» »

Trdi disk - katera firma ?

Trdi disk - katera firma ?

KontraCepec ::

Ne se jezit. Vem da ni tako preprosto, pa vendar.

S katerimi diski (najbolj me zanimajo 2.5") ste imeli dosedaj največ sreče in s katerimi najmanj. A se da sploh potegnit neke splošne smernice glede na podjetje?

Torej glede glavnih karakteristik, ki niso zabeležene na škatli;
1) Življenska doba
2) Verjetnost nenadnega umrtja
3) Glasnost
Krijejtiv

KontraCepec ::

Moje izkušnje:

Pri 3,5" diskih prisegam na Seagate. Imel sem 800MB, 4GB, 6GB, 80GB, 120GB, 160GB, 200GB Baracude:
Doslej sta mi crknila 2; 800MB po petih letih in 80GB po enem tednu. Slednjega sem zamenjal in dela še danes (po približno 7 letih).

120GB sem najprej kupil nekega Maxtorja, ki me je s svojo visoko frekvenco brenčanja spravljal ob pamet, zato sem ga po enem tednu zamenjal za preverjeni Seagate in bil zadovoljen.

Sedaj imam v prenosniku 160 GB Hitachija, ki dela solidno in tiho že 1,5 leta. Je pa 4800 rpm prepočasen in bi ga rad zamenjal za hitrejšega.
Krijejtiv

Tomson ::

Če želiš zanesljivost in dolgotrajnost na račun hitrosti in glasnega delovanja vzameš SEAGATE. Če želiš hiter in tih disk, tudi dokaj zanesljiv vzameš 320/640/1000 WesternDigital ali Samsung.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pyr0Beast ::

Hitrost in tišina ne gresta z roko v roki ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Segate je pri meni bil zanesljiv celih 10 mesecev, potem pa je crknil. Vseskozi je bil glasen in dokaj počasen. Mogoče sem imel smolo ali pa je serija seagate 500GB 7200.10 IDE bolj pokvarljiva. S samsungom 640GB sem zaenkrat zelo zadovoljen - tih in hiter, upam da bo še zanesljiv.

Glede 2,5" diskov pa ... zaenkrat nobenih problemov. Imel sem jih 3 komade različnih firm, vsi 5400 rpm. Enega 2,5" v prenosnem ohišju .. seagate 5400.2 80GB, ki mi je parkrat padel na tla + velikokrat se je zaganjal, ker sem prenosno ohišje modificiral da se napaja samo iz usbja in včasih ne dobi dosti štroma. Pa tudi sicer še nisem nikoli čul, da bi 2,5" v kakem prenosniku crknil. Očitno so veliko bolj zanesljivi kot 3,5" diski. Kar se tiče hitrosti, so ponavadi kaki 320 GB diski v prenosnikih najhitrejši (čepav so 5400 RPM), veliko jih je hitrejših tudi od 7200 RPM (zaradi večje gostote zapisa), je pa dostopni čas pri 5400 rpm diskih slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

ST-777 ::

Od treh Seagate diskov, ki sem jih doslej kupil, ni noben delal problemov. Všeč mi je, da so (predvsem tisti iz novejših serij) zelo tihi in se ne pregrevajo.

Sem pa doslej kupil vedno takšen disk, ki ima eno ploščo, ker zelo velike kapacitete (ki so na več ploščah v ohišju) ne rabim. Verjetno imajo diski z eno ploščo tudi daljšo življensko dobo, zaradi manjše obrabe ležajev in manjšega segrevanja.

Tomson ::

Pyr0Beast: Tišina in hitrost gresta skupaj. Oglej si novo serijo WD in SAMSUNG diskov, kot sem napisal 320/640/1000. Najtišji od vseh pa je seveda WD GreenPower, ki je bistveno počasnejši, a spet ne toliko tišji. Dolga leta sem imel SEAGATE diske, ki niso nikoli odpovedali, a če jih primerjam z trenutnim WD GP so NEKOLIKOKRAT glasnejši ... Kako se obnese nova serija glede tišine ne bi vedel, dvomim pa do so tišji od WD 320/640 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Volta ::

Jaz sem imel že 2 Seagata, Maxtor-ja, Hitachi-ja, Fujitsuja in sedaj Samsunga 640GB in moram reči, da me je s z zelo tihim, hladnim in hitrim delovanjem Samsung povsem navdušil, sploh pa za to ceno. Skratka, ti zelo priporočam nakup.

profii ::

imam WD green power in je res zelo tih disk. dosti tišji od hitachi deskstar. je pa malenkost počasnejši, drugače se pa zelo vredu obnese. edin k kliknem na eno particijo se mal zašteka. bo treba še tole mal prevert kaj je narobe s kakšnim programčkom.

sloxl8 ::

Kljub temu, da Seagate hvalite, pa imam sam ravno nasprotno mnenje. Še od časov 386 sem imel diske WD, Seagate, Maxtor, IBM/Hitachi, pa lahko samo za slednje rečem, da sem bil zadovoljen z njimi. Seagate diski so vsi pocrkali (vezje, glave, bad sektorji), WD-ji so bili počasni in glasni (ne vem sicer, kako je zdaj), Maxtor pa je bil glasen in hiter. IBM/Hitachi pa je bil vedno nekje vmes (crknil pa je samo en, pa še to zaradi strele), zato ostajam zvest tej znamki.

luky ::

Če hočeš tihi in dober disk kupi WD. Jaz imam že drugega v zadnjih 3 letih in delajo bp.
luky!

dexterboy ::

Tudi jaz sem imel vse tukaj omenjene firme, pa, odkrito povedano, ne vem, katero firmo bi pohvalil. Vedno so bila obdobja, ko se je kakšna serija kvarila po tekočem traku. Po 10 letih uporabe so moje izkušnje sledeče; nikoli ne kupiš diska, ki je ravnokar prišel na tržišče, raje počakaš pol leta (vmes tudi padejo cene) in se, glede na informacije v spletnih forumih, odločiš za nakup (poleg tega izdajo tudi kakšen firmware). Nekdo je omenjal, da vedno pogleda število plošč, kar je tudi zelo koristna informacija (disk zagotovo deluje dlje z manjšim število plošč). Tretja stvar pa je najpomembnejša: hlajenje, hlajenje in še enkrat hlajenje. OBVEZNO imej kakšen programček v systrayu, ki ti kaže temp. diska ali pa več njih. Ker razlika JE, če disk deluje pri 35 ali pa pri 45 stopinjah celzija.
Če bi danes kupoval disk za sebe, bi se odločil med sledečimi varijantami: novi WD 640 GB ali pa 500 GB greep power serije, Seagate 500 GB z 32 MB pomnilnika, ali pa, če bi imel finance :D , 1 tera od Hitachija. Za Samsungovo novo serijo F1 sem že bral, da naj bi imeli uporabniki težave...
Aja, popravek; na vrhu strani je akcija v Funtechu za res ugodno ceno. No, evo, pa imaš odgovor. :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

delfinus ::

Za zanesljivost bi jaz priporocal WD Raid Editon diske imajo deklarirano daljsi MTBF v urah in pa 5 letno garancijo. Tudi konstrukcija in materiali naj bi bili kakovostnejsi. lp, D.

blackbfm ::

@delfincek Kašna garancija je to tovarniška ali pri uvozniku? Ker mislim da ti noben ne bo dal 5 let. Pošiljat disk nekam v tujino na servis pa tut nima smisla.

Drugače WD me še ni razočaru, drugi so me. No, Samsung moram še probat :)

delfinus ::

Tovarniska garancija je 5 let jap. Pac posljes na EU izpostavo in dobis novega. Popravljat vecinoma tako nimajo kej. Mam dobre izkusnje z RMA v tujini. Ponavadi posljejo boljsi produkt kot je bil. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Tomson ::

Seagate ma po defoltu 5-let garancije, samo da 3-leta velja pri nas, za zadnji 2-leti pa je treba poslat disk v tujino. Pri WDju pa mislim da je enak postopek za modele z 5-letno garancijo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital prehitel Seagate

Oddelek: Novice / Rezultati
348763 (7776) Garibaldi
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910170 (6343) kmetek
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342458 (1584) Grimlord
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze

Več podobnih tem