» »

5.1 sistem zvočnikov

5.1 sistem zvočnikov

dunker ::

Ker bomo v roku enega tedna preuredili dnevno sobo, sem spremenil plane iz nakupa 2.1 sistema na nakup 5.1 sistema. Sedaj sem pa v še večji dilemi kot prej... Torej, please help!!!
Zaenkrat omahujem med:
Genius SW 5.1 Surround (21'000 SIT).
Dreamax Cinema 5100 (21'600 SIT).
Creative Inspire 5300 (26'800 SIT).
Če kdo ve za kakšne še boljše iz tega cenovnega razreda, naj please pove. Kateri so pa najboljši izmed naštetih?
Zanima me še, kaj je razlika med Inspire 5300 in Inspire 5300 OEM.
Ali bi bil zvok zelo čuden, če bi imel zadnja dva satelita le kakšnih 30cm od tal?
Kakšna je najmanjša razdalje med zadnjima dvema satelitoma in med prednjim-zadnjim? Med zadnjima dvema imam max. 120cm prostora, med prednjim in zadnjim pa max. 170cm.
Najlepša hvala za odgovore!
Anže
  • premaknil: Predator ()

iElectric ::

Predvsem glej da podperajo EAX.

TylerDurden ::

hmm, kje pa dobiš geniuse za 21.000 ?
Let\'s make some soap ...

mato22 ::

Moj kolega ima Genious zvočnike in je zlo zadovoljen z njimi, pa še dobro izgledajo in so iz lesa, Slišal sem jih tud sam in morm rečt, da so za svojo ceno super zvočniki pa tud sub woofer je zlo močan, zraven pa dobiš še daljinca.

jRk0 ::

geniuse za 21k (lesene) bi pa jaz tudi mel! rabim se en 5.1 sistem zraven 2.1, da na tv nastimam za filme gledat malo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

M4TECH ::

Jaz si lastim zvočnike Extention Iridium 4.1 pa so zakon.
Za tale denar dobiš največ,pa še woofer dela ko nor.;)
V enem od starih PC Format imaš teste.

TylerDurden ::

Kje so 21 jurjev? V mediasvetu so 37 mensezdi. V kateri štacuni so 21 jurjev???
Let\'s make some soap ...

ATI ::

Ja to tud mene zanima kje dobiš te zvočnike za 21k.Frend k jih je slišu pr sosedu je reku da so kr zlo vredu in da bi jih mel tud on.

dunker ::

Da ne boste rekli, da si kar nekaj zmišljujem...
Tole je copy-paste iz Anni cenika:
Zvočniki GENIUS SW 5.1 surround (6 zvočnikov) 21.000,00

Zdej me pa zanima:
Ali so Genius SW 5.1 Surround boljši od Creative Inspire 5300 (ki sicer stanejo 25k SIT)???
Ali Geniusi podpirajo EAX? Ali Inspire 5300 podpirajo EAX?
Hvala za odgovore!
Anže

zlabo ::

Jaz imam inspire 5300, in sem zelo zadovoljen z njimi, podpirajo EAX, za Genius pa ne vem
Pr nobenih od teh dveh pa ne mors prov falit ;)

Ce mas pa se kej na rezervi, si pa omisl Logitech Z 640, za 35k SIT, jih ma frend, sem jih slisu in so tud kr dost v redu, sam za moje pojme glede na cena/kvaliteta se nejbol splaca inspire 5300

dunker ::

Zlabo, you've got private message waiting. :P

TylerDurden ::

Hmm, očitno so eni leseni, eni pa plastični. No leseni so 37, plastični pa 21 jurjev.
Let\'s make some soap ...

Zico ::

Creative so ena najboljsih odlocitev med temi kar si nastel.Jih imam ze cca pol leta pa nobenih problemov pa se zelo dobr zvok imajo.

Tyler, dons je lan al ne ?

LP zico

jRk0 ::

Ljudje, zvocniki nobeni ne podpirajo EAX-a!in vsi obenem ga!.

Zakaj? Ker je to odvisno od zvocne kartice, ne pa od zvocnikov. Ce zvocna kartica zna eax, pol pac poslje tak zvok na zvocnike. ce ga ne zna, pa drugacnega. to je to.
You fuck up once, you loose two teeth.

dunker ::

OK, pol pa zdej ziher uzamem Creative Inspire 5300.
SoundBlaster Live! 5.1 za 10'000 SIT ima podporo EAX, kajneda? No, fino. :P

Atticus ::

Jst mam od Herculesa 5.1 pa Fortissimo ||| zvocno karico pa je zakon zvok, skor nc slabsi kot pr frendu k je kupu Creative 5.1 pa je dau 40k, jst pa 20k.

Oblivion ::

A bi znal kdo primerjat razliko med SBLive! 5.1 ter Audigy 1 na sistemu creative inspire 5.1 5300? Res je, da je audigy 24 bitna in sblive 16, sam a je opazit veliko spremembe na takem zvocnem sistemu? Se nebi rad prenaglil pa kupil sistem 5300 in pol vzel audigy za 20k brez veze.

phoenix(tm) ::

Za moje pojme bos s tem nardu majvec---> altec 5100, ne mors falit, woofer je kr fajn, pa se lepi so za pogledat

dunker ::

Kje dobiš Altec 5100 in za kakšne denarce?
Prej sem bil navdušen nad Altec Lansing ATP3 (2.1 zadeva), ampak sem nekje ujel na uho, da pri 5.1 ne blestijo tako močno. Kaj torej?

Oblivion ::

Ja, je zanimiva zadeva ja. Sam to sm v italiji vidu za lepih 45k, kar sploh ni malo. Bi ze raje kaksen 6.1 sistem od creative. Bi blo kaksen bolj poceni sistem treba dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

smilyxx ::

A ima kdo kej izkušenj z CREATIVE INSPIRE 6700 DIGITAL, ki stanejo 30 k pri Agt-računalniki. Zanimivi so mi pa zato, ker so samo 5k dražji od CREATIVE INSPIRE 5300 sistema. Katera kartica bi bla najboljša za te zvočnike(pa da je cenejša od audigy 2)? A zvočno na plati lahko onesposobiš ko daš novo zvočno not?

Lp
Save water.
drink beer.

Trubadur ::

@A zvočno na plati lahko onesposobiš ko daš novo zvočno not?

po vsej logiki da v biosu
Berite Thomasa!

dunker ::

Hm, zdej sem pa v hudi dilemi. Slišal sem, da imajo Inspire 5300 nekako šibek bas pa tudi marsikak kritik na netu jih je precej skritiziral.
Torej, kaj je boljše:
Creative Inspire 5300 ali Logitech Z-640?
Hvala.

partysound ::

jst imam doma audigy 2 platinum in creative 6700 in nisem zadovoljen z basom. razmišljam o nakupu sistema logitec, ne vem točen ker je. ampak trga gate. dobesedno!:D

prej sem imel cambridge dtt2200 in je imel z dosti manj watti boljši bas. fora je v drugačnem ohišju.


ne kupovati 6700, ker se res ne splača.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

GTi ::

Fantje, kaj pravte na navezo SPDIF od npr. NF7-S in 5.1 sistem zvočnikov? To naj bi blo skori brez motenj oz. popačenj, sam s5 ke`re kište gor prklop`t d`bo cool sound :\

Oblivion ::

Zna kdo predlagat kaksno kombinacijo zvocne in zvocnikov, ki bi bla dokaj kvalitetna pa ne za dosti denarja?

Jst sm pa slisal da 6700 niso tako slabi, ravno obratno. Zakaj ti ni tako vsec sub? Sej ni treba da treska kot v diskacu ali pac? Frend jih ma pa je kar zadovoljen.

partysound ::

sam fora je da so 6.1 lahko jih uporabiš na live 5.1 ker imajo zadaj knof UPMIX iz 5.1 na 6.1

k 6.1 izhod ima samo audigy 2 kokr jst vem

sj da kr dost od sebe. mam preveliko sobo za 22W. je... ga

doma imam še starega live 5.1 ki pa kr uredu dela. pač zvok je malo slabši od audigy 2 platinuma
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

smilyxx ::

Jst še kar ne vem kere zvočnike naj kupim? A bi se jih dalo kje slišat (v kakšni trgovini)?


Lp
Save water.
drink beer.

TylerDurden ::

Lesene geniuse imaš v mediasvetu v cityparku (spar BTC) priključene, pa jih lahko sprobaš, seveda če se ti da do BTCja Ljubljana vozit.
Let\'s make some soap ...

partysound ::

v bofu majo dobre zvočnike
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

cash1970 ::

Lesene geniuse si v Mediasvetu lahko samo ogledaš,ne pa preizkusiš...bil tam ta petek...

morphling1 ::

Logitech Z 680 najboljši zvočniki kar se jih da dobiti za računalnik po mojem mnenju in za to ceno (120k) ne dobiš niti slučajno podobnega sounda če greš zadeve iskat v Hi-Fi oddelek. Idealna kombinacija je recimo z nforce2 platka z optičnim izhodom, res hudo.
Tudi cenejši Z-560 niso dosti slabši, samo so 4.1 in DTS, dolby digital decodiranja ter optične povezave. Aja demonstracija tam kjer je napisal partysound :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

profii ::

jst mam sb audigy pa genius sw-5.1 home theater wood. mislm da so bli 33k spilajo pa tud dobr

partysound ::

Kupi raje močne zvočnike, da te ne bo sosed preglasil. :D :D

jst bi si tud rad neki močnejšga omislil. pomoje bo kar megaworks 550, al pa raje logitech z680 al ker ima basovca več kot 150W?
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tezave s Creative Live 5.1 in zvočniki Creative Inspire 5.1 5300

Oddelek: Zvok in slika
121833 (1452) igorjan
»

Katere zvočnike

Oddelek: Kaj kupiti
472303 (1600) boštjan
»

kateri 5.1 zvočni sistem

Oddelek: Kaj kupiti
232292 (1620) jest10
»

Katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
141426 (1131) cash1970
»

nakup zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
181631 (1322) LunKi

Več podobnih tem