» »

BIG WATER ( °C )

BIG WATER ( °C )

«
1
2

Boskox ::

LP
Rad bi vprašal ali je mogoče ... včeraj sem kupil vodno hlajenje BIG WATER.. vse priključim nataknem.. uredim.. pogledam temperaturo.. in je8-O 60°C8-O .. Sedaj nevem kaj bi bilo lahko narobe saj sem že vse 5X pregledal.. prosim za pomoč..
Imam pa amd sempron 2200+ ter plato Gigabyte K7 triton ..
Hvala
Lp Boštjan.
  • zavaroval slike: Jackal ()

sharp ::

Probaj zasukati klipsno za 180 stopinj.
Drive fast as your guardian angel can fly.

Boskox ::

Klipsno??

sharp ::

Ja tisto klipsno,ki drži priterjen vodni blok.Pri Vulkanotu 7+ je bila ista fora,če si dal narobe klipsno je hladilnik zategnilo malo postrani in ni bilo dobrega stika.
Drive fast as your guardian angel can fly.

Boskox ::

Aja samo un hakeljcek.. aha bom probal.. fala :)

cune ::

kaj pa ventilator... ti dobro hladi vodo?! meni dela na 58 če pozabim priklopit ventilator:D

Boskox ::

Ewo.. hakelcek obrnen.. pa še cel blok sm obrnu za 180 °C pa mal termalno vrihtal pa imam sedaj 42°C.. :) ampak še se mi zdi mal prevec za vodno.. am ventilator mi piha V kiler.. tako da.. z njim ni problemov. (mislim) :D

sharp ::

Probaj še vent obrnit,ker imam jaz boljše hlajenje,če vent vleč zrak čez kiler kot pa da ga potiska čez.
Drive fast as your guardian angel can fly.

damjanmi ::

Jaz sem imel prav tako ta hladilni sistem. Hladilo mi je na okoli 42c pri nekje 50-60% hitrosti ventilatorja. Vendar sta se mi pa tisti dve nogici oziroma prikljucka kamor lahko prikljucis zunanji rezervoar odlomila (plastika je pocila kot bi jo odrezal z laserjem)!! Tako, da sem imel celo poplavo(v racunalniku), pa se temp je sla na 55c na sreco ni bilo vecje skode. Zdj sem tiste dve luknici zaprl in dal v matkin racunalnik :) Zaenkrat dela odlicno!


LP

Boskox ::

sem probal ventilator obrnit.. pa je bolje tako da če direkt v kiler piha...

Eddy ::

hm... kaj naj rečem.
Če ma norc d'nar, ma kramar sm'n. :P

42 °C je kar idealna temperatura... Spoh pa te dni sploh ni vroče zunaj... Kaj bo šele poleti.
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Mogoce bos moral obrnit kak 80mm ventilator v podrocje MOSFETov. Na moji Epox mi kaze v Idle okoli 55-60°C, ko pa obrnem tja ventilator na 5V pa temperatura v idle pade na okoli 28°C.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Boskox ::

MOSFETov.. ?

Vesoljc ::

tiste črne stvarce med vijolčno stvarco in blokom :))
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Boskox ::

meni se ne sanja :)

dxx ::

zraven podnožja za proc so neki črni čipi(verjetno jih je 6-10) ki imajo 3 nožice. So bolj kvadratne oblike.

Boskox ::

a tooo.. hvala hvala
bom probal

PrimozR ::

tiborr epoxke (9nda3) lažejo.

xdejvid ::

no jaz mam zdaj tem. okrog 48°C, hladi pa P4 3GHz in pa grafično (vodni blok na X600 PRO) in me zanima ali je to solidno, ker po mojem je, saj so P4 bolj vroči od AMD-jev, moj BIG WATER pa še hladi zraven grafično! imam pa ventilator na najnižjih obratih! tam v poletnih dneh tem. stopi tam do 55 °C.

sicer pa mi žal denarja za to vodno hlajenje!

lp

Boskox ::

Mislim .. spodobilo se bi da bi bla manjša temp. saj je vendarle vodno hlajenje..

Eddy ::

Mislim .. spodobilo se bi da bi bla manjša temp. saj je vendarle vodno hlajenje..

V vodnem hlajenju so zame trije glavni deli "šibki členi";
- vodni blok
- radiator
- črpalka
in v kolikor eden ni dovolj dober, potem se to pozna na tamperaturi.

Bigwater ima vsaj 2 in to sta vodni blok in črpalka. Radiator pa recimo, da je še sprejemljiv.
www.ekwaterblocks.com

SrBo ::

Men se tut zdi da je tale blok malo hecno narjen ! Vsaj na prvi pogled !
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Boskox ::

Eddy.. pootlej se pravi da če bi vsaj blok zamenjal da bi blo bolje?.. ali se zamenja oboje skupaj.. blok & pumpa... sedaj nevem res me ravno to cudi ali je mogoce da je z BIG WATER 44-45°C .. tam okol.. ali samo pri meni ne štima kaj..?

mzidy ::

Ne vidim fore, da kupiš BIGWATERja(19kSIT)+nov blok al pumpo (min.6kSIT), če pa za 28kSIT dobiš že v osnovi boljši komplet???

Eddy ::

Povedal sem ti da ima ta sistem 2 šibka člena. Tako če enega odpraviš bo še vedno ostal eden, ki te bo štopal.

Sistema se pa ne splača nadgrajevat. Vsaj po moje ne. Čene drugega bodi vsaj vesel da imaš tišino... če jo imaš, oziroma če niso ventilatorji na matični in grafični in po možnosti še v napajalniku preglasni.
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

WhiteWolf ::

Kupi eno rabljeno pumpo L20 ali L30 pa bos pridobil ene 8 stopinj. Ko je kolega zamnjal prilozeno pumpo z L20, je temperatura padla za 8 stopinj.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Boskox ::

Pa je na BIG WATER zamenal pumpo?..al na katerem drugem hlajenju

VASkO ::

zakaj potem sploh kupovati big water, ce mislis zamenjevat... so ze ostali rekli, da je to nesmisel.

Boskox ::

Z vsakaoizkušnjo se nekaj naučiš. ja sm se da za vodno treba počasi pa premišljeno kupovat :P :D

Samson ::

Bil si pravocasno opozorjen, kar pa nisi uposteval _Thief_...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Boskox ::

Ampak se vedno nisem izvedel ALI JE MOGOCE DA JE TAKO VISOKA TEMPERATURA ALI JE SAMO PRI MOJI INŠTALACIJI KAJ NAROBE..>:D

DominusSLO ::

saj 45°ni dosti

Eddy ::

Rekel sem in rekel bom spet, da je to dobra temperatura, glede na letni čas.
Počakaj na poletje, ali pa sezono kurjenja...
www.ekwaterblocks.com

Boskox ::

Aja he he.. nevem zt k res mislim da bi blo bolje da sploh nebi dali pol vn tega vodnega, . mislim HALO!! 45°C z vodnim.,. da se mi zaleti od smejanja.. spodobilo bi se manjše temperature.,. a ni tk?8-O

zlobcek ::

Mah pomoje so teli cenejši kopmleti že narjeni tko (tolk pocen izdelava pač), da so približno enakovredno nadomestilo zračnim hladlnikom le mogoče tišji.

Vsaj pomoje no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Boskox ::

da ko ti slišiš ko je ventilc na maximum.. he he ga preglasi vsako hlajenje kk ja mislim.. sm ko je na minimum pa je lepa tišinca.. he he:D

DominusSLO ::

Pizda thief dej nehaj neki govorit tja v 3 dni...
Tle je odvisno koliko imaš temperaturo okolice in kolikšna je temeratura vode. Poleg tega pa je ključni faktor navitost procesorja in voltaža!!Jaz imam edijev blok na bartonu, ki trenutno dela na 2400mhz, pri 1.9V. Pod obremenitvijo pride nekje na temperaturo ~15°višjo od temp vode. Če našopam vente na ful, je voda cirka 2° toplejša od zraka. Ponavadi furam vente zelo počasi in imam temp vode okoli 35°, kar pomeni, da imam procesor, ko je obremenjen, segret na okoli 50°.

Boskox ::

Sem malce postimal.. dosegel temp. 38 - 39°C... tako da.. sej bo.. vidim da za prvo silo je tudi dobro.. pac zanimivo po eni strani.. po eni je slabo.. pa tako.. ni spet tk slabo kot nekateri opisujejo..
ter tiborr na mosfete sem "nalimal" hladilnike ene za na ram-e na grafi.. pomaga res.. super hvala.
slikico bom prilimal.. malce je obrnjeno vse skup..

Boskox ::

celotno..

mosfeti..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sirotka ::

dominus...a maš ti to 100% vse dobr poštimano? k 50C je nekam velik za vodno... Mojga bartona sem mu na 2v, pa sem mel max 50...s tem da je plata merla iz diode k je v procu, na drugi plati(epox) je kazalo 44C

gfighter ::

thief, zanima me, kako si nalepil hladilnike na mosfete? S 3M lepilnim trakcem ali s čem drugim?

Boskox ::

ne ne.. kupil sem VF700 cu hladilnik za grafo.. pa zdraven dobis hladilnike za rame.. sm jaz jih mam ze original gor (9800 pro) pa jih nism rabu.. pol sem se pa spomnu na tiborr-a pa sm jih na mosfete dal.. drgac pride tak poseben lim mislim da.. obojestranski.. sam mora tuk tuk toplote prevest..

DominusSLO ::

sirotka
Tolko imam, če je v sobi 25° in laufam samo en 12cm vent na 5V. Pa hladim tudi gf6800 s povišano voltažo jedra na 1,6V na 435mhz in NB na epox8rda+ pro(oddaja kr dosti toplote).

Zgodovina sprememb…

Henixman ::

MAl to čudna vaša vodna hčlajenja jst mam zračno pa mam k je v sobi 24 stopinj procesor običajno 39 med igranjem 35!!!!! Grafa pa nikol čez 35!

DominusSLO ::

jst mam bartona(pošteno navitega):\

Boskox ::

henixman.. spet ti.. kaj mas ti mogocd 32 bitn procesor.. nimas.. mas 3000 64bitnega.. valda je drgac.

Henixman ::

Če bi mal okoli sebe pogledu bi vidu da ta moj na Socket748 ni pravi 64bitnik ampak je bl okrnjena različica kar se vidi tut v cache ker ga ma tuk k XP 512 samo!!!!

Poleg tega pa je na bratovem Celeronu 2600@2960 tut sm 32° pr obremenjenem pa 39°!!!!!
PA je sm drug vent dodan na box rebra!!!! Če bi se jst idloču bi vzel Eddyjevo hlajenje!!! :)) Ker že po preformansu je bigWater velik slabši!!

Boskox ::

Do tega da je big water veliko slabsi kot eddy-evo hlajenje smo ze prisli, vglavnem tud sam pravim da je od njega hlajenja bolje..
btw.
celeron ni amd..

PrimozR ::

HenixMan JOJ KOLK ti bluziš. To ne morš verjet. Aja, maš kkšen link, kako zglda socket 748?

Henixman ::

Uf mal sm se zatipku pa sm pri preverjanju spregledu!!!! SE OPRAVIČUJEM!!!! Socket 478
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje v kompletu ali po komponentah?

Oddelek: Kaj kupiti
181993 (1213) Mitja358
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432970 (1717) alesr
»

vodno hlajenje visoke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231493 (1120) webfreak
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19011927 (7060) Malecky
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110890 (7599) Fury

Več podobnih tem