» »

Klasika, katero grafo s sledečimi pogoji...

Klasika, katero grafo s sledečimi pogoji...

skype ::

Ker menjam 17" CRT za 19" LCD, se mi zdi pametno menjat tudi grafo. Vprašanje je, katero kupit.

Preference in pogoji so sledeči:
- naj ne bi bila draga, pripravljen sem dat 20k, eventuelno nekaj več v kolikor me nekaj fejst zrajca. (Opcija je menjava mojega 2 leti starega 17" Philipsa 107e in Geforce2 MX400 grafe, za ustrezno novo ali rabljeno grafo - brezhibno jasno, če koga zanima? Sem iz Kranja - se opravičujem moderatorjem, če to ne sodi v ta del foruma)
- omogoča naj 1600*1200, če se bom kdaj odločil menjat za večji LCD.
- če je možno naj podpira navezo 2 grafičnih - SLI, če se ne motim (ker v primeru nabave novega sistema ne bi rad kupoval nove, ustrezno drage grafične, če pa lahko samo kupim še eno tako za male pare in dobim primerljivo zmogljivost.
- DVI, kar ne bi smel bit problem ter jasno karseda ugodno razmerje cena/zmogljivst
- igre mi niso primarna skrb, rad bi pa sprobal (potem ko bo nov sistem) World Of Warcraft, kakšno realnočasno strategijo ter kakšno formulo, oziroma bolje povedano igre, ki ne zahtevajo ravno high-end graf. Glavno delo bo še vedno klasično pisarniško in pa delo z grafičnimi programi.
- še ena pomembna zahteva, grafa mora priti na Matsonic MS7177CT matično ploščo (Socket 370, 1 AGP slot), ki sedaj gostuje starino celeron 900Mhz.

Hvala za odgovore & trud.

Dr Evil ::

Za 20k ne boš dobil niti S od SLI.:D


Grafična zate bi bila 9600pro ali pa nekoliko dražja geforce 6600.

Dr_M ::

- če je možno naj podpira navezo 2 grafičnih - SLI, če se ne motim (ker v primeru nabave novega sistema ne bi rad kupoval nove, ustrezno drage grafične, če pa lahko samo kupim še eno tako za male pare in dobim primerljivo zmogljivost.
.
.
- še ena pomembna zahteva, grafa mora priti na Matsonic MS7177CT matično ploščo (Socket 370, 1 AGP slot), ki sedaj gostuje starino celeron 900Mhz.


ehehehehehehehehehe :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

PA tut SLI kartice so na PCIE vodilu in ne na AGP:D

P.S. Me je že Dr_M prehitu.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

msms ::

Vzemi 9550 ki je okoli 16k sit, sam pazi da je 128 bitna. 9600 pro je tudi dobra izbira sam je 10k sit dražja.

jRk0 ::

pa s tem procom niti b od bureka ne bos dal graficni za jest.
You fuck up once, you loose two teeth.

Quikee ::

Sej ce bi kupo dva Voodoo2 bi lahko mel SLI =))

_Dejan_ ::

Sm mu hotu predlagat dva voodooja sam sm se spomnu da bi mel velik komplikacij da bi jih najdu.:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr Evil ::

Prej nisem dobro prebral,ampak je model napisal agp 1,torej 2x?

Potem mu itak nobena nova grafa ne bo delala.

DominusSLO ::

skype
Ne menjat grafične ali upoštevaj Dr_M-ja 2 posta nižje ;)

Zgodovina sprememb…

skype ::

Ok da razjasnim mal te megle. Jasno, da ne računam na to, da bi s sedanjim procesorjem igral igrice ali pa se šel "SLI zadeve". Zahteve za grafo so take za v prihodnje, ko bi menjal sistem. Druga stvar, napisal sem ČE je možno, da bi podpirala kartica SLI (na drugi matični, ne moji sedanji iz B.C.) - in da bi obenem pasala tud na to matično sedaj.

Na sedanjem sistemu pač rabim samo grafo, ki bo pasala na zdašnjo matično, da bi imela DVI, da ne bi bila draga, ostale stvari pa so mišljene za kasneje (če so možne).

Napol štekam nekaj iz teh odgovorov, prosim pa za večjo jasnost. Radeon 9550 oz. 9600 pro torej je možno dat na staro matično al ne? Teh zadev ne obvladam, tko da prosim, da se butastih replyjev vzdržite, ker mi ne koristijo. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skype ()

Dr_M ::

skype: s tem sistemom pozabi na ksno prihodnost, kar se graficne tice.

SLI podpirajo samo graficne, ki so na pci-express vodilu, ker je samo tu mozno met dve pci-ex x16 vodili. AGP je vedno samo en.

za ta racunalnik, ki ga mas zdej, kupi najcenejsi graficno z DVI izhodom in zapecati kisto. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

Skype,

R9550/R9600 bi vsaj teoreticno moralo delovati na tvoji Matsonic MS7177CT saj ima ta maticna plosca Agp 4x in ustrezno voltazo. Samo v praksi pa se ti bolj splaca zdaj kupiti kaksno staro GeForce4 Tornado (sam sem par mesecev nazaj kupil rabljeno za 4k) in potem ob menjavi plate kupiti kaksno boljso, magari R9550.

bajsibajsi ::

btw: Dr_M agp ni vedno samo en.

bajsibajsi ::

Skype,
mogoce kej taksnega:
R9200 za 6,5k

p.s. Ej a si napisu kaksno graficno kartico mas pa sploh trenutno?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

bajsibajsi: pokazi mi plato, z dvema AGP slotoma. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

skype ::

Zdaj mam Geforce dvojko. Ok eno vprašanje preden sploh nadaljujem. A Geforce2 omogoča DVI? (ker do sedaj sem bil prepričan da ne, trenutno pa nism več tolk zelo, ker če omogoča potem je ves tale post brezveze...).

Anyway, predvidevam da ne podpira, (na googlu in v specifikacijah na škatli nism nč vidu da bi) torej, če je tko kot pravite, potem je res nesmisel, da računam na neko "nadgrajevanje" kasnej (bolje da tud grafo še enkrat na novo kupim). Se pravi, glavno mi je sedaj, da dobim nekaj poceni kar ima DVI zato, da ne bo izgube kvalitete slike na tanovem 19" LCD in pa da ima tv-out.

bajsibajsi, bom pogledal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skype ()

bajsibajsi ::

Dr_M look around

Dr_M ::

bajsibajsi: are you on crack??:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

No, ceprov sem reku da na taksne in podobne poste ne bom odgovarjal; ne sm drug_free_boy! Glede plate pa, ce si ze dejal, da ti jo naj pokazem... ce si iz Ljubljane (z okolico) ti jo osebno pokazem.
Pa v bodoce se vzdrzi bedastih osebnih vprasanj in ne govor traparij>:D Moj post "btw" je bil cisto tehnicno-prijateljske narave.

mtosev ::

Pokaži sliko plošče z 2x AGP. Da vidimo. Tudi mene zanima. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bajsibajsi ::

"bajsibajsi: pokazi mi plato, z dvema AGP slotoma."

stran na www.tweakers.net
stran na www.cseek.com

Pa verjetn/mogoce se G-Celerator G4/1.2 Dual AGP/133 (nism zihr).

Drugace sta bili pa ALR pa Micro star firmi, ki sta naredili nekaj "beta" dual agp plat, samo je blo veliko problemov; IRQ errors, dostopanja do spominskega busa... itd

Pa ce me spomin ne vara so pri MSI naredil eno socket 754, nforce4 pci-e, kar so poimenovali agr (advanced graphic riser), ki je podpirala tudi agp graficne kartice.

Update: Zdej se mi je posvetl v glavi (ko sem prebral vse se 1x, bolj pocasi vse poste, ne sam par zadnjih:8) ), gre za istocasno (SLI) uporabo. Eh, maj mistejk. Grem raj igrat Wormse naprej.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

bajsibajsi: tole kar si pokazu, ni ubistvu nc novga. so ble ze pred leti v razvoju plate z 2x AGP, ampak od tm naprej pa ni nikol prslo.

sicer pa pravijo, da izjeme potrjujejo pravilo. samo en AGP je ja... >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Dr Evil ::

Dr_M,ne se izgovarjat.:D

Dr_M ::

Dr Evil: raj preglej ksne stare teme, kjer smo ze govoril o tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko že februarja pričakujemo cenejše izvedenke grafičnih kartic Geforce 8800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
636941 (5121) Pesimist
»

Nvidiin čip naslednje generacije-G70 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Strojna oprema
45825342 (16230) Senitel
»

Ali bo padla cena GeForce 6800ULTRA ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635036 (3415) jest10
»

nadgradnja starega računalnika

Oddelek: Zvok in slika
251224 (841) Pyr0Beast
»

PCI vodilo ne zazna mrežne kartice

Oddelek: Strojna oprema
71156 (1104) Azrael

Več podobnih tem