» »

PCI vodilo ne zazna mrežne kartice

PCI vodilo ne zazna mrežne kartice

PPG78 ::

Pozdravljeni,
Najprej malo zgodovine...
Pred časom sem zamenjal disk, od takrat naprej pa se mi je računalnik začel sesuvati. To se je dogajalo kljub temu da sem inštaliral zadnji service pack za plato. Kot glavni krivec je bil nato označen (pre)star BIOS. Torej upgrade BIOS-a ...
Ko sem naredil upgrade BIOS-a in ponovno naložil WIN98SE sem ugotovil da mi windoze ne zaznajo mrežne kartice na PCI vodilu. So pa lepo našli SB na plati in modem na AMR slotu. Sem poskusil tudi z funkcijo "Dodajanje nove strojne opreme" ampak brez uspeha. Probal sem tudi drugo mrežno kartico, ampak isti rezultati!!!;( Nagajala mi je tudi grafična, ampak ko sem uporabil zadnje driverje z neta je bilo vse OK.
Kaj mi je storiti??
Še info o samem sistemu:
Plata: Matsonic MS7177CT
Grafična: ATI Radeon VE 7000
Disk: Maxtor 120G/8M
Sistem: Win 98 SE

boštjan ::

si prestavo mrežno v katero drugo PCI vodilo?

PPG78 ::

Ne, kartico sem imel vedno v istem vodilu, tudi tisto drugo ki sem jo probal.

boštjan ::

ja pol pa daj mrežno še v kero drugo PCI vodilo.

Vikking ::

ponavadi pomagajo tudi novejši gonilniki, ki so narejeni tako, da zaženeš gonilnike, in ti sami nato poiščejo mrežno in naložijo, ponavadi je bil to problem s starejšimi komponentami, predvsem modemi, k ni com porta zaznal, pa so vse lepo rešili zadevo z novimi gonilniki.

poiši najnovejše gonilnike, če jih že maš, je tvoj problem drugje.

PPG78 ::

Torej, zadeva dela, ko sem dal kartico na drug slot!! Sicer mi ni jasno kaj je fora ampak vseeno. Zdej samo upam da bo zadeva bolj stabilna.

LP, Peter

ali3n ::

včasih si kak slot "deli" pristojnosti s sosednjim; npr. AGP in prvi PCI pod njim, pa zadnji PCI in prvi ISA na starih platah...
Via Apollo Pro čipset je mel take trike in finte.. pa verjetno ni bil edini...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Azrael ::

Zamenjal si BIOS in si na ta način dobil nekoliko drugačno matično. Pri Abitu z BX čipovjem se zgodi isto. Windowsi zaznajo kup nove strojne opreme, kakšna kartica v kakšnem slotu mrkne in jo je potrebno prestaviti v drug slot... Nič tragičnega, če računalnik ni pod garancijsko nalepko.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gigabitne mrežne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
182557 (2177) PaJo
»

Kablski internet, težave, prosim za pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141039 (941) Nocko
»

WINXP ne vidijo mrežne na isa vodilu????

Oddelek: Pomoč in nasveti
10858 (725) Marko007
»

skener umax astra 610S

Oddelek: Strojna oprema
5997 (957) jurre
»

Kupil int. modem, windowsi ga sploh ne prepoznajo da je Pnp in ga ne morem naložiti

Oddelek: Strojna oprema
7866 (751) cekr

Več podobnih tem