» »

Abit NF7-S (2.0) Vs DFI NF2 ULTRA INFINTIY

Abit NF7-S (2.0) Vs DFI NF2 ULTRA INFINTIY

jELKO ::

Ker sem se pionir v navijanje in ker mi trenutna plata GA-7VAXP-Ultra:( ne podpira FSB400, me zanima vase mnenje glede gor navedenih plat in katero priporočate - za navijanje (po specifikacijah mi obe odgovarjata), saj sem se odloču, da navijem svojaga Athlona XP 2500+ Barton>:D .

ru7 ::

Glede na to, da mam isti procesor priporočam NF7-S. Priporočam jo prevsem zato, ker te bartoni ponavadi hočejo visoke voltaže procesorja (prenost Abitove pred DFI).V primeru, da bi imel mobilni procesor bi bila druga zgodba, tako pa dam jst glas za ABIT.

Vprašanje je tudi na koliko ciljaš. Če misliš navit proseor na 2200Mhz (~1,7V) potem bo vredu tudi DFI. Moj procesor rabi za 2400Mhz že 2V, kar pa pri DFI mislim, da že maksimum.

jELKO ::

ru7
Vprašanje je tudi na koliko ciljaš.


Do kam pa lahko ciljam z zracnim hlajenjem?
Kaj ni nekako tako, da je kritična napetost pri navijanju bartona tam nekje okrog 1.85V?

MEDENA ::

DFI :)

black block ::

ne ABIT ne NF7S 2.0 sem si jo sam lastil in sem bil hudo razočaran DFI ne poznam imam EPOX bomba!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Moonman ::

Z DFI boš že brez modifikacij dosegel 240 - 250 fsbja. Je pa muhasta ko hočeš napajati procesor z več kot 1.85V. Obe Abitki, ki sem ju imel, nista šli preveč daleč z fsbjem, napajanje pa ima porihtano 1A.
Napiši kakšne rame boš poganjal?


jELKO ::

>black block
ne ABIT ne NF7S 2.0 sem si jo sam lastil in sem bil hudo razočaran

Kaj te je tako razočaralo?

>Moonman

Uporabljal bom čist ene obične rame DDR400-na njih piše INFINEON.
Zamima me,kako je pol to razmerje FSB in rami glede frekvence. Kaj če so rami 200MHz, pol se mi FSB-ja na več kot 200 ne splaca dajat->bo procesor čakal rame;naprimer, če bom dal FSB na 210 ?

Moonman ::

Pri K7 procesorjih z EV6 vodilom, torej takšen, kot ga boš uporabil je najbolje imeti razmerje med fsb in hitrostjo ramov 1:1 (fsb = hitrost ramov)
Če lahko, preveri kako visoko zmorejo tvoji rami .
Če se rami ne bodo izkazali za dobre navijalce, bo verjetno najpametneje kupiti tisto ploščo, ki bo cenejša.


jELKO ::

Zdejle sem gledu proc in nism čisto zihr al je odklenjen al ne. Vem, da je treba gladat L2 mostičke in če niso prekinjeni je proc odklenjen-nekako tako. Mam zelenega Bartona (AXDA2500KV4D-9822357201603-AQXEA 0331RPMW) in sem ze nekaj gledu na netu, pa je bil samo rjav, zato ne vem če gladam prave mostičke na proc in sicer gladam v gornjem desnem kotu, če je trikotnik v spodnjem desnem?

Moonman ::

Preveri tu.
Tvoj je skoraj 100 % odklenjen saj je precej star. Zaklepati so jih začeli nekje po 36 tednu 2003/4 leta. Nevem več točno.


black block ::

ne zmožnost navijanja in nestabilnost, ko mi je ratalo...
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

jELKO ::

>Moonman

Do kolko FSB-ja si prisel na Abitki? Si prisel vsaj do 210? Sam bi rad prisel do 200, če bo dalo zaradi ramov do 210.

TommyBoy ::

Jest mam abit nf7-s in procesor AMD 2800+ z Barton jedrom, pa sem ga brez težav spravu na 2500Mhz, napetost imam na 1.85V.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Z eno sem prišel do 218Mhz stabilno, nato sem jo dal bratrancu, druga je šla po vmodu do 233 Mhz stabilno.


jELKO ::

druga je šla po vmodu do 233 Mhz stabilno

Kakšen modifikacijo si naredu, da vem(ker je že govora o tem), v slučaju, če se bom kaj premislu in nabavu boljše rame?
Mislim,da se bom odloču kar za Abit, sem si se mal pogledu po forumu in vidim,da se kar dobro odnese.

Moonman ::

Najprej je bil pencil mod, nato sem naredil vmod s potenciometrom.


ganzi ::

poglej podpis.. rabim mal bolj napajalc pa bo šlo še dlje..
Sm bo pomojm itak kmal nov sistem tko da se mi tega več ne da pedenat..:P
LP

jELKO ::

>ganzi
Glede napajalnika. Jaz mam zdaj 300W-vsaj mislim, kaj bo dovolj aj bo treba kaj močnejšega.
Zanima me, zakaj nimas nastimano na 220x10? Zakaj ne das na 220x11? Kaj je hlajenje vzrok? Kako ves kako naj bo?
Kaj najprej stimas FSB, pol ko prides do meje pa znizas FSB in povecas množilnik za 0,5, nato pa spet visas FSB? Sej pravim sem še pionir:8) -dokler ne sprobam,sam prej je treba še plato zrihtat.

MEDENA ::

jELKO : 300W absolutno premalo za navijanje...poseži po kakem LC 550W...so po 8000 sit.

SepoX ::

LC Power je srajne. Na primarni mašini (glej podpis) mi pade 12v linija na 11,4 pri obremenitvi. Če pa maš eno bedno grafo bo pa verjetno še kar v redu delal.

jELKO ::

Grafa je Ati Radeon 9500Pro. Kak napajlnik pol svetujete? Kaj kak 400-450W ni gud? Jaz ne mislim že prvič na max navijat. Mi je dovolj, da pridem do FSB 200 ali 210, množilnik pa tam nekje na 11.

Kaj pa glede hlajenja priporočate?
Sm gladu:
Zalmana, ma je pogojen s placom v kišti(midi ATX)-vsaj tako piše na domači strani link
Thermaltake Golf 325, Link
Cooler MAster HHC-001, ga mam ze en čas doma na polici, sam ima ful visoke vrtlaje 6800 rpm-ga nism se sprobu, ma verjetno je glasen 40,5 dBA.

SepoX ::

Napajalc: Če gledaš še mal v prihodnost vzemi kakega Tagana 420 ali 480W.

Hlajenje: Probej najprej z stock kulerjem in ga lepo namaži s pasto Arctic silver 5, ker je za 2200 MHZ čist zadost.

glinik ::

Jaz imam 3-4 leta star napajalec 300W in imam noter grafo 9800PRO, pa še navito mašino, pa deluje vse BP.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

t7ank ::

Oprostite, ker obujam staro temo ampak nikjer ne najdem primernejše.
Vglavnem KUPIM omenjeno ploščo DFI NF Ultra Infinity, če je kdo prodaja (in ne spremlja oglasov)
Kontakt na mail: t7ank1@gmail.com

LP

t3hn0 ::

anyway..ce se ze ozivlja stare teme :)

glas za abitko...za dfi sicer ne vem, sam pr abitki se je dal dobi se "moddane biose" (manta xt al neki podobnga), s katerimi mi je ratal prebit fsb 225Mhz (k so nekateri govorl da je tezko -> je...na original biosih ;))

na koncu je to zgledalo nekako tako 227x11 ~ 2.5ghz, za voltazo ne vem...mel sm pa isto zelenga bartona ki se zdej tiktaka :)
^.^

GUFY ::

Imel sem obe in mi je bila DFI ( več nastavitev v BIOS-u) bolj všeč pa še bolje se je navijala.

JIM22 ::

fsb-ji s šli tud 250 v igri z bh5 čipi na ramih in timingi 2-2-2-5 ;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342831 (15615) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132018 (15623) K0K0
»

ABIT NF7-S ali EPOX 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
171358 (994) destiny
»

Asus a7n8x-e deluxe vs. Abit NF7-s - navijanje, kvaliteta in stabilnost?

Oddelek: Kaj kupiti
161227 (972) sajko
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549590 (6211) MEDENA

Več podobnih tem