» »

Adsl FTP

Adsl FTP

LuGi ::

Jst bi si postavu ftp na adsl problem je pa v tem da bi se ip spreminjal kk bi to zrihtu pa bi se user avtomatsko konektal na novga.

SubOrbit ::

uf... na tole vprasanje je bilo pa ze kar nekajkrat odgovorjeno.

pri katerem od teh ponudnikov si naredi acc, downloadaj programcek za svoj OS, ki ob vsaki spremembi tvojega IPja sporoci ponudniku storitve novi IP in to je to...

aja... zadevi se drugače reče dynamic DNS (DDNS)


lp

[t502] ::

www.dns2go.com

To uporabljam jaz...super zastonj zadeva.

[t502]

BAjzl ::

In kako zadeva funkcionira? A lahko postavš tut svoj web server poleg ftpja. In če se da a je poteb tvoj naslov takle: http://moj ip/:'(
|OPa še neki ali ti siolovci sploh obrnejo ip navzven da si viden s strani sveta.|O
Bajzelj

SubOrbit ::

bajzl, bog te nima rad! ;((

a ti razlikujes med domeno in IP naslovom? morda ves, kaj pomeni DNS?

jao...
svetujem ti, da odsurfas na eno izmed strani na seznamu, ki sem ga dal malo visje in si vse skupaj preberes... (anglesko pa upam da vsaj nekaj razumes, ne?) :D

kaj pa mislis s tem: ali obrnejo IP navzven... sam bog vedi, kaj naj bi to pomenilo... kako pa mislis, da ti nek xy streznik lahko odgovori, ce ne pozna tvojega IPja (naslova, kamor mora posiljati IP paketke).
Nikjer nisem zasledil, da siol z uporabo adslja zahteva uporabo proxy serverja (hum... a siol sploh ima proxy?)


lp

LuGi ::

SubOrbit :DHvala za odgovor zdj vse dela normalno sm se prjavu na dns2go in dela qll:D

LuGi ::

[t502] am thanks tud teb in sm se prjavu tud tam.Ka pa še lahk maš kašne druge funkcije ???':)

[t502] ::

Druge funkcije?

Lahko mas tudi kao svoj http streznik ce mislis to.

[t502]

Brane2 ::

Saj ne, da razmisljam o cem takem, ampak a bi se znalo zgodit, da se bo ta rotacijska fora obrnila proti SIOL-u/Telekom-u ?

Mislim, stvar je taka kot je, naravnost idealna za Warez-FTP servers.
"Sad ga vidis, sad ga ne vidis" varianta.

Po moje bi se to dalo uredit z DNS serverjem. Zmenis se z neko zono, katere clan hoces bit, da te vpisejo v njihov DNS kot poddomeno, kjer tudi dolocis, da lahko samo ti spreminjas naslov svojega imena.
Koneckoncev ni treba, da si uradno podzona neke legalne zone, rabis samo par vrstic v imeniku nekega DNS serverja, kjer bi se tvoje ime pojavljalo ob tapravem IPju. Tako bi kdorkoli hotel najt tvoj ftp, moral vpisat tocno doloceno masino kot DNS server in samo ta masina bi poznala trenutni naslov.
TKo bi lahko tud naredu seveda http server.
Vse skupaj bi lahko melo bolj saljivi karakter, kao neka partizanska TCP/IP verzija radio kricaca...

Kako se vam zdijo te ideje, je kdo kej tacga probal, vsaj za stos ?

SubOrbit ::

he, brane, tole tvoje razmisljanje je HUDO partizanska izvedba :D:D

naceloma je vse izvedljivo, vendar pa zaradi nizkega upload limita pri nas (128kb/s) ta "warez" streznik ne bi bil ne vem kako idealen :)

poglej: ce meni vlece s kakega streznika 16kB/s sem jako (:D) nezadovoljen, kaj bi se šele zgodilo, ko bi se konektalo recimo 10 uporabnikov (kar je za warez ftp zelo malo)... 1,6kB mi pa res smrdi :D

sicer pa... kdo se danes sploh se muci z iskanjem hitrih oz. dobro zalozenih warezov?
osebno rajsi zalaufam npr. kazaa (file sharing utility - nekej tazga kot napster, samo da so sharane vse vrste datotek), kjer tako ali tako dobis skoraj vse :)


pa lp :D

Brane2 ::

SubOrbit;

Zanimiv NICKname... A je misljen kot zaj* na temo ruske postaje MIR
(mislim, zdej je nekje na visini podmornice-Subzero Orbit) ? >:D )

>he, brane, tole tvoje razmisljanje je HUDO partizanska izvedba


To je tud rdeca peto- ovaj nit ideje...:8)

>naceloma je vse izvedljivo, vendar pa zaradi nizkega upload limita >pri nas (128kb/s) ta "warez" streznik ne bi bil ne vem kako >idealen :)

Saj ni fora v warezu. Tud partizanske tiskarnem niso tiskale playboya, ampak domoljubne letake (vsaj tko pravjo).

Domnevam, da so sli po tej poti tud zarad enobarvnega tiska, torej so tud oni bli omejeni s kakovostjo strojev... :)

>poglej: ce meni vlece s kakega streznika 16kB/s sem jako () >nezadovoljen, kaj bi se šele zgodilo, ko bi se konektalo recimo 10 >uporabnikov (kar je za warez ftp zelo malo)... 1,6kB mi pa res >smrdi

Ce bi bla vsebina dobra, tvoj site pa ravno prav ne/ujemljiv, bi se folk potrudu pridet do njega in downloadat kej dol, mogoce bolj za dokaz da te je najdu.
Seveda bi se pol folk s tem hvalu in tko razširjal tvoje domoljubne ideje in ostale materiale, saj ves, u stilu- vest kej je sosedu "Franci reku."
Poleg tega bi se v SLO naglo povecalo stevilo WIng CHUN in Kung Fu klubov, ker so vsi znalci valjda gledal Matrix, kar jeglede na bedno povprecje pri nas se en pozitiven efekt 8-)

Ni shtos v warezu. Folk se je tud ze zdavnaj navelicu Pamele Anderson npr.
Ni treba nc o kakem predsedniku, ampak lahko bi objavu recimo duplerico iz Arturjevega spolnega zivljenja, ki mogoce cepa recimo psico gospe XXY ali kej podobnega.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reverse DNS na Siol ADSLju - zaston al za plačat?

Oddelek: Omrežja in internet
142246 (1645) Coupe
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725033 (14744) Jakka

FTP Tele TV Drugic prosem ne pisat o warezu

Oddelek: Omrežja in internet
331780 (1064) Gandalfar
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482125 (1459) Brane2
»

ADSL a je to res a sam govorijo?

Oddelek: Omrežja in internet
361800 (1106) BigHugo

Več podobnih tem