» »

Hlajenje z naftalenom(in-om)

Hlajenje z naftalenom(in-om)

Malecky ::

Neki tacga upam da bom lahko staknil, s to snovjo sem že delal in ni nič jedka sam razmaščuje pa ene -20°C ma pa je tekoča!

Probal bom dobit pol pa sporočim rezultate če mi ne stopi pumpe bo zelllloooo kul:D

A je že kdo poskusil?

Če se ne obnese kaj potem sam mislim samo na destilirano vodo pa bo. Kaj vi še dodate antifriz je šit to že vem, najbol je čista voda v bistvu me pa zanima tudi destilirana.

msmiha ::

Če ti bo uspelo upam, da bom prvi, ki bom zvedel:D, Ker to bi bilo res dobro, da bi lahko procesor ohladil tako nizko.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Malecky ::

Upam da mi bo, prvo kar je moram pretihotapit naftalen, premislil sem o temp. pričakujem da bo temp. proc okoli 0°C. Snov je pa taka da ene 20-30s lahko držiš roko not pol začne pa fajn bolet:-)

Bojim se pa kondenza še nikol nisem imel opravka z njim in nimam izkušenj.

msmiha ::

Daj mi povej kje hudiča se da to dobit?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Malecky ::

S tem sem jaz enkrat delal na počitniškem delu, uporablja se za razmaščevanje, je topilo za ne vem gumo, umetne snovi sam ne plastiko ma za probat je.... takrat ko sem tam delal mi to še ni prišlo na misel zdaj pa komaj čakam da mi kdo pritihotapi kakšna 2l iz tovarne. Drugače mi je pa to prišlo na misel ker je na splošno zelo nenavarna kemikalija še rane sem imel na rokah pa ni blo nč sam zebl te je za več kot par minut dela s tistim rabiš pa rokavice!

Sm pomislil če se da kje to tudi kupit? Kje v slo se sploh da kupit take kemikalije?

Pa bojim se da se nau obneslo ker je drugač skor predobr da bi blo res
:D

jack ::

Cau!

Kako - ti je ze kaj uspelo? kemikalije so vcasih prodajali v KEFOtu na trgu OF v LJ (park zvezda)... Nimam pojma ce so se tam, pa ce imajo to, ampak je pa za vprasat..

Mimogrede - kaj uporabljate za hladilna telesa/radiatorj?
-Jack

baltazar ::

a si siguren da je naftalen tekoc.kolikor se spoznam na kemijo je naftalen trdna snov, ki pa sublimira(prehaja direktno iz trdega v plinasto stanje).vcasih so ga uporabljali za preganajnje moljev.s tem boš bolj tesko kaj
ohladil,ti pa molji ne bodo napadali abaka.

totimato ::

naftaLEN in naftaLIN sta dve različni stvari... na eni strani sem že videl da je tip "tunkal" svoj računalnik v to

lp

Malecky ::

Ja nisem ravno vedel o čem govorim ko sem to pisal, sam so me eni prepričal da s tem ne bo nič in, da se čuti taka razlika sam zato ker reagira s kožo. Po moje bi še vedno pridobil kakšnih 5°C ker nekaj je na tej snovi. Zdaj ne vem kako bi to dobil iz te tovarne in pač sem malo obupal zdaj sam premišljujem kako bom vodo zelo ohladil. Rad bi se rešil radiatorja ker mi gre na K....

Drugače so na amdmb forumu obdelal vse tekočine ki bi prišle v račun, jih je nekaj ki bi se bolje obnesle kot voda.

SkIDiver ::

Jz sm enkrat neki slišu da obstaja neka tekočina ki se uporablja za hlajenje avtomobilov. Se ohlaja hitreje kot voda in na malo nižje temperature. Kaka je ta tekočina pa nebi vedu.

Malecky ::

Tista tekočina je METILEN sam sem zgrešu, no saj je vseen bom jst raje vodo ohladu pod sobno temperaturo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmrznitev vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555892 (3890) WarpedGone
»

Apple licenciral novo superzlitino

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3810588 (8468) sidd
»

Prvi tekoče-kovinski hladilniki za množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
9513415 (7981) driver_x
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622856 (13729) LittleDevil
»

Nadomestek za vodo, ki ne prevaja toka ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
232129 (1578) Keyser Soze

Več podobnih tem