» »

Kako gledat DVD v BS PLAYERJU?

Kako gledat DVD v BS PLAYERJU?

Judas ::

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje!
Na DVD snemalniku sem posnel film in vse zaključil in na računalniku da gledam v programu DVD Video, zanima me če bi lahko gledal v BS PLAYERJU....?

Hvala za odgovor!

[edit - zgrešil oddelek? - vsc]
  • spremenil: Vesoljc ()

endurist ::

Če imaš naložen novejši ffdshow, si obkljukaj codec MPG2, pa boš stvar lahko gledal z bsplayer-jem.

Judas ::

Hvala!

Jaz bi rad spremenil obliko iz VOB-a v npr. AVI
Zlovdal sem si program WinAVI Video Converter in je vse OK, le tisti nadležni napis vmes na sliki me zelo moti

Obstaja še kakšn podoben program?

Hvala

zavajon ::

@endurist
Lahko malo bolj natančno pojasniš, kje naj obkljukamo MPG2 codec?

lp

Kekec ::

Če se ne motim bs player ne podpira predvajanja DVD-jev ... ker če hočejo omogočit to opcijo potem morajo plačat licenco to pa staaaaane .

CaqKa ::

zavajon. ffdshow se namesti v start meni. poglej tja.

zavajon ::

@Judas
To lahko narediš z Virtualdub, imeti moraš še kodek za enkodiranje. Priporočam ffdshow.
V Virtualdub odpreš vob fajl, v menuju izbereš Video -> Full processing mode, nato v Video -> Compression izbereš en MPEG4 kodek, katerega želiš uporabiti. Tega moraš še skonfigurirati glede na željeno kvaliteto in velikost izhodnega fajla.
Če uporabiš ffdshow, nastaviš v tabu Encoder v prvi vrstici Encoder: MPEG 4, FOURCC: npr. XVID, Mode: željeno kvaliteto (npr. One pass-Quality). Te nastavitve so samo kot primer.
Za več informacij glede nastavitev ffdshow povprašaj tukaj, teh res ni malo, za začetek upoštevaj izčrpen odgovor CaqKa ;(( v zgornjem postu.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158380 (13528) BaRtMaN
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927881 (7317) LexLuthor
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412105 (9960) Jst
»

Film malo pred koncem zašteka

Oddelek: Zvok in slika
51937 (1860) mmilos
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111845 (1697) pivmik

Več podobnih tem