» »

Prenosnik v domeni in domače omrežje...

Prenosnik v domeni in domače omrežje...

dimitrijus ::

Preprosta vprašanja, upam, da bodo tudi odgovori preprosti...:))

V kratkem pričakujem SIOL-ovce, da mi namestijo ADSL. Doma imam stacionarno računalo in prenosnika, ki bi ju želel povezati v mrežo. Berem forum, da najdem najboljšo (cost/beneffit) varianto ruterja... Ampak pojavljajo se mi vprašanja:

1. kako bom nastavil zadevo na prenosniku, saj ga uporabljam tudi v službi, kjer se priklapljam v lokalno omrežje in je prenosno računalo skonfigurirano, kot del domene?

2.V domeno se "vtikam" s kablom preko vgrajene mrežne kartice (del osnovne plošče)... Če kupim brezžično varianto za doma, je to potem lažje skonfigurirati (v bistvu bi potem skonf... vsako kartico zase)?

3.Če jaz na prenosniku ne bom poganjal P2P programov, temveč bo to počel le mulc z namiznim računalom, je potem O.K. brezžična varianta do mene in kabel do njega? (Tu mislim predvsem za crkavanje oz. obešanje brezžičnih ruterjev pri obremenitvah)

4. Če privzamemo, da velja varianta pod točko 3., je potem v redu, če nabavim kak cenejši (Belkin) brezžični ruter in odgovarjajočo kartico za prenosnika in ne kakega dragega Linksysa oz. kako bi Vi rešili moj problem, če bi bil to vaš

5.Privzemimo, da jaz, moja in mulc stanujemo v malem enosobnem stanovanju, ki je natrpano z vsemi "nujno" potrebnimi pritiklinami sodobnega časa in da res ni več prostora (in časa in volje ubadati se s kakšnim Linuxom) še za eno računalo, ki bi služilo kot server ...

Vnaprej hvala za odgovore!

Dimitrij

nurmaln ::

Jaz vseeno mislim, da se ti splača vzet Linksys-a. Jaz imam doma gor obešene 3 PCe, pa iz službe nosim domov prenosnik in se povežem prek wireless. Zadeva funkcionira krasno, na PCih laufajo tud P2P programi, vsi računalniki se lepo vidijo med samo čeprav je službeni prenosnik tudi v domeni...
Skratka krasno zadeva. Pomoje se ne splača kupovat cenejših variant, ker so pomoje dosti bolj nezanesljive in nestabilne.

boych ::

Tak ko je rekel nurmaln, ne šparaj pri ruterju in kupi Linksysa. Še danes mi je žal, da nisem dal tistih 10000 Ksit zraven, za kar bi dobil wireless ruter. Pač vlačim kable za sabo po bajti!:'(
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Matri[X] ::

Kable je vedno dobro imet polozene, saj Gigabiten LAN doma ni dalec (nekateri ga ze imajo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780551514 (41) c23po
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257220 (5225) jancus
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556654 (5410) gameby
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413691 (2413) pujsek_
»

Wireless router ali AP?

Oddelek: Omrežja in internet
151930 (1766) pujsek_

Več podobnih tem