imaš kaj veliko za izgubiti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Prestigio osnova je Aopen barebone notesnik, kar je dober razlog da o kvaliteti ni treba preveč dvomit :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Prestigio je res v večini od Aopna... sam po podatkih ki sem jih našel na Asbisu je tale 158W zgrajen na bareboneu od firme Clevo... ki pa je krneki d.o.o.

Tle si poglejte... klikata

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

dmitro ::

clevo proizvaja tudi tele prenosnike. sager

mislm da niso kr neki, glede na to da so uporabniki sagerja zlo zadovoljni

okfec ::

Clevo se zdalec ni kr neki firma, zelo veliko firm kupuje njihove barebone. Prodajajo jih pa tudi pod svojo blagovno znamko, ampak v glavnem v Avstraliji. In da, 158W je clevo.

Ma pa prenosnik res prakticno vse kar rabis, razen drzala za WC papir, da ga lahko na WC odneses s sabo.

Edino kar je v skodo prenosniku je to, da tista velika locljivost pozre ogromno stroma, tako da ne zdrzi tako dolgo kot 157.

[sorry to pa je reklama,zato sem brisal.brisal pa sem zato,ker si na naroben način priporočal štacuno]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Aopen je tudi Acerjev.

BaRtMaN ::

Mene zelo zanima nakup tele beštije, pa me zanima kakšne so realne možnosti, da bi po recimo par letih (dveh, treh) zanj dobil novo baterijo. Verjetno bi od Cleva, proizvajalca, direktno dobil, kaj pa v Sloveniji?
Poleg tega me zanima okviren battery life, morph bi lahko povedal, če se ga da preizkusiti, da se vidi zaslon. Pa še nekaj - zakaj, o zakaj nima slovenske tipkovnice? Verjetno gre iskati razlog v drugem barebone proizvajalcu, ampak za high-end model bi se lahko malo bolj potrudili.

Sicer pa za nakup kandidira tudi HP nx7010 z Pentiumom M 735 in 1GB rama, kar bi dodal tudi Prestigiu.

boštjan ::

BaRtMaN,vse odgovore na tvoja vprašanja dobiš pri asbis.si
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

nodes ::

kaj boš s tako ločljivostjo na 15" monitorju? bral z lupo?

če pa prestaviš na nižjo se pa slika zmaže...v večini primerov

Smorny ::

Večja ločljivost ti odpravi zrnavost slike. Fonte si lahko povečaš v nastavitvah OSa.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Pisko ::

JO!Jst mam tud tega prenosnika... Le da imam 80gb diska 512mb rama, dvd dual layer.... in sem dal v bofu zanj 390.000 sit...
In stvar je res stroj. kakšen HP... imel sm HPja in se ne more kosat pri ceni in tem kar ponuja prestigio.. nikakor.preveč je firma plačana pr hudih firmah..


Tako jst mislm pr tem..

Erzo ::

Jest sem tik pred nakupom: 158W + disk sem spremnil na 7200 obr/min.
Cena: 365.000 SIT z DDV (EnaA)
Tukaj je opis proizvajalca: http://www.clevo.com.tw/products/M37EW....

Malo me skrbi edino zelo visoka resolucija 1920×1200 ? Že res da se da v OS nastavit večje fonte, samo to ponavadi ni isto oz. pri nekateih programih so težave. Pomanjšajo se ti tudi ikone (toolbars) v programih. Je potem rešitev nastvitev DPI?

antonija ::

Jst mam na laptopu 1920x1200 pa je slika carska! Na zacetku se mi je vse mal mickeno zdelo, zdej so mi pa namizni monitorji muka, ker je kuj zabasan ekran... Tle mas pa placa kokr ces!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BaRtMaN ::

Mam iste izkusnje kot antonija na mojem HPju, ki ima sicer ločljivost 1680x1050. Desktop monitorji so prav hecni, kolk veliko je vse naenkrat. Je pa res, da je slika boljša na CRT monitorju, veliko bolj kontrastna.

okfec ::

Avtonomija za 158w je cca 3 ure, saj veliko elementov zaslona pokuri precej energije.
Zaslon ne trpi toliko za efektom "naravne locljivosti", ker ima tako majhne tocke, da se skoraj ne pozna "kosmatosti", lahko pa nastavite precej razlicnih locljivosti, navadne 4:3 ali 16:10.

Slovenske tipkovnice ni, ker niso dovolj velike serije - zaenkrat samo nalepke. Kupujte vec, pa bodo slovenske crke :)

k0lar ::

Ali so možne nastavitve manjše resolucije, ki je še vedno v razmerju 16:10?
(naprimer 1280x800, 1400x875,...)

BaRtMaN ::

Na mojem HPju ne, se jih pa prek Rage3D Tweaka da dodat. Uporabno za špile itd, ne pa za pisarniške programe, ker postanejo robovi zaradi manjše ločljivosti nazobčani. 'Lepe' resolucije so točno polovične specificirani največji, torej 1920x1200 > 960x600, 1680x1050 > 840x525.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

štrudl ::

Ali kdo ve kako se obnesejo prenosniki Forcebook.
www.forcebook.com
V sloveniji mislm da jih ne prodajajo. Jih pa prodajajo na hrvaškem www.hgspot.hr ker je trgovina čist blizu meje se da prešvercat pa dobiš 22% davka nazaj pa pride pol dokej pocen (hvala bogu da hrvatje še niso v evropski uniji).

Sicer so ful podobni SOLO note in Prestigio

k0lar ::

Ohišje je isto, kar je vredu...
Vprašanje je kaj za ene komponente natlačijo noter?!
Vprašljiva je tudi garancija, nadgradnja, servis....

tha_man ::

Latniki 158W, kako je kaj z glasnostjo te zadeve? Se ventilatorji pogosto vklapljajo in kako glasni so, pa disk? Je kaj razlike v glasnosti kadar deluje na akumulator in kadar je priklopljen na štrom?

Mene tud mika tale zadeva ker vsaj na papirju zgleda zakon, in tud tako drag ni, ampak mi je zelo pomembno da je mašina čim tišja, ker dosti snemam zvok v računalnik preko mikrofona, in nočem da mi posname šumenje ventilatorjev.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

k0lar ::

Računalnik je zelo zelo tih!
Ventilatorček zašumi samo za 2 sekundi ko prižgeš računalnik, drugače pa je praktično neslišen in ni nobene razlike v glasnosti ko je na elektriki ali na bateriji...

tha_man ::

Tnx za info K0lar! A ti maš verzijo z 1.7G CPUjem?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tomaz321 ::

Kva pa Gerynote s 3 letno garancijo, x700 grafo (ki je vsaj 2x hitrejša od 9700 128MB), 1,7 centrino, HDD SATA .........za dobrih 400.000 link?

k0lar ::

Ja, imam verzijo z 1.7 GHz...
Za računalnik je vedno tak, da čez mesec ali teden pride ven veliko boljša/cenejša verzija (kar še posebej velja za prenosnike), zato se po moje splača dat kakšen goldinar več, sploh če se prenosnik misli met za malo več časa.

P.S.: Tale GerryNote zgleda huda varianta...Vprašanje je sicer kako je s kvaliteto, ekran, ohišje, tipkovnica, glasnost, ...
Prestigio je dobil kar nekaj nagrad (tudi pri nas) za najboljši nakup... matriko za enkran ima pa tako ali tako daleč najboljšo...
Ni vse v nizki ceni!

okfec ::

Prestigio ima sedaj nov model, 159W, ki je kar precej cenejsa od 158W (ima malo slabso locljivost zaslona), zato pa ima M11 9700 z 256MB spomina. Zaenkrat sem opazil, da ga imajo samo tule: www.nakupovanje.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: okfec ()

boštjan ::

pa ziher ga še v bofu majo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Ledenko@64 ::

če se sprašujete glede kakovosti clevo prenosnikov!

imel sem dell inspiron 8200, kvaliteta in zmogljivost zelo dobra vendar je prenosnik po 3 letih zastarel in se kupil drugega
in sicer gerynote hollwood xxl GERI COMPUTER

v resnici CLEVO D470K

najprej sem se bal da sem šel z priznane firme na noname( kvaliteta, zmogljivost,...) in mi ni žal!
če vas zanima kako se je prenosnik odrezal

3DMark2005 = 1869 Točk 8-)
3DMark2003 = 4541 Točk 8-)
Aquamark3 = 38876 Točk 8-)

lahko malo pogledate celo sestvico in vidite da imam veliko prednost pred ostalimi pri vseh benchmarkih :D

kateremu je uspelo dobiti bolši rezultat z prenosnikom! 8-) 8-)

še to za prenosnik sem dal 430.000 SIT (AMD 64 3200+, pqi 1024 ram, mobility radeon 9700 128M, 17" zaslon 1440x900,...)
.::..::.@Mac.::..::.

Zgodovina sprememb…

ziviky ::

In na koncu kaj mi se vec splaca kupiti Prestigio 159W ali kaksn Clevo v istemu rangu?

a9753 ::

a razlika med 158w in 159w je samo v grafiki in ekranu ?

tomaz321 ::

Jaz pa enostavno ne morem verjet tem rezultatom! Link mi ne dela, ampak ne verjamem da 9700 mobility da toliko od sebe! Konec koncev ima le 4 cevovode in se v najboljšem primeru lahko spogleduje z destop 9600pro!

Tuki je test ene par notebookov in največ je en dobil 3100 pik v 3d mar 03, ampak je imel zelo dobr overclockano zadevo! Res je ima le 64 mb rama, ampak preskoka na 4540 pik jaz enostavno ne verjamem! Edino če se res pozna procesor v celi zadevi (amd 64) ampak da bi to tako fino špilal si enostavno ne morem predstavljati!

Jaz bi verjetno gledal tistega gerinote-ja, ki je malo cenejši in ima grafo x700 mobility, tisti pa bi lahko kakšen boljši rezultat od sebe dal (pa še centrinota 1,7 ma not, kar je zakon za notebook)!

ziviky ::

Poglej si malo teme o Gericomih na forumu. Vsi pisejo da so zelo slabi prenosniki.

Danes se ze za 300 jurjev da dobiti lep prenosnik. Edina tezava je v ohisju. Ti se cez eno leto ze razpoka in pole ti je vseeno ali imas Centrino 1.3 ali 1.7, 1GBram ali 256MBram. Gericomi so na tem polju med slabsi.

tomaz321 ::

Za tiste, ki jim je važna zgolj hitrost grafike in se požvižgate na avtonomijo in glasnost delovanja je pa trenutno pri nas na voljo le ena prava zadeva. Jaz bi temu raje rekel prenosni desktop računalnik:

Tronote z x800 mobility

okfec ::

Radeon 9700 je zgrajena na namiznem 9600XT (in ne 9600PRO).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362437 (1770) rokleb
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517403 (9579) Utk
»

Prestigio notebook in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
122306 (1819) matijag
»

Prenosnik iz Interspara

Oddelek: Kaj kupiti
132272 (1890) mtosev
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141893 (1502) JIM22

Več podobnih tem