» »

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

XCT ::

LP

Prebral sem že ogromno tem na različnih forumih glede ruterjev, vendar imam občutek, da nobeden ruter ne deluje tako kot bi moral, če začnemo uporabljati P2P in torrent. Tukaj mislim predvsem na sesuvanje in hitrost downloada.

Sedaj sem pred dilemo, skoraj vsi modeli na našem tržišču imajo slabe lastnosti sodeč po forumih, pa vendar vas veliko uporablja ruterje.

Prosim, če mi svetujete nek soliden ruter za povezavo ADSL + 2 računalnika. Raba: internet, mail, P2P in torrent. Cena do 18000sit.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

bastadu ::

Najbolje za takšne primere je kakšna stara kišta, na katero namestiš kakšen router softwear... Tako lahko prideš skozi že za pod 10kSIT, če ti pa že kje leži kakšna kišta doma, pa celo ceneje:\

boych ::

Vzemi 4 portnega Linksys-a!
Ne morš falit!
Kupil, skonfiguriral, priklopil nanj 4 PC-je, pozabil nanj....laufa vse bittorent, dc++, kazza,...non stop!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

quikk ::

kaj pa recimo kak edimax??? cenovno samo 10k

danielka84 ::

boych pa si bral kaj kasna mnenja, ker nekateri imajo probleme tud z linksys.

Moje mnenje oz izkusnje ... Sam sem tud obupal nad svojim ruterjem -> sem pa vzel en PC (p150, 64rama...malo diska ter 2 mrezni, nanj nalozil linux(clarkconnet)) ter switch, povezal skupaj in zadeva tece brez problema.
cena? 10ksit PC + 5ksit switch.
software pa tukaj: www.clarkconnect.org

cosmos ::

"Vzemi 4 portnega Linksys-a!
Ne morš falit!
Kupil, skonfiguriral, priklopil nanj 4 PC-je, pozabil nanj"

DITTO

pujsek_ ::

Pozdrav, imam eno vprašanje...
Zanima me eno hitro mnenje, veliko je namreč problemov z p2p in ruterji! Neka ženska mi gnjavi, da bi imela nek čimcenej ruter, ker majo zdaj po bajti nekaj več PCjev in bi stvar naj brez problemov delala z mulo ali torrenta, kaj vem kaj uporablja...
Kaj naj kupi, jaz sem priporočal nekaj takega; FBR-1418TX Level One, DI-604 D-Link
Kaj se dobi kaj boljšega za 10k... ali bo to kar ok??
@boštjan
pridruži se tudi ti
@alexb
Ce hoces udobno uporabljati P2P iz vecih racunalnikov in ne cel cas nastavljati stevilo dovoljenih povezav - potem imas dve resitvi. Ali nabavis oz. nekje staknes en star PC v rangu P133mhz-nekaj diska in ene 64 mega rama in poinstaliras kak IPcop oz. kaj podobnega. Stvar nekam postavis in bo delala. Lahko pa kupis kak boljsi router - recimo Linksys ali kaj boljsega. Tile za 10k ti ne bodo delal tistega kar si zelis.


No so me mal zaklenli pa sem napotili...
@alexb
Majster gre za žensko-teens:), ki bo samo na svojem PCju zažigala z mulo in svašta, ostali pcji so pisarniški na netu samo za čekiranje... Stvar more bit poceni, ker sama šmrkla financira, če hoče net!8-) Tako da ji ne bom zaj nekega pcja konfiguriral z linux-om! Torej ne bo šlo...za 10.čukov!:\
Hammm, linksys-i so kar precej drag šport, tukaj sem videl, da še imajo kolk tolk solidarnostno ceno za enga! >:D Linksys!

To bi skoraj moglo funkcionirat, če wlan linksys ruter WRT54g za 22ksit, dela z nekaj omejitvami z p2p ko bomba...!:\

Ham, če hočem mirno spat, da ne bo gnjavla potem....
Najboljše, naj si ubode en switch za 5. čukov, pa se bodo malo lovili z IPji, pa bo stvar delala za silo! :'(
Welcome shop.wlan-sat portal...

chili ::

Ok zdaj me pa zanima kaj je to P2P :\
Če mi lahko prosim kdo razloži.8-O
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chili ()

Hammer123 ::

Peer to Peer:\

Hammer123 ::

P2P programi so npr. emule, kazaa, edonkey,...

chili ::

peer to peer ??
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

Hammer123 ::

Evo primer iz Kaze : Link

chili ::

Aja, jaz to itak mislim povezati pentium4 z pentiumom1 0:) . Ali to pomeni če kupim preslab router da se pol stvari ne bodo mogle downloadati niti z boljšega računalnika?:|
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

pujsek_ ::

Če ti preslab ruter kupiš, ti nekateri programi kot so zgoraj omenjeni, znajo nagajat, nič drugega... Če pa ne boš se najbolj zagajav po netu z MULO in TORRENTOM, pa imaš čist dost oni poceni Level One ruter....
Welcome shop.wlan-sat portal...

chili ::

Koliko dnarja morem torej dat za dobrega, ker hočem da bodo mi ti programi laufali. Kakšnega se mi splača kupiti?
:\
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

Cosmo ::

Linksys WRT54G ali WRT54GS, z novim HyperWRT firmwareom podpira 4096(!) simultanih connectionov in QoS. Zelo priporočam.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

VASkO ::

novi hyperwrt firmware je "kr neki". sem rabo par dni, da sem ugotovo, da firmware povzroca packetloss na dolocenem rangu IPjev (igranje spilov). ne me vprasat kako, ampak ko sem dal gor original, adijo tezave.

pujsek_ ::

Zadeva je ar dobra ja, vendar so druge zadeve bolj slabe, proti satoriju...
WLAN Firmware center DL
Welcome shop.wlan-sat portal...

grex ::

Jaz bi imel 4 vprašanja, trenutno laufam Callista ampak vidim, da to kr ne bo šlo....

1. tisti, ki hvalite linksysa (2 sta rekla, da sta kupila, skonfigurirala in pozabila nanj). A mislite BEFSR41 model al onega dragega brezžičnega.

2. ali bi v primeru 10 pcjev (recimo) imeli 3 škatle, vsako s svojim adapterjem za elektriko:

- ADSL modem/router (torej Callisto821, ki je za p2p programe u p***i)
- Linksys prikloplen na Callista
- 8 portni switch prkloplen na Linksysa

2a: ali je Callisto res tolk u p***i

3. vam Mula/bittorent/dc++ laufa brez problemov na 5ih računalnikih hkrati z konfiguriranimi nastavitvami z 500 max connections na vsakem računalniku (porti so seveda različno skonfigurirani, nat primerno nastavljen, firewall tud.....)



LP, grex

Brainstorm ::

A pol dela wlan linksys ruter WRT54g za 22 k sit brez problema z torrentom oz. so kake komplikacije , ka pa z mulo a maš prek njega nizek al visok ID, ker velk folka nikakor ne more dobit hi id-ja al majo tok švoh routerje al jih ne znajo nastavt, če izvzamemo one ko so za firewallom.

nodes ::

a je boljš brez ruterja??

kaj pa tale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

mcrastur ::

Naj en razloži ka je razlika med SMC Barricade™ SMC7004VBR V.2 = 10 k in
Linksys WRT54g = 22 k

Osebno mam SMC-jev ruter in nimam nobenih problemov s torrenti al s čimer koli...
Imajo drazji ruterji vgrajeno funkcijo katera vsakem od računalnikov pošlje enak del ADSL povezave(kot NetLimiter)?

OldSkul ::

Jaz povem po resnici, da sem laufal skupaj tako Mulo in BitComet (torrent) malo več kot en dan in mi je delalo brez problema. Drugače pa večinoma furam BitComet tudi po 14 dni skupaj (prenosnik) in se mi ni še nikoli router obesil.
In to je resnica, ne hec.
Router je Linksys WRT54g

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

pujsek_ ::

Jop saj, tut ti linksysi in Asusi WiFi niso kr tak, stvar če ok nastaviš dela kot urca, tukaj se pa najdete nekaj srečnih uporabnikov... klik
Welcome shop.wlan-sat portal...

piek ::

@nodes:
Oni D-Link je narejen prav za igricarje, zal pa ga pri nas se lep cas ne bos videl. V SLO namrec pridejo samo tisti D-Linkovi izdelki, ki jih najdes na angleski ali nemski podruznici D-Link, torej www.dlink.co.uk, kjer ga pa se ni...

Razen ce ti ga kdo iz ZDA prinese. :D
--- Finish it off if you started it! ---

pujsek_ ::

Aham, a poznaš koga k uvaža opremo iz www.dlink.co.uk podružnice? Ker sicer na tej strani imajo opremo tudi od XtrimG.... :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

boych ::

No sicer tisti, ki zagovarjate kako staro kišto, ki laufa kot ruter, je tudi OK, samo treba je gledat tudi kasnejšo porabo, ki je 5 do 10x večja od porabe ruterja, pa še 10 več prostora zasede kot ruter, pa vent je glasen...

@pukpkeks
Že mogoče, da majo ljudje tudi z Linksys ruterji probleme. Jaz mam z mojim in parimi pri kollegih dobre izkušnje!
Če pa že kdo hoče ruter brez problemov pa naj kupi ZYXEL, garantirano deluje (pa ne vprašat za ceno)
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Brainstorm ::

Konkretno me zanima za router Linksys WRT54g tisti ki ga imate in ki uporabljate emule, a imate HI al low ID. Trenutno mam HI id in me zanima če bo po priklopu prek tega routerja ostalo vse isto.

hunter01 ::

Z vsakim routerjem se načeloma da dobit HI iD v muli sam je vprašanje kolk časa bo HI ostal.
pri nas imamo kr nek slab router (Planet) pa se tudi da nastavit porte tako da imamo vsi HI ID (osem nas je) sam pol router kar crkne po kakih dveh urah al pa se manj ker očitno ne prenese...s tem pa tudi internet in potem je potrebno vse zopet ponovno konfigurirat.... tk da rajši bolji router kupit kot pa nekaj cenega ker so sami problemi z njimi.

LP Jerry

Mr.B ::

Do sedaj se je najbolje obnesel linux kot router + firewall. Po štirih pocenih routerjih sem ostal na linux kot router. Slabša rešitev je Windows XP kot ICS, pa da na njemu laufaš emulo itd... preko druge mrežne pa grejo ostali na net.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Han ::

Linksys WRT54G + eMule = High ID.

Beernarrd ::

grex:

Men torrenti čist lepo lavfajo preko Calista. (2 comp, ne vidim razloga zakaj ne bi bil ok tudi pri večih) Zaenkrat nisem imel potrebe po čem drugem. Ima pa več nastavitev kot kakšen poceni ruter.

Jux ::

@han:
Ow comeon, HighID dobiš za vsakim routerjem če ga pravilno skonfiguriraš. Jst recimo poganjam D614+, pa na dveh kompih hkrati lavfam btorrent, občasno soulseek, emule, pa nimam nikoli težav.

Jst bi ti priporočil dlink ali linksys ali asus, to se mi zdi da so najbolj kvalitetni proizvajalci. Sicer pa, kupi enega pocenskega in ga testiraj en teden (hehe, LIČAJ^2) pa boš videl - če ne dela ga itak lahko neseš zamenjat.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Han ::

No, tale Linksys ima tako pregleden vmesnik, da ga je otročje lahko nastavljati.

Tega pa vsak router nima! :D

pujsek_ ::

Hehe nova cena je skočla na 25.5ksit!!! ;(
Welcome shop.wlan-sat portal...

Vanquish ::

Dajte prvo razumet kaj je hi-id pri muli

Hi-id je samo točno prepračunan tvoj ip in je vedno isti če imaš statičen ip.

Kako pa dobiš hi-id?

Tako da v routerju nastaviš port forwarding na ip interne mašine in določen port.

Ne govorit razlike če izvzamemo firewall, kr router je firewall za mašino v lokalni mreži, saj je zunanji svet ne vidi.

Tak kot pri firewallu tudi pri gatewayu pač moremu rečt, da določene porte pač "zrcalimo" na nek notranji ip, oziroma jih imam odprte.

Jaz imam na wrt54g tako skofniguriran azureus/dc++/emule pa nikjer nisem težav.

Lokalni ip imam 192.168.0.2 - windows mašina

na routerju pa sem lepo nastavil port range 50000-50999 da forwarda na 192.168.0.2 both (tcp in udp)

Pol pa sem lepo pri muli,dc++,azureuse nastavil da so kuminakcijski porti pač v tem rangu in je to to - tadeva piči brez problema.
Pri dc++ sem mu še nastavil zunanji ip

piek ::

@pujsek:
ZAK d.o.o., Ljubljana

www.zak.si
--- Finish it off if you started it! ---

Brainstorm ::

Vanquish, mam enak router ko ti in mam gor prkloplene 2 mašine in na eni ma mula hi id na eni pa low id porte sem odpru vse tri tok ko piše na helpu za mulo. In to sem jih odpru za vsako mašino (lokalni ip posebej) potem sem probal enejblat tut dmz za tisto mašino na katerem mam nizek id pa ni razlike. Zamenjal sem tudi kable in priklučke na routerju se probu konektat na različne serverje sam low id še kar ostaja. Kaj bi še lahk blo krivo?

oversc0re ::

Dolgo casa sem vztrajal na callistu, a nekega dne je prekipelo. Zdaj spet laufa SmoothWall (zakon!) na P100. Poraba? 50W ... v dveh letih porabis tolk stroma kot bi dal za router ki bi mu segel nekje do kolen.

Lp!

TommyBoy ::

Kaj pa Belkin? A je to dober router?
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

danielka84 ::

Brainstorm pa si nastavil dugacne porte? npr za en pc uporabis default porta za mulo: 4662 TCP ter 4672 UDP za drug pc pa drugacena porta. npr 4668 ter 4678. To nastimas v muli ter fowardiras na ruterju.
LOW ID ali HIGH ID, to nima nobene veze kaksen ruter imas, namrec treba ga je samo nastaviti!

Zgodovina sprememb…

pujsek_ ::

Zak že dolgo ne uvaža XtrimG opreme...
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323838 (3147) Blisk
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606805 (4878) plavko61
»

Kateri brezžični router ranga med 15 - 20k

Oddelek: Kaj kupiti
181995 (1648) plavko61
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292436 (1816) pujsek_
»

Wireless router ali AP?

Oddelek: Omrežja in internet
151919 (1755) pujsek_

Več podobnih tem