» »

Davek na nezazidano stavbno zemljišče

Davek na nezazidano stavbno zemljišče

mercutio ::

Tole temo sem odprl, ker nikjer na internetu nisem našel nič pametnega glede tega davka. Prihajam iz primorske iz goriške regije, kjer so v zadnjem času vsi sosedje začeli dobivati odločbe o plačilu davka na nezazidano stavbno zemljišče. Zanima me, ali je uvedba tega davka odvisna od občine v kateri si, ali so kakšne druge občine v Sloveniji podoben davek že uvedle, ali pa je stvar na ravni države? Ali je to samo pri nas, ker se o tem nič ne govori? Sprašujem tudi zato, ker ne gre za majhne denarje - številke tudi okoli miljona in pol na leto - vsaka informacija je dobrodošla.

Lep dan še naprej!

Primoz ::

stvar je odvisna od občine do občine.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

btree ::

poglej si odlok o nezazidanem stavbnem zemljišču za tvojo občino, tam je zapisano kaj in kako se obračunava. Dobiš ga na uradnem listu

Primoz78 ::

Ne se tolk sekirat se za to...to naj bi prislo v veljavo enkrat drugo leto, ker naj bi bilo veliko zazidljivih zemljišč, ki niso izkoriščene in zato je prišlo do tega...tako naj bi prisilili k prodaji teh zemljišč oz. pozidavi (ce mas dnar :\ ). V glavnem tu se gre se bolj kot za en popis zemljišč...ti pejt na občino pa povej kako je stanje z tistim zemljiščem in povpraši. Take informacije sem dobil iz občine, so pa tudi nekateri ki jih poznam dobili po 500 K SIT ipd...in so se dogovorili...nevem pa kaj tocno, v glavnem niso nic placali...lih tko da te mal pomirim ;)

Lp Primoz

p.s. Se bom pa se kaj pozanimal in sporocim...da bo za sigurno ok!
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

mercutio ::

Hvala zaenkrat za vse informacije. Si bom pogledal tudi uradni list.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine tudi za črne gradnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6420379 (19476) St235
»

Nepremičnina

Oddelek: Loža
151447 (1130) genius11
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511164 (10516) gzibret
»

Davek na optiko v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
728186 (5851) Matako
»

Popis nepremičnin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
607341 (5283) bad_dog

Več podobnih tem