» »

ThundrBird -> Outlook

ThundrBird -> Outlook

Tutankhamun ::

Torej po parih mescih, nočem več uporablat thunderbird, ker je zanč;(( ! Uprašanje, kako pošto ki jo mam prenesem v outlook (Inbox...)? Oziroma kam thunderbird sploh shranjuje pošto, men nč jasn?

Prov žal mi je da sm ga sploh sprobov.
Upam da bo kej odgovorov, k je eno tako uprašanje že bilo postavleno v drugi temi, pa ni blo odgovorov.

mrbungle ::

poglej si TU!

SeTAr ::

So kakšni posebni razlogi zakaj je thunderbird zanič? Jaz namreč že zelooo dolgo uporabljam thunderbirda in v resnici niti ne vem dobro če mu manjka kakšen fičr ki bi mi prišu zelo prav pa ga konkurenca ima(v skrajnem primeru bi potem lahko težil developerjem da jih dodajo :D ).

Ziga Dolhar ::

Setar: vse, kar ima Outlook [ne-Express], pa nima ne Thunderbird, ne Evolution.
https://dolhar.si/

poweroff ::

Zanimivo. Meni gre pa Outlook (ne Express) tako na jetra, da bom tudi v službi prešel na Thunderbirda.
Enostavno zastarela gnila tehnologija. OK, uporabljam Outlook 2000, ampak naslednji klient bo TB.
sudo poweroff

Ziga Dolhar ::

Potemtakem Outlook uporabljaš samo in le za emaile, Matthai?
https://dolhar.si/

Tutankhamun ::

No prov da povem zakaj bi rad šu nazaj na outlook(ne express).

-Ne prikaže mi vseh slikc(JPG), ampak morem eno po eno klikat.

-Če kliknem na kšno mapo mi napiše da neki bilda, pa morem čakat, ne vedno.

-Kšn mejl k ga dobim, mi ga odpre šele v 5 minutah, lahko mi tut zašteka na konc

-Skos me sprašuje a hočem poslt kot plain text al html...

-Ko shranjujem attacmente (recimo 25 slik), mi odpre 25 okn o stanju shranjevanja, zlo dolg shranjuje v primerjavi z outlook-om

-Skos mi flika oknčka, da sm dobu nov mejl v inbox, ko kšn mejl odprem, al ga pošlem... Čeprov v inboxu ni nč.

Pa še mam pritožbe. Sej lahk da se da kej nastavt da se rečm kšne nadloge sam ne znam. Iz outlloka sm pa šu na thunderbirda sam zato, da mi nebi blo treba klikat na slikce za predogled ampak da mi to sam odpre. Hm mal čudn stavk.

gfighter ::

Ziggga: Niti ni nikoli bil Thunderbirdov namen, da bi imel vse tiste stvari ki jih ima Outlook. Je pač "samo" email client in ne nek personal organizator. Če pa ga bodo slučajno kdaj šli širiti v Outlookovi smeri, ga pa isti trenutek zabrišem z diska.

Tutankhamun: Meni gre tudi na živce to, da me sprašuje "plain text" ali "HTML". Mogoče kdo ve, kako to izklopiti? Glede počasnosti pa nimam nobenih pripomb, meni dela hitro na AMD-ju 1600+ in 768Mb Ram-a, pa tudi okenčka, da sem dobil nov mail, mi pokaže samo takrat, ko ga res dobim. Ga pa nikoli več ne zamenjam za Outlook Express. Mi je "Junk" knof preveč všeč. No ja, vsakemu svoje...

Ziga Dolhar ::

gfighter:

> Ziggga: Niti ni nikoli bil Thunderbirdov namen, da bi imel vse tiste stvari ki jih ima Outlook. Je pač "samo" email client in ne nek personal organizator. Če pa ga bodo slučajno kdaj šli širiti v Outlookovi smeri, ga pa isti trenutek zabrišem z diska.

Pravilno! Ne more pa bit to argument za prehod iz Outlooka na TB, če bi ti [Matthai, no :)] dejansko uporabljal vse "PIM" funkcije Outlooka. Če pa ne, se gre vprašat, čemu je nekdo sploh uporabljal "celoten" Outlook.
https://dolhar.si/

TheJack ::

Tutankhamun:

-Ne prikaže mi vseh slikc(JPG), ampak morem eno po eno klikat.

Tools->Options->Advanced->Privacy->(dej prvo kljukico stran)

-Skos me sprašuje a hočem poslt kot plain text al html...

Tools->Options->Composition->Send Options->(izberi po želji).


Ostalih težav jaz nimam, pa TB uporabljam že od verzije 0.1...

poweroff ::

Outlook uporabljam samo in zgolj za email. Nočem nobenega osebnega organizatorja.

Zakaj sem ga uporabljal do sedaj - ker sso me prisilili... :D
sudo poweroff

SeTAr ::

Ok zdaj sem zadovoljen ker NOBENEGA od thunderbirdov bugov, ki si jih naštel nisem srečal (kako nastaviti, da ne teži (res smotano) pa so že povedali drugi)
Ostajam srečen uporabnik thunderbirda
za tiste, ki pa rabijo še osebni organizator pa je tukaj sunbird oz. za integracijo v thunderbirda http://www.mozilla.org/projects/calenda... - vendar nimam pojma kolko je ta zadeva uporabna, ker nikoli nisem (še) potreboval ničesar več kot gomilo malih listkov za osebno organizacijo :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SeTAr ()

Container ::

No, fant je vprašu, kje so fajli od thunderbirda. Ponavadi so v:
C:\Documents and Settings\"win profile name"\Application Data\Thunderbird\Profiles\"neke cifre".default\Mail\

AMPAK!!! Navem točno (nism še probu), kako boš sploh eksportiral v outlook, ker pri thunderbirdu niso načrtoval, da bi kdo bil manj zadovoljen z njimi kot z ms-jem... smešno? Ne, logično. :\

IN tuki maš že prvi problem, zarad katerga se NE ima outlook express. Ker se ne da imoprtirat mailov tko kot bi to homo sapiens nardil.

Predlagam ti, da ostaneš na thunderbirdu, si ga po možnosti še enkrat inštaliraš (in prej stvari arhiviraš); in seveda naštimaš stvari, k ti grejo na živce - večima se to nardi z lahkoto!!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266698 (11629) Matko
»

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161871 (1109) markhenry
»

Thunderbird spet v slovenščini

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4310647 (9039) ToniT
»

Outlook Inbox

Oddelek: Programska oprema
9990 (860) Glicerin
»

Nov članek na Slo-compu

Oddelek: Novice / Nova vsebina
342796 (2796) Ziga Dolhar

Več podobnih tem