» »

Telekom - komunikacijska sramota in adijo pamet

Telekom - komunikacijska sramota in adijo pamet

Samoyed ::

Najbrž vsi ravno niste imeli te (ne)sreče, da se vam je kaj zapletlo in ste morali reševati probleme s Telekomom. Danes imam za sabo cca. 3 ure telefoniranja (na srečo brezplačno in to je edini plus za Telekom) kjer mi je "visoko usposobljeno osebje za pomoč uporabnikom" demonstriralo vse svoje nesposobnosti. Moram tudi omeniti, da so mi v veliko pomoč bili Siolovci, ker brez njih niti ne bi dosegel vsaj razjasnitve mojega problema. Pa začnimo pri tem, da sem pred novim letom sklenil naročilo za ADSL in ISDN priključek (po predhodni preverbi, da je priključek na moji lokaciji mogoč) v eni izmed Telekomovih podružnic, kjer so me lepo obvestili, da bodo vse pogodbe posredovane v Ljubljano in da bo vse urejeno najkasneje v 30-tih dneh za katere jih zavezuje izvedbeni rok. V Ljubljani so na Siolu papirje prejeli 4. januarja oz. so takrat posredovali naročilo za izgradnjo ISDN priključka Telekomu. Danes je 18. februar torej več kot 2 tedna zamude upoštevajoč 30 dnevni izvedbeni rok. Ker nisem dobil nobenega obvestila in sem se naveličal brezplodnega čakanja sem poklical Siol, kjer so mi povedali, da so dali naročilo naprej in, da naj se obrnem na Telekom. Pokličem Telekom kjer dobim morda v Sloveniji najbolj zdolgočaseno operaterko, ji razložim svoj problem in se zaletim v zid. Ona vztrajno trdi, da nima nobenih papirjev in naročila, s tako ignorantskim odnosom, da bi lahko rekli, da je bila "usposobljena" prav zato. Po petih minutah jo šele prepričam, da naj preveri po številki priključka a še zmeraj ni nič. Ker so mi Siolovci dovolj verjetno dopovedali, da je bilo vse urejeno (imajo pripravljene celo že vse podatke in papirje - registracijska koda itn.). vprašam Telekomovo gospodično kako bodo reagirali (ko se papirji najdejo), saj niso izpolnili izvedbenega roka in če bi morda lahko dobil kakšen mesec brez naročnine (=sucker). Ona odvrne, da mi lahko naročilo stornira (kako če je nimajo!?) in s tem več kot očitno pokaže zanimanje za pridobitev še enega naročnika. Ker so bila vsa prizadevanja še kaj izvleči iz nje brezupna in je na vse odgovarjala "obrnite se na Siol" sem jih res spet poklical. Oglasil se je fant za katerega lahko samo rečem, da bi bil lahko zgled "pomoči uporabnikom". Vse je preveril in ko je videl, da je pri njih vse vredu je rekel, da bo sam poklical na Telekom in razčistil zadevo. Ko se je spet oglasil so na Telekomu čudežno našli naročilo za izgradnjo priključka, njihov odgovor pa je bil da ne morem dobiti ISDNja ker, da trenutno nimajo prostih kapacitet. Vse morda lepo in prav, če bi stanoval nekje na periferiji (pa še tam nekje samotno in visoko) toda stanujem v Ljubljani na Viču! Kako je možno, da v glavnem mestu in sedežu Telekoma nimajo prostih kapacitet (verjamem, da so obremenitve velike samo sredi Ljubljane bi jih pa že morali zagotavljati vnaprej in ne po potrebi ali še huje sploh ne - morda pa mislijo, da je internet le modna muha in nas bo minilo)? Kako je možno, da najprej vsi zagotavljajo, da je priključek možen potem pa to ni? Kako to, da o tem ne obveščajo in s tem kršijo lastna določila za izvedbo? Morda je kdo med vami takšno obvestilo zasledil ali ga celo dobil, jaz osebno nažalost ne. Vsekakor se ne bom dal, predvsem zaradi odnosa in pa kršenja lastnih določil o katerih neizvajanju bi me morali vsaj obvestiti. Zato bom v ponedeljek spet klical na Telekom, da vidim katero verzijo si bodo izmislili in nato nekaj ljudi v višje v Telekomu po vezah, da bom vsaj izvedel kakšno je realno stanje. Nazadnje pa še zvezo potrošnikov, da vidim kaj oni menijo na takšno zavajanje, ko se nekaj dogovori in ne izvede, ter ignorantski odnos do "potencialnih" naročnikov. Adijo pamet!

"What we got here is a failure to communicate."

iration ::

Just don't give up.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Brane2 ::

Kot sem neuradno slišal, so ZELO zasedeni z montažo in včasih iščejo izgovore.

To,kar praviš je realno in pričakovano ter posledica Telekomovega monopolnega položaja. Ubijajo se,d a bi zmnotirali čimveč ISDNjev in tako vezali čimveč folka nase, ko konkurenca pride in seveda pokajo po šivih.

Jasno je, dajim ne moreš grozit, ko jih ubija preveč dela in ne premalo denarja.
Tudi odgovor ljerke je pričakovan. Saj gre navsezadnje za pogodbno-dogovor med teboj in Telekomom. In kaj bo, če ga ga Telekom ne spoštuje ? Nič, lahkok težiš toliko časa da priznajo, da se ne morejo držati rokov in odstopijo od dogovora.

Zate ne vem, a jaz jim ne bi ravno toliko najedal, da obupajo... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Poldi112 ::

Jaz trenutno cakam na nov prikljucek za pisarno. Sem bil obvescen, daj se jim nic ne mudi, saj imajo po pogodbi 90 dni casa. In si ga kar jemljejo. In to isdn. Tako da nimam nekega obcutka, da se jim mudi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krho ::

@Samoyed:
Najbrž se spomniš lanskoletne aprilske akcije ADSL za 4 SIT?
No jaz sem dobil ADSL Junija. Moram pa reči, da sem bil pošteno penast, po vseh klicih na Telekom, saj so samo iskali izgovore, nobeden, pa ni vedel povedati nič določenega. (po 3 dneh klicanja naokoli, sem končno zvedel, da v centrali ni prostih kapacitet)Fantje, bi lahko v takih primerih poslali pismo, in v njem razložili situacijo, ne pa da moraš TI kot naročnik klicati naokoli (vedno dobiš drugo telefonsko št.) Poleg tega, pa so pri SiOLu vse prelagali na Telekom, pri Telekomu pa na SiOL.

Drugače nam pa tule v Kranju obljubljajo optično omrežje. Karetega namen bo Televizija/telefoniranje/internet/ Fizične osebe bodo baje lahko doblile 100mbit, pravne pa 1Gbit pasovne širine.:D

P.S.
Bolj zanimiva je položnica od Telekoma.
Končni znesek je ~5000SIt, od tega je 3700SIT naročnine.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

polde66 ::

Krho tole pa kr lepo razloži, kdaj naj bi bilo kaj članarina in kaj ostalo? In to naj bi bilo samo Telekomovo? Me pač zanima k bom isto optiko iskoriščal ko bo. Hvala
polde

krho ::

Drugače nam pa tule v Kranju obljubljajo optično omrežje. Karetega namen bo Televizija/telefoniranje/internet/ Fizične osebe bodo baje lahko doblile 100mbit, pravne pa 1Gbit pasovne širine.:D


UPS. Tole je bilo napisano zavajujoče.

Tega ne bo ponujal Telekom, ampak neko drugo podjetje.
Na žalost se sedajle ne spomnim imena.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Samoyed ::

@Brane2

Če nimaš nič tud nimaš nič zgubit. Pogodba je sklenjena pa ni spoštovana, če so prezasedeni naj najamejo dodatne montažerje ali pa naj vsaj o tem obvestijo, da ne bi blo "nerealnih" zahtev, da se morjo držat dogovora. A sedaj pa naj jaz ahtam in jih lepo mam, da jim lahko potem plačujem oni pa se bodo delali kot, da ni nič bilo narobe. Ne, Brane take mentalitete se jaz ne grem! V pogodbah nikjer ne piše "delo nas ubija, prosimo počakajte nedoločen čas dokler si ne zmislimo kaj bomo". Sploh se ne ubijajo s tem, da bi nase vezali nove naročnike, ker če bi se bi ne ponujali tega kar nimajo, saj jim je kot monopolistu popolnoma vseeno, ker se najbrž dobro zavedajo, da bodo tisti, ki hočejo ADSL že prilezli do njih. Mi je pravzaprav vseeno a bom mel ADSL, ker ga prvič ne morem dobit in drugič sploh ne vem kdaj ga bom lahko dobil. Kar je "neuradno" nima veze saj so po moje dolžni svoje naročnike obvestit ter jim v skladu s svojimi zmožnostmi ponudit "realno izvedbo". Če bi mi na začetku rekli nimamo kapacitet zato počakajte 2 - 3 mesece pa bodo na voljo, spremenili pogodbe in izvedbeni rok ne bi bilo problema ne pa tako. Ne jemlji tega osebno ampak mislim, da bi že enkrat morali Slovenčki prerasti svojo pokorno mentaliteto in začeti izkoriščati naš družbeni sistem in pravice, ki jih daje na pa da sistem izkorišča nas in dela z nami kot se mu zahoče mimo lastnih pravil. A naj sedaj čakam nedoločen čas, da bom dobil tisto kar bi že moral potem pa brez kakršnekoli obrazložitve ali olajšave vse lepo poravnati, ker mi bojo viseli za vratom čim ko bo kakšna minimalna zamuda pri plačilu. Jok brate! Seveda ne pričakujem, da se bo kaj premaknilo, samo za nos vodit se pa ne pustim. In ker imam veliko potrpljenja kot vsi Slovenci (in rabim internet) bom primoran v končni fazi res počakati na Telekom še raje pa na morebitno konkurenco.

@krho
Tole iz Kranja se bere skorajda prelepo, da bi bilo res. Naj naredijo to v Ljubljani, jim naročnikov sigurno ne bo manjkalo. Če se spomniš katera firma je to prosim sporoči! In če bo to res postavljeno se preselim v Kranj :D, ker prekleto rabim internet za delo in faks!

Opkow ::

offtopic

Firma, ki polaga optiko v Kranju se imenuje Gratel.

Copy paste dela clanka (vir: Delo)
Direktor Drago Štrafela je včeraj na tiskovni konferenci predstavil več kot dve milijardi vredno gradnjo sekundarnega optičnega omrežja v Kranju in napovedal, da namerava njegovo podjetje kmalu začeti gradnjo v Ljubljani, v petih do desetih letih pa še v vseh večjih slovenskih mestih, tako da bi pri tem projektu dodatno zaposlili še približno 100 delavcev.

Celoten clanek imate na www.delo.si

joze ::

Sam imam izredno pozitivne izkušnje s telekomom v Novem mestu, kjer so mi šli zelo na roko, ko sem v zadnjem trenutku dobil ADSL po akcijski ceni, potem pa so mi zmontirali ADSL natanko dve uri po tistem ko sem dobil pošto od SIOLA, ki je rabil celih 10 dni, da mi je vrnil podpisano pogodbo.
Nimam nobenih vez na telekomu, da ne bo kdo mislil.

Brane2 ::

Samoyed:

Saj te razumem in moj post ni bil usmerjen v obrambo Telekoma. Saj sem tudi jaz čakal več kot leto dno, da sem dobil ADSL, od trenutka ko sem podpisal pogodbo in razumem feeling.

Hotel sem ti samo reči, da grožnje v tem trenutku nimajo preveč smisla.

Kar se "slovenčkov" tiče, bi se s tem lahko strinjal. Že dalj časa razmišljam o alternativah, pa ni blo nič apametnega na vidiku, razen te optike. Gre za kranjsko podjetje GRATEL D.O.O., ki je bilo včasih (ne vem ali je še vedno) Telekomov izvajalec del, ki se je v kompaniji z vdema drugima podjetjema odločilo za ponudbo optičnih vlaken.

Te položijo do končnega uporabnika in jih ponudijo v najem njihovemu ISPju. To sicer pomeni, da vlakno v nasprotju z bakreno parico ni več moje, vendar pa mi nudi svobodo pri izbiri providerja. Kar se pasovne širine tiče, baje ta ni stvar samega vlakna (polagajo najmodernejše vlakno) ampak uporabljenega hardverja na obeh straneh in opreme, ki jo ponujajo in ta zmore v tem trenutku 100 Mbit oz 1 Gbit/s.

Baje bodo zelo kmalu tudi v LJ.

Zelo zanimivo... :)


PS: Zakaj ne delaš odstavkov ? Tvoji posti se berejo zelo težko...
Mogoče maš pa v trenutku postanja pod oknov vklopljeno opcijo "Brez upoštevanja novih vrstic" in ti zadeva naredi klobaso iz maila ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Stampl ::

jst sm podpisal za adsl 20 maja in sm dobil adsl 3 julija:\ , lahk bi 29 junija ampak brezveze dajat 6k za 2 dni.
pr nas imamo tudi zadnje case tezave z pingom(mirna pec(novomesto-trebnje)
in smo ze veckrat nas klicalo po ene 6 in k sm klical na telekom so rekli naj poklicem na siol ker pr njih ni tezav, poklicem na siol, kjer so mi rekli da naj poklicem na telekom ker pr njih nimajo problemov:\ :\

BigWhale ::

"Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke." "Ko bom velik, bom delal odstavke."

;)

Ziga Dolhar ::

Tisočkrat.

Brez kopirne paste.
https://dolhar.si/

Samoyed ::

@Brane2

Če nimaš nič tud nimaš nič zgubit. Pogodba je sklenjena pa ni spoštovana, če so prezasedeni naj najamejo dodatne montažerje ali pa naj vsaj o tem obvestijo, da ne bi blo "nerealnih" zahtev, da se morjo držat dogovora. A sedaj pa naj jaz ahtam in jih lepo mam, da jim lahko potem plačujem oni pa se bodo delali kot, da ni nič bilo narobe.

Ne, Brane take mentalitete se jaz ne grem! V pogodbah nikjer ne piše "delo nas ubija, prosimo počakajte nedoločen čas dokler si ne zmislimo kaj bomo". Sploh se ne ubijajo s tem, da bi nase vezali nove naročnike, ker če bi se bi ne ponujali tega kar nimajo, saj jim je kot monopolistu popolnoma vseeno, ker se najbrž dobro zavedajo, da bodo tisti, ki hočejo ADSL že prilezli do njih. Mi je pravzaprav vseeno a bom mel ADSL, ker ga prvič ne morem dobit in drugič sploh ne vem kdaj ga bom lahko dobil. Kar je "neuradno" nima veze saj so po moje dolžni svoje naročnike obvestit ter jim v skladu s svojimi zmožnostmi ponudit "realno izvedbo". Če bi mi na začetku rekli nimamo kapacitet zato počakajte 2 - 3 mesece pa bodo na voljo, spremenili pogodbe in izvedbeni rok ne bi bilo problema ne pa tako.

Ne jemlji tega osebno ampak mislim, da bi že enkrat morali Slovenčki prerasti svojo pokorno mentaliteto in začeti izkoriščati naš družbeni sistem in pravice, ki jih daje na pa da sistem izkorišča nas in dela z nami kot se mu zahoče mimo lastnih pravil. A naj sedaj čakam nedoločen čas, da bom dobil tisto kar bi že moral potem pa brez kakršnekoli obrazložitve ali olajšave vse lepo poravnati, ker mi bojo viseli za vratom čim ko bo kakšna minimalna zamuda pri plačilu. Jok brate!

Seveda ne pričakujem, da se bo kaj premaknilo, samo za nos vodit se pa ne pustim. In ker imam veliko potrpljenja kot vsi Slovenci (in rabim internet) bom primoran v končni fazi res počakati na Telekom še raje pa na morebitno konkurenco.

@Brane2
Evo popravljeno in hvala za opomin. Nove vrstice se zdaj upoštevajo!

@BigWhale&Ziggga
Point taken and...
"Ko bom bil velik bom poskusil bit konstruktiven!" Enkrat je dovolj!

Ziga Dolhar ::

Samoyed: zmenjeno.

p.s.: tale tvoj post je blo precej lažje in "v veselje" brat.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Najina posta sta bila precej konstruktivna!

venetu ::

Pa bom tudi jas zlil nekaj gnoja na telekom (ja z malo začetnico, ker si p***** ne zaslužijo velike)! :P

Podobno kot samoyed sem naročil isdn+adsl paket okoli novega leta, točneje 2. januarja, nato sem čez dober teden dobil svoj izvod pogodbe, kjer seveda piše, da bo izgradnja priključka izvedena v roku 30 dni. Potrpežljivo sem čakal teh 30 dni ter 31 dan dobil pismo od telekoma, da bom dobil isdn+adsl priključek v roku 3 mesecev!!!!

Citiram:

Spoštovani!

V Telekomu Slovenje smo pospešeno pristopili k zagotavljanju pogojev za vključevanje ADSL priključkov na območju Slovenije.

Obveščamo vas, da kljub temu na območju Črnomlja zaradi velikega zanimanja prihaja do zamikov pri realizaciji ADSL naročil.

Glede na trenutno stanje ocenjujemo, da se bo stanje normaliziralo v naslednjih treh mesecih, ko bo vključena večina čakajočih, med ostalimi tudi vaš priključek.

bla, bla, bla, etc, etc…

konec citata.

Del o ''pospešenem delu'' se me je, kljub jezi, še posebej dotaknil!

Kot mi je povedal serviser telekoma ni nobenih tehniških omejitev zaradi katerih se bi izgradnja zavlekla, zato očitno telekom načrtno zavlačuje!!!
venetu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volja ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13311898 (6066) angus255
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269645 (65860) beta1
»

Kako se rešiti Telekom ISDN?

Oddelek: Omrežja in internet
102039 (1751) janip
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433807 (2358) Brane2
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114232 (10119) Bistri007

Več podobnih tem