» »

Težave z novim trdim diskom

Težave z novim trdim diskom

ZdravkoČolič ::

Kupil sem nov trdi disk western digital (160GB), v računalniku sem imel že trdi disk maxtor (120GB, na njemu so windowsi). Ko sem prikolopu nov trdi disk (pravilno) računalnik ni zaznal nobenega od njih;(( ;( , če pa pri novem disku iztaknem kabel za napajanje in resetiram računalo ta zazna stari trdi disk normalno. Če pa priklopim samo novega ga prav tako ne zazna kot če sta priklopljena oba!!!:'( Kakšen nasvet???:D

Vanadium ::

Poglej ce mas zadaj nastimno na master, slave ali cable select, meni edino to pade na pamet:D

ZdravkoČolič ::

Diska sploh ne zazna kot če bi imel izklopljena oba:( :( sm že probov use sm obupan

Zgodovina sprememb…

migič ::

Sem me podoben problem. Vse skupja prikluči in formatiraj in ponovno namesti winse. meni je pol delalo. Si siguren, da si prav zvezu master in slave?:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

ZdravkoČolič ::

še kakšne izkušnje? karkoli:'(

kixs ::

Priklopi samo novi disk (WD) in jumperje nastavi na Cable Select. Zdaj bi ti moralo v BIOSu zaznati novi disk. Ce ga ne, je fuc!

Ce bos imel oba diska na istem kablu, mora biti en MASTER drugi SLAVE. V tem primeru Cable Select ne deluje vedno tako kot bi upal.

LP

ZdravkoČolič ::

pol je pa očitno disk fuč (pa več kt 20 jurjov sm dal zanga), ker je jumper nastavljen pravilno;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

ZdravkoČolič ::

prej sm pozabu povedat, da če priklopim kabel za napajanje trdega diska na nov disk medtem ko je računalnik prižgan slednji crkne je možno, da je težava v napajanju?:|

Klemzz ::

am človek ...kabel za napajanje trdega diska na nov disk medtem ko je računalnik prižgan... če si to prvič naredu je mož
no da si disk skuru

ZdravkoČolič ::

to je bla zadna stvar (iz obupa)!;((

amigo_no1 ::

Mogoče ti matična pl. ne podpira diskov večjih kot 120GB

kabel za napajanje trdega diska na nov disk medtem ko je računalnik prižgan... če si to prvič naredu je mož
no da si disk skuru

Zelo malo verjetno.

muzičar ::

Če mu plata podpira 120GB disk mu tudi 160GB možno je edino da mu ne več kot 160.

S tem ko si med delovanjem vklopil nap. kabel si zelo možno lahko poškodoval disk.

Probaj pri kolegu. Disk je v garanciji tako da ga lahko nazaj neseš (in ne poveš o tem kar si naredil) in poveš kaj se dogaja in bojo oni stestirali in ti povedali ali je disk ali ne.

Ali je 160GB S-ATA? Predvidevam da je. Pa si priklopil prav? Pa če imaš plato, ki ne podpira SataII disk pa je potem moraš dat jumper na SATA1 delovanje -> aja pa S-ATA ne potrebuje nastavitev za master oz. slave.

kixs ::

Ja, dobro vprasanje... imas ti ATA ali SATA disk? Kaksno maticno imas?

Mozno, da zeli clovek priklopit SATA disk, pa sploh nima konektorjev. In potem misli, da bo samo s power kablom deloval ;)

muzičar ::

@kixs97 ATA je samo kratica to kar si ti mislil je P-ATA.

kixs ::

muzičar: no, pa bodimo pikolovski :D

Verjamem pa, da ti in ostali vedo kaj sem mislil.

Drugace pa se se vedno veliko uporabljajo oznake Ultra ATA, ATA/133 ali ATA133... Sicer se je pred uvedno S-ATA standarda, uporabljala samo ATA oznaka za Parallel-ATA diske :P

Naredil bi vecjo napako, ce bi P-ATA imenoval za IDE, S-ATA pa ne, ker sta oba IDE.

Aja... pa S-ATA in P-ATA sta tudi samo kratici :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

OldSkul ::

Samo moja opazka- rekel si, da si kupil 160GB za 20k, no na mimovrste je za tak denar 250GB IDE disk, mislim da WD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj zelo čudnega-pomoč prosim

Oddelek: Strojna oprema
121382 (1116) T-Majo
»

wd 500gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
151385 (1083) Zimavc
»

sata disk in dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
51723 (1670) Kunte
»

trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61291 (1243) Izi
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind

Več podobnih tem