» »

Vodno hlajenje v kompletu ali po komponentah?

Vodno hlajenje v kompletu ali po komponentah?

Mitja358 ::

Pozdravljeni,
ker se zadnje čase ogrevam za vodno hlajenje računalnika (sprva samo procesorja, potem pa še grafične kartice) me zanima katero je boljše kupiti: že sestavljena ali po komponentah. Sestavljena so cenejša ampak tudi nekaj slabša. Gledal sem Thermaltakeove:
http://www.ditech.at/artikel/SETT05/THE...
http://www.ditech.at/artikel/SETT08/THE...
http://www.ditech.at/artikel/SETT10/THE...

Katero najbolj priporočate. Gledal sem tudi po kosih v EKWaterblocks in me pride malo boljše hlajenje samo za procesor nekje 200€+. Zdaj pa me zanima če mi lahko sestavite oz. napišete komponente katere potrebujem za vodno, ker to ni moja vrlina :)

Sprva bo kot sem že rekel namenjeno hlajenju AM2 oz. AM3 procesorju, potem pa še grafične (DX11).

BigWater 745 zgleda da ima dobre radiatorje, vendar pomojem ima slab blok. A potem lahko kupim bigWaterja in kupim samo EK-jev blok nov in bo tudi dobro ali naj bo vse po komponentah?

Najlepša hvala.

terryww ::

ja jaz imam pumpo, radiator s 3x ventilatorji pa regulatorjem za vrtljaje, raztezno posodo, take spoje in vodni blok. Se mi pa zdi zadeva zanimiva mogoče za navijalce, ker drži recimo dva zaporedno vezana cpuja pri polni obremenitvi (okoli 170W skup) na 24°C pri neki normalni sobni temp.

Edit: manjša sprememba :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

galu ::

Kupi raje vse v EK.
-Magicool Pumpstation 700l/h (pa še rezevoar ma na sebi) -50€
-EK supreme -50€
-Magicool Extreme III -45€

P.S. Ko boš še kako zelo požrešno grafo notr dal, si omisli še en dual slot radiator...

Kompleti so zanič!! Mam 735i, pa morm rečt da je BigTyp isti, pa 2x cenejši.

Mitja358 ::

Kupi raje vse v EK.
-Magicool Pumpstation 700l/h (pa še rezevoar ma na sebi) -50€
-EK supreme -50€
-Magicool Extreme III -45€

P.S. Ko boš še kako zelo požrešno grafo notr dal, si omisli še en dual slot radiator...

Kompleti so zanič!! Mam 735i, pa morm rečt da je BigTyp isti, pa 2x cenejši.

Kaj pa če bi naredil takole: Kupil bi tale kompet 745 in zamenjal samo vodni blok EK-jev, saj v kompletu dobim dva dobra radiatorja (masivniva).

Samek1337Q ::

@Mitja358: Lahko pogledaš koliko W razpršijo pri 100CFM, to bi morali imeti napisano na strani, in če je več kot 2,5 - 3x večja od peak porabe tvojega procesorja, potem je O.K.

2x večje pa zato, saj se računa razpršilna moč pri 100CFM, a tudi 100CFM ventilatorji nimajo na koncu 100CFM, ter skozi njih prepiha max. 2/3 zraka, torej tudi samo 2/3 razpršilne moči, in če gledamo da nas večina ima rada tišino in imajo tihi ventilatorji okoli 50CFM skozi pride cca 35CFM, in to je 1/3 od razpršilne moči napisane na strani s specifikacijami.

EDIT:

Torej če povzamemo vse skupaj, najbolj se ti splača vzeti EK Supreme, ali Lite, ni bistvenih razlik pri temperaturah ( 2-3 stopinje Celzija ) pri 360 radiatorju. Vzami še kakšno pumpo z integriranim rezervoarjem za manj cevi itn., če si pa performance fanatic pa kar vzami DDC-1T z EK high flow topom in še ločenim rezervoarjem, po možnosti z hladilnimi rebri.
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

@Mitja358: Lahko pogledaš koliko W razpršijo pri 100CFM, to bi morali imeti napisano na strani, in če je več kot 2,5 - 3x večja od peak porabe tvojega procesorja, potem je O.K.

2x večje pa zato, saj se računa razpršilna moč pri 100CFM, a tudi 100CFM ventilatorji nimajo na koncu 100CFM, ter skozi njih prepiha max. 2/3 zraka, torej tudi samo 2/3 razpršilne moči, in če gledamo da nas večina ima rada tišino in imajo tihi ventilatorji okoli 50CFM skozi pride cca 35CFM, in to je 1/3 od razpršilne moči napisane na strani s specifikacijami.

EDIT:

Torej če povzamemo vse skupaj, najbolj se ti splača vzeti EK Supreme, ali Lite, ni bistvenih razlik pri temperaturah ( 2-3 stopinje Celzija ) pri 360 radiatorju. Vzami še kakšno pumpo z integriranim rezervoarjem za manj cevi itn., če si pa performance fanatic pa kar vzami DDC-1T z EK high flow topom in še ločenim rezervoarjem, po možnosti z hladilnimi rebri.


Pogledal bi lahko če bi imel doma.

Samek1337Q ::

Normalno to imaš napisano na proizvajalčevi strani, vsaj tako ima to porihtano HWLabs
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

Mitja358 ::

Kupi raje vse v EK.
-Magicool Pumpstation 700l/h (pa še rezevoar ma na sebi) -50€
-EK supreme -50€
-Magicool Extreme III -45€

P.S. Ko boš še kako zelo požrešno grafo notr dal, si omisli še en dual slot radiator...

Kompleti so zanič!! Mam 735i, pa morm rečt da je BigTyp isti, pa 2x cenejši.


Ko sem skupaj zračunal me pride okoli 150€ z zelo dobrim hlajenjem. Izbral sem si nekako takole:
http://ekwaterblocks.com/shop/product_i... CPU vodni blok EK Sumpreme LED 50€
http://ekwaterblocks.com/shop/product_i... Magicool Extreme II 37€ ali Extreme III 45€ (mi je dovolj II ali naj vzamem III?
http://ekwaterblocks.com/shop/product_i... Pumpa + rezervoar za 250 ml 49€
+ cevi, hladilna tekočina, vijaki..... Katere te "fittings" moram vse vzeti: http://ekwaterblocks.com/shop/index.php...

Pomojem bo tole boljše kot kompet BigWater ne?

Hvala za pomoč.

Mitja358 ::

Če kupim še na grafično kartico, tale blok: http://ekwaterblocks.com/shop/product_i... A se ne bo RAM del grafične pregreval, glede na to da to samo za GPU?

galu ::

Ja, bo dosti boljše. ČE boš grafo dal v loop daj vsaj Extreme III. Drugače samo za CPU je II dovolj.
Cevi.. Vzemi neke MasterKleer. Notranji premer 3/8" ali 1/2". Razlik v temp ne bo (mogoče 1°C v prid večje), sam v velikosti je razlika.
Hladilna tekočina, ti je zadosti samo destilirana voda. Lahko sicer tudi vzameš tisti UV aditiv ki alge uničuje ampak tudi nekaj žganice notri bi imelo isti učinek.:P Vijaki. Hmm? Fittinge vzami kot sem rekel ali 10mm smrekice (3/8"), ali pa 12mm (1/2").


EDIT: Nism videl prejšnjega sporočila...:D
Ne, vredu bo. GPU je glavni vir toplote. Ampak če boš imel to grafo za čas za leto dni ti predlagam da vzameš FC blok.


EDIT #2: Lahko pa tudi probaš rabljeno kupit. Jaz sem za EK supreme Acteal, Magicool Pumpstation 700 pa 2x 120mm extra size dal 80€.:D
Pa mam pri PhenomII stock speed 33°C CPU, pa 30°C CPU Core.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Mitja358 ::

Ja, bo dosti boljše. ČE boš grafo dal v loop daj vsaj Extreme III. Drugače samo za CPU je II dovolj.
Cevi.. Vzemi neke MasterKleer. Notranji premer 3/8" ali 1/2". Razlik v temp ne bo (mogoče 1°C v prid večje), sam v velikosti je razlika.
Hladilna tekočina, ti je zadosti samo destilirana voda. Lahko sicer tudi vzameš tisti UV aditiv ki alge uničuje ampak tudi nekaj žganice notri bi imelo isti učinek.:P Vijaki. Hmm? Fittinge vzami kot sem rekel ali 10mm smrekice (3/8"), ali pa 12mm (1/2").


EDIT: Nism videl prejšnjega sporočila...:D
Ne, vredu bo. GPU je glavni vir toplote. Ampak če boš imel to grafo za čas za leto dni ti predlagam da vzameš FC blok.


EDIT #2: Lahko pa tudi probaš rabljeno kupit. Jaz sem za EK supreme Acteal, Magicool Pumpstation 700 pa 2x 120mm extra size dal 80€.:D
Pa mam pri PhenomII stock speed 33°C CPU, pa 30°C CPU Core.:)


Če pa ne najdem pametnih oglasov. TA FC blok je v EK-ju?
Aja pa grafo mislim menjat še letos na dx11 ali pa v začetku drugega leta.

Pa vodno kupujem tudi zaradi tega, ker se bo soba manj grela. Zdaj se v moji sobi kjer je rač povzpne temperatura skoraj do 28 st., v sosednji sobi kjer ni rač pa do 23-24 st., tako da upam da bo pri meni z vodnim okoli 26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

galu ::

Suhi led?:P Maš naravno klimo še zravn.:D Kakšn "über" pot pa te stane okoli 150€. Dobiš pa tudi zlo dobre rabljene za 100. Poglej mal na Oc-lab.si, tam se včasih kakšn prodaja.
Ja, POLNO FC blokov ima EK. Sam počakaj da pride grafika ven, pa bo kakšn teden ali pa 2 za tem blok že zunaj.

EDIT: Cena za FC blok za 1 GPU je pnavadi nekje 60-80€... Za Dual GPU kartice so nad 100€ (vsaj 120€).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Mitja358 ::

Suhi led?:P Maš naravno klimo še zravn.:D
Ja, POLNO FC blokov ima EK. Sam počakaj da pride grafika ven, pa bo kakšn teden ali pa 2 za tem blok že zunaj.

Ja samo koliko pa bodo stali? Če čez 100€ je zame predrago.

Mitja358 ::

Zdaj sem meril in extrema III ne spravim na spodnji strani ohišje v ležečem položaju. Razer če bo navpično, samo to ni to... Bo treba pač vzeti extrema II.

P.S. Z malo improvizacije bi šel če bi bil en konec na napajalcu in en konec na disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

M-XXXX ::

Če rabi kdo POT prodajam jaz enega... ZS če rabte

Mitja358 ::

Če rabi kdo POT prodajam jaz enega... ZS če rabte

Kaj je to POT? :D

Samek1337Q ::

travca = [stoned smiley] & [high smiley]
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

galu ::

Če rabi kdo POT prodajam jaz enega... ZS če rabte

Kaj je to POT? :D


Pwned.:D
To je v bistvu en nastavek za tekoč dušik / helij, ali pa suhi led.. En velik dimnik v bistvu.
Ta je baje zlo dober.. http://www.koolance.com/water-cooling/p...

Mitja358 ::

Če rabi kdo POT prodajam jaz enega... ZS če rabte

Kaj je to POT? :D


Pwned.:D
To je v bistvu en nastavek za tekoč dušik / helij, ali pa suhi led.. En velik dimnik v bistvu.
Ta je baje zlo dober.. http://www.koolance.com/water-cooling/p...

Aha zdaj se spomnim. Ta novica je bila tudi na O*-La*u 2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009008 (6013) axee
»

Nakup vodnega hlajenja. Pomoč... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674480 (3825) Vuli
»

Pomoč pri Nakupu Vodnega Hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231910 (1532) yeti
»

water cooling

Oddelek: Kaj kupiti
191246 (1004) joker16_7
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382893 (2127) Eddy

Več podobnih tem