» »

Fable: The Lost Chapters

Fable: The Lost Chapters

Tr0n ::

Sedaj tudi za PC. Prvi vtis? A++! :)

Nekaj slik v zacetnem mestu.


Suli ::

Zgleda zelo zanimljivo.. Takšne igre so mi všeč, ki se dogajajo v pokrajinah, katere nikoli ne bom videl.:\

jamiroq ::

koliko ur igranja je dodanih (ker, khm, 12h prve verzije je odločno premalo)? in veš, če nameravajo izdati tudi verzijo za xbox?

edit: nm, sem že odkril; xbox verzija pride ven jeseni, dodanih pa je 9 novih pokrajin, 16 questov, dodatna orožja itd... upam le, da bo igranje malo večji izziv :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Tr0n ::

Originalne nisem igral (konzole s0x0rs ;) zato se mi zdi tale kar zanimiva. Malce bolj action oriented.

]Fusion[ ::

mogoče lahko kdo pove kakšne so zahteve? Da vidim če se sploh splača nabavit :P

Drugače pa ko berem opis igre se mi sline kar cedijo...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

ahac ::

Men je Fable zelo všeč, ampak A++ si ne zasluži.

Kontrole (sploh premikanje v menijih) je prirejeno za (xbox) kontroler in nekateri gumbi so tako z miško predaleč od ostalih.
Opisi questov so zanič. Piše samo najbolj osnovne stvari in če preslišiš, kaj ti je rekel NPC potem lahko samo še ugibaš kaj je treba naredit. Za vsak quest bi moralo pisat katere stvari ti še manjkajo in kje se dobijo.
Primer: bolani otrok. Dobit moraš 4 gobe in nek tip ti pove kje. Ampak v opisu questa ne piše nič. Ne vem.. sicer je tam nek log, ampak nikoli nisem pogledal če tam kaj piše. To mora bit v opisu questa.

Grafika je super.. vzdušje se med različnimi področji spreminja še bolj, kot pri WoW. Res odlično!
NPCji in njihove reakcije na tvoje početje so super.

Igra je pa mogoče malo preveč linearna. Sicer je res, da imaš veliko izbire pri razvoju lika, ampak vseeno moraš pa delat točno določene queste za napredovat. Ampak OK.. glede na to, da je zgodba zanimiva je to verjetno edini način, kako ti jo lahko predstavijo.
Če si good guy potem imaš dost manj možnosti za kaj počet, kot pa še ni bad guy. Lahko ubiješ lastnika neke trgovine in jo kupiš.. ampak, če nočeš pobijat pa te možnosti nimaš in lahko kupiš samo prazne hiše.

Način bojevanja je pa tudi zelo dober. Sistem z xboxa so odlično prenesli na tipkovnico in miško.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Jup, pa tudi malce prelahek je. Ko se naucis par skillov je skoraj vsak boj izi bizi. :)

]Fusion[ ::

Meni pa manjka svoboda kot recimo pri gothic-u. Nekam mi nevidne stene niso všeč. drugač pa je zakon špil, še posebaj so me navdušle kontrole ki ti omogočijo hitro akcijo... ne pa tak kot gothic :/

Je pa res da je zelo lahka. Do zdaj sem samo enkrat umrl (pol pa se takoj revival) pa dvakrat sem en quest zasral :P

P.S.: navdušen sem nad svojim svetniškim sijem :))
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

matjash ::

Odločno prekratek, in prelahek. To je moj prvi RPG po par letih in sem ga končal v 12h urah in pol... drugače pa mi je bila zgodba liki in grafika všeč. Priporočam
... bolje pozno kot nikoli.

Binji ::

a se se komu dogaja da mu mece ven takoj po filmckih? Sm poskusu updejtat driverje za graficno pa je enkrat delovalo pol pa spet isto.
Mam pa
2400+ Athlon
1gb ram
sb live 5.1
geforce 600gt
se nekej drobnarij(pecka, tuner,..)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

bond007 ::

Zlo gothic style zgleda. Sigurno je dobra. Bomo sprobal!;)

rh^ ::

Odločno prekratek, in prelahek. To je moj prvi RPG po par letih in sem ga končal v 12h urah in pol... drugače pa mi je bila zgodba liki in grafika všeč. Priporočam


Se strinjam! Škoda da niso še malo razvili zgodbe na koncu. Npr. da ko končaš maš neki časa mir - v tem času delaš kar hočeš - potem pa se začne jovo na novo koga drugega pobit ;)

]Fusion[ ::

Ja zaj sem končal igro kot good guy. Porabil sem nekje 15 ur, kar je premalo. Zato sem se še odločil da še enkrat preigram kot bad guy, kar bo naneslo na skupaj 30 ur in bom zadovoljen :)
Drugače pa če narediš vse queste in sprobaš vse mogoče mini igre/se poročiš/kupuješ hiše/iščeš silver ključe/itd je mogoče spravit igro na 20 ur.

Edtit: Zaj pa čakanje na gothic 3...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Tr0n ::

Eh, ma kaki Gothic.

The Elder Scrolls: Oblivion :)

]Fusion[ ::

Hmm elder scrolls pa še nisem sprobal... Si bo treba nabavit :)

Kaj mogoče kdo ve kak hiter način zaslužit 30 000 gold? Sem se nekaj trudil z kradenjem pa mi je tečno postalo, pa še preveč profitno ni (najboljši predmet ki sem ga ukradel je bil 1600 gold :/ ) Za najemnino v hišah pa tudi čakaš celo večnost...
Rabim dnar da si lahko nabavim Solus greatsword (al kak se že reče), ki se prodaja v Bowersone north :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Binji ::

a noben nima podobnega problema kot jaz?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tr0n ::

]Fusion[: Z delanjem questov ali oddaje his v najem. Drugace pa tak ne rabis kaj veliko denarja, razen za nakup napitkov in na zacetku orozja ter armorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

pingec ::

2 probelma:
1. Skozi mi zvok hrešči, med govorom in okolica
2.KAko za vraga naj uporabim lightning, na začetku sm ful kuru na treningu zej pa da dobim diplomo morm spustit strelo pa ne gre WTF?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

frudi ::

]Fusion[, nabij si Guile al kaj je že tisti skill, ki ti omogoča boljše cene pri trgovcih in kradenje.
potem greš do Oakvale trgovca, kupiš vse njegove drage kamne (bi moral imeti okrog 40-50 safirjev in rubinov) za male pare in mu jih prodaš nazaj za velike pare... 30k profita v 10 sekundah...
beda... ampak če res hočeš denar, ni boljšega načina :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

]Fusion[ ::

hmm, bom probal ja. Nikoli se nisem nekaj ukvarjal z trgovanjem, sem vedno mislo da se ne da kaj dosti zaslužit. Bom pa zdaj pogledal.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

rh^ ::

pingec:
za 2. problem je tako, da ti lightening ne "prime" več z shiftom in levim klikom ampak če na tipkovnici pristisneš tipko 7! Če boš dobro pogledal na dnu ekrana imaš tudi strelo narisano in št. 7.

]Fusion[ ::

Ena opazka ki sem jo naredil: Če ste opazili katere črke uporablja Oracle: Y M C A
Vas na kaj spominjajo? :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

pingec ::

_Mikeni_ hvala :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

matjash ::

@fusion

In the navy....pa para pa pa pa ba,.... in the navy...... TA TA TA, TATA, TA TADADA

Village people :D
... bolje pozno kot nikoli.

Saladin ::

Malo sem se spravil špilat, pa mi savi ne delajo pravilno.
Če sejvam bilokje v tistem hero guild training hall in naložim save, me vrže čisto na začetek tega levela
Je to normalno?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

R33D3M33R ::

Hm, saj meni naredi isto. Zdi se mi malo butasto, ker je očitno potem treba delat vse na novo ali kako?

pingec: Poskusi zagnati "dxdiag" in daj Hardware Sound Acceleration Level na manj, recimo Basic ali pa celo na No Acceleration.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rh^ ::

Vse je treba it na novo ja. Bedno. Ampak zgodba tako ali drugače ni kaj preveč dolga.

destiny ::

Ko zaključiš uvodni tutorial in postaneš heroj, lahko daš World Save.
Med gold questi je možen samo Hero Save.

R33D3M33R ::

Preigral sem jo.
Po začetnem negodovanju nad čudnim načinom shranjevanja, sem končno pogruntal kako shranjevati tako, da ne izgubiš nič. Podaš se v kak quest ali pa greš nazaj v guild. Kul.
Igra je vsekakor dobra. Najbolj je treba pohvaliti izjemno preprost način tepežkanja z odličnimi navodili. V igri je cel kup skritih mini iger, ki so prav zanimive (od ribarjenja, kopanja zakladov, kartanja itd.). Zgodba je zanimiva vendar precej kratka. Pričakoval sem precej daljšo zadevo. Super je ker si kupiš hišo in jo recimo oddajaš.Še bolj super ideja se mi je zdela to da se lahko poročiš. Od tega sem imel na žalost le materialni profit in sem bil na začetku precej presenečen, ko mi je žena podarila eno hudo tepežkalo. Seveda sem jo nagradil s dragimi kamni in podobnimi pozornostmi. Razočaralo me je, da je biti poročen le materialnega pomena, saj sem pričakoval, da je v igri možno dobiti otroka. Žal je heroj očitno neploden in bil sem precej razočaran.
Še bolj me je razočaralo to, da se, ko končaš main quest, igra konča. Jaz bi seveda še iskal kake zaklade, se tepel z monstrumi itd. ampak očitno to ni opcija.
Seveda me moti še to, da igra ni popolnoma svobodna, ampak obstajajo nevidne stene. Hmnja :/. Drugače pa je grafika lepa in engine dober.

Torej dobra igra a žal s precej pomanjkljivostmi, bo nadaljevanje?

P.S: Če ste v igri pozorni, lahko heroja pripravite do tega da zapleše YMCA ;) . Kje se pa to dogodi pa ne povem :P
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dolenc ::

Shraniš tam preden greš zadnjega bumbarja premlatit(spet), pa pol lovdaš pa naprej pobijaš po deželi:D, konc tko in tko veš.

Špil mi je bil dober in vse, čeprav kratek, ampak šele ko sem probal Gothic 2 sem videl kako je bil dodelan. Mogoče pa bo nadaljevanje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal Tournament III (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18414286 (1941) kuglvinkl
»

Guild Wars (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
46634235 (13264) stražar
»

Guild Wars Factions

Oddelek: Igre
322412 (1277) stražar
»

Guild Wars Nightfall (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1007893 (5683) luukz
»

Rag Doll Kung Fu

Oddelek: Igre
262053 (1386) Tr0n

Več podobnih tem