» »

HDD Hitachi 7k250 Data read error?

HDD Hitachi 7k250 Data read error?

Misteryx ::

V svojem racunalniku se donedavno uporabljal HDD Hitachi Deskstar 7k250 160 GB - dokler se mi ni ta tri mesece star disk (izdelan decembra 2004) "zrusil". Na ekranu se mi je ob zagonu napisalo le se "MBR Error 3", vcasih pa "Data read error". ;( Ker sem mel na compu Acronis Disk Suite, sem mislil, da lahko tale problem odpravim s posebnim programom od Acronisa za popravo MBR, sam ob naslednjih zagonih pa mi je napisalo zgolj še "Data read error".

Zanima me naslednje: :\
1. Ali je ta disk zanic (za v smeti)?
2. Ali je moc na kakrsen koli nacin priti do podatkov na tem disku? (prosim, ne mi praviti, da naj drugic delam backupe - sem jih ravno hotu narediti, ko je sel disk po gobe)
3. Hmm, ce bom moral kupiti nov disk, me zanima, kateri diski (160 GB) slovijo kot "manj pokvarljivi": Seagate, WD, Samsung....?
Ze vnaprej hvala za odgovore!
If knowledge is power and power corrupts, doesn't knowledge corrupt?

Daedalus ::

Poišči na netu drive fitness test, ga vrži na disketo, pa poglej kaj je narobe z diskom... Podatke se bo dalo rešit, če disk drugače dela, verjetno boš rabil kak program za reševanje podatkov.
Pokvarljivost je pa domena vseh diskov, neodvisno od proizvajalca - si pač naletel na slab primerek... Pa sej maš garancijo na disk? Če se ga ne bo dalo usposobit, ga nesi nazaj in zamenjaj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ombre ::

Tako je. Preveri stanje diska, poženi kak test za bad blocke, probaj low format... kar se pa tiče garancije - vsi diski so pokvarljivi - men je prejšnji teden crknil Maxtor po enem letu...
OmbreMan - Galaxy of knowledge


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476098 (4431) Leprechaun
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412473 (1991) s1m0n
»

Težave s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
191467 (1189) [SpydeR]
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264993 (4134) poweroff
»

hitachi disk LBA/CHS

Oddelek: Strojna oprema
71334 (1173) Alexius Heristalski

Več podobnih tem