» »

llyama 454pro

llyama 454pro

Vz_ace ::

Hi!

V nos mi gre tale monitor. star je dobri dve leti. a s ga splaca kupit in za kolk dnara? Posebej so dobrodosli komentarji lastnikov.

Lp

Eru ::

Jaz mam 450 pro. bi ga tudi prodal, saj imam sedaj 514 pro. So pa to vsi dobri monitorji. Je pa 450 pro boljsi, ceprav je starejsi.

JanezH ::

Jaz mam tudi 450 pro ze kakih 5 do 6 let. Še vedno v odličnem stanju.

mojsterleo ::

Iiyama dela kvalitetne monitorje, zato ti nakup priporočam. Tudi 2 leti star če je bil dobro vzdrževan ni slab nakup. Glede cene pa nimam pojma...

Sam imam Iiyama VM 410 pro monitor že kakih 5 let in je še vedno v odličnem stanju (zdajle ko to tipkam buljim ravno vanj:)).

LP

Jackal ::

Mam tega Vision Masterja Pro 454 že več kot tri leta. Na začetku me je malenkost motilo edino to, da se mora monitor zagret na delovno temperaturo, da ima res takšno sliko kot je treba. To pa traja kakih 5-10minut. Med tem časom se slika tudi za malenkost raztegne.

Sicer pa odličen monitor - Diamondtron katodna cev naredi svoje. Odlični kontrasti, pa tudi ostrina slike. Uporabljam ga pa pri ločljivosti 1152 x 864 @ 100Hz. Zmore pa tudi 1280x1024 @ 100Hz in 1600 x 1200 @ 85Hz. Vsaj slednja se mi zdi čisto brezveze za ta monitor, saj je vse enostavno premajhno, pa še ostrina ni več najboljša.
Zvočniki vgrajeni v podstavek sicer niso kaj posebnega, vendar svoje delo opravijo zadovoljivo, še posebej prav pridejo, če nimaš na mizi prostora za dodatne zvočnike.
Prav pride tudi USB hub v podstavku monitorja (se ni treba stegovat za računalnik če uporabljaš kakšne USB ključe/diske)
Glede na to, da gre za 19" monitor, so zunanje mere monitorja skrčene na minimum in se lahko monitor po velikosti ohišja primerja s kakšno malo starejšo 17"-tko. Veliko zasluge za to gre predvsem temu, da so kontrole za nastavljanje slike na podstavku in ne ob robu monitorja. Tako je lahko tista plastika okoli katodne cevi res skrčena na minimum.
Pa za monitor priporočam eno bolj konkretno mizo, ker je meni v treh leti zelo upognil mizo. Skratka zelo težka zadeva.

Sem imel priložnost delat tudi na nekaj LCDjih, pa lahko rečem da tega VisionMasterja 454pro ne bi zamenjal za noben LCD.

gofra ::

Hmmm, sam žal o Iiyami ne morem povedati nič lepega. 3 leta uporabljam 19 inčni Vision Master 451, ki ga je lani začel fino biksat. Monitor utripa, levo spodaj izgublja kontrast, močno utruja oči...

Poleg tega znančev foter dela na servisu računalniške opreme in pravi, da je večina pokvarjenih monitorjev prav znamke Iiyama. Komaj čakam, da ga zamenjam - če ne drugega bo soba za kako stopinjo hladnejša, pa precej več prostora na mizi (:))).

No ja, kontrast in kvaliteta slike sta res (bila) pohvalna - čez to ne morem rečti ničesar...

Lp...

Vz_ace ::

Hi !

Ok, sem zelo hvalezen vam in vasim odgovorom! Vrjetno ga bom res vzel, saj sem se vedno pristas crt-jev.

lep dan vsem!

krho ::

Mam tega Vision Masterja Pro 454 že več kot tri leta. Na začetku me je malenkost motilo edino to, da se mora monitor zagret na delovno temperaturo, da ima res takšno sliko kot je treba. To pa traja kakih 5-10minut. Med tem časom se slika tudi za malenkost raztegne.

Tudi mene moti tole. Tale 'napaka', se pojavlja samo pri 100Hz osveževanja.

Imama ga 2 leti. Zadeva je bila pred takrta draga kot pes, vendar mi ni žal niti tolarja.

Jackal:
Uporabljam ga pa pri ločljivosti 1152 x 864 @ 100Hz.

Ali ti slabo vidiš? Jaz ga gonim na 1280x1024 @ 100Hz.

In tele zadnje verzije zmorejo 1600x1200 @ 100Hz. Samo to je pa res premajhna ločljivost. Vmesne (med 1600 in 1280)pa na žalost ni.

Kar se pa tiče popravil IIyama monitorjev.

Je pa res, da se jih vsi serviserji otepajo kot hudič križa. Zakaj?
Vsa vsebina je v notranjosti v faradejevi kletki (beri. Elektronika, katodna cev so v 1mm debelem plehnatem ovoju)., Katero morajo najprej podreti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

b0r1s ::

Tudi jaz prezivim vecino casa pred Iiyama monitorjem...tako VM Pro 450 kot VM Pro 452, s tem, da je slednji malenkost slabsi kar se tice frekvence osvezevanja in posledicno kvaliteto slike napram VM 450. Lahko pa recem, da z obema monitorjema do sedaj se nisem opazil nobenih tezav, pa delam na obeh ze vsaj ene 5 let. Tako da lahko recem, da so Iiyama monitorji res vredni svojega denarja.

In tele zadnje verzije zmorejo 1600x1200 @ 100Hz. Samo to je pa res premajhna ločljivost. Vmesne (med 1600 in 1280)pa na žalost ni.


Glej, jaz imam ati graficno pa imam omega driverje instalirane in pri instalaciji sem si zbral, da mi instalira en programcek imenovan MultiRes (ali nekaj taksnega), ki ti omogoci se vmesne locljivosti, katere ti windowsi ne dajo na voljo..tako imas na voljo locljivosti med 1024 in 1600 kot so:

1360x768
1360x1020
1360x1024
1400x1050
1520x1140
1600x1200
.
.
.
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

krho ::

Glej, jaz imam ati graficno pa imam omega driverje instalirane in pri instalaciji sem si zbral, da mi instalira en programcek imenovan MultiRes


Dobr da sem se spomnil:\

Nvidia ima to že v svojih gonilnikih.
sem si nastavil na 1440x1152 za 0,5 več, kot je 1280, ni mi všeč, poizkusil sem tudi 1400x1050.
Nočem vedet, kako tole zgleda na prenosniku s 15" LCD jem.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565273 (4332) iso2000
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392444 (1743) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442242 (1632) glinik
»

Kaj mislite o teh 19" CRT monitorjih?

Oddelek: Kaj kupiti
7894 (726) Zheegec
»

Nakup novga monitorja ??

Oddelek: Kaj kupiti
191430 (828) Mr.B

Več podobnih tem