» »

SuSe 9.2 PRO

SuSe 9.2 PRO

humanoid ::

Ker na nobenem forumu nisem dobil odgovora, se obračam še na vas:

Instaliral sem SuSe 9.2 in sedaj imam nekaj težav:
1) Ne prepozna mi root passworda, napiše, da je nepravilen (zapisal sem si ga na papir in se ga spomnim in je 100% pravilen) Kako lahko to popravim?

2) Kako v GRUB loaderju nastavim, da je prvi OS WIndows in ne Linux? Da se recimo avtomatsko zažene Windows, če ne izeberem linuxa.

3) Kako naštimam povezavo na internet, imam ADSL. Poskusil sem z adsl setup in več različic teh besednih zvez pa ne gre.

LP

borchi ::

1. grem stavit, da imaš noter "z" in/ali "y"
2. v /boot/grub/menu.lst nastaviš default na pač tisto zaporedno številko, ki jo ima winxp (štet se začne z 0)
3. a nima yast tega za poklikat?
l'jga

humanoid ::

Ja, za DASL me je že vprašalo pri instalaciji, naštimal sem vse, končalo se je s FAILED!

Ne, v geslu pa žal nimam z,y,x,... imam pač nekaj cifer in nekaj črk, vse sem pisal z malimi črkami.

64202 ::

1) Ena moznost: Lost Linux root password recovery - multiple ways to reset or recover forgotten root password, pa malo se poguglaj ce je se kak manj hekerski nacin, recimo kak root password changer livecd.
2) To ma yast v bootloader config., klikni "set default" na winsih, samo prej rabis root pasword :)
3) Mam slucajno 9.2 na disku, pa ce ti prej ne uspe postimat zadeve, lahko pogledam danes zvecer, ce bo cas.

humanoid ::

Hvala za odgovore.
Pogledal bom v četrtek, ker sedaj grem in pridem v četrtek nazaj :(

Bom poročal o rezultatih.

LP

64202 ::

ADSL sem sprobal in deluje cisto b.p., samo next klikas, pa vpises username pa passwd. Verjetno mas problem z mrezno? Napisi katera je, mogoce bo kdo vedel za resitev.

humanoid ::

Ali je lahko krivo to, da imam na plošči 2 mrežna priključka? Imam od nVidiinega čipseta, drugi pa je Intelov integrirani nabor, adsl modem je priklopljen na Intelovega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humanoid ()

64202 ::

A ko das konfiguracijo DSL-ja, katero mrezno si izbral? A sploh katero vidis pod 'Network card'?

humanoid ::

Sedaj je priromal drug problem.
Jaz sem še 1× naložil winse, sedaj se Grub ne zažene več, verjetno so winsi prepisali boot loader. Kako sedaj lahko dostopim do Linuxa?

64202 ::

Winsi so ti zgazli MBR, kjer se instalira prva stopnja od GRUB-a. Moras samo se enkrat zapisat GRUB nazaj, upam da bo tole dovolj:
stran na lists.suse.com

Sta omenjeni dve moznosti:
- ce dela SUSE rescue z install cd-ja (priznam da ne vem kako deluje), ce ne pa:
- rocno pozenes GRUB install s tvoje instalacije na disku, gre tudi z uporabo poljubnega rescue/live CD-ja

ql000 ::

dej noter prvi Cd, pa ga bootaj. Izberi opcijo Install, pol maš pa v drugem koraku možnost repair system (al nekaj takega), izberi manual repair opcijo, potem pa še repair bootloader, sledi navodilom.

LP

humanoid ::

Najlepša hvala za vajin odgovor. Probam takoj, ko mi pobere update za winse.

humanoid ::

Sem se odločil, da bom še 1× instaliral, ker bom dal na drugo particijo, na sedajšnji je samo 5GB prostora, bom instalacijo premaknil na 20GB particijo in še 1× od začetka. Tokrat sem ADSL modem priklopil na nvidiino mrežno in upam, da bo ob instalaciji prepoznalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296794 (24451) Skrat
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53033814 (21355) Trubadur
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089566 (7017) kriko1
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481647 (1155) Gandalfar
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533536 (2917) TICKO

Več podobnih tem