» »

Guild Wars

Guild Wars

««
7 / 10
»»

strictom ::

Samo en guild bi mogo bit. Kako je že bil tisti ta prvi. Riders of Slovenia. Pa bi iz vseh guildov ki so zdej nastalči izbrali najboljšega pa potem bi se ta vključil v RoS pa bi ti potem pwnali na meddržavnimi ligami in tekmovanji.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

V bistvu je dosti boljse, ce je vec majhnih guildov, ker je potem tudi tekmovalnost visja in bolj raznolika. Kaj ti pomaga guild s 100 clani, ce pa jih lahko naenkrat samo 8 igra GvG? :)

strictom ::

Pa tistih osem bi jih bilo najbolših iz tistih malih slovenskih guildov. Rabli bi en GW High Council za Slovenijo :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Mavrik ::

Sam nekako je neumno meti guild z osmimi ljudmi.
Pri Guild Wars jim je očitno uspelo osredotočiti igranje na guilde... in popolnoma zgrešiti njihovo poanto.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Ja no, igra je bila ze od zacetka zbalancirana za skupino 8 igralcev, lahko pa ima guild tudi 100 clanov, ki lahko recimo PvPjajo v Tombsih ali Areni. Mislim, da so v planu tudi boljsa intra-organizacija guilda in vec opcij za ostale igralce.

Ena luštna zbirka vseh Guild Wars opisev za vse tiste, ki bi radi malce več izvedeli o igri. :)

http://www.guildwars.si/modules/news/article.php?storyid=383

Tr0n ::

Ta teden so ArenaNetovci spet zastreamali masiven update za spil.

Sedaj lahko npr. zajemate vescine, ko je boss mrtev in si lahko izberete, kateri skill zelite, pa dodali so rune in rare crafting material traderje in polno drugega stuffa. :)

http://www.guildwars.si/modules/news/article.php?storyid=420

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

NoUse4AName ::

V bistvu sem nad gw rahlo razočaran. Dokler še maš glavne misije za delat je zabavno, ko pa tega sfali pa tudi zabava sfali. Sam delat dodatne queste je zelo pogosto nemogoče (ali te napade 1028 sovraznikov, ali pa je skupina manjsa ampak te strelajo od daleč in so vsi raspršeni ali ti skenslajo vse enchantmente kar jih imas itd.) najt ljudi tudi ni posebej lahko ker vsi samo delajo glavne queste henchi so pa nesposobni in je igranje z njimi tecno.
pvp pa tudi ni zabaven, to kar sem igral z mythovci ni bilo nic drugega kot prazno nabijanje brez taktik, tudi ce bi imeli kake taktike nebi zadeva bila nic bolj zabavna.
V underworld pa ne mores nikoli prit ker imajo korejci ves cas favor.

Tr0n ::

PvP je vse drugo, kot pa "nabijanje". Mogoce se se nisi tako poglobil v to. :)

NoUse4AName ::

Poglobil se zagotovo nisem, samo če zadeva ni sama od sebe zabavna tudi z taktikami ne bo zabavna.

Mavrik ::

NoUse4AName: Se strinjam s tabo... zadeva preprosto kasneje ni več tako zabavna kot je bila na začetku in ni več kaj za delat. Praktično je to edini špil izmed zbirke za kerega mi je žal da sem ga kupo :( .

Očitno bo treba začet naročnino plačevat za kakšen pošten online špil.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Cudno, ga igram ze vec kot dve leti (kot alpha tester) in se vedno najde kaj novega. :)

Sploh GvG boji in Tombs of the Primeval Kings je vedno zanimiva, ce imas dobro zbalanciran build in vsak v skupini ve, kako se zadevi streze (teamspeak obvezen).

V bistvu je level 20 sele zacetek GW igre, ker je sele takrat "level playing field" tako za PvE kot PvP. Npr. prihajajoci dodatki (oz. zastonj explorable mape, ki pridejo kmalu) bodo vse zbalancirane za level 20 like, kjer bo pomembno teamsko igranje.

Ce pa igras samo z henchi oz. PvE misijo je pa bolj ali manj isto, kot da bi igral single player RPG spil, kot recimo kak Dungeon Siege in seveda ni niti priblizno tako fun. Fora je ravno v igranju z drugimi igralci (co-op) oz. clani v guildu.

Kar se tice pa PvPja - "simple to learn, hard to master". V bistvu je precej "hardcore" zadeva in po mojem skromnem mnenju najboljse struktuirana online tekmovalna igra dosedaj. Na zalost pa veliko igralcev izgubi voljo za PvP, ker jih v Areni natolcejo in se ponavadi ne poglobijo v tisti ta pravi guild war. :)

NoUse4AName ::

Ja samo od špila ko končaš glavne misije ne ostane nič drugega kot pvp. Seveda so dodatne misije, vendar praktično ne moreš najt ljudi z katerimi bi jih igral torej ti ostanejo samo henchi. Torej je bedarija v vsakem primeru. Sam ne moreš, z henchi pa je brezveze. Na živce mi tudi gre, da v bistvu bi lahko sam kaj naredil, ampak je UI namenoma narejena da se liki postavijo vsak na svoj konec in te strelajo.
V underworldu sem bil samo enkrat in je bilo super, ampak očitno ga ne bom videl več kmalu. Popolna bedarija, da pustiš samo enemu kontinentu na enkrat da igra tam.

Ko sem igral pvp mi je bilo popolnoma vseeno če je ekipa izgubila ali zmagala, zabavno ni bilo v nobenem primeru. V bistvu je bilo dolgočasno.

Mavrik ::

Ce pa igras samo z henchi oz. PvE misijo je pa bolj ali manj isto, kot da bi igral single player RPG spil, kot recimo kak Dungeon Siege in seveda ni niti priblizno tako fun. Fora je ravno v igranju z drugimi igralci (co-op) oz. clani v guildu.


Seveda je... samo kaj ko itak verjetno več kot polovica vseh igralcev tukaj verjetno niti angleško ne govori, od preostale polovice pa je večina dece. Zamenjati na ameriške serverje pa kolikor sem videl se ne da (da bi vsaj lahko razumel populacijo če drugače ne gre).
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

NoUse4AName: Predvidevam, da si zaenkrat samo z enim poklicem igral PvE. Predlagam, da si ustvaris nov lik in se 1x preigras. Bos videl, da je popolnoma drugacna dinamika igranja z drugim poklicem in skili. :) Mene caka se odklepanje run in iskanje ustreznih orozij glede na moj build, potem pa PvP all the way do naslednjega dodatka. To bo se fun. :D

Mavrik: Ne vem, jaz nisem imel nikoli tezav grupiranja z ostalimi igralci. Res je, da vcasih naletis na n00be, ampak se pac enkrat probas, malce prilagodis skille glede na situacijo in ze zalaufa. :)

Pri zadnji misiji, ki bi naj bila kao najtezja sem dobil res odlicen random team in smo jo koncali brez vecjih tezav pa se cool folk spoznas. :) Cez cas se folk ze nauci, kako se zadevi streze in postane grupiranje veliko lazje.

strictom ::

Večina ljudi ki igra GW ima vsaj malo pojma in je brez problema igrat. Pa tudi angleško povečini znajo :)

NoUse4AName: Sem sodeloval na parih GvG z Myth in RoS pa sem bil presenečen nad taktiko. Presenečen v dobrem smislu... Taktika v stilu "Ajs pa Frovst, ostanta zadej pa držta monke" :D

Ko prideš do 20 levela z enemu buildu in ti postane nezanimivo pač narediš novega chara pa greš jovonanovo. Zato pa imaš 5 poklicev.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

NoUse4AName ::

Na novo it vse delat me sploh ne mika. Taktike ni bilo nobene kolikokrat sem izgral z mythovci in zelo pogosto so vsak svoje napadal in nas monke ni noben ščitil.

PaJo ::

NoUse4AName: Pol pa res nisi dosti igral z nami oz. si igral z napacnimi ljudmi:D Ker je bilo v taktiko dolocenih buildov vlozenega kar nekaj, res pa je da se trenutno vsega ne da, ker se nimamo vsi igralci dovolj odklenjenih skilov in run. Tako da tapravo se pride, bodi brez skrbi.
Kar se tice delanja dodatnih questov, se tudi te da delat, ce le uporabis dovolj dober lasten skill in magari kar hentche. Ce ne pa imas zmeraj kje kaj ljudi v teamo, ki so ti zagotovo pripravljeni pomagat.
Kar se pa tice menjevanje kontinetov pa lahko menjas, samo si omejen na 4 menjave, kolko se ne motim.

Drugace pa definitivno spil, ki mi ni bilo niti tolarja zal, da sem ga kupil.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

nurmaln ::

Mene pa zanima ali lahko špilam na dveh ali treh različnih računalnikih (seveda ne istočasno). Računalnike imam na treh računalnikih poleg tega pa še prenosnik pa bi rad vedel če lahko klienta naložim na vse in igram kjerkoli pač sem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Tr0n ::

Hmm, mislim da bi moralo it. Pac uporabnisko ime in geslo vpises in bi se moralo povezat, dokler je account aktiviran.

nurmaln ::

OK, bom probu, samo da mi ne bo kdo zablokiral account zarad tega al pa kej podobnega...

A forgoten myth še sprejema člane? Bi prosu za vabilo - "doom messenger"

tnx

Tr0n ::

V friend listo si dodaj Jupi Forgotten pa mu sporoci, ko bo online, da te doda.

nurmaln ::

hvala

PaJo ::

Dela komot iz vecih racunalnikov, pac na vskaem potegne dol potrebne paketke, ce jih rabi. Igram jaz igro tako ze iz casa beta testov pa ni nobenih blemov, saj jih tudi ne bi smelo biti, glede na to da je vazen samo tvoj acc, ki mora biti aktiven, kje pa kako ti igras pa je tvoj problem:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Naslednji streaming dodatek bo prinesel dolgo pricakovano dobroto - sistem za PvP nagrade.

V bistvu bos lahko z zmagami v Arenah, Tombsih ali GvG sluzil experience tocke, ki jih bos lahko uporabljal za razlicne nagrade.

Vec informacij tukaj.

PaJo ::

Je ze cas, da ne bo vec treba "farmat" :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Končno smo dočakali sistem za PvP nagrade, ki deluje na osnovi fakcij (Faction). V Arenah, Tombs of the Primeval Kings in GvG bojih si z zmagami in ubitki služite točke. S temi točkami pa lahko kasneje odklepate rune, dodatke za orožja in veščine za svoje PvP like. Med drugim so pridni ArenaNet programerji dodali še nove queste, teksture (artwork) za armorje, scrolle ter ogromno drugih novosti, popravkov in sprememb. Celoten seznam si lahko ogledate na uradni Game Update Notes strani.

http://guildwars.com/news/gameupdates.html

ahac ::

Končno smo dočakali sistem za PvP nagrade, ki deluje na osnovi fakcij (Faction). V Arenah, Tombs of the Primeval Kings in GvG bojih si z zmagami in ubitki služite točke. S temi točkami pa lahko kasneje odklepate rune, dodatke za orožja in veščine za svoje PvP like.

Hm... zakaj me to spominja na WoW z njegovim reputation sistemom in novimi fakcijami, kjer se reputation povečuje z zmagami v Battlegroundsih? In potem, ko imaš dovolj visok reputation lahko kupuješ posebne stvari od njih (ki se jih drugače ne dobi).

No ja.. sej je prav, da se dobre stvari kopira. ;)

Sicer pa zdaj tud jaz igram GW, ampak sem šele lvl 5, tako da še nič ne PvPjam.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PaJo ::

To so dodali zato ker je folk "farmal" razna podrocja, da si je lahko odklenil vse rune in ostali stuff. Zdaj, ce si priden pvp ali gvg igralec, laho hitro dobis zeljene rune, skile in upgrejde, za katere bi se drugace moral malo bolj namucit, oz bi za to porabil malo vec casa. V glavnem super ideja za pvp igralce, ostali pa se zmeraj komot igrajo pve:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mavrik ::

PvE igralci v GW itak nimajo kaj iskati.
The truth is rarely pure and never simple.

PaJo ::

Majo tudi :p
Poznam nekaj ljudi, ki v tem blazno uzivajo:D Glede na to da ma igra fenomenalno grafiko in fajno igalnost, pa seveda brez mesecne narocnine.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mavrik ::

Saj da se... samo je še vedno dejstvo da je velika večina aspektov igre usmerjena v PvP, PvE pa je večinoma samo za 'bildanje' lika za kasnejše PvP in GvG spopade. Vsaj tak občutek sem dobil med igranjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Hehe, kako dolgo ste cakali na Battlegrounds?

In kako dolgo so ArenaNetovci potrebovali, da so vgradili celoten "Battlegrounds"?

'nuff said. ;)

ahac ::

GW je že od začetka zasnovan za PvP, pri WoW so pa Battlegrounds dodatek (v glavnem za high lvl igralce). Warsong lahko sicer igraš že od lvl 21 dalje (Alterac od 51) ampak večina igralcev je pa lvl 60. In glede na to, da sem skoraj 4 mesece lvlal do 60, nima smisla, da bi Battlegrounds igral že prej.
Sicer ima pa WoW reputation system že od začetka.. in logično, da ga ima sedaj tudi za PvP zmage.
Pa kljub temu mislm, da v GW ni mape podobne Alteracu (z stranskimi nalogami in questi).

Ustanovitelji Arena.net so pa menda itak ex-Blizzard.. torej je jasno koga vedno spremljajo. In tole so lepo dobil idejo od rep. sistema v WoW. Kar ni slabo.. upam, da bo tudi njih kdo kopiral, ker so se tudi sami par dobrih stvari izmislil.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

To, da so idejo dobili od WoW seveda ne drzi.

Ideja o PvP rewardih (in milijon drugih cool featurjih) so se debatirale v GW alpha testu ze leta 2002, ko se sam nisem bil clan, sem pa imel dostop do starih postov.

Sicer je pa to en tak preizkusen sistem (PvP nagrade) pri online RPGjih, torej nic kaj revolucionalno novega. Nekaj, kar so ArenaNetovci nacrtovali ze od samega zacetka, pa je potem vedno kaj vmes prislo.

ahac ::

Blizzard tudi. Poglej si WoW posnetke z leta 2001, kjer se vidi stvari, ki (še) niso bile vključene. ;)
Sicer pa ni važno.

Jaz sem se pri lvl 7 (oz, ko sem prišel z začetnega dela v "2 years later") naveličal. Bom pa vseen še igral naprej, da pridem do resnih teamskih misij in PvP, kar bo verjetno bolj zanimivo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Največja evropska online liga Electronic Sports League sedaj gosti tudi igro Guild Wars. Z 18. julijem bodo pričeli odprto prvenstvo v guild bojih (GvG - 8 vs. 8) ter lastno lestvico (8 vs. 8). Prijave za Opening Cup so omejene (128 moštev), zato pohitite. :)

http://www.guildwars.si/modules/news/article.php?storyid=443

strictom ::

A je še dejansko kira trgovina ki ima trenutno GW na zalogi. Vse dobijo naslednji tedn. Js sm pa neučakan :'(
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gumby ::

kupi jo online?

strictom ::

Nimam kreditne. Večina jih pa zahteva master card katere pa tut starša nimata.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

V BigBangu in BOFu v MB sem jo vceraj se videl. ;)

strictom ::

Zdej sem že dobo.

Zanimivo kaj vse se je spremenilo od prewiev eventov. Ascalon je cist drugacen. Hub je malo bol klisejski. Pa poleg vsega je Rurik malo majn gej :D (beri: se vedno tele ampak malo majnso tele)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Zacetni Ascalon je samo tutorial. :)

strictom ::

Kater armor je bolši. Fisure al Dragon?


PS.: Kaj je una sekira neki prozorna? Pa še en tak ščit sem na eni sliki vido? Damn that looks cool!:D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Guild Wars Chapter II

Ni "boljsih" armorje, ko si enkrat v Drognar's Forge, samo razlicni (pac glede na to, kaksen build imas) in lepsi. ;)

b4d ::

Le, da je FoW armor rahlo drag :P
b4d.sablun.org

strictom ::

A mislijo tale trading uredit? Shop npr. Tko kot pri Lineage 2?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

V planu je, kdaj pa bo, pa ne vem. Verjetno bodo taksne "vecje" featurje pustili za drugo poglavje.

strictom ::

In chapter dva bo prisel in stal ... ?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::


8-O I NEED A LIFE!8-O
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tilen ::

Saj ne da bi kaj samo... nisem si mogo pomagat :P



Sorry for offtopic :)

Skoda, da se pred izdajo GW niso odlocli se za kak demo edition, bi tudi tega probal. Samo glede na to kak tip igre je mi najbrz nebi bil vsec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warcraft vs Guild wars (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
67259807 (12837) kr?en
»

Guild Wars Factions

Oddelek: Igre
322409 (1274) stražar

Guild Wars 2

Oddelek: Igre
313096 (1836) Tilen
»

Guild Wars Nightfall (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1007876 (5666) luukz
»

Brezplačen Guild Wars Vikend

Oddelek: Novice / Igre
143690 (3205) Tr0n

Več podobnih tem