» »

Reverse DNS na Siol ADSLju - zaston al za plačat?

Reverse DNS na Siol ADSLju - zaston al za plačat?

[SkA] ::

OK, ime pove vse. Predvidevam da je zastonj, vendar sem v enem topicu prebral da naj bi zaračunavali 8-O .
Skratka, iščem potrditev. :)
  • spremenil: [SkA] ()

jurre ::

prvic je zaston....ce ga hoces spremenit ali ukint mensezdi placas 2k

[SkA] ::

Aha, tak to. Še kdo za potrditev mogoče? :)

XCom ::

Men so rekli 2500 SIT.

[SkA] ::

A teb pa 2500.. pa kaj to si kr pisu na dns@siol.net pa dobu to nazaj? So kej povedal če je kak obrazec al pa kej podobnega potem?

Gandalfar ::

[SkA]: prijazna ekipa tehnicne pomoci caka 24h na dan, vse noci in vse praznike na tvoja vprasanja. Telefonska stevilka je se celo zastonj in se prijazni morajo biti do tebe, ker si Stranka. Informacije, ki jih bos dobil bodo uradne in bodo drzale. Ne bos potreboval horde mimiodicih surferjev, da se bodo skupaj odlocili kako in kaj je v nekem podjetju.

Kaj ko bi jih poklical?


p.s.

080 1000

[SkA] ::

Ma tiste prijazne telefonske mam že iz službenih dolžnosti polhn kufr. Zato pa tle sprašujem izkušnje posameznikov glede dotične tematike. Dasiravno se jim tam že glede splošne tematike prenosa lastništva ADSLja zatakne (enkrat tako, drugič drugače).:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

SubOrbit ::

ska: prvic je sprememba reverze 100% zastonj

pisi na dns@siol.net svoje narocniske podatke skupaj s svojim staticnim IP naslovom ter zeljeno reverzo in to je to

meni so ustekali v 2 dneh...


lp

BigWhale ::

> Ma tiste prijazne telefonske mam že iz službenih dolžnosti polhn kufr.

To je zato, ker si neprijazen z njimi... Mene so imeli tko radi, da so me sami poklicali, ko je bil kak problem... ;)

PS: Ne, ne hecam se.

TribesMan ::

Čist tko za laike, kaj pa je "Reverse DNS" in čemu koristi? Mogoče bi še koga zanimala ta stvar če bi vedel zakaj se gre...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

[SkA] ::

SubOrbit: Aha, hvala za potrditev. :)

BigWhale: ... zdej sam še čakam, da boš rekel da so te tudi na kavico odpelal in se ti neizmerno zahvalili ker si jim monotonost dneva razbil. :D

Tribesman: Reverse DNS je, no tko kot ti že ime samo pove, DNS v obratni smeri. Iz IPja resolva DNS zapis. S tem da je za razliko od DNS, kjer je možno za en IP imeti več vpisov na različnih domenah, tu omejitev na samo en zapis - en pointer record za en IP.

Večinoma gre tu za estetiko, da mi namesto tistega glupega dolgega BSN-cifra-cifra-cifra.dsl.siol.net napiše host.mydomain.whatever. Je pa res da imajo e-mail serverji že lep čas podporo za preverjanje reverse DNS zapisa (če recimo pošiljaš pošto z neke domene, in se strežnikov IP ne resolva v host v tej domeni, zavrne pošto) - ampak mislim da večina poštnih strežnikov tega nima vklopljenega (vsaj jaz še nisem opazil, da bi mi kakšen SMTP strežnik kdaj zaradi tega zavrnil pošto).

volkec ::

k sm jez v drugo na dns@siol.net puslov za spremembo reverza so mi brez problema zamenal p zaston je blo an ... isto mojmu frendu :)

bradek ::

BigWhale sva ze dva :D

Driver ::

ja vedno več poštnih strežnikov preverja reverse dns, eden naših večjih je KKS online.

Coupe ::

sem klical pa so rekla da lahko enkrat na mesec zastonj zamenas reverzo=))
upam da je se tko ker sm jim spet poslal.
lp
coupe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMTP Relay; delovanje boot, ki to izkoriscajo

Oddelek: Omrežja in internet
151990 (1787) BigWhale
»

irc

Oddelek: Programska oprema
101129 (980) AljoOo
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
356010 (5152) Bakunin
»

Irc...kako dobiti tak ident?

Oddelek: Omrežja in internet
192156 (1763) NevarHere
»

Domena na IRC-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
111262 (1094) fRiK0

Več podobnih tem