» »

AMD ATHLON 64 3200+ Venice BOX LBBLE 0517BPDW 50K (JAE)

AMD ATHLON 64 3200+ Venice BOX LBBLE 0517BPDW 50K (JAE)

mtosev ::

AMD ATHLON 64 3200+ Venice BOX LBBLE 0517BPDW 50.000 (JAE).

OMEJENA ZALOGA

Če koga zanima. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Lahko kdo premakne v Kaj kupiti. Sem zgrešo. :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Suli ::

Pravkar naročal.:D

eDDi ::

totalno sranje..
nateg ljudi...
enga kupil..
max 2700..
nateg!!!

MEDENA ::

lol čemu nateg ?

default je itaq 200*10 :D

eDDi ::

nateg je zato, ker ga ne prodajajo kot navaden proc ampak kot ultra hudega navijalca in temu je tudi primerna cena.

MEDENA ::

vrni nazaj !!!

Zheegec ::

Bom sedaj probal enega 3000+ BOX Venice za 39K, upam da se bo dobro navijal >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kopriwa ::

a pol ni dobr navijalc če si ga naviu za celih 35% prvotne frekvence?matr so eni zahtevni...

eDDi ::

2700 je precej povprečno ali celo podpovprečno z vodnim hlajenjem in ostalimi dobrimi komponentami in da nekateri smo zahtevni.

Zheegec ::

eDDi - to je zelo različno celo med samimi procesorji istega steppinga, tako da je vse to zelo relativno. Mogoče si pa ti kaj narobe naredil? Koliko imaš pa voltage?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SasoS ::

Še vedno ne vidim natega...3200+ je v mlacomu 53, v funtechu 49...če se dobro navija si zmagal če se ne je cena še vedno čisto solidna.

Veron ::

maš superpi rezultat?

*edit: se opravičujem eDDi..

probaj drug napajalc >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

eDDi ::

verjamem da nisem nič narobe nardil. to je moj 6-ti procesor na tej plati, pa še več sem jih sprobal od prijatlov, tako da s tem imam kar nekaj izkušenj.

MEDENA ::

eDDi je stari maček v tem people :)

eDDi ::

@SasoS: smisel je v tem, da to oni prodajajo kot hudega navijalca.

@Veron: poglej podpis, Adata Vitesta DDR 566, gredo z lahkoto preko 300 fsbja in še dlje.

MEDENA ::

še celo link na XS forum so dal

AMD ATHLON 64 3200+ Venice BOX
OMEJENA ZALOGA LBBLE 0517BPDW PROCESORJEV
Cena (SIT): 49.990,00 v košaro

Za imenom, kot je Athlon 64 3200+ se skriva več, kot se zdi na prvi pogled. Procesorji 3200+ v tej akcijski ponudbi so zgrajeni na Venice jedru, odlikuje pa jih velika nadgradljivost in izjemna možnost pospeševanja. Opozarjamo vas, da morate v primeru pospeševanja poskrbeti za primerno hlajenje procesorja.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

JIM22 ::

Pa kaj je eDDi? Kaj bi ti rad proc. ki gre 3ghz pod def. voltažo al kaj? Dej bod zadovoln da maš proc., ki ti gre 2850mhz(piše ti v podpisu). Misliš da bo šel vsak testirat vse proce in točn napiso kok se kater navija? Dej mal se skuliri. Tak je, pač nimaš sreče.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

willson ::

Joj, bi se kr zjoku...

OK, tle vidm da so res sami fanatiki, ki gledajo, kolk se da neka stvar OCjat, sam na splošno pa nimajo pojma. Res je, da se da Athlon 64 s VENICE jedrom zelo, zelo dobro OCjat (nekak se hvaljo 30-40% plusa glede na default Hz) sam to je pa tud nekar vse....

Če pogledamo mal nazaj na 3200+ (S754 - ClawHammer) in 3200+ (S939 - Winchester), tle je bila razlika res ful velka (ubistvu vse), Winchester jedro povoz ClawHammer totalno. Venice jedro se pa v primerjavi z Winchester ne razlikuje veliko - SSE3 nabor (se ubistvu v realnosti ne pozna), nov memory controller (nej bi odpravl problem ko imaš vse 4 dimm-e zafilane) pa nižja default voltaža.

Tko, da če že mate 3200+ (Winchester) pol ne kupit novega 3200+ (Venice) in slepo zaupat vsem testom, ki ležijo na WWW. Kakšen starejši Athlon XP se bi pa splačalo zamenjati, sam tle je pol še nova plata in novi rami.... in smo spet pri $$$

Vsi, ki pa imate preveč denarja pa FX rula.
jo folk!! tole je res neki carskega, in se en lep dokaz da smo slovenci pametni :) (no vsaj neki) pa se eno vprasnaje za "alien-w": -al si oba ventilatorja isto obrnu (po sliki sodec - mislm da ), ker sm razmislu ce bi en(2X) not pihu. en pa vn(2x)...??

eDDi ::

@JIM22: si čul za nek pregovor ko pravjo da gliha vkup štriha?

@wilson: jap, nekaterim je ful pomebno koliko se proc da naviti in ravno zaradi navijanja si zrihtajo dobro hlajenje, po možnosti vodno in kupijo dobre napajalnike in hude rame, kar na koncu samo to stane preko 100k. in zakaj potem še nebi tak sistem imel en dober proc?

willson ::

@eDDi: še enkrat joj, tle govoriš o denrju in o dobrih procih?? pol veš, da je za špile in single-thread zadeve trenutno edin en dobr proc
AMD Athlon 64 FX-57 4000+ (2400MHz), ki se ga da tud zeeeloo dobro OC-jat. (navadno zračno hlajenje 3100MHz in kork vem max
3600MHz).
jo folk!! tole je res neki carskega, in se en lep dokaz da smo slovenci pametni :) (no vsaj neki) pa se eno vprasnaje za "alien-w": -al si oba ventilatorja isto obrnu (po sliki sodec - mislm da ), ker sm razmislu ce bi en(2X) not pihu. en pa vn(2x)...??

Legoless ::

Od kdaj je pa FX-57 4000+ in 2400MHz?

eDDi ::

@Legoless: to je sam takrat k češ bit pameten :D

Shark-357 ::

FX-57 tiktaka pri 2800mhz če se ne motim .................

RC14 ::

res je.;) FX-57=2800Mhz

Drugače pa pri nas je po mojem zelo težko dobiti dobre procesorje oz bolje rečeno odlične navijalce ki bi šli na recimo2.9- 3.0Ghz. Preden sploh pridejo k nam, so že sigurno 2x sprobani in taboljše poberejo.8-O Če pa so že nekak dobri si pa jih itak prodajalci prilastijo.

Sam imam 3000+@2808Mhz (max stable 2835Mhz) kar je zame več kot dober OC(Več kot 1000Mhz). Že res da se recimo kakšen FX-55 navije na 3Ghz ali še malo čez, sam kaj ko je cena tega recimo 6x-7x višja od 3000+ ,OC pa je "samo" 600Mhz. Morate tako malo gledati, koliko daš za proc in za koliko se ga da naviti. Najboljši OC potencial imajo 3000+.
Tisti procesorji pri JAE so pa verjetno nekak sivo povprečje za OC in to je 2600- 2700Mhz.Se pa zna zgoditi, da je kakšen vmes ki je dober. Tako kot je nekdo zgoraj napisal, že med samimi istimi stepingi so velike razlike.Če imaš srečo boš z procesorjem poletel, drugače ne.:D

Lp

Primoz78 ::

Res je razlika ze med samim stepingom, imel sem Wichesterja 3200+ ki naj bi bil odlicen steping a meni ni sel cez 2400mhz...stabilno, prvo sem krivil ram, a sedaj vidim, da ram ni kriv in je bil kriv procesor...isti steping pa so dosegali v povprecju 2700mhz...:\ Sedaj sem z 3000+ povsem zadovoljen...:D

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Moonman ::

Kaj pa zadnje številke na procesorju (batch number)?
Doma sem imel en Venice 3200+ 0518APAW in en Venice 3200+ 0515APAW, oba z zadnjo
številko > 2000, pa nista šla nikamor napram mojemu Winchesterju 0448SPMW, ki ima to število < 150. Posebej sem bil razočaran nad 0515APAW, ki naj bi bil res najboljši stepping. Zdaj tiktaka pri kolegu na 2600Mhz.

Je pa res, da je možnost, da dobite fantastičnega navijalca večja kot pa možnost, da dobite na lotu.:D

Severno od nas je že nekaj trgovin, ki prodajajo predtestirane procesorje. Je pa res, da potem za tiste najboljše navijejo še ceno za toliko % za koliko se navije proc.
Če hoče kdo res najboljše lahko ima:
- izredno veliko srečo
- možnost, da sam zamenja čimveč procesorjev in
potem zadrži najboljšega
- veliko denarja, da kupi kakšen predtestiran proc
- je pa še ena druga možnost:D FX-57


JIM22 ::

eDDi: tega pregovora še nisem slišal. Mogoče te pa napajalnik zajebava. Saj imaš ubogega LC550W.:\ Umisli si kej hudga. OCZ al pa kar PC Power&Cooling.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

willson ::

@Legoless: no očitno še neko VE kaj bere, res je FX-57 deluje na 2800MHz, na 2400Mhz pa deluje Athlon 64 4000+ (San Diego), se opravičujem
jo folk!! tole je res neki carskega, in se en lep dokaz da smo slovenci pametni :) (no vsaj neki) pa se eno vprasnaje za "alien-w": -al si oba ventilatorja isto obrnu (po sliki sodec - mislm da ), ker sm razmislu ce bi en(2X) not pihu. en pa vn(2x)...??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342824 (15608) peter_ki

AM2 v akciji :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
794413 (2862) OwcA
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934700 (17063) Jaffa
»

Venice 0519 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615463 (3955) Legoless
»

Ram za AMD Venice

Oddelek: Kaj kupiti
191236 (1030) Jaffa

Več podobnih tem