» »

71 stopinj

71 stopinj

felo ::

mam eno vprašanje in to je da ima moj amd athalon64 3200+ 71 stopinj!!!in zdaj me zanima če je to sploh mogoče ker računalnik ni nič navit!!!!al pa meni ne delajo senzorji!!!temperaturo pa sem meril z programom everest
lp
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

Timmah ::

ni treba da je proc navit da imas 71°C. dovolj je ze to da se ti je termalna pasta posusila ali da ti ventilator ne dela
donde esta francesca

Nejc Pintar ::

ali pa da sta se ti zaskočili tipki shift in 1 naenkrat:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

sid911 ::

poglej temperature v biosu, pa preveri z dotikom če je hladilnik vroč. poročaj pol
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

felo ::

rebra so na dotik normalna in ventilator dela!!!!!plošča ma tudi normalna ima namreč okoli 30 stopinj!!!!!
ja u biose pa neznam it pogledat ker nism še gledal temperature u biosih!!!
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

Dr Evil ::

Pa si ti siguren ,da ne gledaš ferenhajt stopinj?

felo ::

ma sigurno=)))
samo jst sm skor da prepričan da meni ne dela vredu senzor!!!samo bi res moral pogledati v biosih temperaturo ampak nevem kako...ma bom že prašal koga
lp
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

sid911 ::

preveri še s kakim drugim programom....

sicer pa greš v bios, pa poiščeš če ti kje piše PC health status

malo brskaj po biosu, samo ne spreminjaj ničesa...najboljše bo da nam zaupaš katero matično imaš, pol ti nekdo, ki pozna bios te matične lahko razloži kje se to pogleda
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

felo ::

imam pa tudi nek program za procesor ki baje utiša delovanje al nevem kaj!!!!ima mogoče ta program kakšne prste vmes pri temperaturi???imam pa ploščo gigabyte ga-k8ne!!!!
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

choxter ::

Preveri da se ti ni slučajno nabralo preveč praha med rebri. Po potrebi vzemi dol hladilnik in na novo namaži s termalno pasto.

Za preverjanje temperature je itak najbolj zanesljiv BIOS, zelo dobra alternativa za winse pa bi bil MBM 5. Zadeva je free.

Moj Athlon 2500 se je tudi uspel povzpeti do 70°C zaradi slabo namazane paste...no zadevo sem popravil in zdaj je pri pasivnem hlajenju v idle stanju tam okrog 47°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: choxter ()

0x0FF ::

imam pa tudi nek program za procesor ki baje utiša delovanje al nevem kaj!

Tole vrž dol za začetek.

lp
1) 2xXeon 3.4 SL7PG/Asus NCCH-DL/1GB Crucial/640GB HDD
2) 2xXeon 2.0 LV SL6XL/Asus PC-DL/512MB/160GB

Kato ::

Pa je ima take temparature že od začetka? Imam isti procesor pa s stock hladilnkom je imel v idel 35 stopinj, zdaj je pa navit pa ima s pasivnim hladilnikom 34.

Nejc Pintar ::

Eh, ko bo previsoka temperatura se ti bo pač restartu. Do takrat ga pust pr mir:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

felo ::

aj stistim da bi dal rebra dol imam slabe izkušnje ker sem enkrat žem dal dol ampak je bil prcesor pritrjen an rebra in ko sem ga tel dat nazaj noter so se mi zvile nožice od procesorja in dobro da mi ni še procesorja skurilo=)))
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

felo ::

sem šel pogledat v biose in tam sploh ni nič da bi kje pogledal temperaturo!!!že prijatelj je rekel da se mu zdi da ta plošča nima v biosih za pogledat temperaturo in res nima te možnosti
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

felo ::

a bi mi lahko zdaj vsaj kdo povedal kiri program naj zdaj uporabim???kiri je najboljši za merjenje temperature???
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

Kato ::

Recimo s SpeedFan lahko pogledaš temperaturo.

felo ::

očitno imam res 71 stopinj=((((ampak na dotik reber ni nič vroče in še ščistill sem jih da so kot nova!!!!!zdaj nevem al naj se odločim za nakup kakega zalmana al pa da podrem in pogledam če je sploh pasta!!!!ampak se bojim da potem bom spet uvil kakšne nožice od procesorja ker se mi zdi da so mi spet pritrdili procesor na rebra!!!!
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

felo ::

ampak zjutraj ko sem uklopil računalnik in sem šel takoj pogledat temperaturo mi je že takoj na začetku kazalo 70 stopinj zato mislim da meni ne dela prav senzor za merjenje temperature v procesorju!!!
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

Timmah ::

dej ze dol hladilnik pa pasto namaz, sej nimas kej skrivit nozic ker ti ni treba proca vn jemat iz podnozja
donde esta francesca

GeForce_man ::

ma zdaj sem cisto prepričan da je pokvarjen senzor ker je nemogoče da takoj ko uklopiš računalnik da ima 70 stopinj in rebra niso nikoli vroča!!!!sam zdej kje pride tisti senzor???je na osnovni plošči al v procesorju???
AMD Athalon64 3200+(2200mhz)socket 754.....Gigabyte GA-K8NE nf.4.....MSI GeForce 6600 GT 128 mb......Maxtor 160gb....1024RAM(2+512mb).........dvd+r LG.........

felo ::

zdej sem dobil u biosih kje se pogleda temperaturo in je vse normalno...temperatura je tam okoli 40 stopinj lahko tudi manj=)))
Niti najmanj nism majstr!!!!!!!

XaNti ::

speed fan + everest
mbm 5 + everest

Ta nesmeš oz. lahko samo ne da ti oba program delujeta na 1x . Maš mbm5 užganega in odpreš še everst se vse zmeša in ti kaže napačne rezultate. tako ko tebe okol 75° kolegu isto delalo.

Zbrisi everst speed fan pa naloži mbm 5 ali mej samo ne program ne pa več.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Nejc Pintar ::

bios=ednina:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za gledanje temperature procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132281 (1948) easyrider3
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234113 (11328) BaRtMaN
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291904 (1505) joker16_7
»

"Prevelika" temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131280 (1118) frenk
»

temp. athlon1700+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191280 (969) Spajky

Več podobnih tem