» »

Guild Wars

Guild Wars

««
4 / 10
»»

Tr0n ::

Da. :)

Tr0n ::

Tr0n ::

Guild Wars svetovni predogled ni samo priložnost za brezplačno igranje, ampak tudi za čim večjo zbirko slik iz igre (screenshots). Ker NDA pogodba med takšnimi dogodki ne velja, lahko igralci po želji slikajo ali snemajo in ta material prosto objavljajo po forumih ali fan straneh.

V ta namen sem odprl novo kategorijo v galeriji, ki bo namenjena vašim slikam iz igre med svetovnim predogledom. Vsi registrirani uporabniki bodo tako med 29. in 31. oktobrom lahko preko upload vmesnika objavljali svoje najboljše WPE slike. 8)

Več informacij tukaj.

Še 6 dni! :)

Tr0n ::

Svetovni predogled je edinstvena priložnost za vse posameznike, ki še niso v guildu, bi pa vseeno radi preizkusili ter si ogledali guild funkcionalnosti vključno z guild dvorano, guild logotipom in brezrokavnikom, guild vmesnikom in seveda guild boji (8 vs. 8).

Slovenski alfa testerji (pobudnik ideje je Haris Hodžič aka. Postopač) smo se zato odločili, da med svetovnim predogledom ustvarimo naš, torej slovenski guild in vanj povabimo vse slovenske igralce, ki bodo to želeli.

Za dodatne informacije skočite semkaj.

darh ::

jest se že pripravljam da bom probal... malo mi je tupo ker ne morem zdejle kej povadit. Tak da upam na vašo pomnoč za hitrejše uvajanjem, čene vas vse začaram v sendvič in pojem! 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Ce ne veste, kateri poklic bi izbrali.

Poklici @ GameSpot

WPE Vodiči & Stuff

Hux ::

Se malo se malo. Se vedno nevem kako ime si nej dam lol. Hux X al kaj.

Tr0n ::

Gospod Hux
The Hux Master
Mr Hux
Mega Hux
Lolek Hux
Hux The Small
...

Hux ::

Haha. Ob kolkih tocno se odpre?

Tr0n ::

Se je ravno kar pričel! :)

Če si še niste presneli namestitvenega odjemalca lahko to storite tukaj in si ustvarite račun s pritiskom na gumb Create Account.

gwsetup.zip [61 KB]

Hux ::

Sem upazo lol. Sem ze not Lord Hux :D

Xplicit ::

evo glih loada mi

ce me kdo sreca sem -> Gordon Righteous :D

Tr0n ::

Sem te povabil v guild. Sprejmes preko desnega vmesnika pod Guilds.

Xplicit ::

en problemcek pri trainingu

healt mi je kar sam od sebe zacel upadati 8-O bug or a feature? me je ze dvakrat ubil
a je mozno da zarad tega k mam UL rahlo zabasan k glih enmu neki posilam prek messengerja?

no bom probu se enkrat mal kasnej.

Tr0n ::

Kako mislis padat? Ce imas negativne puscice .. torej < pri healtu potem ti pada, se pravi da je kak skill proti tebi uporabo, ki ti zacasno jemlje health.

Xplicit ::

in kaj je treba narest?
ker k se ponovno pojavm je to se vedno tle

pa sm probu vse speele al skille k jih mam na voljo da restorajo zdravje pa ne pomaga

grem zdle se mal probavat :\

Tr0n ::

Z orozjem napadi vmes pa pametno uporabljal skille. Saj tutorial misija je precej lahka, ne bi smelo bit problema. :)

Xplicit ::

ma fora je v tem da k sm zacel tutorial spilat sta me dva monsterja napadla ze skor na zacetku in pol mi je kar health zacel upadat dokler me ni pobral. in pol k sm se 'povrnil' mi je se kar naprej upadalo in upadalo... tko me je ene 3x pobral in pol sm odnehu

zdej sm su pa nazaj u spil in se mi spet nalaga in nalaga, ocitno me bo vrglo direkt v igro in ne nazaj v tutorial... :\
mal je bedno k se nalaga sam z 10-15kb/s, pa nimam nic linije obremenjene s cim drugim

no bomo vidl kaj bo k se bo naloadal, cez ene 20 minut :\

Tr0n ::

Ja, ogromen naval je. Samo v glavnem mestu je ze preko 45 districtov kar je rekord. Zato tak pocasni downloadi. Ponavadi mi je downloadalo z 200 kb/sec.

Tutorial misija pa na zacetku ne bi smela met tezkih monsterjev. Tisto orozje ko ga dobis iz skrinje in zacetni skilli so dovolj da zacetne monstrume pokoncas.

Xplicit ::

pa sej jih ni problem pokoncat, problem je k mi je takrat zdravje zacel upadat, pa tud ce sm se zdravu ni pomagal za dolg.
najbrz ksn bug zaradi slabe povezave ali kaj...


sm zdele su iz 11 discrita vn pa bomo vidl kak bo. se mi spet load-a :\
a je ksna razlika med temi zunanjimi lokacijami? glede na tezavnost?


edit:

po 5 minutah spilanja spet to z upadanjem zdravja
kokr me en napada mi zacne zdravje upadat, ceprav ga ze medtem potolcem, pa pol se vedno upada
kak se to ustav? ce grem v mesto je ql, sam k spet vn pridem mi se vednu upada?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Sycroft ::

evo jest tut zacenjam:) moj nick je Jerle Shannara, preden pa bom zaceu bo se trajal.. louda z celih 4-12k hehe:) se vidimo tam:D

Xplicit ::

jao kera lebava fora - Hammer k sm ga pobrav v tutorialu je mel 'funkcijo' life stealing -3 !!!! :\

za popizdt
take zadeve bi mogl z rdeco napisat :\

Tody ::

na ta špil kej uplivajo routerji pa firewalli ? Spet bomo pokonc :D

Tody the terible :)

Tr0n ::

Xplicit: Aja, LOL. To je zgleda bug. Ne bi smel tak velik -regen ze na zacetku dobit. Na novo kreiraj char pa se 1x probaj.

Tody: Spil uporablja port 6112 za vse servise. To nastavis pa ne bi smelo bit problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Xplicit ::

sej ta hammer sm pobral od enga k sm ga potolkel, pol sm pa tega uporabu k nardi za en point vecji dammage, pa sm mislu da ma dodatno funkcijo da drugim se krade zivljenje, sam ocitno sem se motil :\


btw - kak se da se enkrat odigrat tutorial? samo ce se ustvari nov karakter al kak drugac?

Tr0n ::

Zaenkrat samo, ko si ustvaris nov like. To je zato, da folk ne bi explotal tutorial in si nabiral gold, exp,...

Xplicit ::

aja, pol se mi najbrz splaca se enkrat ustvart karakter pa prespilat tutorial, k sm prej dobu sam en hammer pa en lok inn nc druzga

kaj je pa fora k dobivas kje ksne 'feathers'-e pa podobne zadeve?

Tr0n ::

To so crafting materiali, ki jih neses Crafterju v mestu in ti naredi nov armor, celado, cevlje itd...

Te osnovne crafting materijale (jeklo, les, zelezo, kosti,...) dobis tako, da razgradis predmete kot so orozja, sciti itd.. ki jih dropajo monsterji z salvage kitom (prodaja ga Bodrus The Outfitter v mestu).

Priporocam tudi obisk PvP sob in sicer Arena (random 4vs4) in Tournament (8vs8 kasneje v 8vs8vs8vs8). Do njih prides ce se pogovoris z dvema NPCjema ob morju, kjer so ladje. Eden te pelje do Arene, drugo do Tournament. Ko prvic obisces te sobe se ti potem na mapi prikazejo kot rdece ikone in se lahko takoj tja teleportiras.

Pa ce se nisi v gildu mi sporoci tvoje ime lika in te bom dodal. Trenutno nas je ze 15 v enem in ene 8 v drugem gildu. Ti bom lazje kar v igri pomagal. :)

Xplicit ::

no sej zdej sm si ustvaru nov lik -> 'Gordon Righteous Li' - warrior, sicer sm pa ze prej bil v guildu in ocitno sm tud zdej s tem karakterjem (k mam uno belo-modro ogrinjalo al kaj je tist)

mam se ene par uprasanj
kako je glede teh partyjev - k sm bil ze vabljen v party pol se pa nc ne zgodi - ni nobene misije, nc... :\

a je svet res tolk ogromen kot je na uni ta velki mapi? pa a to je racunalnisko generiran al dejansko kdo to rise?

do kdaj tocno bo ta trial potekal? do jutr al do nedelje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Tr0n ::

kako je glede teh partyjev - k sm bil ze vabljen v party pol se pa nc ne zgodi - ni nobene misije, nc...
Ko gres v nek outpost (iz mesta skozi vrata ali z uporabo mape M, bele pike) je tam folk ki prav tako hoce to misijo delat. Potem pa enostavno kliknes na igralce in das join na desni strani ko je party vmesnik. Ce te nekdo povabi se ti tudi pokaze okno pa das accept ali pa reject.

Ko je party poln startas misijo z Enter Mission in zacnes igrati zgodbo in misije, ki jih je v tem demotu 6.

a je svet res tolk ogromen kot je na uni ta velki mapi? pa a to je racunalnisko generiran al dejansko kdo to rise?
Ja svet je ogromen .. to kar trenutno vidis v demotu je le en majhen delcek (pokrajina Kryta). To pa delajo razlicni umetniki in designerji tako kot pri ostalih spilih.

do kdaj tocno bo ta trial potekal? do jutr al do nedelje?
Do nedelje, samo ne vem kdaj v nedeljo.

Xplicit ::

se neki bi vprasu - kolega me je glihkar klicu da ma tezave z graficnim pogonom - vsa pokrajina je crna in karakter se mi kao cudno prikazuje in izginja. kot da bi bil nek problem z driverji. ma pa engo novejso graficno od nvidie

Tr0n ::

Najnovejse gonilnike gor. Pa pod options naj proba graficne nastavitve spreminjat.

Tody ::

Mi smo igral zadevo in vsi tolk eno pošast (6 komadov) jest sem bil lokostrelc in sicer prvič igral... sam nekak se mi zdi da je un folk dobival 100x več predmetov kot pa jest. A to se gre na to kdo ga ubije ali kako se te zadeve k jih pošastkoti spustijo raćunajo ? Naj raje vzamem kladivo/meč in po njih ?

Koliko bo špil stal ?

Tr0n ::

Dropi se enakomerno porazdelijo skozi celo misijo. Lahko da vcasih dobis kaj manj. Dmg outpot ni tak velik faktor, bolj je sodelovanje.

Igra bo stala tako kot vse ostale igre, ne bo pa imela mesecne narocnine.

Tody ::

Sorry jest sem nov v takih špilih... koliko bo stala oz kako se bo plačalo ? a je CC nuja ?

Tr0n ::

Cena ni dolocena. Predvidevam da tako, kot spili pac stanejo cca. 10k al kolko je zdaj cena. Lahko bos kupil skatlo torej bos mel CD ali pa jo narocil online in preko klienta vse downloadal tako kot zdaj za demo.

Xplicit ::

sam pa mocno upam da bodo do takrat ko bo igra sla v prodajo MOCNO izboljsali serverje :\

Tr0n ::

Prvi dan ob otvoritvi so imeli startne tezave s strojno opremo. V petek in soboto pa je ze normalno laufalo, download cca. 200kb/sec na mojem ADSLju.

Xplicit ::

ja sej se je neki popravl
grem zdej se mal spilat, k sm komi 2 misiji preigral :\

edit:

sm zdle se mal igral, 3. misijo, sm se zgubu nekje na sred in pol k sm najdu pot so me potolkli :\
sam je skoda k se xp tocke tolk pocas nabirajo sm ze ene 4, mogoce 5 ur igral pa sm komi za en level in pol sel gor
pa kako to da nikjer ni nobenega k bi prodaju orozje, ne tko neki osnovnega ampak neki res 'Special' al pa VSAJ malo boljse zadeve od osnovnih :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

root987 ::

Glede na to da je vsa stvar sicer še alpha, verjetno takšnih predmetov sploh še ne vključujejo noter. Sicer sem sam prišel do pete misije in level 19, ampak glede počasnega nabiranja levelov - začneš že precev visoko (start level je 15), tako da verjetno bi, če bi bil level 1 že na začetku, precej hitreje prišel do levelov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Raw ::

The end.
I am what I am and I do what I can

Hux ::

Jaz sem dostikrat umr v arenah ker nisem mogo se med predmeti in vogali normalno premikat. Kar sem pa tja me je metalo ce sem preblizu vogala stene bil. Recimo nas grad tam ko je archer. Komaj sem not priso in nikakor nisem mogo vujti ko so me atakirali ker sem ze zaletaval in me je nazaj metalo. Po kakih stopnicah je tudi blo tesko gor prit al pa kakem ozjem mostu ce si bil prevec blizu vogala. Sem vido da nisem bil edini ko sem druge gledal je jim isto delalo.
Upam da bojo Hencmane odstranli z Aren in teh batlov vsej monk je predober pa tudi ni zanimivo prevec spilat proti NPCjem.

Tr0n ::

Danes ob 9. uri se je končal Guild Wars svetovni predogled, ki se je pričel že dan prej in tako trajal 4 dni.

Med dogodkom sta bila aktivna dva guilda in sicer Guild Slovenija z 43 člani in Ridders of Slovenija z 35 člani. Upam, da ste imeli fajn. :)

Kakšno je vaše mnenje o igri in dogodku? Vaši predlogi, kritike, vprašanje in mnenja so kot vedno dobrodošla in bodo v povzeti obliki objavljena na uradnem alfa forumu, kjer jih bodo prebrali tudi razvijalci.

Galerija za svetovni predogled že vsebuje nekaj slik iz dogodka. Če ste tudi vi zajeli kakšno cool sliko, jo lahko objavite tukaj (potrebna registracija).

Xplicit ::

no moje mnenje o spilu po tem ko sem preigral (le) 2 in pol misije (vec mi casovno ni zneslo)

igra je glede na velikost in hitrost graficno odlicno narejena, detajlirana, animaija karakterjev in vsega pripadajocega (obleke oz. ogrinjala, samo premikanje, ...), efekti so tudi dost dobri
igralnost je na zelo visokem nivoju in mislom da bo tole eden izmed boljsih spilov

moti me bolj malo stvari, ceprav so nekatere kar motece:
- ni zvoke pri govoru. vem da je zadeva se v razvonji fazi in mocno upam da ga bodo vkljucili v polno razlico igre. v kolikor to ni mozno oz. ne bo mogoce bi bilo fajn da vkljucijo vsaj nekaksen zvok tako kot recimo pri Star wars KOTOR k imaja 3/4 alienov skor isto blebetanje, da so mal prisparal s snemanjem pogovorov. vem da zvok porabi tudi veliko casa za prenos, posebaj ce je bolj kvaliteten, tako da bi bilo dobro vkljuciti opcijo prenesi/ne prenesi pogovore (ali nekaj podobnega)

- zajkaj so izklopili moznost skupnega raziskovanja pokrajine (ce nisi v party-ju), ker kolikor se spomnem iz prejsnjega trial-a, si srecal polhno ljudi kamorkoli se sel, zdej pa kamorkoli gres so samo monsterji in nobenega cloveka, raen lastnega party-ja
to je skoda, ker pol bi postalo res zanimivo. res da bi bili pol pingi mogoce malo vecji ampak vseeno... :\

- kako to da lahko skozi ljudi kar hodis? sploh ne predstaljajo ovire? isto je z monsterji (nism cist zihr ce pri vseh, sam sem opazil ene parkrat)


se par 'misli'

- svet je resda velik sam se mi zdi da je tista 'mapa' rahlo neproporcionalna glede na cel svet - ce gleda mapo zgleda vse ogromno, dejansko pa lahko mapo prelaufas v dobrih 5ih mogoce 10ih minutah (vsaj to kar je blo v trialu).

- v guild areni ne mores it v boj ce ni vsaj 8 ljudi, plus to da se pojavljajo tezave pri sami vkljucitvi v igro

- mal je lame k ne mores menjati skilov V sami misiji. sej naceloma 'vse znas uporabljati', zakaj torej jih ne bi smel vseh uporabiti?
tistih 8 ki jih imas nastavljene na tipkah 1-8 so pac za hiter dostop, ostali bi pa vseeno mogli biti dostopni

- orozja in stvari ki ti delajo skodo oz. znizujejo kakrsne koli funkcije bi mogla biti vidno oznacena (napisi z rdeco barvo)

- mogli bi narest enak oz. dokaj podoben menu za items-e kot jih ima npr. diablo ali never winter nights al kaj je ze, kjer imas karakterja posebaj narisanega in nanj polagas armor in kaksne magical itemse

- prav tako ima mal 'cuden' nacin kupovanja stvari kjer ne mores preprosto dvakrat kliknit na zadevo ki bi jo nabavil ali prodal, ampak jo moras POTEGNITI v kvadratek sell/buy :\

drugac je pa cist ql :D

no ce se se kaj spomnem dopisem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Tr0n ::

Dober feedback, keep it coming! :)

ni zvoke pri govoru. vem da je zadeva se v razvonji fazi in mocno upam da ga bodo vkljucili v polno razlico igre.
Kolko je meni znano govorov v igri ne bo. Delno zaradi velikosti, v veliki meri pa zato, ker jim bi to onemogocalo spreminjanje misij. Namrec s streaming tehnologijo lahko kaksno misijo v celoti spremenijo in potem bi morali tudi zvoke na novo snemat, ce bi se tekst NPCjev spreminjal.

zajkaj so izklopili moznost skupnega raziskovanja pokrajine (ce nisi v party-ju
Igra je instancne narave, torej ko vstopis v misijo, explorable areno ali PvP si v igri ti, tvoj party in nasprotnikovo mostvo ali NPCji in posasti.

Med E34E je bilo ze tako, le ta takrat celo nisi imel moznosti raziskovanja v skupini, ampak solo. Je pa res, da so imeli v E3 vec trade outpostov, ki so tako kot druga oporisca in mesta trajna in v njih srecujes druge ljudi.

kako to da lahko skozi ljudi kar hodis? sploh ne predstaljajo ovire? isto je z monsterji (nism cist zihr ce pri vseh, sam sem opazil ene parkrat)
V mestih in oporiscih je razlog za izklopljen colision detection zelo preprost - igralci bi lahko namerno ali nenamerno blokirali pot do kaksnega NPCja, vrat in podobno.

V misijah pa je colision detection vklopljen. Tako v PvE proti posastim, kot tudi v PvP proti drugim igralcev. Celo spada pod taktiko blokiranja, kjer te igralci obkolijo in se ne mores vec premikat.

v guild areni ne mores it v boj ce ni vsaj 8 ljudi, plus to da se pojavljajo tezave pri sami vkljucitvi v igro
Guild boji so fiksni 8vs8, to se ne bo spremenilo. Med WPE si lahko vzel v igro henchmane, torej NPCje, ki so ti pomagali, vendar po mojem mnenju NPCji nimajo kaj iskat v GvG in PvP.

mal je lame k ne mores menjati skilov V sami misiji. sej naceloma 'vse znas uporabljati', zakaj torej jih ne bi smel vseh uporabiti?
To je tisto jedro oz. bistvo GW sistema. 8 skillov predstavlja 8 prstanov na roki. Iz velike izbire skillov si moras izbrati le 8 v misijo.

Podobno sistemu kart Magic: The Gathering. Veliko je torej planiranja in nacrtovanja, sploh pri guildih in skupinah, da s svojimi poklici in vescinami ustvarijo nek soliden skill build, ki bo pokril karseda najvec proti-taktik.

Ampak kot receno, tega ni bilo mogoce izkusit v teh treh dneh. Potrebno je veliko casa, da nastudiras kako vsi skilli deluje in kako se proti kateremu obranit. To je potem hardcore PvP.

orozja in stvari ki ti delajo skodo oz. znizujejo kakrsne koli funkcije bi mogla biti vidno oznacena (napisi z rdeco barvo)
Saj so. :) Ce te je nekdo udaril s vescino Hammer Bash je napisalo (Hammer Bash -13) ali nekaj podobnega.

Xplicit ::

glede moznosti skupnega raziskovanja 'podezelja' brez partyja, se mi se vedno zdi ql da bi bilo to omogoceno, ker potem bi se lahko ustvarile neke tocke na mapi kjer bi se folk zbiral, sreceval, trgoval, ... ne samo v dolocenih krajih
recimo te napade nek monster, ti nekdo priskoci na pomoc, ...

glede tistega oznacevanja orozij sem mislil v smislu oznacevanja orozja v inventarju
ne vem ce se spomnes, ampak jest sem imel problem k mi je zivljenje samo od sebe upadalo in sele po ne vem koliko casa se ugotovil da je to zaradi enga hammerja ki sem ga uporabljal. v specifikacijah hammerja je pisalo da je 'life taking -3' al neki tazga, sam je napisam tako kot ostalo - s sivo barvo
take zadeve bi po mojem mnenju morale biti oznacene z rdeco (kot recimo pri diblu 2)

pa se glede menjave skillov
po mojem mnenju bi moralo biti to omogoceno, sam ne glih med bojem, amopak ce si nekje v miru, brez monsterjev na obzorju, si lahko brez problema zamenjas prstan oz. zadevo ki ti omogoca skill

no glede zvoka - sej pravim lahko bi dodali nekaj kot je v SW-KOTOR kjer 3/4 alienov nekaj 'jamra' oz. 'zlobudra', sam tolk da nekaj slisis, ni pa ne vem kolk velik fajl z zvokom. se vedno pa je lahko funkcija v nastavitvah - prenesi zvok - on/off

Tr0n ::

Sem posredoval vasa mnenja razvijalcem. Thx za feedback! :)

Tody ::

Okey če ni zvoka pa naj upočasnijo podnapise, jest znam kr dobr angleško pa mi ni uspel vse prebrat, kaj šele za kake juniorje....

Hux ::

:D . Jaz se nisem trudo z branjem sekvenc. Falil mi je knof skip. Postane ze nadlezno ko 5tic delas misijo 8-O.
Osebni obcutek je da bojo spil se delajali cez may. Nekak fajn bugasto je. Se premikanje niso uspeli izvesti tekoce. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Skip so dodali. :)
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warcraft vs Guild wars (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
67259811 (12841) kr?en
»

Guild Wars Factions

Oddelek: Igre
322409 (1274) stražar

Guild Wars 2

Oddelek: Igre
313096 (1836) Tilen
»

Guild Wars Nightfall (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1007876 (5666) luukz
»

Brezplačen Guild Wars Vikend

Oddelek: Novice / Igre
143690 (3205) Tr0n

Več podobnih tem