» »

Zvočniki (Teac PowerMax 950 5.1 vs Genius SW-5.1 home Theater)

Zvočniki (Teac PowerMax 950 5.1 vs Genius SW-5.1 home Theater)

bajsibajsi ::

V "kratkem" nameravam kupiti nove zvocnike (ne vem se al 2.1 al 5.1).
Najkvalitetnejsi se mi je zdel zvok iz Logitech Z-2300/2.1 samo se mi zdi too much skoraj 40k. Mogoce tudi Z-3(e).
Uporabljal bi jih vsaj 1/2 za poslusanje glazbe, tko da ne vem ce se mi splaca kupiti 5.1.
Kdo ve kako je s tem preklapljanjem iz prostorskega zvoka v stereo nacin z gumbom ki ga imajo nekateri 5.1. A to dejansko deluje tko kot je treba? :)

Poseduje kdo zvocnike Teac PowerMax 950 5.1 ? Ce jih, naj se prosim razpise, kako je zadovoljen z njimi.


Teac PowerMax 950 5.1 vs. Genius SW-5.1 home Theater
LINK:
stran na www.mimovrste.com
stran na www.mimovrste.com

ZiPeK ::

Tud jest bi kupu zvočnike. Geniusovi bi bli popolni za mene sam kaj ko nimajo vhoda za slušalke. ;(( No in gledam te teacove in sm pršu na tale link na katerem so drugačni kot tisti na mimovrste(majo še daljinc!)

http://computing.kelkoo.co.uk/b/a/ps_11...

Ne vem no. Te z daljincem bi kr vzel, sam ne vem al so starejši al novejši al zakaj je tko. Pa majo te na mimovrste vhod za slušalke? Pa je lahk kabl od tistga dekoderja poljubno velik al kako? AJde

uskusatek ::

pozdrav!
tudi jaz imam dilemo - kupiti tele Teac-e al ne!?
odločal sem se med njimi ter Genius 5.1 , ker pa moj divx (kiss) nima vgrajenega dolby dekoderja mi ne preostane drugega kot zvočniki z dekoderjem (zaenkrat). drugace mislim , da so geniusi dosti boljsi (vsaj kar sem lahko prebral od ocen ). Sam sem klical po trgovinah ce so kaj preizkusali Teace - pa jih zal niso. mal me moti ker so švohni - predvsem sub. sicer pa za ta denar tko ni za pricakovat ne vem kaj. sem pa zasledil pri enaA teac-pm2000 . so mocnejsi ter pravtako z dekoderjem vendar pa je cena x2. ce bo kdo od vaju prej kupil teace naj sporoci kako so :) btw. kar se slike na linku tice: res je cudno - namrec ce kliknes za nakup ti pa pokaze sliko kot je npr. pri mimovrste... Do nadaljnega lp.

ZiPeK ::

Jest bom (vse kaže tako) kupil altec lansingove VS3151R. So 5.1 imajo vhod za slušalke in brezžični daljinec. Edina slabost je, da so bolj švohni 50W RMS, ampak za mene to ni problem ker bom mel itak majhno sobo. No, pejt v mojo temo pogledat (zvočni sistem za računalnik...znova), kjer sem dal tut link do teh zvočnikov. Ajde

bajsibajsi ::

Mozno da so Genius 5.1 boljsi od Teac 5.1... Samo nekako ne zaupam firmam kot so Genius, XSound, Trust, niti Vivanco... in podobnim, ceprav je res, da so cenovno bolj ugodne, kot npr. Logitech, Aiwa... itd. Za Genius vsi pravjo, da imajo presibak center.
Mene vseeno bolj mikajo ti Teac (tudi zaradi kontrolne kistice, ki jo lahko postavis na prirocno mesto), ceprov jih nisem slisu (kar ni ok), samo pri mimovrste.com itak pise, da se lahko izdelek brez posebej navedenega razloga vrne v 30 dneh od dneva nakupa; tko da ne bi imel kaj zgubiti.
Se vedno me mikajo Z-2300 sam ko so tko preklemano >:D dragi.

Kaj pa te? Mercury zvočniki HT5800 5.1

perci ::

Samo nekako ne zaupam firmam kot so Genius, XSound, Trust, niti Vivanco...

Hmmm, a Teac in Mercury se ti pa zdijo priznani izdelovalci zvočnikov? Med to poceni šaro so geniusi gotov najboljse razmerje med ceno in kvaliteto. Kar pa se pomeni, da bi jih imel >:D.

bajsibajsi ::

Teac ja(oz. glede zvocnikov razmeroma); Mercury ne.

bajsibajsi ::

Pa Mercury sem omenil samo za uskusatka - zaradi moci, vuferja.

Upd.: Perci verjetno si mislil reci "Kar pa se ne pomeni, da..."

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

A so Genius SW-5.1 Home Theater povsem primerni za poslusanje glasbe (z racunalnika)?
Se vedno mi ni jasno, a za glasbo mora biti 2.0 oz. 2.1 al lahko cist normalen zvok prihaja tudi iz 5.1 zvocnikov; ne glede, da nimajo gumba za preklapljanje med prostorskim zvokom in stereo nacinom ???
Tist ki se spozna naj prosim odgovori. :\

bajsibajsi ::

Prebral sem kaksnih 50 mnenj, na nasih in tujih web straneh, o Genius SW-5.1 Home Theater. Mislim da jih bom dons kupil :)
Edin en micen problem je se, nikakor ne najdem ustreznega prostora, kam naj bi to vse skup postavu. :\ :)) :\

mkonci ::

Jst mam une s tadruzga linka, imam jih 1 leto, priklopljene na philips 737 in radio in računalnik (5.1) Morem rečt, da zame delajo super.
Če ne pretiravaš, (do polovice glasnosti ali malo čez) dela super, no do fula naglas seveda ni več kvalitete, vendar to je tudi nikjer do fula ne bo! Všeč mi je ker ima daljinc, in lahko upravlaš iz postle, no morda bi lahko imel še prikolope med DVD, AUX, RAdio.. na daljincu
Drugače pa zraven dobiš kup kablov, ki ti omogočajo vse vrste priklopov.

Moja ocena za drugi link je zelo solidno, če nisi profesionalec!!!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

fyf ::

No pa še ena pohvala za Genius...sem jih kupil pred kakšnima dvema mescoma pa sem res zadovoljen z njimi! (dober glas, moč...)
Me pa zanima nekaj! Npr ko dam zvočnike precej naglas in potem prtisnem pavzo, se v zvočnikih sliši šumenje in piskanje! Ali je to normalno? Vendar to ni tak problem!

delfinus ::

to fyf: ali imas mogoce moznost narediti sliko back panela na SUBu Geniusa, da vidim kaksni so prikljucki. Zanima me namrec, ce imajo ti zvocniki tudi digitalni vhod (coax ali opticni), predpostavljam, da tega nimajo. Kolega namrec zeli povezati KISS DivX player z enimi primernimi zvocniki, mogoce pa je samo preko digitalnega izhoda, verjetno rabi zato Teac, ki ima odkodirnik.

lp, D.

uskusatek ::

hojla!
danes sem poslusal geniuse...res lepo spilajo. ampak nimajo digitalnega priklopa. imajo pa 9 pinski prikljucek (pC). sem klical na avtero ker sem videl da so oni uvoznik za Geniusa , tko da oni najbolj vejo kaj pase na Kissa. so rekli da ni mozno ga drgac priklopt kot preko digitalnega izhoda oz.vhoda na zvočnikih če hočem met sourraund. Njihov nasvet je npr. Teac al pa da naj menjam Kissa :))).
bi pa bilo mozno Teaca (dekoder) priklopt na Geniuse ker ma 9pinski Izhod ! Pa smo spet prek 40k :)) lp. L.

ethelred ::

fyf: Npr ko dam zvočnike precej naglas in potem prtisnem pavzo, se v zvočnikih sliši šumenje in piskanje!


Mam iste geniuse, pa tud isti problem. To so pač motnje, če odklopiš kabel, ki pride iz compa, bo tišina.

Kero zvočno maš? Moja je 7.1 onboard Realtek AC '97.

fyf ::

Moja zvočna je na plati KX 18DS pro2...AC 97 5.1!
A potem je možno če imaš boljšo zvočno, odpraviš to piskanje in škripanje?

boštjan ::

to šumenje je pri meni tudi,ampak ne slišno,le ko dam uho zraven zvočnika slišim,drugač ne
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bajsibajsi ::

Sem ze kupil Genius >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926641 (10727) Hrenowsky
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016073 (10012) FlamE#7
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333218 (2485) amper
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666704 (5584) boštjan
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332702 (2012) partysound

Več podobnih tem