» »

Seagate ali Western Digital?

Seagate ali Western Digital?

Xavier ::

Seas

Razmišljam o nakupu med dvema trdima diskoma, ki se razlikujeta samo v tem da je eden Seagate drug pa Western Digital. Kaj mi svetujete? Še posebi se mi gre za to da bi zadeva delala tiho.

Sami ::

Na tvojem mestu bi raje nabavil Hitachi 7K250 serijo, če pa se moraš nujno odločiti med tema dvema pa WD.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tomay ::

Seagate imajo največjo zanesljivost (najmanj crkavajo) in 5letno garancijo. Sam imam 200GB WD, ki dela dokaj tiho, mislim pa, da seagati niso nič glasnejši.
Voodoo 4Ever

kopriwa ::

Vzam raj seagata (predvsem zarad tišine). Če pa ti ta ni pomembna potem WD.

JanezH ::

WD - hitrost
Seagate - tišina

Jaz sem se odločil za tišino :)

Lex ::

Seagate - tih, zanesljiv, 5 let garancije.

Boeing ::

Hitachi T7K250 serijo.

Pelje scat vse ostale zgoraj napisane modele po hitrosti, tišini in zanesljivosti.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

JanezH ::

Boeing

No ja ne neki na pamet govoriti, rajš si mal testov preberi najprej... :\

Boeing ::

Ti bom dal jaz na pamet govorit!

Jih imam oz. sem jih imel, vse po vrsti, od WD, Seagatov in Hitachijev (oz. prej IBM-ov) in to ne kak star jajc ampak konkretno nove zadeve (160, 200G ipd) pa proti hitachijem so ne ravno nula, se pa pozna razlika, če veš kaj moraš gledati.

Tako da prosim - "objektivni" testi na netu niso bok-i-batina.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

JanezH ::

Jaz sem pred pol leta kupoval nov disk in sem seveda iskal najtisjega. Prebral sem vse teste, ki sem jih nasel in se po forumih spraseval in vse je kazalo na Seagate. OK če misliš da so testi res subjektivni... mogoče res kak, ampak rezultati testov so kazali na Seagate kar se tiče tišine.... res pa da so bli prejšnji seagatovi diski še tišji od zdajšnjih.

No v glavnem, ko sem zamenjal mojega 120GB WD-ja z 200GB seagate, je bla v sobi praktično tišina :)
Sprobal sem tudi maxtorja in je seagate tišji.
Slisi se edino prasketanje po disku ob kopiranju podatkov, tko da mi ni žal za nakup.

Sploh pa človek je spraševal po Seagate-u in Western Digital-u!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

kopriwa ::

Hitachija se izogibej ko hudič križa

OmegaM ::

Pozdravljen!

Si lastim WD 2000JD in je tih nikoli tezave pa nic podobnega.

Sem zelo zadovoljen z njim.

Za seagate pa ti lahko povem da imasta dva frenda pa sta oba bla galsnejsa, tak da ...

Sam si izberi, ker v glavnem ti lahko povem da mi ni zal za WD!!!
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

kozi ::

Imam Seagate in WD oba 160 gb pa med njima ni nekih velikih razlik ne v hitrosti ne v glasnosti.
Zato kupi tistega kateri ti je lepši!!!! ,ali pa bolj poceni !!!.
Mislim da je vseeno za katerega se boš odločil.

Pa še eno vprašanje zakaj kopiranje iz ene particije v drugo particijo(ali iz mape v mapo)na istem disku traja bolj dolgo, kot kopiranje iz diska na disk.

Calligula ::

Ce rabis hitrost Hitachija, ce rabis garancijo Seagate. Mam oba. Ker je Hitachi tud ful tih sem Seagata vrgel v zunanje ohisje, ker je pac malo pocasnejsi in v kisti mam raje hitrost.

Hitachi je itak neslisen, ce ga mas vpetega med gumice ali pence.
Sta pa oba zelo dobra.
Ceprav 5 let Seagatove garancije je impresivna zadeva. Ker je 90% sans, da bo tvoj naslednji disk brezplacen zaradi tega :D

JanezH ::

@ Calligula

Hitachi je itak neslisen, ce ga mas vpetega med gumice ali pence.

A pri Hitachiju ne slisis niti prasketanja ob prenasanju podatkov?
Ker pri mojem Seagate-u vibracij ni, je pa prasketanje.

A je ze kdo sprobal Maxtor DiamondMax 10 ???

fosil ::

konzi
Pa še eno vprašanje zakaj kopiranje iz ene particije v drugo particijo(ali iz mape v mapo)na istem disku traja bolj dolgo, kot kopiranje iz diska na disk.

Zato ker če kopiraš na istem disku mora disk istočasno brat in pisat, če pa kopiraš z enga na drugega pa eden bere, drug pa piše in je seveda zato hitrejš ker si razdelita delo, če seveda povezeva med diskoma ni ozko grlo.
Tako je!

AngelOfDeath ::

@ Caligula pri Seagatu mislim da tiste šanse hitro skopnijo ;)

KraP ::

Jaz dam glas za Seagate!

Mavrik ::

Vzemi Seagate... ne zaradi drugega (diska sta si dost podobna po vsem), zaradi 5 letne garancije.
The truth is rarely pure and never simple.

kozi ::

Ste ziher da ma Seagate v SLO 5 let garancije.
Mam disk Seagate 160 gb kupljen maja 2005 pri enaA ,ki ima na garancijskem listu napisano
garancijski rok 3LETA !!! Garancijo daje Elkotex d.o.o Stegne 25 Ljubljana.

OmegaM ::

Ima ja, 100% , vendar pa mislim da ne vsi modeli.
Lahko pa vprasas na avtero ko mislim da so uvoznik za seagate pa wd.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Dead_Eye ::

boenig: malo si pretiraval. MOGOČE(!) je hitachi malo hitrejši od Seagatea, ampak po glasnosti se ne more dajat z njim. Imam oba (hitači in Seagate tako da ne govorim na pamet) in da me je pri Hitachiju motilo ko je bral oz. pisal, seagate pa se komaj sliši...

WD tudi niso slabi, osebno sem videl crknit kar nekaj 80GB 8mb cache, meni je crknil 2mb tako da... Je pa 160GB zelo hiter. Maxtorji so vredu, samo so najglasnejši...

P.S. da ne bo kdo pozabil: Hitachi je bivši IBM (deathstar?) osebno vsak dan trkam po lesu da ne slišim slučajno unega famznega zvoka :D >:D
The one and only

OmegaM ::

Mam enga IBM-ovega "DeathStar", pa razen da tu pa tam nekaj klika dela vredu in sluzi svojemu namenu
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

jELKO ::

Pozdravljeni. Ogledujem si 80GB disk, da bom na njem poganjal sistem, saj imam občutek, da mi emula in torrenti bremzata sistem, saj je trenutni disk(Seagate 320GB) neprestano obremenjen.

Zanima me katero znamko diska mi priporočate predvsem glede glasnosti in gratja?

AapocalypseE ::

Malo si bom sposodo temo.
Sam kupujem disk in me zanima, če se kaj bolj splača kot WD 640GB AAKS?

Pyr0Beast ::

Ce najdes kaksnega seagata 80G je to zmaga glede tisine, sicer pa novejsi modeli tudi niso dosti glasnejsi. Ce ti res disi tisina ti priporocam bootanje iz usb kljucka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jELKO ::

priporocam bootanje iz usb kljucka.


A misliš,da bi nabavil en 8GB(cca 20€) ali prej 16GB(cca 35€) USB in gor naložil WINXP? A je za bootanje dober vsak USB al obstajo prov posebni za to. Zanima me še ali bi se v primeru bootanja na USB WINXP prej zagnali in koliko prej, saj naprimer Seagate Barracuda 7200.10 80-GB SATA-II 8MB stane cca 40€?

TOP ::

Ne WD 640gb se splača ga imam in sem znjim izjemno zadovoljen.V PC mom 2 WD in enega Samsunga vsi delajo zaenkrat BP.Samsung je star že 5 lrt.Medtem ko Hitachija se strogo izogibam,imel zelo slabe izkušnje z 160gb.

kixs ::

Ce bi ze govorili o zanesljivosti trdih diskov, bi morali narediti anketo in se to dokaj izpopolnjeno - pred leti so jo imeli na Storagereview.com (ce se obstaja, ne vem).

Zato zdaj govoriti, da ti je crknil Hitachi in boh pomagi... ne pomaga cisto nic, ker nisi neki faktor - vsak trdi disk lahko crkne, saj so vsi sestavljeni iz priblizno istih komponent. Razen, ce si ze imel 100 trdih diskov in ti je crnil samo ta Hitachi.

Cist BTW, prejsni teden je bratu crknil WD320GB, pa par dni kasneje se en star WD40GB. Meni je leta 2003 crknil WD80GB. Imel pa sem v svoji zgodovini ze kar nekaj 10 trdih diskov, pa mi razen tega WD80GB, noben ni crknil. Imel sem pa prakticno vse firme, ki so prodajale HDD-je (WD, Seagate, IBM, Maxtor, Conner, Quantum, Fujitsu, Toshiba, Hitachi... razen Samsunga)

Glede tisine je WD640AAKS definitivno dober nakup - ga imam. Odsvetujem Seagate 7200.10 750GB in 7200.11 750GB - sta precej bolj glasna od WD-ja. Ce bi zdaj kupoval, bi verjetno vzel Green serijo 1TB 32MB cache.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

AapocalypseE ::

Odločo sem se, da vzamem Samsung F1 320GB. More pa bit obvezno single-platter. Pri teh Samsungih še nisem zasledil, da bi bil kateri z dvema. WD 320GB 16MB AAKS pa se lahko zgodi, da ga dobiš z 2x160GB in je dost počasnejši. Zato bom vzel Samsunga, ker sem bolj siguren, da bo single.
640GB diska pa ne bom vzel, ker ne rabim tako velikega diska.

bond007 ::

Jst mam samsunga 640GB in zaenkrat sem zadovoljen - tih, hiter, poceni (64€) in zaenkrat še zanesljiv. KAj češ boljšga :)

Pyr0Beast ::

A misliš,da bi nabavil en 8GB(cca 20€) ali prej 16GB(cca 35€) USB in gor naložil WINXP? A je za bootanje dober vsak USB al obstajo prov posebni za to.
Sam imam 8G patriot X-porterja, Xp-ji niso hoteli jt gor iz neznanega razloga, Linux pa deluje BP in se ne nalaga dosti pocasneje kakor iz diska.
8G je vrh glave za windowse :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jELKO ::

@Pyr0Beast: Hvala. Bom še mal premuslu in se odloču.

kixs ::

Ce bos dajal XP-je na USB kljuc, moras priredit instalacijski CD. Uporabi Google za navodila.

lp

jELKO ::

@kixs97: Hvala za nasvet.

zavajon ::

Glede bootanja iz USB:

Sam sem zinštaliral XP na 8G patriot X-porterja. Inštalacija je trajala tako na uč en popoldne, bootanje in delovanje sistema pa je tako počasno, da je neuporabno.

Lahko pa poskusite. Na googlu se dobi navodila, kako XP instalacijo "prepričati", da se poinštalira na USB.
Med drugim je problem ta, da taki Windowsi nočejo narediti swap fajla na ključku, ker vejo, da je to removable drive. To bi se dalo morda urediti s Hitachi Microdrive driverjem, ki ga dobite tukaj. Ta driver predstavi ključek kot USB disk.

lp

jELKO ::

Malo sem pogooglu in ugotovil,da se mi nekako ne da ukvarjat z inštalacijo winxp na USB, saj nevem, če bi kaj pridobil(speed is the same as with a real HDD) tako, da bom nabavil kar HDD in upam, da ne bo preglasen.

kixs ::

WD640GB AAKS je definitivno zelo tih in hiter disk. S tem nakupom se nikakor ne bos zmotil.

Pred nekaj casa sem tudi sam mislil instalirat XP na USB kljuc. Naredil sem si tisti prirejen CD. Vendar do same instalacije (se) ni prislo ;) Ce kaj cez noc downloadam, potem itak rabim en disk imet zagnan. Ostali neuporabljeni pa se sami izklopijo - power save funkcija.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital kupuje Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5214603 (12940) driver_x
»

Western Digital prehitel Seagate

Oddelek: Novice / Rezultati
348769 (7782) Garibaldi
»

Trdi disk - katera firma ?

Oddelek: Kaj kupiti
151760 (1457) Tomson
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910172 (6345) kmetek
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela

Več podobnih tem