» »

vodno hlajenje visoke temperature

vodno hlajenje visoke temperature

overheat ::

Končno sem namontiral vodno hlajenje v kišto in seveda pričakoval nizke temperature,kar pa se je pokazalo da lih obratno.Imam hladilnik od lade en 120mm vent ki piha v hladilnik,črpalka maxi-jet 1000,silikonske cevi,home made bakren vodni blok za cpu, 3 (L) oz. 90 stopinjska členka in T člen.

Moja vezava : radiator-t člen - L člen - L člen - pumpa - vodni blok CPU - L člen - radiator

temperature se gibljejo med 45-53 stopinj
procesor (athlon xp 2600mhz= 1916mhz) je navit na 11.5 x 205= 2357mhz = athlon xp 3xxx

kako in s čem naj izboljšam hlajenje procesorja?
p.s.: radiator je postaljen na vrhu rač. in pumpa je v višini procesorja!

prosm za nasvete!!
hello :)

Eddy ::

Živjo!

1. Ti moram povedat da je procesor navit in to pomeni da oddaja dosti več temperature.
2. Kakšen vodni blok imaš? Slike?! Praviš da je homemade... Lahko je problem v bloku, saj dober vodni blok zbije temperaturo tudi ~8°C.
3. Preveri naleganje bloka na jedro.
4. Lahko poveš še voltažo.

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Res so za lado malce visoke, je pa res, da je odvisno od plosce do plosce. Tudi na dveh enakih ploscah iz iste serije ti ne bo kazalo istih temperatur. Recimo, moja NF7-S doma je kazala pri 2500MHz in 1.9V v full loadu 43-44°C, pri fotru (sem mu vgradil v graficno postajo) pa na EpoX EP-8K3A+ in Bartonu na 12.5x180=2250MHz pri 1.75V v idleu kaze 41°C in v loadu malo pod 50°C. In zanimivo, temperature padejo, ce v podrocje MOSFETe usmerim ventilator.

Enako sedaj na moji EpoX EP-9NDA3j, ki kaze z vodnim veliko visje temperature kakor z zracnim, tudi tam do 25°C vec. Zdaj pa sem obrnil enega Volcana 80x80x32 na 5V v podrocje FETov in so temperature padlo na bolj realno raven, ceprav se vedno malce visje, kot sem pricakoval. Jebiga, ne sekiraj se.

Probaj se malo zategnit blok, to pa ti je tudi vse, kar ti lahko svetujem. Je pa tudi mozno, da je blok slabe kvalitete in odvede premalo toplote (predebelo dno, premajhna sticna povrsina)... Tudi to je zelo mozno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

steev ::

Jap, pokaži nam ta home made blok.0:)
:|

hudogriz ::

Ali imaš 120mm ventilator na max obratih? Daj vzemi en termometer in malo pomeri (na različnih mestih) koliko stopinj (čimbolj približno) se ti greje voda v sistemu. Če je nizka ti vodni blok ne opravlja naloge dobro, če je pa visoka, pa hladilnik nekaj štrajka. Pa dodaj malo slik.

BTW: vprašu bi še tole: kateri je boljši hladilnik LADA ali Alpha-cool NexXxoS Xtreme III? (na kratko še zakaj in kako vsakega najbolje izkoristiti)

LP hudogriz.

overheat ::

VCore voltažo mam nastavljeno na 1.850V!
Sliko bom še naložu, pol zvečer k si bom uzeu cajt da odmontiram vodni blok na Proc!
Jest mislim da je do vodnega bloka!!A bi kej pomagal če bi doliu UV tekočino,ker sem slišu da s pomočjo te tekočine se voda bolje ohlaja?Vent na radiatorju je na max obratih 4500rpm!!
Ali je mogoče da je radiator premal hlajen?Mogoče bi moru uporabit push-pull kombinacijo?
Ker nimam termometra ne morem zmerit tem na razčičnim mesti lohk pa povem da ko se dotaknem silikonskih cevi so kr tople.Mislim da je temp. vode nekje med 22-28 stopinj oz. sobna temp.

Pa še eno smešno vprašanje! Kako naložiti sliko.če kliknem na "slika" se mi odpre oknček k mi išče sam naslov slike ki je že nekje na netu.Kako naložiti sliko z diska? :\
hello :)

Jan987 ::

Poslikej pol pa pejt na tle, povej pot do slike in se bo slika naložila dobu pa boš link do slike pol pa v slike to prilep in boš mel tle sliko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

tiborrr ::

Jaz sem imel z Lado kar vroco vodo, blizu 30-35°C je morala imeti na dolocenih mestih, takda bo pomoje razlog blok. Sumim predebelo dno. To naj nikoli ne bo debelejse od 1mm.

Ce imas predebelo dno, ti svetujem, da pobrusis teh par odvecnih mm najprej z grobim papirjem, na koncu pa finiš z 600, 1000 in 1200. Če pa je razlog v pritrdilnem mehanizmu, pa bo treba bolj zategnit (tudi to je lahko vzrok). Pokazi slike.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Eddy ::

Toborr...
Govoriti o debelini dna ne da bi videl konstrukcijo bloka je nesmisel.
Če pogledaš Swifteck 6002 serijo bloka boš videl da je debelina dna točno 5 mm.

UV tekočine ne izboljša hlajenja... Ni nobene teoretične in tudi praktične osnove zato...

Hudogriz: mislim da je nexxxos xtreme III radiator boljši od Lade, samo ne me loviti na besedo. Vsekakor je pa veliko lepše imeti nexxxosa not kot pa lado. Gufy se je nekaj mudil na to temo in bi lahko kaj pripomnil... :)
www.ekwaterblocks.com

overheat ::

evo slike:









Ko sem dal vodo ven iz radiatorja je imela okrog 25-29 stopinj!
ali radiator dobro opravlja svojo nalogo al je pa kej narobe z njim?
a je kakašna tekočina ki izboljša lastnosti vode oz. hlajenja?
hello :)

PARTyZAN ::

8-O a jaz prav vidim, ali imas tisto vodoravno cevcico zadaj "T-clen" za polnjenje in odzracevanje sistema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

steev ::

Verjetno to zamaši pol... :\
:|

overheat ::

ne tist T člen je zaprt sam zdej na slikah je biu odprt ker sem vodo izčrpu iz radiatorja.Drugač pa služ sam za dolivanje vode.Ne sposmen se kolk je vodni blok debel pa se ga ne upam brust!
Ne razumem zakaj ne deluje tko kokr bi mogl.;((
hello :)

Tic ::

tiborrr: Glede mosfetov....

Sem testiral enga Athlončka in NF7 ter noname napajalc. So ble temperature okrog 55 na full load. Sem dal moj PSU notr, antec tp 430w, vse enako, oc, napetosti, vse nastavitve identične. 10 stopinj manj. Pogruntala sva, da se zaradi bolj uravnanih napetosti manj grejejo mosfeti, kar posledično pripelje do segrevanja CPU zaradi več oddane toplote okrog CPU socketa in tudi zaradi manj stabilnih napetosti na jedru. :)
persona civitas ;>

overheat ::

hm....logična je ta tvoja teorija Tic!!Jest mam zdej 400w enhance napajalnik in ne vrjemem da mi zarad njega mainboard daje lažne informacije o temp.Še zmeri mislim da bi mi moral to moje doma spackano vodno hlajenje vsaj mal bolj hladit.Mislim da je kriv radiator, ker ko sam dal ven vodo iz njega je bila topla (25-29 stopinj).Bom probu še mal zbrusitit vodni blok,čeprav je rizično.

Mogoče še kakšen predlog!!!!
Eddy kaj ti misliš?
hello :)

Tic ::

To ni teorija, to je praksa ;)
persona civitas ;>

ReBi ::

se mi zdi, da s sistemom ni nič narobe. mal bolj učinkovito ohladi hladilnik, naredi drug blok, ki bo imel bolšo toplotno prevodnost, pa bo.

Eddy ::

Bloka ne brusi... Sploh pa neboš 0,5 mm prov lahko zbrusu.
Pokaži nam dizajn bloka, pa ti povem koliko bi lahko bilo debelo dno.
Tudi samo en ventilator takole postavljen na radiator bi lahko bil šibki člen, čeprav sumim blok.
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Poznam ta(k) blok, takega ima VASkO. Dodaj se eno 120mm vetrnico na radiator, ena je res premalo. Blok je dovolj dober.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Opkow ::

In po mojem bi bilo dober, ce bi med radiatorjem in ohisjem dal vsaj 1-2 cm lufta, ker tale 2 mmm presledek bolj dusi flow zraka naprej.

DimmniBurek ::

Problem je pomojem v enem ventilatorju, jest mam trenutno enga, pa nič navito je temp 43°C, z dvemi je pa navit mel 38°C, pa vsakič so na 5V, puch-pull varjanta

Palomino 1600+(1400mhz@ 1.7V)
navit pa 2100+(1750mhz@1.85V)
There Is No Stronger Drug Than Reality

overheat ::

hvala za pomoč vsem!!Jest mislim da je blok kr u redu,problem je pa v slabo hlajenem radiatorju.Bom probu push pull način z 4-imi 120mm ventilatorji in če takrat ne bo zadoščal bom vse skup zapru v eno hladilno skirnjo pa nej se tem kulira.HEHE!!Še enkrat hvala.Vam sporočim če bo kej bolje
hello :)

Strijc ::

Če jaz prav vidim je to Yugo in ne Lada radiator...
AMD & ATI & ABIT

webfreak ::

He he tole je radiator iz stuenke - mam čist istega v predalu in vzel sem ga iz stuenke (ražen če je bla kaka čudna stuenka :))

Tale radiatorček ti velik slabše hladi, ker je narejen iz medenine in jekla (vsaj kot tale moj izgleda), tako da si mogoče poglej za kak boljši radiatorček, ki je narejen vsaj iz aluminija ali pa bakra!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221166 (12296) Dr_M
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353024 (2435) MasterMiG
»

katero vodno ima najboljše razmerje zmogljivost/cena?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211814 (1470) Privatnik
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482169 (1426) frenk

Več podobnih tem