» »

Kje iskati službo?

Kje iskati službo?

TaDayDreamer ::

Kje bi lahko našel spisek računalniških firm. Iskal sem že na PIRSU ampak ali je še kaj podobnega, mogoče kakšna stran, kjer računalniške firme iščejo delavce.

Sem se prijavil na zavod za zaposlovanje pa mi je ženska tam rekla da sem prvi s to izobrazbo na zavodu. Ampak, vedno ko pridem v kakšno firmo zahtevajo obvladovanje tega in tega...
"Dont do to others what you dont want others do to you"

mali tapravi ::

Šola je osnova.
Vse drugo je pa real live.:(
Vodovodar tudi sam štema in luknje vrta, čeprav ni gradbinec.:D
Ni pa stvari, ki se je človek ne bi mogel naučiti.
Uporaba blefa, je dandanes skoraj nujna.
Pa volja,volja,....
Pa lep dan še naprej....

Poldi112 ::

Na zavodu imajo Kompasov imenik (oz. nekaj podobnega). Je bolje kot Pirs.
Sicer pa vlagaj v znanje. Medtem ko cakas studiraj to kar potrebujejo. Kaj konkretno bi pa rad delal?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DMouse ::

Se popolnoma strinjam z malim in Poldijem... šola te nauči osnov, tega, kar zahtevajo firme pa zelo malo oz. skoraj nič, zato moraš sam malo bolj pljuniti v roke. Pa ponavadi ni potrebno da obvladaš vse, kar bi oni radi, bolj pomembno je da se znajdeš pri različnih problemih, si samostojen... pa zelo prav pride tudi, da maš kej za pokazat, nekaj kar si sam naredil, pa čeprav nima lih veze s službo, kjer bi rad delal.

Loki ::

Adecco, SvetlaKariera in podobni. je pa res, da bi bilo za njih zazeleno, da bi imel kaka znanja (.net..).

Matev ::

Ampak, vedno ko pridem v kakšno firmo zahtevajo obvladovanje tega in tega...


Kruto življenje ane?

Loki ::

:))

Gandalfar ::

TaDayDreamer: kaj pa kej znas?

mali tapravi ::

A je odgovor v vzdevku?
Pa lep dan še naprej....

Tero ::

Jaz sem tudi opazil da brez vez in poznanstev ali izkušenj je nemogoče dobit službo ne glede na izobrazbo;(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Matev ::

ne mešati vez in poznanstev z izkušnjami

Sicer pa a vi bi zaposlili nekoga, ki nima pojma o ničemer še najmanj pa o svojem bodočem poklicu imel bi pa izobrazbo.

Tero ::

Matev ne nebi.
Kako pa pol prit do službe?
To bi pa morala naredit država nekaj zato.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

Kaj pa ce bi se ti sam spravu k delu in ne cakal da te drzava v rit zbrca?

Matev ::

Kako pa pol prit do službe?


Naučiti se je treba tisto kar zahtevajo da obvladaš.

Tero ::

Kaj pa če zahtevajo izkušnje?;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Poldi112 ::

Lotis se pomagat enemu open source projektu. S tem dobis boljsi program, hvaleznost ljudi in znanje, ki ti prinese dobro sluzbo. Brez heca. Ali pa delas na kakem projektu, ki te veseli. Drustev je miljon. Ce si clan ali vsaj simpatizer od kaksnega, lahko delas za njih, v nasprotnem primeru imas pa precej casa in lahko doma v miru studiras, kar te zanima.
Veze pomagajo, izkusnje so pa neizbezne.
Pa izplaca se posiljati prosnje na vse firme ki te zanimajo. Ne samo na tiste, ki ravno iscejo. Ker pri zadnjih imas precej vecjo konkurenco...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Tear_DR0P ::

a za študentske servise še niste slišal?? na ŠS so dela, kjer zahtevajo manj delovnih izkušenj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

Potem jim pa pokazes par let prostovoljnega dela na odprtokodnih projektih, delavnicah in ostalih lokalnih studentskih zdruzenjih. In se zacno s tabo pogovarjat za preizkusno dobo.

Tero ::

Hmja vi preveč konkretno govorite...
Jaz bolj na splošno... Če gremo že konkretno naj povem da jaz nisem programer.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

Ampak?

Myth ::

Kolikor se jaz "izobražujem" v tej smeri, ugotavljam, da bi država morala več storiti na tem področju. Saj sicer se ne bi dogajal pojav "brain drain" oz. beg možganov. Pa ne mi govorit da moram imeti izkušnje , par let prakse pa znanje iz vsega boga in svašta. Če pa ne moreš dobiti službe z tem ali brez tega... Je pa res , teoretično, da boš službo prej dobil če, imaš večjo izobrazbo, dalšo "delovno" dobo, recimo da si delal pri različnih projektih / podjetjih in koncu koncev, da imaš veze.

Lahko pa dam primer. Nekdo išče službo že eno leto, in mu veze nič ne pomagajo zdajle. Pa ima kar nekaj izkušenj in "dolgo delovno dobo" (seve ŠS) . Ampak kaj ko tega ne gledajo... :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

Malo off topic zavijate.

Pogovor teče o tem ali ima delodajalec prav ko zahteva znanje od bodočega zaposlenega in ne zgolj papirja da je leta končak formalno izobraževanje.

Myth ::

Amm... Matev, če pogledam prvi post in naslov, je čisto okey o čem mi razglabljamo.

V bistvu pa ima vsaka stvar korenine nekje v državnem zboru , parlamentu in ministrih, če bolj na splošno povem.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

flipflop ::

Ja od začetka ne smeš biti preveč izbirčen če ni velikega povpraševanja za tvoj poklic. Pač zdržiš tisti dve leti in si nabereš izkušenj na več področjih, potem pa začneš iskati kakšno boljše delo. Nekateri pač mislijo da pridejo iz šole in jih bodo kar na kolenih prosili da pridejo delat za njih. Za nekatere poklice to mogoče drži, za vse pač ne. So pa veze res najbolj pomembne tukaj. Če imaš kake dobre veze potem niti ni pomembno koliko znaš.|O

Gandalfar ::

In kako si pridobis veze? Tako da pridno delaš v času študija in prepričaš ljudi, da si dovolj perspektiven da se te ne bojijo nekomu priporočit.

flipflop ::

Tako, ali pa če si sorodnik od kakšnega šefa oziroma lastnika.

Gandalfar ::

Pa tudi tisti raje vidijo, da imajo koga ki kaj zna pocet.

Tear_DR0P ::

Jap samo sorodstvo brez znanja ti bolj mal pomeni. Jst mam strica ki je ISP, pa še vedno ne delam pr njemu, med tem ko moj prjatu je pa dobu službo pr njem, ko se je prjavu na razpis.

Tist ko pa zaposli vsakega sorodnika, pa lahk ma nevem kako spričevalo, sam od sebe je pa debil, takmu bo firma propadla :))
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nokia6310 ::

S službo je res problem sam je nimam pa pogrešam cajte ispred 15 let in stari dobri komunizem ko so vsi delali tudi tisto, za kar je bil eden dost. Če bi bli zdaj v komunizmu te teme nebi blo ampak bi se pogovarjal o tem kolk smo zaslužil.
Sam sem na zavodu pa ko pridem vprašat če je kaj novega me oni sprašujejo če je kaj novega tako da res ne vem zakaj jih država plačuje.

Daedalus ::

>S službo je res problem sam je nimam pa pogrešam cajte ispred 15 let in stari dobri komunizem ko so vsi delali tudi tisto, za kar je bil eden dost.

Ja, sej zato je pa Juga gospodarsko klecnila, pol pa še politično:D Jebat ga, se mora pač vsak sam znajti. Če si pa n zavodu za zaposlovanje, so ti pa itak povedali, da službo si moraš poiskati sam, ker ti je oni ne bojo. Ajde, mogoče dobiš vsake tolko kako ponudbo, sam če čakaš, da ti zavod najde službo, boš čakal še dolgo...

>Pogovor teče o tem ali ima delodajalec prav ko zahteva znanje od bodočega zaposlenega in ne zgolj papirja da je leta končak formalno izobraževanje.

Itak da ma vso pravico zahtevati znanje. So pa lame tisti, ki se zahtev vstrašijo (le koga mislim...) in se niti ne prijavijo za razgovor. Mogoče pa naletiš na nekoga, ki ima že narejeno ekipo in mu ni problem kak mesec al pa tri gledati, da se nov delavec uvaja in še kaj uči zraven. Samo če se vstrašiš že pri branju oglasov - pol službe ne bo. Pač greš tja, se potrudiš biti čimbolj zainteresiran in prepričljiv, pol pa je, kar je. Zgubit itak ni kaj, kvečjemu kaj za pridobit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636944 (29355) Vitez
»

Inženir informatike in zaposljivost z določenim znanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6616349 (13338) Invictus
»

Ali se splača učit programske jezike? So zaposlitve/dela?

Oddelek: Loža
478083 (5734) trenerkar

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269899 (60847) dzinks63
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10926000 (21220) Relanium

Več podobnih tem