» »

ne zazna diska

ne zazna diska

erda ::

Torej napaka je sledeča, še pred nekaj dnevi je comp zaznaval 2 diska C in D, včeraj pa compjuter vklopim in naenkrad D diska nikjer več, mislil sem da je problem v IDE kablih ali v napajanju, vse to sem odključil in ponovno priklučil, parkrat restartal comp, in še vedno ne dela, dal sem tudi možnost iskanje nove strojne opreme, prav tako ne pomaga. Prosim za pomoč.

Timmah ::

a u biosu ti ga najde ?
donde esta francesca

erda ::

ja tam ga zazna

Timmah ::

kaksen disk kaksna plata?
donde esta francesca

erda ::

disk je maxtor 160gb plata pa asus p4v8x-x, disk je star kakšno leto plata pa 3 mesece

Gwanaroth ::

Še sam si nisi na jasnem, kaj ti ne dela. Očitno je, da ne ločiš med pojmoma "disk" ter "pogon".

Imaš _en_ disk, kot si omenil [maxtor 160gb] in na njem 2 pogona [C,D]

Torej, Windowsi ti ne zaznajo D pogona in ne D diska. Če ti BIOS zazna Maxtorjev disk, išči potem problem v Windowsih in ne v kablovju ter samem BIOSu.

Pojdi v Control Panel, Administrative Tools, Computer Management, Disk Management in tam poglej, kako imaš ustvarjene particije.
Lights often keep secret hypnosis..

erda ::

ne v compu mam jaz dva diska C maxtor 40 gb in disk D maxtor 160 gb, pri tem mi ne zazna v WInsih diska D

Timmah ::

a SP2 mas nalozen?
donde esta francesca

erda ::

mam. že od vsega začetka odkar je ven prišel, pa do zdaj ni blo nobenih težav da mi nebi česa zaznavalo

Timmah ::

si ze pogledou s programi ala partiton magic ako mas narejene particije?
donde esta francesca

erda ::

še en problem se je pojavo, od danes zvečer mi ne zaznava diska niti v Biosu

Gwanaroth ::

Če nisi nič šušmaril po kablih, jumperjih ter nastavitvah BIOSa in si prepričan, da imaš vse prav povezano in nastavljeno, lahko mirne volje sklepaš na okvaro diska.

Če imaš še garancijo -- brž na servis.
Lights often keep secret hypnosis..

erda ::

danes sem ga probo preklopit na drugi IDE kabl in ga tud ne prepozna, v garanciji pa je v Avstriji ( žal se ne znam zmenit)

Gwanaroth ::

Probaj še v kakšnem drugem računalniku ga priklopit, tako da se boš prepričal, da je zares počepnil.

Če je v garanciji, pa kar teži jim.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326823 (5971) kreki
»

Težave z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151475 (1284) OldSkul
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939102 (6057) dela
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584766 (3592) Yamasaki450
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113398 (7295) e-marko

Več podobnih tem