» »

cene ruterjev

cene ruterjev

«
1
2

lapajne ::

torej zanima me kakšne so cene ruterjev. katerega priporočate od tistih cenejših?

OldSkul ::

Buffalo WHR-HP-G54

lp

#000000 ::

Če boš kupil pre-poceni ti bo slej ko prej žal, če veliko goniš p2p programe in po možnosti na večih računalnikih hkrati, se ti bo začel router sesuvat ipd.

Pomojem da pod 100€ se ne splača kupovat, druga opcija ti je kak m0n0wall in star PC za 30€, ta bo z lahkoto opravil nalogo. LP

zee ::

podpis pod to, kar je rekel #000000.

oba routerja, ki sem jih nabavil sta v kategoriji >100 € in delata brez problema od prvega dne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OldSkul ::

Čakta mal, kaj vidva pišeta tlele en bull

Tale buffalo je ko namestiš gor Tomato firmware boljši od Linksys WRT54GL. P2P dela na obeh briljantno. To je fact in lastne izkušnje, ker imam oba routerja doma in spreljam tuje forume.

#000000 ::

Zakva bull, jest sem mel router za mislm da 70€ netgear, sem ga priklopu na 10/2 linijo, gor priklopu 3 mašine na kabel in eno brezžično, od tega samo ena mašina tera uTorrent, sicer je zadeva neki časa delala (par ur) dokler nisem odprl UL in DL do konca na torrentu, pol se je pa vstaflo. Da o recimo neodpiranju strani ko se mu je sprdnilo ne govorim, seveda sem prec preklopu na staro preverjeno zadevo, PC router, netgear pa je ratu AP, pa še tam so občasno z njim težave.

Dobr res nism probu tvojih dveh, ampak če imaš dobro linijo in UL-DL odprt do konca in to na par mašinah, jih je bolj mal ki ne počepnejo. LP

OldSkul ::

Jah bull, ker si rekel, da se pod 100€ ne splača kupovat. Pa se splača. V tvojem primeru k si nabavil Netgear si naredil napako, ker slovijo kot zanič routerji za p2p...

Torej buffalo ali linksys wrt54GL, toda treba vedt, da router postane dobr šele ko nadgradiš firmware!

lapajne ::

monowall in star PC, wtf???

lapajne ::

na mi mamo pač komp pa je kabl za internet speljan do kompa. zdej mam pa u svoji sobi prenosnika in newem kaj je treba zdej nardit da bo tm internet. loh bi kabl spelal tja sam to se ubistvu nebi dal, druga možnost je pa mislm da ruter an? ruter poveže modem pa komp ane?

zee ::

shema:

linija ---- [ modem ] ------ [ router ] ----- (računalniki)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

bluefish ::

za navadnega domačega uporabnika se mi zdi uporaba dodatnega računalnika z m0n0wall-om rahlo pretirana. Stvar zasede veliko več prostora kot router, je energijsko požrešnejša, ob nekaterih nastavitvah zapletenejša,...

jan01 ::

Buffalo whr-hpg54 -55€ ali pa linksys wrt54gL -75€. In potem, gor daš ali dd-wrt ali tomato ali xwrt.

Dusan_HD ::

S kolegom uporabljava Linksys WRT54-GL z Tomato firmware dobrega pol leta. Brez problemov. Vsak drug dan pa je priključen prek WLAN še en prenosnik.
V Avstriji (Peluga) za 54,70 EUR. >:D
raY_

BoBr ::

Ali pa WRT54GL v Sloveniji 70€ klik.
Meni se pač ne vozi čez mejo za 15 evrof razlike.
Also known as "Intel-aš".

zee ::

Linksys WRT54G (rabljen, če ga dobiš na bolhi) - bp že tri leta, najprej s HyperWRTm zdaj pa z DD-WRT firmware-om.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Kibby ::

LP! Kaj pa recimo LINKSYS WRT54GS? A je res toliko boljši od GL modela da se splača dat mal več kesha? A ta SpeedBooster funkcija deluje le ob primerni pcmcia kartici? Hvala za odg & LP8-)

PS: Kako pa je recimo ce kupis kartico za navaden pc, se pol da wlan nastimati? Nisem kaj pretirano dosti sliso o tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

jan01 ::

Ne kupovat wrt54gS, saj to ni več tisti gs, ki je bil včasih. Poglej na wiki za specifikacije. speed boost je pa itak softwarska zadeva.
Preberi moj post- edina 2 dobra routerja v tem cenovnem razredu.

Kibby ::

Saj res, se spomnim da sem nekje pod komentarji produkta videl da od neke verzije naprej ni vec ok GS model... Aja glede tistega priklopiti na comp... mislim predvsem na usb zadeve ali kaj podobnega... ce ima kdo kakšne izkusnje, ker kolko bi jaz rabo wlan bi pomojem bla tisto cenejsa resitev... nevem... domenvam :D :D LP

dolenc ::

No po branju te teme sem se odloču da nabavem bizona:D, tkoj ko sem ga prklopu sem dal paradajza gor. Najprej sem se igral z nastavitvami, povezava je bila PC - -(brezžično) Bizon --- adsl modem sagem --- internet. Cel dan sm se jebu, ker sem neki spremenu, kaj točen ne vem :D(sumim zaščito).

Potem sem se le odloču, da postavim nazaj tovarniške nastavitve v paradajzu in sem šel vse še enkrat in tokrat je pa uspelo:). Firmware ma res veliko nastavitev, tko da sem skril ssid, pa zaklenil mac naslove, pa za vsak slučaj sem dal še šibkejše kodiranje wep (če kdo udre dobi za pir:D ).

Računalnik imam v prvem nadstropju, bizona pa v drugem tko, da je vmes nekaj betona, pa na eni omari je, ki je polna čevljev:). Na kišti imam usb ključ z antenco, internet povezavo imam 1mbit. Stvar dela tako kot more, tko da je vsekakor vredna svojga denarja, moč signala je okoli 65-68%, kvaliteta signala nad 90% , po večini je na 54mbit, kar je max kar zmore ključ, če nič ne uporabljam povezavo pade hitrost, ko pa kaj zalavfam je prec spet na 54mbit. Torenti lavfajo na polno, ping ni nič večji v igrah, paradajz ima boga in pol nastavitev, router stabilen k beton med povezavo, tko da priporočam nakup:)

OldSkul ::

No vidš, bizon je res faj!

buttcrack ::

kje kupiti buffala najcenej, po možnosti prek neta?

Kibby ::

Če se ne motim je tuki najceneje:
LINK

Melanholija ::

Imam eno vprašnaje! Kje bi lahko dobil napajalni kabel za TP-link ruter klik Ma ne vem kje se je izgubil.

Kibby ::

Bolha? Na tej strani mali oglasi?

boskosi ::

no si bom še jaz kar to temo malo sposodil; torej mene pa samo zanima kateri router mi bolj priporočate? TP-Link ali Linksys? oba namreč zelo hvalijo, pa me zanima še vaše mnenje. Hvala, LP

jan01 ::

Vzami buffalo, kot je že en podal link klik -55€

boskosi ::

kaj a to je meni namenjeno? a sem bil mogoče nejasen ......... ta bufalo me ne zanima ........ če ga revija oceni kot dober nakup še to ne pomeni da to dejansko je

bluefish ::

kot dobrega ga niso ocenile le revije temveč tudi veliko uporabnikov tukaj na ST.

Sicer pa te noben ne sili v njegov nakup, priporočilo si dobil, če pa ga upoštevaš pa je tvoja stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Melanholija ::

Sem gledal pa nisem nič našel, res nihče ne ve kje bi lahka dobil ta napajalni kabel ta tl-wr642g? Mam sicer doma od smc ruterja ampak ni taprav!

lapajne ::

a pol je bolš Buffalo AirStation G54 High whr-hp-g54-2 al TP-link?? ker cena je zdj ista ker je TP-link toliko znižan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lapajne ()

boskosi ::

malo sem gledal kaj vse podpira buffalo pa vidim da nima VPN podpore

jan01 ::

@lapajne: ne pusti se markentiškim trikom(znižanje). Priporočil bi ti buffalo.

@boskosi:Pozabi na tiste brezpredmetne specifikacije. Itak boš hotel gor dat dd-wrt ali tomato ali xwrt.
Glede vpn: ko piše podpora vpn, je pri tek cenejših modelih mišljen le VPN passthrough(ipsec, pptp, l2pt). Lahko pa boš dal te alternativne firmware, kjer boš lahko imel na routerju pravi vpn(openvpn)

/*Nikomur ne vsiljujem odločitve. Vsak naj kupi kar hočeš, le po forumih potem ne "jokcat", da stvar ne dela kot ste si zamislili...*/

Kibby ::

A ima kdo mogoce kake izkusnje z temle routerjem D-Link DIR-635? LP

Gogo ::

Pa še jaz pristavljam svoj lonček vprašanj::D
Kateri router naj vzamem in da ima:
- možnost nadgradnje na dat dd-wrt ali tomato ali xwrt SW,
- printer port?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

bosmla ::

Da si malo sposodim.

Kaj pa priporocate za manjso podjetje (8 rac. max)? Pa ne rabi imet brezzicne, fajn pa bi bil vgrajen firewal - torej nic kompliciranega in mocno stabilno (nekje do cca 300 € mamo na razpolago en 8 portni hub, ce kaj pomaga v konfiguraciji).

Hvala za kaksen namig - vidim da nekateri obvladate zadeve 8-)

Mirč ::

CISCO PIX 501

Jux ::

fak no, boskosi, dej glavo ven iz peska in se sooči z dejstvom da je Baffalo best buy. Pretestiral sem en kup linksysov (ki so v zadnjih revizijah kr neki), uporabljal od dlink 614+, asus 500g, asus 500g dlx, asus 500g premium in na koncu pristal na baffalo. Odličen domet, stabilno delovanje, priložena oprema za montažo na steno + very very sexy flat UTP kabl.

Dela tip top (12mbit linija ga ne sesuje), ma WDS podporo, vse vse vse.... Če pa kej manjka po defaultu pa gor naložiš dd-wrt (www.dd-wrt.com). Kar se pa tiče zaključevanja VPN linkov, tega pa v buget sektorju definitivno ne boš dobil. Da pa se z neuradnimi firmwarei (ala dd-wrt) na buffalu za 54€ (pchand.si).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

@bosmla:

Za manjše podjetje pa pomoje sploh ni alternative kot en linux/freebsd based router. (m0n0wall, smoothwall, ipcop) Osebno zadevo rešim tako da recikliram stare računalnike (če ni mission critical) oz. kupim en zelo poceni računalnik (najcenejši celly, intelova mATX plata, 512mb rama, rack ohišje, 80gb disk ali flash disk in dve/tri/štiri mrežne kartice (odvisno a je redundanca na liniji, a morajo bit omrežja ločena, a je wireless...).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

PS: tole je iz dd-wrt.com:

Recently Buffalo Technologies released a new Routerproduct which will be the successor of the already pretty good WHR G54s model series. This new Router named WHR-G125 comes with a much faster CPU (240 Mhz) as well as with a new better performing Wifi Chipset. in my first tests based on a sample provided by Buffalo, this router was showing a significantly better receiving sensitivity than comparable older broadcom based routers like the Linksys WRT54G. DD-WRT does support this Router in since mid of May in our V24 release series. watch out for this new product at your local stores.
The DD-WRT Team has made a special build for this router series to support the new features of this wifi chipset, consider that this firmware is not compatible with any other Broadcom router. If you have specific questions you may contact us within the Forum or on my email address s.gottschall@newmedia-net.de


download the firmware at: Buffalo WHR-G125 downloads
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

jan01 ::

@Gogo za tvoje zahteve edino asus wl-500g premium
Ima eno slabost: nekoliko slabši wireless

Drugače pa je dobra alternativa nekaj takega:
-Intel ® Little Valley klik -70€
-eno čimcenejše ohišje, recimo 1 ali 2 -50€
-čim cenejši ddr2 ram: 1GB-40€, 512MB -20€
-še ena lan kartica -5€
-en cf na ide adapter klik-5€ in ali cf kartica)1GB-15€, 2GB-25€)
ali pa kupiš kar ide disk oz sata disk s pretvornikom na ide 1-7€, 2-10€

Jux ::

@bosmla

Bi te pa opozoril da se ti splača investirat v kvaliteten hub (in ne v planeta za 5k sit). Dostikrat smo imeli težave z počasno mrežo, odklapljanjem računalnikov, random sesutji mreže, ravno zaradi đabe hubov. Privošči si enega netgeara (recimo iz te serije: http://www.netgear.si/Products/Switches... - odličen price performance + ful kvalitetna izdelava.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

boskosi ::

@Jux: vidim da si pretestiral precej teh routerjev, a kako to da nisi imel v testu TP-Link? sicer ne vem koliko imajo trenutno routerji RAM-a a ta TP-Link ima 64MB + 16MB flasha-a, kar zagotovo ni zanemarljivo ............. no delovanje, domet ter tudi software ima TP-Link odlično, kabel pa je itak kaki pač je, mene ne zanima ravno mreženje preko kablov, za tako sranje že tak mam router ............... a ve kdo kaj več povedat o TP-Link? ........ nočem kar nekaj na pamet kupit ....... je pa stvar taka da TP-Link veliko bolj hvalijo kot pa Buffalo, čeprav ga tudi ne grajajo, zato sem tudi skeptičen kar se tiče Buffala ....... no če pa ima kdo kake dobre argumente (teste) pa kar na plano!

Senitel ::

Glej... Vsa magija buffala je v tem, da lahko daš ti gor dd-wrt, tomato,... in s tem dobiš že hudo sposoben usmerjevalnik! Tega z TP-Linkom ne moreš naredit. Saj znaš bit z TP-Linkom čist zadovojlen, pač kupiš, priklopiš, nastaviš in dela to kar hočeš. Če ne dela ga lahko samo neseš nazaj v trgovino. Če Buffalo ne dela tako kot hočeš, daš gor firmware in če tistega potem ne moreš skonfigurirat tako da dela, potem je zelo velika verjetnost da se tega sploh ne da naredit.

bosmla ::

@Jux hvala za odgovor - vendar je to pri nas tezko izvedljivo: imamo (trenutno) dve graficni del. postaji, 3 PC, in dva mrezna "tiskalnika" (za vsakega je v bistvu en comp. za RIP) ter seveda nobenega administratorja :O tako da bi potrebovali nekasno robustno resitev v smislu priklopi pa pozabi (ce seveda obstaja priblizek)...

Modri dirkač ::

@boskosi

V Monitor-ju imaš test routerjev, mislim, da v eni številki bolj na začetku leta pa si preber, če že nam ne verjameš ...

Buffalo + tomato=:D
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

BoBr ::

Jaz raje vidim 3letno garancijo na WRT54GL kot samo 1leto na Bufalu. Vredno razlike 15€? Aja in VPN podporo ima tudi v razliki.
Also known as "Intel-aš".

jan01 ::

A nobeden nič ne bere, kopiram:
Gre le za VPN passthrough, ne pa da omogoča vpn client ali server. Seveda lahko z neoriginalnim firmwarom pridobiš openvpn...
Glede razlike v ceni: v tujini je buffalo 45€, linksys pa 50€.
Še to: ko date gor neoriginalen firmware8In to boste zagotovo), gre garancija.

Gogo ::

@jan01
Tvoja alternativna ideja mi je zelo všeč. Zeeeelllooooo.:D

Thx.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Kibby ::

Ker grem ju3 mal v Big Banga sem brsko mal po njihovem page-u... Naletel sem na tale router... Belkin Pre-N Router (na enaa je boljsi opis zato tale link)... Cena je cca. 75€... Torej v podobnem rangu kot Linksys oni GL model... Zdaj me zanima ce ima kdo kake izkusnje z tem modelom, ker verjetno nebo kogoce testirat ga v BG :D :D Aja... pri teletrgovini je novi D-Link DIR-635 "le" 85€... raje D-linka? Tnx & LP/LN8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879724 (6465) janezek67
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254889 (3640) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435432 (4229) KandazaR
»

WRT54GL Router ali kaj drugega ?

Oddelek: Kaj kupiti
272809 (2012) rejven
»

Kateri brezzični router in kartice

Oddelek: Kaj kupiti
51633 (1586) Tr0n

Več podobnih tem