» »

Guild Wars

Guild Wars

««
3 / 10
»»

Tr0n ::

cudn beta testing imajo to ... ce igra izzide zacetek 2005, recimo februarja in mi oni od novembra dalje dajo vsak prvi vikend v mesecu za probat je to 4x. No ja. :)
ArenaNet ima vedno odstekane in sveze ideje, samo poglej E3 For Everyone, Community Day in alfa testiranje z vec kot 400 testerji in zelo odprto NDA pogodbo. :)

Mislim, da je taksna beta dokaj pametna poteza. Win-win situacija, kjer si podjetje zagotovi veliko prednarocil in igralci dejansko dobijo nekaj za svojo predplacilo in to cisto vsi, ne samo nakljucno izbrani. Res, da je samo eden vikend v mesecu (torej trije dnevi na mesec) ampak tako lahko bolj ciljno testirajo spil, ker bodo skoraj zagotovo vsi tisti, ki so se prednarocili, tudi prisli igrat. Pac pravijo, da tak nacin testiranja najbolje odraza sam koncept igre, kjer se lahko v igro vklopis tudi ce imas zelo malo casa, ni nepotrebnega cakanja ali grinda pa tudi cas investiran v spil ni tako pomemben, kot pri drugih RPGjih.

Moram pa se pozanimat, ce se vedno nacrtujejo open beto.

strictom ::

Čeprav sem pred kratkim začel slediti tej temi, me zanima kar nekaj stvari(ker sploh ne vem o čem se gre):
-če gledaš na svoj "character" v 3. osebi in hodiš okrog in se tepeš(torej v stilu Dungeon Siege)
-kolikšna bo predvidena cena
-in kakšne bodo min. zahteve

Hvala, LP! :))
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

če gledaš na svoj "character" v 3. osebi in hodiš okrog in se tepeš(torej v stilu Dungeon Siege)
Lik lahko gledas iz tretje osebe ali pa zoomiras do konca in gledas iz prve osebe, po zelji. Kamero lahko poljubno obracas in zoomiras in/out okoli lika.

Boj poteka tako, da izberes posast in jo s klikom napades (lahko tudi s tipko C - closest enemy, z R in F krozis med bliznjimi sovragi, s SPACE pa ukazes napad,...). Po izbiri posasti jo zacne tvoj lik avtomatsko napadat s trenutnim melee orozjem, med bojem pa seveda uporabljas skille od 1 do 8, ki so najpomembnejsi del igre (brez njih si pri posastih z visjimi leveli hitro mrtev). Na voljo imas 3 slote oz. kombinacije orozij, ki jih lahko v boju poljubno menjavas (recimo lok, kladivo, mec,...), pac odvisno od situacije, monsterja, znacilnost orozja itd... Moba lahko napades tudi direktno s skillom. Imas ranged pa close skille. Tukaj si lahko pogledas prvi 25 zacetnih skillov, ki sem jih dodal v bazo. Trenutno jih je ze preko 300 v igri :).

No, to je zelo na hitro razlozen potek boja. Posasti so zelo razlicne in imajo na voljo iste skille kot igralci, tako da moras vedet, kako na napade odgovorit. Tukaj potem pride v igro teamplay in co-op. PvP boji so pa razred zase. Arena, Coastal Guilds, Tournament, Siege of Fort Koga, Capture the Relic - vse igre, kjer je teamplay in skill izredno pomemben. Po mojem mnenju se celo vec, kot pri kaksnih FPS klan bojih, ker imas tukaj precej vec raznolikosti tako pri orozjih, armorjih, poklicih kot skillih. Ampak to je tezko razlozis, moras sam probat :). V glavnem, visoko tekmovalna zadeva.

Nekaj slik iz E34E dogodka, ki prikazujejo in-game boje.

http://www.guild-hall.net/e3screens5.php
http://guildwars.ogaming.com/gallery/Everyone
http://gw.stratics.com/content/multimedia/e3foreveryone/

kolikšna bo predvidena cena
http://gw.tr0n.org/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=1#q5

in kakšne bodo min. zahteve
http://gw.tr0n.org/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=1#q9

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

strictom ::

Hvala za odgovor in moram pohvalit stran glede na to da igra še sploh ni izšla!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Ker sem zamudil E3 For Everyone, me zanima če bo kdaj še kaj podobnega?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Ker sem zamudil E3 For Everyone, me zanima če bo kdaj še kaj podobnega?
Bo! :) In sicer od 29. do 31 oktobra. Za tem se bo pa zaceta beta. Vec informacij tukaj, tukaj in tukaj.

Tr0n ::

Alpha Poročilo #1

Prijetno branje zelim! ;)

IFiT ::

Tole poročilo je pa zelo kul! Najbolj mi je všeč, da puščice ne bodo več zgrešile danega cilja, pa tisto za skico napada tut owna! pa maske seveda :)

Hux ::

A ni blo receno da bo Open Beta in vsak lahko testiro kiri bo htel? Iz amerike si ga vsekakor nemorem prednarocit zarad kreditne. :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

A ni blo receno da bo Open Beta in vsak lahko testiro kiri bo htel? Iz amerike si ga vsekakor nemorem prednarocit zarad kreditne.
Brez skrbi, tudi za EU nacrtujejo prednarocila. :)

Kar se tice pa odprte bete; tudi ta ne bo klasicna kot jo imajo druge igre, ampak spet nekaj novega, drugacnega. Vec informacij se zaenkrat ni na voljo.

Tr0n ::

Guild Wars World Preview Event

Dodatne informacije o dogodku (kaj vse se bo dalo videt in pocet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

boha ::

zadeva zgleda vedno bolj interesantna, tudi zaradi dejstva da ne bo potrebno plačevati mesečne naročnine. po eni strani me pa glede tega obdaja rahla skeptičnost. se bodo razvijalci še zmeraj trudili za razvoj igre v bodoče, čeprav ne bodo prejemali nekega vzdrževalnega fee-ja, tako kot recimo v EVE in ostalih MMOG igrah?

Tr0n ::

po eni strani me pa glede tega obdaja rahla skeptičnost. se bodo razvijalci še zmeraj trudili za razvoj igre v bodoče, čeprav ne bodo prejemali nekega vzdrževalnega fee-ja, tako kot recimo v EVE in ostalih MMOG igrah?
Bodo, in sicer iz vec razlogov.

Namesto mesecne narocnine bodo vsakih 6 do 9 mesecev izdajali placljive dodatke, ki pa ne bodo obvezni za igro. Gre pa za nadaljevanje zgodbe, torej bo vsak dodatek novo poglavje. S tem in z odsotnostjo mesecne narocnine si bodo pridobili vecjo bazo igralcev. Stroski se pokrijejo ze tukaj. Instancne mape in streaming tehnologija bo tudi zmanjsala strojno zahtevnost za serverje pa tudi cena racunalniske opreme ni vec tako visoka kot je bila vcasih.

Drugi razlog je ta, da je ArenaNet nastala predvsem zaradi te igre. Torej ex Blizzardovci Mike O'Brien, Patrick Wyatt in Jeff Strain so ustanovili ArenaNet z namenom, da naredijo igro Guild Wars in da jo nenehno razvijajo in razsirjajo.

Zanimiv je tudi nacin, kako bodo vzdrzevali obstojeco poglavje in hkrati razvijali novega. Ob izidu se bo razvojna ekipa razdelila na dve skupini: prva skupina bo razvijala in vzdrzevala trenutno verzijo igre (dodajali bodo nove queste, evente,...), druga bo pa ze pricela delo na novem dodatku. Po izidu dodatka pa bodo zamenjali vloge.

strictom ::

:D :D Igra zgleda res svetovno in si jo nameravam naročit :D :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Guild Wars tekmovanje v vislicah.

Nagrada za izzrebanega srecneza je uradna Guild Wars majica. :)

Gandalfar ::

kero cudno bazo besed imajo te vislce..

Tr0n ::

Besede so Guild Wars vescine, poklici, ArenaNet folk, lore zgodbe itd...

Tr0n ::

Ozadje

Slika Slika Slika

Tr0n ::

S predstavitvijo regije The Rift GaneSpy zaključuje niz zelo informativnih člankov polnih umetniških skic ter slik iz igre, ki prikazujejo izjemno raznolikost Guild Wars sveta.

http://gw.tr0n.org/modules/news/article.php?storyid=112

Slika Slika Slika Slika

flipflop ::

Ko sm igral med E3, sm si parkrat kr zaželel da bi res bil tam v špilu, sploh pa potem ko sm videl še ene par drugih slik.

Tr0n ::

Na IGN PC so pričeli niz člankov The Armies of Guild Wars, kjer bodo predstavili številna ter raznolika plemena in rase pošasti v Guild Wars.

Slika Slika Slika
Slika Slika Slika

Tr0n ::

Alpha Poročilo #5 vsebuje informacije o novem nacinu ucenja vescin, NPC najemnikih in drugih novostih v Guild Wars Alpha.

WTF? ::

Jst bi rad sodeloval v tem tem testiranju med 29in31 oktobrom ! Kje se da to downloadat ?
Sodeloval pa sem že v prvem beta testiranju sploh za GUILD WARS KLIK!!!!(to je bilo slikano z GEFORCEM FX5900SP zej mam pa 6800:D) !!! No..in ta igra se mi zdi svetovna !!!

Tr0n ::

Na WPE eventu lahko sodelujejo vsi, tako kot med E3. Torej tri dni igranja Guild Wars zastonj. :)

Klient si lahko presnames ze sedaj in ga pustis v ozadju, da ti streama nov material, tako da ti ob zacetku dogodka ne bo potrebno vsega naenkrat.

gwsetup.zip [61 KB, desni gumb, Save As...]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

root987 ::

Sej stvari ni tolk da bi moral takrat čakati ure in ure... ;) Med današnjo "probo", če bo igra sploh delala (če dela ta klient, bi naj delala potem tudi igra), je preneslo za cca. 25mb stvari... Vsa stvar na disku pri meni zasede 26,1 MB.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tr0n ::

26 mb je samo prvo mesto v katerem zacnes. Ce pustis dalj casa odprto bi ti naj se preostalo zastreamlo, edino ce so enomogocili.

Tr0n ::

Uradna stran je objavila namestitvenega odjemalca (game client), ki ga boste potrebovali za sodelovanje na World Preview dogodku. Odjemalca, ki je velik le 90 KB, si lahko presnamete tukaj in že takoj začnete prenašati potreben material za vstop v igro s pomočjo streaming tehnologije.

GwSetup.zip [62 KB]

Tr0n ::

Tretji kratek video posnetek prikazuje Necromancerja, Rangerja in Mesmerja v bitki z veliko pošastjo imenovano Burrower / Behemoth v pokrajini džungle.

Slika

Tr0n ::

Pre-Order Box

Slika Slika Slika Slika

Tr0n ::

Nova orozja in predmeti za casterje, lastnosti za orozja, nov zemljevid in se kaj - samo v novi stevilki Alpha Poročila #6. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Nov wallpaper.

Slika

Nov slikosnetek.

Slika

Guildmaster Photics #10 (elektronska Guild Wars revija).

Fansite petek intervju #17 z nekaj zanimivimi vprasanji.

Hux ::

Kaj se ze da preordat? Prva igra ki vidim da ma ATI znak in ne Nvidia lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Prednarocis se lahko v naslednjih nemskih trgovinah.

http://www.pcfun.de/index.php?produkte.php?detail=2432&back=highprod~Content
http://www.sinclair-software.de/
http://www.owshop.igames.de/product_info.php?products_id=66

Spil laufa tudi na kakih malce starejsih (MX based) graficnih, tako da ni problema. :)

darh ::

TrOn: povej modelom da jim v tem demotu pri loginu (pa najbrž tud kje drugje) ne dela afna tako kot je treba (izvede se paste...)
(nastavitev keyborda v windowsih imam na slowenscino, mogoče je to issue)


Pa fino bi bilo če bi podprli tudi CTRL+insert (copy) in SHIFT+insert (paste) funkcionalnost :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tr0n ::

Ja, to meni tudi dela. Bom sporocil. :)

Hux ::

Mah pri nas ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Hux: Ne, pre-order je sicer znacilen samo za ZDA in Kanado. Se tak cudim, da so nemci tole uvozli. :)

Hux ::

Tak nemorem. Hocejo dokument ker ma 18 znak. Jaz pa skenera ne plus povrhu tega hocejo vorkase. Torej adijo. Kaj te preorder boxe se tak prodajajo na policah v tgovinah al ne? Kot mediamarkt. Zdi se mi da sem ze vido enkrat tako foro.

Tak zgleda to. Se da to na tem Wester unionu placat?

Rechnungsbetrag 20,00 EUR
Rechnungsnummer R-29155/00
Rechnungsdatum 03.10.2004

Kontoinhaber Sinclair-Software GbR
Bankname Groß-Gerauer Volksbank eG

Kontonummer 14244450
BLZ 508966500

IBAN DE4450656565014265600

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Plus link do nasega Western Uniona rabim.

Tr0n ::

World Preview Event se bliža in ArenaNet se je že pričela pospešeno pripravljati na ta dogodek. Pred kratkim so uvedli nov sistem zacaranih vescin, ki obcutno vpliva na ekonomijo v igri. Alpha Poročilo #7 poroca o tej cool novosti. :)

Tr0n ::

Hux: Ce ti odkrito povem, ne vem. Najboljse da probas, pa porocas. Drugace je pa pre-order posebaj produkt in je ze vracunan v ceno originalne, torej koncne verzije igre.

Baje da bodo tudi razne revije imele beta klient, ki bo omogocal igro na enem beta dogodku. Joker in PC Format sta ze bila seznanjena.

Gandalfar ::

Dej zrihti eksluzivno za s-t :)

Hux ::

Oni zadni link rece da nemores kupit preordera brez da tudi final narocis. Vse prav a nedovoli skoz dokler nena dokomentov posles tja.

Ta sredinski link gre vse lepo skozi. Nic ne rece da moras tudi final narocit. Torej ce nena final narocim a lahko final kasneje v bilokiri trgovini z pomocjo tega Prepaketa narocim al samo v isti?

Ono vprasanje zgoraj sem pa na Western Union email poslal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Hux: Tam kjer kupis pre-order se ti uposteva cena. Vsaj kolko vem. :) Pri trgovinah, kjer moras bit 18 za nakup pa je najlazje kar preko faxa ali e-maila poslat skeniran osebni dokument.

Poglej si se Guild Wars Pre-Order FAQ.

Na zalost je pac tako s temi prednarocili pri nas in v Evropi, kjer vecina zaloznikov ne dela s prednarocili, ampak samo z retail produkti.

Hux ::

Wester Union nena pali nato. Dans bom preordal obadva. Erm jah obadva moram placat takoj. 61Evrov.
Upam da akceptirajo dokoment slikan z fotoaparatom :D

Hux ::

Dokomenta ni potrebno pokazat ce ti nena nemska kri skozi zile tece :D

Tr0n ::

Guild Wars World Preview Event Trailer

GwGamePlayOct04.zip [20.1 MB, DivX]

Tr0n ::

Alpha Poročilo #8
Alpha Poročilo #9

Veliko cool sprememb in novosti kot posledica priprav na svetovni predogled. :))

darh ::

Totalno nepregledno zgleda tale interface ki prikazuje iteme in med njimi tudi teste ki jih nosiš.
Opremljanje v stilu Diabla je IMHO mnogo boljše + itak je logično, če škornje nosiš ti ne zasedajo več inventarja... da?
Excuses are useless! Results are priceless!
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warcraft vs Guild wars (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
67259811 (12841) kr?en
»

Guild Wars Factions

Oddelek: Igre
322409 (1274) stražar

Guild Wars 2

Oddelek: Igre
313096 (1836) Tilen
»

Guild Wars Nightfall (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1007876 (5666) luukz
»

Brezplačen Guild Wars Vikend

Oddelek: Novice / Igre
143690 (3205) Tr0n

Več podobnih tem