» »

Kaj bo v prihodnosti z denarjem?

Kaj bo v prihodnosti z denarjem?

dusanr ::

Ravno sem bral en post in je en omenjal finance.. Pa sem se spomnil na vprašanje, ki sem si ga nedavno tudi sam postavil.

Kaj se bo zgodilo z denarjem v prihodnosti? Bolj specifično, kaj bo z ljudmi in denarjem? Kaj bo z bogatimi in kaj z revnimi?

No jaz sem prišel do teh zaključkov, po moje se bodo bogati vedno bolj bogatili, revni bodo ostali revni, tistim vmes pa odvisno kako bo sreča naklonjena. Zdaj pa čez recimo 100 let, bomo po moje imeli samo še 2 vrsti ljudi, ZELO bogate in ZELO revne, tistih vmes več ne bo.

Kaj pa vi mislite o tem?

Ali pa bo mogoče denar popolnoma izginil kot vrednota?

  • spremenil: dusanr ()

#000000 ::

IMO tistih vmes že zdej ni več. LP

Caligula ::

Ni tako crno. Prerazporeditev kapitala se bo zgodila.
Ko se bodo stvari malo bolj stabilizirale-pac ko se bodo-bodo bogati imeli dovolj kapitala, da ga bodo pripravljeni vracat nazaj v skupnost, ker bo ze to najcenejsi in najbolj zanesljiv nacin zagotavljanja lastne varnosti.

Pa nasploh, nic se bat. Prihodnost ni tako crna. 0:)

Bob Rock ::

Tak ko je ze blo v eni drugi temi povedano....iz kapitalizem je pogoj za komunizem in obratno.

Ce bo prislo enkrat do tega, da bo par ljudi imelo ogromno denarja, ostali pa bodo zivotarili, bo slej kot prej prislo do "revolucije", kjer se bo pobralo bogatim premozenje in bo spet boj za "enakopravnost".

IMO tistih vmes že zdej ni več.


IMO je vecina prebivalstva v Sloveniji vmes. Bogatih, v merilu svetovnih bogatasev pri nas prakticno ni.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Caligula ::

Tko kot so belcem v Afriki zavzeli plantaze,.. ko jim je dopizdilo..

Sam denar bo pa v prihodnosti digitalen. Saj ze zdaj ful folka denar menja za tistega v online igrah oz kredite :D

#000000 ::


IMO je vecina prebivalstva v Sloveniji vmes. Bogatih, v merilu svetovnih bogatasev pri nas prakticno ni.


Ja ne gledat svetovnega merila, glej naše (kranjsko) merilo, valjda da smo proti nekaterim državam super bogataši.

Lahhko pa tkole, na kitajskem je zelo malo ljudi keri imajo 500.000 dolarjev premoženja, ampak jih je še vedno več kot vseh slovencev. Se pravi da smo reveži. Seveda če primerjaš tako :D

Thomas ::

Zanimivo, da ne veste, da v Ameriki ima največ kapitala čedalje širši krog ljudi.

V nasprotju z ljudsko, mrxistično "modrostjo", Gates je napram današnjim Američanom revnejši, kot je bil J.P. Morgan napram svojim sodržavljanom.

Da "so bogati vse bolj bogati, revni pa vse revnejši", je urbana legenda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

"Da "so bogati vse bolj bogati, revni pa vse revnejši", je urbana legenda."

Ki bo počasi, a vendar le, pripeljala do zloma sistema. Sistem je tako luknast, da lahko še švicarski sir sanja o takšnih luknjah. Skratka nekje se bo ustavilo in to ne bo prvič in ne zadnjič.
Je pa zares težko definirati način kako se bo to zgodilo. Lahko tudi brez pretresa. Lahko.

Meni je npr. zanimivo dejstvo, da Saško in Mrkaič veselo rišeta in pišeta, ter predavata o že znanih zadevah, ki jih abosolutno moramo kopirati. Npr. ekonomijo ZDA. Tomas bi dejal, da je slednja najboljša od vseh znanih. Pa se sprašujem. Lahko Slovenci (čigar narod se močno krči - v to ne dvomiti) kopiramo sistem naroda, ki je vsaj 100 x večji? Nekje se bo ustavlo - brez skrbi.


Samo kje še ne vem:D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanje in zaposlitev v prihodnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13617790 (15529) Invictus
»

Ali Slovenija potrebuje novo stranko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31018014 (14545) gzibret
»

(anti)globalizacija

Oddelek: Loža
492110 (1526) najna
»

bush pa zna s financami:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
514013 (3311) attackiko
»

Zahod zivi od tujih žuljev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1177484 (5756) Thomas

Več podobnih tem