» »

SERVER za FULL DENARJA

SERVER za FULL DENARJA

Igoraus ::

Če bi imel FULL denarja limit recimo 1.000.000,00
en mil. Kak računalnik bi si kupil za server da bi na njem laufal SQL pa BeckOffice 2000 pa nevem kaj še.
Pa tista nekakršnja kartica prek katere se na server logiras z leptopom tudi z Karibskih otok ?????? :)):D:D:))
LP igoraus

SubOrbit ::

kupil bi si racunalnik za 2/3 te cene, samo bi razne back-office in podobne MS produkte skinil in za vse skupaj uporabil linux, s katerim bi iz manj zmogljivega serverja iztisnil vec... :)

res ne vem, kaj imajo vsi tako veselje postavljati serverje na MS-u...
ker je "full simpl" ali kaj? recimo IBM in tudi veliko ostalih proizvajalcev strezniskih resitev se odloca za linux... preprosto zato, ker je poceni (zastonj oz. za kakih 100 - 200 USD), zanesljiv, nadgradljiv sistem.

hum... drugace pa... za miljon... hum... odvisno, cemu je server namenjen... web-hostanju, kot file-server... kaj?
ce bi imel miljon na voljo bi verjetno razmisljal o gruci...

kaj pa mislis s posebno kartico za logirat se v server... to pa res ne vem, kaj bi bilo? si mislil mrezna? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

ABX ::

Najdražji server, ki sem videl v živo je vreden 800.000 DEM. Ena beštja od IBM-a katero se prevaža okoli z vozičkom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Igoraus ::

Ma tale server bi bil za full slikic pa v SQL bi bila ogromna tabela prek 3-4 giga indexov pa to bi bila njegova namena okoli bi bilo par Workstationa ki bi crpili iz serverja slikice in bi nanj pošiljali indexe pa bi bil tudi za intranet maile ali bi to mogal postaviti na drug server ali bi lahko ta to imel tudi lahko.
:D:D
LP igoraus

IceIceBaby ::

Halo. Serverji na M$ programih so kot BMWji s masino od stoenke :D
Malo poglej po straneh kjer se ukvarjajo z varnostjo. Vsak teden 2 exploita za IIS, Access, Outlook ... Sicer je za linux, unix tudi dosti exploitov s tem da so tam na voljo updejti dnevno.
Pa tudi 1M sit ni ravno veliko za en hud server. Ker sem zadnje case se na macintoshe vrgel ti bom povedal za te. Za 900k dobis G4 733mhz masino s 60gb diska in 1Gbit ethernet. Za 1.1M dobis dual G4 800 z 80gb diska. To je pa ze kar uredu masina. Gor laufa OS X, ki je ubistvu BSD in ima vse prednosti unixa.

BigFoot ::

jest bi vzel eno dual plato, gor dal dva P3 1GHz, 2GB RAMa, SCSI kontroler in gor priklopu 8 diskov v RAID, zraven se en disk za boot (na IDE), takšne mašine postavljamo na šihtu. OS je seveda Linux, gor pa teče SQL
je pa res da te tak konfig pride men se zdi že okrog 1.5milijona. je pa tko, daš pa notr samo 4 diske pa te koj pride velik cenejš
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Igoraus ::

BigFoot jast nemam pojma o Linuxu zato bi windozere dal gor oz Backoffice. 2000 mi se dopade do zdej sam mel backoffice 4.5 pa nt ozadje pa je vse laufalo ok.

:\
LP igoraus

SubOrbit ::

igoravs: ce bi se poglobil v linux bi znal stvar postaviti v 14 dneh, max 1 mesec... ce je stvar na intronetu, da ti ni treba pretirano skrbeti za security pa sploh...
saj tehnologije so iste, samo spedenas jih malo drugace...

za linux imas itak za vsako stvar HOWTO...
poglej si www.linuxdoc.org - tukaj bos pomojem nasel odgovor na vsako vprasanje (skoraj no...)
za zacetek pa sigurno tudi www.lugos.si - bos dobil veliko stvari v slovenscini...
pa prijavi se na lugos mailing listo, pa vprasaj, kar ne ves, pa ti bo nekdo razlozil...


lp

Igoraus ::

Ce pa dam server v linux kaj pa delovne postaje tudi ali lahko nt-1, in če že linux kateri ker jeih je tok verziji.

:O:O
LP igoraus

SubOrbit ::

valda so lahko delovne postaje NT-ji... ni problema...

pojmi, ki jih isces pomojem so: mySQL, samba, mrbit postgreSQL, samo ne vem ce... kaj se...
postfix za mail... lahko tudi sendmail, ce mas predvsem za intronet...
ce bos postavljal kak http server je beseda apache

za distribucijo pa ne vem... jaz uporabljam debiana, zacel sem pa z redhat-om, ker mi je dost simpl zgledal... :D

Loki ::

v bistvu 1 000 000 SIT za en posten Windows server sploh ni toliko.... saj winsi sami (AS) stanejo nekje okoli 450000 SIT (res pa je, da sem cenike nazadnje gledal pol leta nazaj in zato pac nisem 100% o pravi ceni).

0:)
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

SubOrbit ::

osemsto tisoc tolarjev?

hehe... you've got to be kidding...

ABX ::

.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Loki ::

pardon, 450 000 sit. (je bilo pac dolgo cajta, odkar sem gledal cenike)
Vseeno pa to ne spremeni polozaja.
I left my wallet in El Segundo

Thorvald ::

pozdav

Morda bi z linuxom imeli en problemcek, namreč program za indeksacijo je narejen za win., tako da ne vem ali bi normalno delal tudi na x win.(al neki tazga) - pa ce bi bilo to hitro in ce bi se tako sploh splacalo; tako pa niti jast nimam pojma od linuxa - s časom pa linux itak.

Brane2 ::

kst:

Zanimivo. Kako zgleda recimo G4-800 v primerjavi z ksnim solidnim Pentiumom, recimo ksno III-ko na 1 GHz alpa recimo najmočnejšo IV-ko performance-wise ?
Mislim pod Linuxom...

IceIceBaby ::

Kar se tice raznih programckov za dos/winse imas navoljo razlicne emulatorje (najbolsi WINE)in pa seveda vmware virtual machine. Tako da ce mas kake manjse programcke katerim ne najdes primerne zamenjave uporabis tisto.

Kar pa se tice apple serverja pa sem napisal zgolj kot alternativo linux/unix serverju. Mislim da je en dual cpu pc in linux ali kaksen freeBSD cenejsa varjanta, je pa G4 lep za pogledat :) Kar se zmogljivosti tice nebi vedu, ker se nisem primerjal nikoli pa tudi testov nisem bral. Vem pa da se G4 procesorji z lahkoto postavijo ob bok athlonom in P4. Sploh pa dual G4 z OS X (bsd unix) sistemom ki zna 2 cpuja tudi 100% izkoristiti.
Kar se pa serverja na winsih tice sem pa ze povedal kaj si mislim. Vsak teden najmanj 2 exploita patchi in service packi pa vsake pol leta :)

gaso ::

ej fantje ne mi ga srat z linuxom da je zastonj. Linux kot OS ja, nikakor pa ne linux sistem. Eden mu je predavu zgoraj, da se najmanj v 14. dneh do enega meseca nauči vse kr rab... Zdej ne vem: al se vsi tko mal cente in delate ter urejate linux masine zastonj al pa utrujate kr neki tja v tri krasne. Ce pogledamo iz zornega kota direktorja, ki vse to placa, je cist vseen al da 250k za win server in kolegu placa en dan dela al pa izbere vaso opcijo in reklamo ene linux raje 'linux je zastonj' ter mu placa en mesec dela na strezniku (sestejte, kaj vse bi v tem mesecu lahko na win serverju ze naredil, sestejte vse ure, ki jih bo on zabil v linux) pa smo na cist na istem (rajs ne omenjajmo, da pri linuxu dolocene stvari sploh ne mores resit - recimo plotanje na en obicen ploter - razen ce se spet ne vrzes v eno programiranje in vrzes stran seen dodaten mesec...)
Pametujete o enih patchih in service packih. Res to je ful tezko ves. Pognat en exe filet pa mogoce resetirat server. Mislm govoris kukr da linux pa postavs in pol gres lohk od njega stran za cel zivljenje...
Torej ce na linux sistem pogledas kot invenstitor zadeva NI ZASTONJ in tudi dosti cenejsa varianta ni!

SubOrbit ::

gaso: kaj mislis s tem: linux kot sistem?
ce je OS operacijski sistem, kaj je pa samo sistem potem?
Za linux je na voljo ogromno programov pod licenco GPL.
In ne vem, kje si videl, da se pod linuxom ne da delati s ploterjem, ker sem ravno pred dvemi dnevi videl HP ploter na linuxu, ki je risal na seleshamer (1x1m)

kriminal je ze v tem, da se damo (dajete/jo) nategovat od neke, na trgu prevladujoce firme...
da bom dal cca. 40 alii 50K sit za operacijski sistem za domaco rabo, ce pa lahko dobim zadevo zastonj? ne hvala!
zakaj si prisel do takih zakljuckov (Zdej ne vem: al se vsi tko mal cente in delate ter urejate linux masine zastonj al pa utrujate kr neki tja v tri krasne), ko sem rekel, da se linux da hitro nauciti?
mislim, da bi vsak racionalen in vsaj malo tehnicno poducen direktor rajsi izbral linux-way... je ceneje, kot pa placati za vsako licenco v podjetju, potem pa se vsake 2 leti kupiti nov OS (kot je rekel nekdo: Win2k Adv. server = 450K)

sploh pa... ne mislim se iti enih brezveznih besednih vojn... sem pac povedal kar sem mislil, kar je po mojem racionalnejse, ne vem zakaj se potem "deres" na druge, ce ti njihovo razmisljanje ni po godu...

se pa strinjam s tem, da ko je linux server postavljen, da ga ne mores kar pustiti... kot vsak drug OS, ki je posebno izpostavljen (server sistem) je treba konstantno nadgrajevati in zapolnjevati najrazlicnejse luknje itd.

aja... se to mogoce: ze zaradi zasnove linuxa ljudje, ki z njim delajo intenzivno pomojem bolj poznajo ozadje vseh procesov, protokolov itd.
v windowsih pa samo zadeve obkljukas in v vecini primerov je znanje, ki ga za to potrebujes samo bolj povrsinsko. povdarjam... v vecini!
ko pa pride do kake krize pa folk klice pooblascene sistemske inzenirje, da zadevo resijo in jih spet placajo 5 - 10K na uro...

in ker govoris, zakaj bi direktor placal izobrazevanje ljudi za linux...
zakaj pa jim placa izobrazevanje za windowse? je morda cenejse?
je znanje sistemskega administratorja za windowse morda privzeto ob rojstvu? je morda sistem samo narejen tako, da ne rabis nobenega posebnega predznanja? me prav zanima, kateri odgovoren direktor bo zaupal administriranje sistema nekomu, ki zna poklikati par opcij, ki ti jih sistem ponudi in nic vec...

ja ja... windowsi so najbolj razsirjen OS in ljudje so z njim najbolj seznanjeni... samo zato, ker se vsi po spisku pustimo brez vazelina...

Information belongs to the people!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

Brane2 ::

gaso:

Ne da se mi začenjat nekih flamewarov o stvareh, ki jih tud jaz 100% ne poznam.
Tista dva tedna dela sta zelo odvisna od mnogih faktorjev. če rabiš FTP pa HTTP, ti postavim vse to v nekaj urah iz nule, to je praznega, neformatiranega diska, na mašini, ki je prej še nisem vidu.

Rabu bi še neki časa za recimo email pa DNS, glede na to, da sem to že pozabu, oziroma bi delu prvič (recimo APACHE + PHP itd).

Lahko ti pa stvar vzame tud dva tedna in več, če o Linuxu pojma nimaš, nimaš koga vprašat, nimaš dobre distribucije in bi rad vedu kaj delaš, preden to nardiš.
Takrat te čaka gomila HowTo fileov, pa kaj...

U čem je neka inherentna slabost Linuxa tu ne vidim.
To je tko kot če bi reku, da je najnovejša Mečka ful slab avto, ker rabiš cel dan, da prideš brez ključa u zaklenjen avto...

Res, osnovne stvari zalaufaš s Suse 7.3 še predno bi se WInsi 2K do konca inštaliral, seveda če veš, kaj delaš...

Tu bi se dalo omenit še recimo ReiserFS ali ext3, kar winsi še neki cajta ne bojo vidli, pa se ne bi spuščal zdej v to...

Brane2 ::

Suborbit:

>da bom dal cca. 40 alii 50K sit za operacijski sistem >za domaco rabo, ce pa lahko dobim zadevo zastonj? >ne hvala!

Jaz bom pa dal, sam za Linux valjda :D
Sem mislu že skeširat za Suse 7.3, pa sem jo fasu zastonj, pa tud še nima vsega, kar bi rad.
Bom plaču za naslednjo verzijo in vrnu tipu, ki mi je zrihtal 7.3 uslugo...

Kar se driverjev tiče, mislim da se ravno driverji za Winse skrijejo. Neka firma dela profi PostScript driverje za Unix/Linux. Gre za certificirane driverje za floro in favno, od tanajmanjšga HPja do Linotronicov in podobnih zveri, ki stanejo čez 100 kDEM.

Stvari so, sam poiskat jih je treba. Nisem šou na Linux, da bi pršparu tist, kar bi plaču za WInse, ampak zaradi podpiranja zdravih standardov, večje možnosti izbire, manjšega nategovanja s strani ponudnikov softvera in predvsem DOSTOPNOSTI INFORMACIJ.

To, da je dobre stvari včasih treba tud plačat, sem vedu in se za to ne sekiram preveč.
BTW: Najnovejša orodja, ki jih mam v paci in ki me bodo stala k$, bojo za Linux >:D

SubOrbit ::

vsaj nekdo, ki razmislja s trezno glavo...

Brane2 ::

kst:

A ma jabolko/apple kako cenejšo alternativo ?

Saj stroji so luštni, sam so tko prokleto dragi.
Svojčas je UMAX delu/JAE pa prodaju neke taiwanske jabcke. Zdej tega tud na Umaxovem websiteu ni videt.

A obstaja kej drugega na G4? Recimo v stilu MB, ki ga prišraufaš u ATX pixno ?

Aja, tist 22" LCD zgleda mighty fine. A kdo ve, če se da dobit kej tacga tud drugje za normalnejši dnar ?



mh8759a ::

malo ste zasli s teme..no jaz bi ti predlagal kaksen Compaqov streznik ProLiant(npr. DL 360 ali 380 oziroma cenejsi DL 320), ce hoces instalirat Windows 2K server. Ce pa bi se odlocil za Linux, dobis ze vse postimano z nakupom Sun Cobalt RaQ 4 ali 4 XTR.
Ne vem kaj je eden govoru neki o enih grucah za milijon tolarjev..niti pod razno to ni za nobeno gruco. Najcenejsi ProLiant DL 320 stane namrec okol 600 tisoc Sit. Tudi ce sam sestavis masino(oz. kupis no-name), te bo en server stal od 400 tisoc naprej.

Lp

SubOrbit ::

em... poglejte si tole, pa se tole

ce lahko dobis zadostno stevilo odsluzenih racunalnikov oz. takih, rabljenih, za 50K, si za miljon sestavis gruco, ki poseka vsak kompakov server ali kateregakoli ze...

tole je sicer verjetno totalno off-the-topic, pa vseeno...

aja... samo tako, za informacijo o kvaliteti no-name sistemov... doma imam na kablu postavljen "server" - P133, 64rama, en disk star juhuhu veliko - v glavnem - crap... pa mi zadeva dela eno leto in pol neprestano...

tako da... nevem, zakaj bi placal ohisje compaq, ki ima sicer identicne dele, kot racunalnik, ki ga lahko za kakih 100K sit ceneje sestavis sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

sasox ::

Sam če si postavič eno tako gručo iz starih računalnikov boš pa krepko udarjen ob računu za elektriko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasox ()

Igoraus ::

Tudi zagorel bi v sobici v kateri bi to imel ubistvi toploto napelješ v leseno sobico in narediš SAUNO :D

Drgače jast jo tabim za "hjuđ" bazo podatkov in slik ;((

Drugače Hvala ostalim, pomoje se bom odločil za Windowzere , lepo grafično so saj urejeni pa res je, laik jih lahko vodi kot system admin :D

Pa res dual plato pa dva PIII 1000 pa 4 diske v raid pa en v ide za system, pa 2-3GB RAM samo nemam pojma kakšen bi pa če veste vi povejte (za Ram -Ta bulši)!!!!8-O

Ja i to bi bilo to.
LP igoraus

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Igoraus ()

gaso ::

SubOrbit: glede na linux kot sistem sem imel v mislih vse skupaj, se prav: masino, OS, adsl modem, ploter, scaner...torej print/file/http/mail/baza server.
Za linux je na voljo ogromno programov pod licenco GPL.
tudi za win je mnogo free stuff zadeve, ki pa zaradi razvajenosti win userjev ni tako zelo zanimiva ce je potrebno kaj vec kot pognati setup (dobis free proxy serverje, mail serverje, backup...mySql in php smo pa itak iz linuxa tud dobil - problem se pojav ko ni setup programa in je treba vse rocno nastavt kar ti vzame en dan to pa ni za win userje kot vemo...)

Ploter: nisem rekel, da se ne da, rekel sem da je en mesec dela! V racunalnistvu se z mujo in morjem casa da vse!

je ceneje, kot pa placati za vsako licenco v podjetju, potem pa se vsake 2 leti kupiti nov OS (kot je rekel nekdo: Win2k Adv. server = 450K)
Ocitno ze dolgo nisi bil na microsoft.com. Sedaj je spodnja meja za najem programske opreme 10 racunalnikov v mrezi....

pooblascene sistemske inzenirje, da zadevo resijo in jih spet placajo 5 - 10K na uro...
ko bo kolega vse nastavu na linuxu pa se mu recimo, Bog ne daj, zgodi kej hudga, bo moral direktor hoces noces tud enga linux mahrja dobit (pustva ob stran da bi najbrz pod win OS-om lohk kej tud sam porihtal)

Menjat win os sistem na vsake dve let je pa sploh ena izjava stoletja. Dobr bi blo se vprasat ce se to ne dogaja na linuxu. Jz mam na serverju zdele eno sambo 2.2.16 pa tocn vem da je najboljs varianta od vsega fdisk in format c: - skratka vse pobrisat in nalozit kaksno novo distribucijo. Ce kolega dons nalozi win2k pro in ga pusti tri leta lezat ti z linuxom cez tri leta niti pod razno ne bos na tem kar ma on dons pa ce vsak dan ta tri leta sam programiras pa programiras. Da sva si na jasnem.

Glede na prvo vprasanje zarad kterga smo sploh zacel tole debato bi jz pac kolegu ne svetoval Linuxa pa basta.
Tud win2k server je ob dveh racunalnikih cist brez potrebe. Naloz lepo win2kpro, iis, mysql pa butn bazo gor.

zdele vidm da se je igoraus ze odlocu - pa prav mu dam.

lp gaso







SubOrbit ::

gaso:
povej mi, zakaj bi hotel kupiti ze sestavljen in "skonfiguriran" racunalnik? da imam manj dela ob prvem zagonu?
Vsaj zase lahko recem, da si vsak OS, pa naj bodo to win ali linux, macOS ali karkoli... prilagodim svojim potebam, zahtevam...
nevem, zakaj bi kupil racunalnik, ki ima ze skonfiguriran recimo http server (in za to seveda dodatno placal), ce pa si ga bom kasneje tako ali tako moral prekonfigurirati svojim zahtevam... recimo, da hocem cez 2 leti na serverju nekaj spremeniti... pa nimam pojma, kako bi to naredil, ker tega se nikoli nisem sprobal... to se pravi: slej ko prej bom prisiljen sam nastudirati zadevo, ali pa vedno klicati "maherja"

eh... saj, kakor hoces... se ne mislim kregati z nikomer...
jaz imam pac tako misljenje, ti pac malo drugacno...

print/file/http/mail/baza server: si recimo pogledal kako distribucijo - recimo redhat-a. mail server je zraven, print server je zraven, http server je zraven, baza je, file server je... se kaj morda, kar nisi nastel? in ce das server install je na zacetku ze vse skupaj "skonfigurirano"

ko bo kolega spedenal linux server za vse zgoraj nastete zadeve mu skoraj sigurno ne bo treba klicati nobenega "linux maherja", ker bo po vsej verjetnosti vedel, kje je morebitna napaka...

he, zakaj pa mislis, da se multinacionalke, kot so IBM in podobni pri strezniskih sistemih odlocajo za linux? morda zato, ker je tezji, kompleksnejsi za namestitev in uporabo?

eh... dosti... bom uposteval nasvet modrega moza: ne prepricuj prepricanih...

samo se tole: si kdaj na kaksni "security"-related strani pogledal seznam "shackanih" serverjev? si pogledal, kaksen procent od tega je windows, koliko pa un*x? he!


sayonara!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

Brane2 ::

gaso:

Kot sem reku, ne bi začenju svetih vojn, sam pokaz na par IMHO netočnosti/nedoslednosti v tvojem postu:

(SNIP)

>Glede na linux kot sistem sem imel v mislih vse skupaj, >se prav: masino, OS, adsl modem, ploter, >scaner...torej print/file/http/mail/baza server.
>problem se pojav ko ni setup programa in je treba vse >rocno nastavt kar ti vzame en dan to pa ni za win >userje kot vemo...)

To ni (več) značilno za Linux. Lahko pač izbiraš sistem "ključ v roke" ali "custom, please".
Vse, kar si reku maš v Suse, pa še nastavljivo je praktično tko kot v Winsih.


>Ploter: nisem rekel, da se ne da, rekel sem da je en >mesec dela! V racunalnistvu se z mujo in morjem casa >da vse!

Jaz sem pa reku, da je lahko tud-out-of-the-box.
In to ne samo glupi ploter driver, ampak celoten RIP.

(SNIP)

>ko bo kolega vse nastavu na linuxu pa se mu recimo, >Bog ne daj, zgodi kej hudga, bo moral direktor hoces >noces tud enga linux mahrja dobit (pustva ob stran da >bi najbrz pod win OS-om lohk kej tud sam porihtal)

Delo maherja ma svojo ceno. Sam pri Linuxu pa res ne vem, za kaj bi ga rabu. Ko je sistem enkrat postavljen, samo nardiš backup kritičnih datotek in skript, ki jih zna presnet nazaj...


>Menjat win os sistem na vsake dve let je pa sploh ena >izjava stoletja. Dobr bi blo se vprasat ce se to ne >dogaja na linuxu. Jz mam na serverju zdele eno sambo >2.2.16 pa tocn vem da je najboljs varianta od vsega >fdisk in format c: -

Pol premal veš. Brž študirat HowToje ;o)

> skratka vse pobrisat in nalozit kaksno novo >distribucijo. Ce kolega dons nalozi win2k pro in ga >pusti tri leta lezat ti z linuxom cez tri leta niti pod >razno ne bos na tem kar ma on dons pa ce vsak dan ta >tri leta sam programiras pa programiras. Da sva si na >asnem.

Mam oboje, licenčno jasno. V čem to W2K Pro pusti Linux zadaj ?

>Glede na prvo vprasanje zarad kterga smo sploh zacel >tole debato bi jz pac kolegu ne svetoval Linuxa pa >basta.

>Tud win2k server je ob dveh racunalnikih cist brez >potrebe. Naloz lepo win2kpro, iis, mysql pa butn bazo >gor.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

IceIceBaby ::

Gaso ti ocitno nimas pojma o linuxu drugace nebi takih stvari ven metal. Kar se tice tistih 30 dni da postavis en server v delovanje. To lahko nardi clovek ki se ni videl linuxa v zivljenju. Jaz nisem ravno expert za postavljanje serverjev pa ti garantiram da 2 dni nimam kej delat da bojo vse potrebne stvari delovale. To je pa recimo podobno kot bi clovek rabil za winse. Pa kar se raznih service packov in tega tice. Ce mas ti server na linux/unix sistemu bos te patche dobival dnevno in s tem povecal varnost sistema. Pri winsih SP izide vsake pol leta pa se tam pa tam kak patch za kako res hudo lukno. Stalna administracija serverja je pa itak potrebna, nemors ti enga resnega serverja pustit da laufa pa se nic z njim ukvarjat.
Pa se eno krepko si napisal. Da mas doma linux z kernelom 2.2.16 in da je za v smeti. Jaz poznam veliko primerov ko strezniki tecejo na raznih unix sistemih (tudi zastonj) ki so jih postavili v 80letih. Sicer so to vecinoma korejski serverji in korejci ocitno nimajo pojma, zato so tudi ful ranljivi te sistemi. Ampak dejstvo je da je ravno tako treba obvladat sceno da si lahko admin, neglede na OS.
S tem te nisem mislil nic uzalit, ce sem te pa pa oprosti. Ampak mi gre na zivce ce ljudje slepo sirijo neke stereotipe v stilu linux je za hekerje winsi so pa userfriendly itd.

mh8759a ::

kake eni vn mecete..gruca iz nekega šrota..ma dej no. kar se tiče noname strežnikov - očitno ne veste kako stvar stoji po svetu, ampak noname se redko uporablja..
večinoma se uporabljajo strežniki HP, Compaq ter IBM..Govorim o zaresnih zadevah ne o nekakšnih home serverjih, ki ga imaš ti postavljenega SubOrbit.
Pa tudi kar se tiče komponent - večinoma imajo vsi najboljše RAMe in RAID kontrolerje ter malo boljše napajalnike kot jih najbrž ti lahko dobiš. POleg tega pridejo z že nameščenim softverom za upravljanje na daljavo, za obveščanje prek različnih medijev in ostalim, kar je večinoma potrebno plačati, če sam delaš server - seveda če hočeš, da je legalen. Ne vem s katerega zornega kota gledaš na stvar ti SubOrbit, ampak ko se firma odloči, da bo imela server(pa naj bo to file/print server) ali pa web server ve, da bo morala meti zakonsko vse urejeno(licence in to). Tudi če uporabiš Linux, je tega še vseeno precej.
Kar se pa tiče tega da ti star računalnik že dolgo neprekinjeno laufa - je razumljivo. Vsak računalnik laufa brez problemov, če kar primeru stoji. Ampak v serverskem okolju je stanje malo drugačno.

Pa ne vem kaj se tok kregate Linux/Windows - jasno je, da kdor se bo spravil postavljat server na eni ali drugi platformi mora vedet zakaj gre. Aja, sej amaterske zadeve pa tut poznamo, sam vprašanje kako laufajo(in pa koliko cajta).

Lep pozdrav

Loki ::

ehm KST to lahko trdis ob predpostavljanju, da se ti zares spoznas na Linux; vendar kako pa ves, da se tudi sysadmini v njegovi firmi spoznajo nanj?

Kako ves, da nima recimo tisti admin MS-jevega certifikata za to podrocje (serverji, administracija Win 2000 AS), Linux pa lavfa samo doma kot npr. hobi?
In takemu adminu (ki lavfa linux sam doma, expert je pa za win) bi ti dovolil konfiguracijo nekega pomembnega serverja? - kako pa ves, ce se je le-ta kej bavil z administracijo baze, http serverja... pod linuxom ter stvar vsaj priblizno obvlada oz. da samo igra igrice/ programira/ raziskuje sistem??

Dosolanje adminov za administracijo linuxa pa pac stane (ce hoces kvaliteto, varnost...).

Tole velja za nekoga, ki je rekel, da mores na vsake nekaj let kupit nov OS (NT > 2000 > .NET).
Te kdo sili? Poglej npr. Novo Vizijo - zadnjic, ko sem preveril, so za svoj webserver se zmerej uporabljali Win NT, ceprav so 2000 zunaj ze kaksno leto in pol.
I left my wallet in El Segundo

Mr.B ::

Ok , pa dejmo linux.

Firma :
Odločijo se zaradi vašega članka da bodo postavili server na linux-u , ter ms in ostale prestavili na linux. En server bo imel glavno vlogo za elektronsko pošto , tam bo gor okoli dvesto predalov, malo bi služil za file server. Drugi server bo web server , preko njega bodo hodili na internet , na njem bo tekel , neke vrste požarni zid . Na tretjem serverju bo tekla baz , malo kakšen prin server , no manjka nam še file server , ter razni winsi , DNS-i , in podobne integracije , pa še kakšen mac bo zraven , ko se glih ukvarja nekdo z grafiko.Seveda tajnic ne bomo učili Linuxa , zato bo stara cliper aplikacija laufala na enem linux serverju.
Hardver je komplet navoljo.

Sedaj pa me zanima Linux -sysadmini , ki ste navdušili določenega šefa , neke firme , ki misli , če prebere , nekaj reklamnih opisov v monitorju , pa kakšen sinček , mu pove kako je to super z linuxom -pa še nič ne stane. Koliko me bo stalo. Kako hitro lahko postavite kompleten srverski sistem.In sedaj tisto glavno . Če se mi bo sesula baza , koliko hitro mi jo lahko postavite nazaj , pa kr naprej mi nekdo hoče vdreti na Web server , malo se je šefof sin igral z nastavitvami na enem serverju , pa ni povedal atu ,Zato pa se je poštni naslovi malenkost spremenili , pa mi ,....Rabim sedaj danes čez pol ure takoj tehnično pomoč , oz. rešitev , a mi boste rešili zadeve , saj do naslednjega delaovnega dne .Veste tajnice ne morejo delati , pa finančno poročilo še ni končano
Kdo bo prišel od vas junakov da bo danes to prišel popravil , in koliko me bo to stalo ???
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

Mr.B:

Če misliš zares uporabljati nekaj kot orodje, potem ga moraš dobro poznati, skupaj s svetlimi in temnimi stranmi...

Si se kdaj uprašu, zakaj ma vsak avtomehanik milijon ključev, če na POP-u ponujajo čudežni ključ za vse matice, pa šraufciger za vse šraufe (dela celo "za fogu"), pa motor-up ?

Teoretično, ob teh treh stvareh ne rabiš nič druzga, razen papirjev za odpret d.o.o. in že si mojster ....


Sedaj pa me zanima Linux -sysadmini , ki ste navdušili določenega šefa , neke firme , ki misli , če prebere , nekaj reklamnih opisov v monitorju , pa kakšen sinček , mu pove kako je to super z linuxom -pa še nič ne stane. Koliko me bo stalo.


Verjetno ure dela maherja, razen če se ne misliš sam s tem zajebavat. Sploh pa, kaj je narobe s tem, da prideš do keša z navduševanjem budale ? Kako je pa M$ prodal tolk robe ?

Kako hitro lahko postavite kompleten srverski sistem.

Moj hardver al tvoj ? Kdaj pride $$$ ?


In sedaj tisto glavno . Če se mi bo sesula baza , koliko hitro mi jo lahko postavite nazaj , pa kr naprej mi nekdo hoče vdreti na Web server , malo se je šefof sin igral z nastavitvami na enem serverju , pa ni povedal atu


Taki so dobrodošle in ful hvaležne stranke. če ne bi mel kej delat in če si plačan na uro, vsaketok šefov sinko poskrbi za priboljšek....


,Zato pa se je poštni naslovi malenkost spremenili , pa mi ,....Rabim sedaj danes čez pol ure takoj tehnično pomoč , oz. rešitev , a mi boste rešili zadeve , saj do naslednjega delaovnega dne .Veste tajnice ne morejo delati , pa finančno poročilo še ni končano
Kdo bo prišel od vas junakov da bo danes to prišel popravil , in koliko me bo to stalo ???


Če maš ti jajca, da si boš na tako neumne načine delu stroške, jih mam jaz, da ti pridem šraufat stvari za 5 kSIT/h, pa ti raspali...

Sploh pa, to praktično al hipotetično ? Rad vidim stranke, ki jih zanima rok in plačilo- to pomeni da hočjo plačat.
Vzdržujem nekaj sistemov (trenutno ne Linux ali Winse) za druge in sem prpravljen zafilat preostale luknje v svojem znanju, če rabiš nekoga, pa ne najdeš drugih interesentov.
Seveda, ura dela je 5kSIT neto...


Mr.B >Log on
nslookup Mr.B.si
non-existent
ping Mr.B.si
timed out
Mr.B > Log of


Kaj si hotu reč s tem ?





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gaso ::

kst: o linuxu res nimam pojma. Vse kar je mal sprehajanja po sambi, spreminjanje ipja, smb.conf, printer...in pa instalacija 'abit linuxa' kot workstation in enkrat kot server varianta. Zadeva me pac ni navdusila...
Ce si v firmi samo admin se lahko dnevno ukvarjas s servrjem; ce si pa zaposlen za nekaj tretjega, mrezo pa urejas 'po potrebi' je pa dnevno nalaganje patchov utopija.

Brane2: Gor sem jz rasu ob Dosu in mi prehod na linux ne predstavlja ravno hudo velikega problema. Ker sem pa gradbenik in tako ze v osnovi usmerjen v gradnjo in ne nekemu zacenjanju vsega vedno znova se, ob tem, da stane winXP 31.084 sit, suse pa 20k sit zacnem mal sprasevat oz. mal zalajam ko se pri vprasanju treh racunalnikov oglasjo 'linux je zastonj'.

Glede ploterja - kot sem reku linuxa ne obvladam. Mel smo v firmi 'placanca' za linux in je za encad cadjet2 ploter na sambi reku 'ne sploh'. Jz sicer zelo dvomim, sploh po tem, ko sem malo bral Howto in nekaj v tem smislu, da bi driverji bili namesceni na win sistemih, linux bi pa sluzil samo kot prehod oz. lpt port. Ne vem. Usmeri me na pravo pot pa mogoce ne bom vec klatil neumnosti...

Ni vedno vse v backupu kriticnih datotek...

Kot ze receno: firma, ki si ne more privosciti admina za 5k sit neto/uro ima pa butlna, kot sem jaz, ki poleg redne sluzbe ureja se mrezo; si ne more privoscit tudi tega ne, da bi mi placevala branje Howto - sem predrag.

SubOrbit: zakaj skonfiguriran sistem sem napisal že zgoraj. Danes je cas denar in iz tega razloga Linux ni zastonj oz. sta win - linux varianta en in isti k...

print/file/http/mail/baza server: si recimo pogledal kako distribucijo - recimo redhat-a. mail server je zraven, print server je zraven, http server je zraven, baza je, file server je... se kaj morda, kar nisi nastel? in ce das server install je na zacetku ze vse skupaj "skonfigurirano"

agenda.si Rad Hat 28k, kot ze receno winXP 31k - jz res ne vidm razlike.

Ne omenjaj mi IBM. Preberi seenkrat prvi post. On ima tri (3) racunalnike in aplikacijo ki je vezana na win - ti mu predlagas 'linux je zastonj'. Mal premisl no. Jz se obicajno v te debate ne spuscam ampak kr je prevec je pa prevec. Ko se bova pogovarjala o 1000 masinah v mrezi sem tudi jaz za linux, tolk neprilagodljiv res nisem ampak pri mrezi do 20 racunalnikov...

O shekanih linux serverjih se bova pa pogovarjal mal kasneje ko bodo na teh servrjih kaksne uporabne in zanimive informacije in se jih bo sploh splacal hekat.

lp gaso

Brane2 ::

gaso:

kst: o linuxu res nimam pojma. Vse kar je mal sprehajanja po sambi, spreminjanje ipja, smb.conf, printer...in pa instalacija 'abit linuxa' kot workstation in enkrat kot server varianta. Zadeva me pac ni navdusila...


Ce nimas pojma o zadevi, kako jo lahko tok navdušeno kritiziraš ?


Ce si v firmi samo admin se lahko dnevno ukvarjas s servrjem; ce si pa zaposlen za nekaj tretjega, mrezo pa urejas 'po potrebi' je pa dnevno nalaganje patchov utopija.


Kaj ma Linux veze s tem ? Pač ne nalagaj patchev in upaj, da bo vse u redu...

Sploh pa, ne vidim zakaj tolk gužve okrog simple procedur. Masa patchev se niti nanašala ne bo nate, ampak na posebne primere...


Brane2: Gor sem jz rasu ob Dosu in mi prehod na linux ne predstavlja ravno hudo velikega problema.


Rasel ob DOSu ali programiral na DOS-u ? Če misliš na to, da si kdaj kej zafliku u autoexec-u pa config.sys-u to ne pomeni, da si sedu ob Billiju in zru isto pico, ko je u nekem hotelu pisu DOS kodo...

Hočem reč, kljub temu bo treba še marsikaj prebrat in probat, seveda če te stvar kokr-tok zanima...


Ker sem pa gradbenik in tako ze v osnovi usmerjen v gradnjo in ne nekemu zacenjanju vsega vedno znova se, ob tem, da stane winXP 31.084 sit, suse pa 20k sit zacnem mal sprasevat oz. mal zalajam ko se pri vprasanju treh racunalnikov oglasjo 'linux je zastonj'.


NE vem, kako je blo na gradbeni, na Vegovi smo pa moral it skoz zdravniškega. Tko da zdej vem, da nisem barvno slep, pa gluh tud ne...

For the zillionth time: Suse si lahko snameš zastonj na njihovem websiteu, če se ti da vleč dol imagefile za 7 CDjev. Lahko pa si enostavno CDjke kje sposodiš in jih presnameš- IIRC 100% LEGALNO.

Glede ploterja - kot sem reku linuxa ne obvladam. Mel smo v firmi 'placanca' za linux in je za encad cadjet2 ploter na sambi reku 'ne sploh'.

Možno da res, v tem trenutku. Dober plac za taka vprašanja so ti recimo newsgroupsi, kjer se folk o tem pogovarja globalno.
Recimo:

-comp.os.linux
-comp.os.linux.hardware
-comp.os.linux.misc

Če drajverji za to sploh obstajajo, boš to zelo hitro zvedu tam...


Jz sicer zelo dvomim, sploh po tem, ko sem malo bral Howto in nekaj v tem smislu, da bi driverji bili namesceni na win sistemih, linux bi pa sluzil samo kot prehod oz. lpt port. Ne vem. Usmeri me na pravo pot pa mogoce ne bom vec klatil neumnosti...


Poglej malo na Samba.org ... Oni se ukvarjajo z razvojem Sambe, torej bi bil vmesten kak emailček kakemu od razvijalcev...

Perspetkivna varianta bi bla tud na Lugosu (mislim, da je www.Lugos.si )

Skratka "mrdni malo". Ozri se okrog sebe, sprašuj folk, pa boš kej zvedu.

Glede na to, da IIRC ploterji uporabljajo HPjev HPGL (no vsaj nekateri) in da je HP ravno te dni obznanil driverje za vse svoje pljuvače, mogoče pridejo prav v kratkem na vrsto laserji in ostalo ? Vprašaj...


Kot ze receno: firma, ki si ne more privosciti admina za 5k sit neto/uro ima pa butlna, kot sem jaz, ki poleg redne sluzbe ureja se mrezo; si ne more privoscit tudi tega ne, da bi mi placevala branje Howto - sem predrag.


Moja tud ne. Zato pa se zajebavam s tem. Videt je, da bo to postalo iskano (no to je že zdaj) in da bo poznavanje Linux-a, mrežnih protokolov in POSIX-a predstavljalo temelje računalniške pismenosti...


SubOrbit: zakaj skonfiguriran sistem sem napisal že zgoraj. Danes je cas denar in iz tega razloga Linux ni zastonj oz. sta win - linux varianta en in isti k...


Težko se strinjam s tem. Vpraši folk okrog, kok stane recimo kšna diplomca s strani Novella alpa krajše šolanje, v tujini jasno, ki ga plačujejo naši vrli operaterji svojim zaposlenim in kakšne klavzule so v pogodbah o zaposlitvi...


O shekanih linux serverjih se bova pa pogovarjal mal kasneje ko bodo na teh servrjih kaksne uporabne in zanimive informacije in se jih bo sploh splacal hekat.


Yahoo recimo ? Altavista ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jux ::

Preden se prevec oddaljimo od teme, samo tistemu ki kupuje server bi raje predlagal da naj zgradi server na eni Tyan TigerMP/Dual AthonXP rešitvi. In dobiš res hud sistem za malo $$$. Stabilno do konca.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

gaso ::

brane2: zdele nimam casa ampak samo tolk: jz linuxa veselo ne kritiziram. Seenkrat: če je preklop na linux v podanem prvem vprašanju igorausa smiselno naj me takoj tle pobere.
Glede dosa nisem imel v mislih tolk programiranja ceprav smo tud nekaj malega basic vidl. Mislu sem predvsem na veselo klofanje po tipkovnici - vse pisat - in pa skonfigurirat en proxy, instalirat mrezno v dosu je isto kot v linuxu.
Glede ploterja sprejem izziv in te obvestim.

Thorvald ::

Pozdrav vsem

Ne bi hotel prekinjat debate samo prav bi nam prišel še kak konkreten nasvet.Je pa tako: pet masin konstantno laufa -od 7h-21h- ; program za indeksiranje je za SQL server kar zahteven, saj za vsak dokument(en tiff) po dva indeksa preverja v bazi(za preverjanje) z vsaj 550.000 recordi, v "glavno bazo" pa je dnevno vnešenih vsaj 30.000 recordov.Se mi zdi, da smo SQLServer že kar dobro poštimali, tako da je res treba zamenjat mašino.
A ja, še pred dobim letom in pol ne igoraus ne jaz(še posebej) nisva imela pojma o kaki mreži(da ne govorimo o kakem MS certifikatu) pa sva vseno nekako postavila vse skupaj; sej tudi zdej(vsaj zase lahko govorim) se ne bi mogu hvalit, samo še nikoli nama ni bilo treba klicat nobenega stručkota in ga plačat...

Mr.B ::

Thorvald , koliko pa si na netu najdel ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

gaso:

brane2: zdele nimam casa ampak samo tolk: jz linuxa veselo ne kritiziram. Seenkrat: če je preklop na linux v podanem prvem vprašanju igorausa smiselno naj me takoj tle pobere.


Saj nisem reku, da je (ne vem). Samo v liniji replyjev je nekdo omenu Linux, nakar sem mel jaz ene par vprašanj in tko se je začel...

To pa še vedno ne pomeni, da stvar ne bi bla za uporabit, mnogi jo baje uporabljajo, sam jez o SQL bazah ne vem še nič. Zdej se zajebavam z osnovami sistema (signalizacija), delom kernela, filesistemi, driverji, bashom, C++, malo poškilim kdajpakdaj v Intlov assembler in to je to.
SQL in podobne zadeve pridejo na vrsto v drugi ali tretji rundi...


Glede dosa nisem imel v mislih tolk programiranja ceprav smo tud nekaj malega basic vidl. Mislu sem predvsem na veselo klofanje po tipkovnici - vse pisat - in pa skonfigurirat en proxy, instalirat mrezno v dosu je isto kot v linuxu.


Daleko je od uporabe ifconfig-a do postavitve sistema.
Če je to podobnost, na kero se zenašaš, vedi, da je razlik velik več.
Mogoče bi se dal na Linux gledat u prvem približku kot na full 32 bitni DOS pod NTFS-om in nadzorom nad dostopom do datotek(uporabniki, grupe itd...), full mrežno podporo itd...

SubOrbit ::

gaso:
kdo je reku, da je linux treba kupiti pri firmi za 28K ali koliko si ze pac navedel ceno? Mislis, da ce za firmo downloadas linux, da je to nelegalno ali kaj?
Ko ti kupis neko distribucijo s tem kupis nevemkaksen tech-support, pa zraven dobis 300-listni manual (pri nekaterih) itd... tako da v bistvu ne placas za sistem, ampak za vse dodatke, ki pridejo zraven (24h hotline - podpora in nevem kaj se...)

O tem, da je mrezno kartico v linuxu postaviti tako, kot v MS DOS-u bi rekel tole: doma sem imel ze vsaj kakih 10 mreznih kartic razlicnih proizvajalcev in ko sem kartico vstavil v slot in prizgal racunalnik je sistem vsako samostojno zaznal. Tako da mi SPLOH ni bilo treba narediti drugega, kot nastaviti IP, gateway, subnet mask in vse je spilalo...

mr.b: ako hitro lahko postavite kompleten srverski sistem.In sedaj tisto glavno . Če se mi bo sesula baza , koliko hitro mi jo lahko postavite nazaj , pa kr naprej mi nekdo hoče vdreti na Web server , malo se je šefof sin igral z nastavitvami na enem serverju , pa ni povedal atu ,Zato pa se je poštni naslovi malenkost spremenili , pa mi ,.. itd...
ne vem, kaj si hotel s tem povedati? da je tezko dobiti linux sys. inzenirja ali kaj? da ga moras vec placati kot MS inzenirja?
in sploh... vse skupaj mi zveni nekako tako, kot da bi hotel povedati, da v linux sisteme neprestano hoce nekdo vdreti, da se sesuvajo recimo baze itd...
zakaj se recimo v windowsih to nebi moglo zgoditi?
v bistvu se lazje... za linux moras za kako vecjo skodo "po pomoti" imeti ze kar nekaj pravic (root) - ce hoces recimo spreminjati nevemkaksne nastavitve programov, spreminjati mail-naslove (username oz. passworde, morda nastavitve MTA?) itd., tako da kaksen direktorjev "sine" ne bi mogel tako, po pomoti, narediti nevemkaksne skode... zato, ker v linuxu preprosto ne mores samo poklikati tistih par nastavitev...
recimo server za bazo se lahko (ce se sesuje) nazaj postavi v pol ure, ce imas le vse pri roki (ce recimo odpove disk, da namestis nov disk, nanj presnames stare podatke in to je to) in seveda, ce si pred "sesutvijo" poskrbej za ustrezno zascito (backup...)

najbolj smesno mi je, ko ljudje, ki so sami NAPISALI, da NIMAJO POJMA o linuxu (igrackanje s sambo in namestitev sistema se stejeta za znanje = 0) navedejo neke brezvezne anti-linux argumente. Pa tukaj se v principu sploh ne gre za nekaksno diskusijo oz. "vojno" med windows - linux taborom ampak preprosto za to, da ljudje kritizirajo stvari, ki jih sami ne poznajo najbolje.

Zase lahko recem, da sem, preden sem "presaltal" na linux sem windowse (NT (4), (95, 98 (pa ne kot server :D))) "prevohal" do obisti... in lahko trdim, da sem z linuxom kot strezniskim sistemom veliko bolj zadovoljen - zaradi svoje elasticnosti, proznosti, zaradi OGROMNEGA stevila BREZPLACNIH vrst pomoci (on-line prirocniki, how-to-ji in sploh, cel linux-"community", ki ti je na voljo ob "kriznih" trenutkih.

aja, mr.b: kot te je ze brane2 vprasal... kaj mislis povedati s svojim podpisom??? me res zanima...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

Mr.B ::

Kar se tiče podpisa ?
Prejšnji podpis je neutemeljeno kritizeral Siol. Kdor ima v uporabi Exchange 5.5 naj ne gre na kabel , ker je njihovo omrežje nakam , hm čudno.Sedaj je postal problem njihov , ker smo bili mi obtoženi s strani firme da ne dela MS software tako kot treba. Pa smo plačali ponovno ISDN priklop , priključili namesto Kabelskega modema , ISDN router , spremenili dns nastavitve na našem koncu , wola , vse kar je prej ni delalo sedaj dela , itd .Seveda gre račun sedaj stranki , stranka pa kabelskemu operaterju....
PS : PA ne delam na SIOL-u , sedaj vem da je , kabel v PM.

Treba bo otpreti novo temo glede Linux proti MS ter podobno. Men se ne da več zajebavati s pisanjem. Pisal sem odgovor , na vaše argumente , pa mi potem refreši , F% , naprej nazaj in podobno , ni pomagalo , Fuck pa je šlo pol ure pisanja v kurac.
Sicer na čem pa laufa ta server , ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

Mr. B:


Kar se tiče podpisa ?
Prejšnji podpis je neutemeljeno kritizeral Siol. Kdor ima v uporabi Exchange 5.5 naj ne gre na kabel , ker je njihovo omrežje nakam , hm čudno.Sedaj je postal problem njihov , ker smo bili mi obtoženi s strani firme da ne dela MS software tako kot treba. Pa smo plačali ponovno ISDN priklop , priključili namesto Kabelskega modema , ISDN router , spremenili dns nastavitve na našem koncu , wola , vse kar je prej ni delalo sedaj dela , itd .Seveda gre račun sedaj stranki , stranka pa kabelskemu operaterju....
PS : PA ne delam na SIOL-u , sedaj vem da je , kabel v PM.


Šibki in medli argumenti. Zamenjaj ISP, pa boš verjetno moru spremenit nastavitve. Sam sem vajen SGN-a,
in osnovne stvari na svojmu koncu lahko nastavim miže, sam če bi šou na Siol, bi pa moru kšna mini navodilca prebrat (DNS, proxying, news, mail itd...). To da si zamenju provajderja pa da neki ni delal je pa opis napake-ej res- si pa snajper... :D


Treba bo otpreti novo temo glede Linux proti MS ter podobno. Men se ne da več zajebavati s pisanjem. Pisal sem odgovor , na vaše argumente , pa mi potem refreši , F% , naprej nazaj in podobno , ni pomagalo , Fuck pa je šlo pol ure pisanja v kurac.
Sicer na čem pa laufa ta server , ...


Verjetno na kablu- to bo to... :\

Mr.B ::

Brane.2
Sicer pa z amaterji ne delam.
In ker vem da nimaš pojma o "exchangu" , bodi raje tiho , kot so omenili zgoraj.

Sicer pa je bil odgovor strokovnjaka na Tele turbo machu , ja zakaj pa uporablja Exchange $#"!"#$%!#$%
Težava je od modema naprej , kar je pa stvar Telemacha , in nastavitve so vse prave. PS: če spremeniš ISP-ja se ti spremeni IP , v DNS-u se mora na strani tistega , ki vzdržuje domeno spremeniti MX + A recorde ter , pa malo mora telemach spremeniti svoj revers lookup , pa nič drugega. Vse ostalo pa je odvisno od kvalitete omrežja , in v tem primeru kabelskega. Pač se nisem poglabljal v zadeve , ker itak nebi vedeli zakaj se gre , tako kot imam jaz bolj malo pojma o linuxu , imaš ti malo pojma o excahngu.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

PS :
Niso šli iz Siol-a na Telemach .In jaz nimam nobene veze s siolo-m , razen da uporabljam ADSL.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

Mr B:


Sicer pa z amaterji ne delam.


O.K. Važno da maš en svoj nivo...


In ker vem da nimaš pojma o "exchangu" , bodi raje tiho , kot so omenili zgoraj.


Nč nisem reku o Exchangeu, ampak kritiziram tvoj oster, globokoumen opis problema s težko uvodno razlago, pripravo na poglobitev, zajem sape, nato pa sledi "ahh, se raj ne bom poglablju..."
Saj te noben ni silu, sam si začeu...


Sicer pa je bil odgovor strokovnjaka na Tele turbo machu , ja zakaj pa uporablja Exchange $#"!"#$%!#$%
Težava je od modema naprej , kar je pa stvar Telemacha , in nastavitve so vse prave.


Brez pametne razlage ti lahko samo verjamem.
O.K. ti pač verjamem...
Sploh pa, mogoče se tud on ni hotu poglabljat...


PS: če spremeniš ISP-ja se ti spremeni IP , v DNS-u se mora na strani tistega , ki vzdržuje domeno spremeniti MX + A recorde ter , pa malo mora telemach spremeniti svoj revers lookup , pa nič drugega.


Velja za vse ISP, pa kaj. Mislim pa, da ni nujno, da uporabljaš njihov DNS, sploh če si .com. Pač se zmeniš, da drug DNS node kaže nate...
Ne vem, a recimo domenca.com tud to dela, se mi pa zdi zelo verjetno...


Vse ostalo pa je odvisno od kvalitete omrežja , in v tem primeru kabelskega. Pač se nisem poglabljal v zadeve , ker itak nebi vedeli zakaj se gre , tako kot imam jaz bolj malo pojma o linuxu , imaš ti malo pojma o excahngu.


Ej tebe pa jebe kapaciteta pljuč, pa to ti je...
Poglablji se mal, ti bo pomagal ko boš na na morju, pa še folk bo tle kej zvedu (predvsem jaz, priznam)...

Brane2 ::

Mr. B:

Sicer pa z amaterji ne delam.
In ker vem da nimaš pojma o "exchangu" , bodi raje tiho , kot so omenili zgoraj.


Še neki. Spotaknu senm se na tole stran, ki govori o, če sem prav dojel Exchange-kompatibilcu za Linux:

might be worth a look or two:

http://www.newsforge.com/article.pl?sid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] Poganjanje Pantheon-a

Oddelek: Programska oprema
224932 (2129) luckoj
»

Linux - Alternativa Windows Serverju (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
785811 (3675) jype
»

Windows Server Longhorn Beta 3 je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1188099 (5564) kronik
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718529 (6279) jackorsen88
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361962 (1527) tec

Več podobnih tem