» »

Za vse, ki ljubite radar

Za vse, ki ljubite radar

«
1
2

kuglvinkl ::

Prof. Jakulin (LJ PF) je v zadnji številki Pravne prakse (sicer tko tko cajtng) objavil zanimi pogled na izvajanje kontrole merjenja hitrosti na avtocesti, kjer vam policijski avto sledi in tako izmeri hitrost.

Po njegovem mnenju za to ni podlage v zakonu, saj se lahko na tak način odkrivajo samo kazniva dejanja, ne pa prekrški.

V nadaljevanju piše, da pa so možnosti za uspešno izpodbijanje takšnega plačilnega naloga ali odločbe precej pičle, teoretično naj bi bilo možno uspeti šele z zahtevo za varstvo zakonitosti.

Zdej, članek je jasno avtorski, zato c/p odpade.

Lahko pa jutri še dodam kakšen citat.

Da ne bo pomote, za naprej lahko zakon vedno spremenijo.
Your focus determines your reallity

Microsoft ::

Ma ti radarji so kurcevi. Zdej se vsi tak presran vozjo, da je prov brezveze.

Enkrat bom dal tablce dol, pa se bom 200 pelal cez tist golovc.;((


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kuglvinkl ::

Sploh ni govora o Golovcu.

In to ni debata o tem, kolk misliš, da te je v hlačah.
Your focus determines your reallity

Tic ::

Glede na to, da bom kmalu imel izpit za avto, citiraj ;)
persona civitas ;>

MadMicka ::

Žal prov. Jakulin, seveda po moji oceni, nikoli ne bo profesor takšnega kova, kot npr. prof. Bavcon, ki ga skuša Jakulin že od nekdaj posnemati. Zdej zakaj ne, je zaradi mene lahko stvar posebne debate.

Kar se tiče teoretičnega uspeha z zahtevo za varstvo zakonitosti, je potrebno povedati, da je to navadna izmišljotina. Teoretični uspeh je namreč v enaki meri možen na prvi stopnji, kot tudi na drugi stopnji in nekoliko manj na tretji stopnji, kjer v igri ni zgolj sodišče, policija, ter obdolženec, temveč tudi dobra volja državnega tožilca (glej 169. člen ZP-1).

Kar pa se vsebine tiče, ne da bi bral Jakulinov prispevek, je stvar dokaj preprosta. Če policija vozi npr. po avtocesti 130 km/h in nekdo pade mimo, je kot na dlani, da je njihova dolžnost, da zadevo uredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

SkIDiver ::

Jz sm v petek z 190km/h prletu mim provide:D Preden jo je potegnu za mano sem bil že na 100km/h pa sva se sam še gledala lahko:)

Najboljša varnost pred njimi je dobro oko, če se voziš prehitro. Sicer pa naj bi merili menda od 141km/h naprej. Na www.avtomobilizem.com je na forumu v oddelku tovarna znanja post v katerem je obširna razlaga kaj uporabljajo in kako zadevce uporabljajo.

smilyxx ::

SKIDiver ce mas pa avto k leti vec kot 250 pa sam do konca po gasu pa uides :D
Save water.
drink beer.

SkIDiver ::

Hja veš bi blo sam ne na naših cestah:)

Matri[X] ::

Vozite po pravilih pa ne bo nobenih problemov. S prehitro ter nevarno voznjo ogrozate sebe ter predvsem DRUGE.

OZZY ::

Koker vem te more meriti in spremljati na avtocesti 20 sekund, da se upošteva kot prevelika hitrost...
Go with the flow.

Asgard ::

Problem je ker majo tisto alfo tko navito da kar boli. Moj frend jim je spizdu z motorjem sam je peljal malo pod 300. Je pa rekel da je totalen adrenalin že tko hitro peljat pol pa ka vidiš še lučke je pa totalno našponan adrenalin. Mislim da tisti alfici težko pobegneš.Itak pa avtov več kot 1.4 se sploh ne splača kupvat če voziš po omejitvah. :D
We hate Duplicators !

Boeing ::

Ko že debatirate o radarjih, še ena pravna luknja:

ZVCP-2005 omejuje hitrost v naselju na 50 kmh, pri tem pa se posredno sklicuje na definicijo naselja, kakršno podaja Zakon o naseljih.

No, zakon o naseljih pravi, da je v krajih, skozi katere pelje glavna cesta (magistralka), naselje definirano tako, da sta izpolnjena oba pogoja:
- na OBEH straneh ceste morajo biti objekti (hiše, šole, merkator, karkoli)
- oddaljenost teh objektov od roba cestišča (bankine) mora biti manjša ali enaka 11m.

Torej, če vidiš tablo z imenom s črnim okvirjem (omejitev 50, brez okvirja je samo označba kraja in velja omejitev 90), in so hiše samo na eni strani, potem table niso postavljene v skladu z zakonom, torej tu ni naselja in zakon (omejitev) ne velja, mirno pelješ 90.

Iz zanesljivih virov vem, da prekrški (kazni) na to finto na sodiščih padajo ko vojaki na fronti. Vprašanje pa je, koliko so o tem obveščeni policaji. Vem tudi, da izvajajo obširno akcijo izobraževanja policajev na to temo, tako da če imaš "srečo", naletiš na policaja, ki je o stvari že slišal, in če si noče kvariti statistike, te bo spustil. Drugače se pač pritožiš.

Omeniti velja še, da ta finta velja izključno samo za "naselja", ki to niso. Izven naselja je v vsakem primeru izven naselja, in tu nimamo kej piskat.

Vseeno pa - če je naselje ali "naselje", ponavadi so tam tudi otroci... pamet v glavo ne pa v roke!

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

_Dejan_ ::

Microsoft: Mislim da je na Golovcu rekord mal čez 205km/h tako da če ga boš hotu podrt boš mogu jit še mal hitrej.:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MadMicka ::

Glede tele lukne sm skeptičen..

Kar se tiče naselij, jih ZVCP-1 ne opredeljuje.

Tako imamo Zakon o imenovanju in evidentiranju naselij, ulic in stavb (ZIENUS), ki pravi:

2. člen

Naselje je strnjena ali nestrnjena skupina stavb, ki sestavljajo
naseljeno zemljepisno enoto (mesto, trg, vas, industrijsko ali
rudarsko naselje, zdravilišče in podobno), ki ima skupno ime,
lastni sistem oštevilčenja stavb ter določeno območje, ki ga
tvori eden ali več statističnih okolišev.

3. člen

Posamezne stavbe (na samem stoječe kmetije in gospodarska
poslopja, pristave, planinski domovi, planinske koče, obmejne
stražarnice, železniške čuvajnice, meteorološke postaje in
podobno) se ne štejejo za naselje po prejšnjem členu, ampak
spadajo k naselju, na območju katerega se nahajajo.

Na podlagi tega zakona imamo Pravilnik o določanju imen naselij in ulic ter o označevanju naselij, ulic in stavb

2. člen

Za naselja po tem pravilniku se štejejo skupine stanovanjskih
stavb, določenih kot naselja po dosedanjih predpisih.

Novo naselje lahko postane skupina najmanj desetih stanovanjskih
stavb.

V naslednjih členih so še razno razne omejitve, ampak nikjer nisem zasledu, da bi pisalo, da morajo biti hiše na obeh straneh. Pa tudi, če bi to pisalo, je pomemben 1. člen, ki govori, da naselja, ki so že naselja, ostanejo naselja (torej, tudi če nimajo npr. desetih stanovanjskih stavb, ali pa stavbe na obeh straneh ulice, če bi to bilo slučajno zapisano)

Je pa res, da se jaz s prekrši ne ukvarjam, tako da sm lahko v teh parih minutah spregledal kako stvar... Lahko npr. da je bil ta pogoj zapisan v kakih starih pravilnikih, ki sedaj ne veljajo več...

Ampak tudi, če bi se izkazalo, da "naselje" ni naselje, bi lahko sodnik kaznoval obdolženca zaradi neprimerne hitrosti, saj med bajtam ne gre voziti 90 km/h. Seveda, če bi bil predlog ustrezno postavljen.

Zorro ::

Prof. Jakulin je mal za cajtom v tem članku, ker omenja določene člene Zakona o policiji, ki jih je, kot je to meni znano, razveljavilo Ustavno sodišče in sedaj vso to tematiko (tajno opazovanje) ureja izključno Zakon o kazenskem postopku. Malce žalostno za enega profesorja.

O tem ali je tajno opazovanje storilca kaznivega dejanja enako opazovanju kršitelja v prometu, bi lahko debatirali na dolgo in široko. Lahko bi rekel kolikor pravnikov, toliko mnenj.

Te določbe ZKP-ja so predvidene za opazovanje vnaprej točno določene osebe, zato je potrebna odredba. Opazovanje prometnega kršitelja je bolj opazovanje ceste (problematičnega kraja) in je zelo podobno primeru kadar policisti postavijo zasedo na nekem parkirišču, kjer se dogajajo vlomi v vozila, tudi tu opazujejo zgolj kraj. V teh primerih ne potrebujejo odredbe. Ko se nepridipravi pojavijo na kraju, pa so običajno bistveno dlje opazovani kot prometni kršitelji.

Da povzamem, v enem primeru je opazovanje primarno orientirano na opazovano osebo, v drugem pa na kraj in potem preide na opazovanje osebe, katera pa je pričela na tem območju izvrševati neko nezakonito dejanje. V prvem primeru se že pred samim pričetkom opazovanja ve koga se bo opazovalo, v drugem pa se na to osebo slučajno naleti.

No, kot sem že zgoraj omenil, vsak pravnik bi tu našel svoje videnje tega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Boeing ::

Pritožbe čez predlog sodniku za prekršek tega tipa dobivajo ena za drugo... ostalo se zmenite praviniki med sabo :)

Je pa napisano tako, kakor sem bil podučen.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SkIDiver ::

_Dejan_ če mene spomin ne vara je rekord celih 285km/h. Na posnetku pa je mislim da BMW M5.

Lahko pa se seveda tudi motim.

Sicer pa, če bi se dva peljala drug ob drugem po svojem pasu oba recimo 230km/h ne bi vedeli kdo je prekoračil hitrost. Edina pomankljivost tega radarja. Zakaj? Ker v teoriji in praksi se lahko mimo pripelje po voznem pasu vozilo 100km/h in na prehitevalnem vozilo 200km/h. Oba v istem trenutku prideta na točko izmere in zajame se slika. Kdo je prehiter? Levi ali desni? :D

R0K ::

Zadnji najhitrejši izmerjeni na Golovcu je mel cangar pri 211kmh.

Provida pa kolikor vem okoli 240kmh ...
Če imaš kolikor toliko močan avto, itak ni problem spizdit, le malo jih dobiš na finto (če se ti pač nalimajo na rit, nakažeš, da se boš umaknil s prehitevalnega in oni ob tem upočasnijo, ti pa po gasu ;) ) .. samo ne vem kaj bi dosegel s tem. Mogoče lastno zadoščenje ;)

p.s.: noben M5 ne gre 285kmh ;)

SkIDiver ::

ROk tvoj način, da bi ušel providi je smešen in nemogoč. Če se ti nalima zadi z Mondeotom ST220 ni vrjante, da boš potegnu kr tako pred njem. Mogoče z kako res hudo makino. Najbolje se je peljat na robu omejitve in potrpežljivo čakat, da se nekdo pripelje vzporedno z provido. Takrat pa samo kick down pa na levi pas. Če imaš srečo je na voznem pasu še kako vozilo pred tabo ki vozi enako kot si vozil ti in provida in je tako provida zaprta.

Kolk gre pa M5 pa ne bi vedu. Ne poznam BMW-ja. Sem zgleda živel v zmoti. Važn da gre ta makina 180 v 4. prestavi in ostane še dost dela za 5. prestavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

STASI ::

Če se ti nalima zadi z Mondeotom ST220 ni vrjante, da boš potegnu kr tako pred njem

Rešitev je Koenigsegg.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Daedalus ::

Ja, če maš dovolj močno zverino, lahko providi pobegneš po avtocesti...sam itak te bojo pol na vsakem izvozu čakali prijatelji, avtoceste je pa tud enkrat konec>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SkIDiver ::

STASI tist je pa okol 1000HP :D Tist bi se pa dalo tako nardit ja:D

Daedalus točno tako. No na zgoraj opisani način sem ušel providi v petek. Ostal je za šleperjem na voznem pasu in osebnim na prehitevalnem. Šleper se je peljal 80km/h osebni pa 100km/h. Preden sta zdelala tistih 19 metrov šleperja mene ni blo več. Sem pričakoval, da me bodo na koncu AC ustavili pa so me sam pogledal, ko sem se mimo peljal. Pa tudi če bi me. Hitrosti mi niso namerili, opremo mam vso v vozilu in tudi homologirano je vse kar more bit. Lahko mi vzamejo 15 minut za njihovo slavo:)

Keyser Soze ::

Eni pa res mislijo da so policaji samo zaradi njih na cesti. Če te niso ustavili, že nisi bil vreden tega. In pomoje si bolj po lastni zamisli "bežal" pred njimi.:\

Ko te imajo na posnetku, te imajo na posnetku. Če bežiš, si lahko nakoplješ kvejemu hude težave v obliki razsutega avta ali pa stingerjev preko ceste na kakšnem izvozu(če si res problematičen). Da ne rečem potem kakšen postopek te čaka ob ustavitvi vozila. Akcija.

P.S.: Sem mislil, da Veyron malo bolj potegne kot Koenig?

flipflop ::

Kolikor vem Veyrona še ni mogoče kupiti ker imajo neke težave.

Keyser Soze ::

Najbrž Michelin še ni dal gum v serijsko proizvodnjo.:D

Daedalus ::

Sicer se pa baje provida do 150km/h sploh ne trudi z zasledovanjem... Kar je pa hitreje, pa že.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Itak da ne bo za vsako kanto letela. Veš da so stroški s tem povezani. Samo folku se fajn zdi, da jih kao Vida "zasleduje" pa ji "uidejo".:D

DominusSLO ::

Keyser
Glede na to, da je "letela" za mano, menim da se motiš ;)
Jaz pa sem bil v golfu 2 Dizel in dobil kazen za prekoračitev do 20km/h... max speed sem mel posnet 102 km/h in to v naselju >:D

chucki ::

M5 ima 6 prestav poleg tega pa ima okoli 450 konjicev tako da avto potegne do 300kmh brez blokade :)

fRiK0 ::

DominusSLO: do 150 na avtocesti, na navadni cesti je pa drugo...
Hvala

LP Tadej

MTm2H37rqt7B ::

Zanimivo je, kako je nekaterim pretezko po pravilih vozit. In se hvalijo kako so usli policajem/radarjem. Ko se boste pa enrkat zakantal. pa nardil kaksno smrtno zrtev (ce boste to vi se ne sekiram)... mogoce vas takrat sreca pamet. Do takrat pa...

Keyser Soze ::

Verjemi mi, da še nihče ni ušel providi, pa če je imel poršeja ali pa ferarija. Ko imajo sliko imajo sliko. Če bežiš, so obveščene patrulje in če se smatra, da te je potrebno ustavit in obstaja možnost, da si bodisi vinjen, se ukvarjaš s kakšno ilegalno dejavnostjo, imaš v avtu orožje, droge, truplo, ipd. te bodo ustavili.

Samo moraš sam pri sebi naredit računico, če je vredno razbit avto, imeti par modric, pa morda še kakšno polomljeno kost. S tem, da so te lovili par kilometrov in na koncu še tega ne moreš rečt, da si jim ušel.:\ KAj boš rekel frendom, da boš imel daljšega pimpeka? Da so te policaji ujeli in sedaj zato hodiš na avtobus in trolo? To ga bo kvečjemu skrajšalo.

Dominus, avtocesta...

nejc_ ::

Žalostno, da mnogi med vami ne mislite, ko vozite.. Upam, da ko se peljem po cesti, srečam čim manj prepotentnežev, kot je med vami marsikdo. Sploh se ne sprašujem več, kaj mislite, ker ugotavljam, da nič ne mislite - ne vem, kaj vas žene k izživljanju, kakšne travme morate imeti, da se upate tako voziti in se vam to celo zdi še kul. A tudi, ko niste v avtomobilu ne spremljate, kaj so mnogi takšni, kot ste vi, naredili povsem nedolžnim osebam na cesti - koliko trpljenja ste povzročili preštevilnim družinam?! In to prav tisti, ki "se jim nič ne more zgoditi". Pa kaj je z vami? Kaj mu je hotela mlada punca, ko se je peljala po obvoznici in je en impotentnež priletel čez rdečo in jo ubil? Nič...samo tekmoval je.
Če ste vsi tako kul, ko se upate po naselju peljati 100km/h in se s tem še hvaliti, bodite raje še bolj kul pa se pojdite izživljat na dirkališče.

SkIDiver ::

Tole se bo razvilo spet v eno izmed mnogih debat tu gori kako eni vozijo in kaj vse naredijo.

Nimam ideje da bežim pred provido! Ko te imajo posnetega se ne splača bežati pred njim. To bi bilo prav neumno. Če pa se oddaljim od njega stran brez da bi me posneli koliko vozim pa naredim samo zato, ker se pač peljem. Če komu ne paše je pa to njegov problem ne moj.

Nisem pa nikoli peljal čez rdečo, ker bi tekmoval. Tega tudi sam ne odobravam-tekmovanja na cesti. Odobravan samo gokart bunkanje po stezi in varen drag race.

R0K ::

Hehe, ste hecni. Z vsakim malo boljšim avtomobilom (tu se smatra M3, 360 Modena, 911) pobegneš ST220 kot keks. Mondeo je težka in ne preveč močna krava.

Sicer pa to niti ni namen. Ampak zgolj za vednost. Malo si poglejte podatke za avtomobile, kot so pospešek od 100-200kmh, pa tako naprej. Itak pa te more snemat 20s najmanj.

p.s.: stari M5 ima 400PS, novi 507PS.Oba gresta res brez blokade okoli 300kmh (novi sploh, stari pa cca 280kmh), ampak so redki na cestah brez blokade.)

Daedalus ::

Ne trollat - na avtocesti ne boš spizdil policajem, pa če se s stoenko vozijo okoli. Magari maš ne vem kak avto. Če boš pa probal, te bo pa doletelo kaj podobnega, kot je Kayser napisal. Pol pa boš poleg položnic še plačeval račun za novo zobovje:D

Še vedno pa lahko greš na dirkališče divjat. Sam da se ne bo pol kdo jokal, kak je šal komplet gum pa bremz adijo pri dirkanju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

smilyxx ::

Providi vem da se da uidt, usaj Vectri (Gorenjska). En frend k ga dobr poznam pozna unga policaja pa so sli probat, policaj z vektro, on pa z audi a8 4.2 quattro, odblokiran. Pa ga provida tut posnet ni mogla.
Drgač pa je Veyron zlo lustn avto, sem ga mel priloznost vidt u zivo (CeBIT:D ). To more unicit use na cesti.
SKIDiver kaj mas za en avto?
Save water.
drink beer.

Tilen ::

Važn da gre ta makina 180 v 4. prestavi in ostane še dost dela za 5. prestavo.

Jaz sem peljal s Citroen Xsaro 1.6 140 v 3. pa se mi ne zdi to neka makina :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Keyser Soze ::

Samo kok je pa to zdravo za avto se pa nihče ne vpraša.

Ne gre se za zadostno dokazno gradivo, gre se za to, da je dovolj tip, barva avtomobila pa morda še vsaj delno registrska in imaš za svojo ritjo 50% okoliških patrulj. To pa ni nice in tega si nihče ne želi.

Uideš že sami Vidi, a ne policiji. Jih je preveč, ti pa smao eden.

P.S.: Sej je logično, da obstajajo boljši in hitrejši avtomobili, ki za malco pustijo zadaj te "radarje". Ampak moraš gledat zadevo v celotnem obsegu.

kuglvinkl ::

avtomobili so tle čist off topic.
Your focus determines your reallity

Loki ::

se malo offtopica:
modena, 911 malo boljsi avtomobili... 8-O

sicer pa verjetno ni odvisno samo od brutalne moci tvojega pimpeka (lapsus:avta), ampak predvsem in le vozniskih spretnosti in situacije. res, z modeno mu bos ob 3 zjutraj na prazni AC pobegnil relativno lahko, medtem, ko ob 14h na dunajski nimas kaj za praskat (ce si recimo zavil z obvoznice ali ob koncu ac), prav tako ne, ce si ravnokar kupil modeno, za volanom pa sedi policaj z pol-dirkaskimmi izkusnjami in 200k prevozenih kilometrov (to ne slovenski).

tako da ne govoriti o pobegu tukaj kot crno-belo. ce jih imas meter za ritjo in imas samomorilska nagnenja, se jih lahko na vec nacinov znebis tudi z mojo 1.3...

R0K ::

Res, da so avtomobili v tem topico čist off, ampak je treba poudarit, da vseeno ni problemov zbežat našim providam. Niti tujim, ker imajo po večini podobne avtomobile kot mi.

Zbežat pa je mišljeno tako, da se ti pelješ 120kmh, se ti prilepi na rit in upam, da te bo malo snemal, ko boš naredil kakšno neumnost, ti pa malo po brmzi, po tem pa v 3. in gas. Seveda v Cliu 1.2, bi bila to že kar avantura ;).

Ni pa 360 Modena nič posebnega od avtomobila. Eni dajo več v avto, drugi v hišo, eni si kupijo vikend, nekateri pa čoln. Itak ima več kot polovica slovencev svoje premoženje vredno več kot ena rabljena Modena. Bajto prodat, v blok it pa maš Modeno ;)
(sicer pa sem itak jaz mislil z 'malo' boljši specifikacije. Že ena bolj močna limuzina, gre podobno (po ravnem seveda), pa noben ne zganja hrupa, ko jo kje vidi. Če pa vidijo Ferrarija, pa vsi u luft, kak stroj je to :) )

Loki ::

on pa ves cas z vkljuceno kamero...

R0K ::

On te mora snemat 20s, ko se ti pelješ 180kmh, če ti hoče napisat kazen za 180kmh...

MadMax ::

Se pravi, da če se pelem cca 200 po AC, pa vsake 15 sek. prbremzam na 190, in tako v nedogled, sem "varen" pred položnico?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DominusSLO ::

madmax
Sanjaj >:D
Kazenn dobiš na podlagi tvoje povprečne hitrosti. Nato se tej hitrosti še odbije določen %, ki je določen v tabeli...

Loki ::

saj zaradi tega pa imajo avtomobile z VTS, ST, Gta oznakami... da mu ni problema vzdrzevat kontakta s teboj.

- Avtomobili, opremljeni s sistemom Provida 2000 Ti avtomobili hitrost vozila izmerijo z izračunavanjem hitrosti iz časa in prevožene razdalje. Na cestah mora za vami voziti 200 metrov, da dobi zadovoljivo povprečje. Kjer znaša omejitev nad 90 km/h vam mora slediti 500 metrov. Dovoljena je samo meritev vozil, ki policijsko vozilo bodisi prehitevajo ali pa vozijo pred njim. Na koncu merjenja mora biti razdalja med voziloma enaka ali večja, kot na začetku merjenja. Provida vas med merjenjem ne sme dohitevati. Imajo 7 avtomobilov in 1 motocikel.
Tolerance:
- 7 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h;
- 8 km/h pri merilnem rezultatu od 101 km/h do vključno 150 km/h;
- 9 km/h pri merilnem rezultatu nad 150 km/h.

citirano z tukaj. in verjemi, da ce tisti tip kaj obvlada, so radarji, policaji, zvcp in hitra voznja. :)) :))

tudi nepremisljeno bremzanje je kaznovano, na AC (provida) pa temu "obvezno" sledi se preverjanje vsega zivega na avtu, alkotest...

se vedno me muci tisto, da ni problema zbezati providam. pojasni. tisto, ko z 250 kmh letis mimo njega, ki gre recimo 100, ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

R0K ::

Lahko ti povem, kar vem in sem videl na lastne oči.

Vem kako pospešuje ena 360 Modena in kako ena kanta on Mondea (225PS gor ali dol, avto je težek). Če začneta ta dva avtomobila oba na polno pospeševat pri 100kmh na uro, bo Modena prilezla do 200kmh 10sec hitreje. Pa si zračunaj kakšno prednost že takrat dobiš. Meriti te pa more na 200m max.

Traja pa vse to manj kot 15s (za Modeno seveda, da mu totalno uide, če je seveda prazna cesta in pameten driver (govorim pač teoretično)).

Tak da, jest sem v tem topicu zaključu .. lp :)

Gandalfar ::

Pri 120km/h naredis 200m v ~6s. Seveda ni fore, da te snema pod omejitvijo. Zato te raje snema pri recimo 150km/h in te dobi v manj kot 5s.

Ljudem uspe v 5s pogruntat da jih provida snema in ji v tem casu pobegnit? Wow.

[-=Jaka=-] ::

ROK: cakas na novi del The fast and the furious ? :D
WW 3
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11527938 (22729) Engineer_

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711732 (10343) Gandalfar
»

Kazni za prehitro vožnjo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15629232 (26438) ;-)
»

upoštevate omejitve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565060 (4468) BigWhale
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838848 (7251) Popeye

Več podobnih tem