» »

Internetna povezava preko crossover na drugem PC

Internetna povezava preko crossover na drugem PC

fusionSPY ::

Torej se opravičujem, ker je ta tema bila že 10000000% vendar bom raje sam napiso :P . Torej danes sem povezal dva računalnika preko crossover kabla. Pomeni da imam v primary PCju dve mrežne in na secondary eno. Torej eno mrežna na primaryu gre za ADSL druga pa za povezavo PCjev. Uspel sem vzpostaviti povezavo med njima torej dela sharing fajlov in tiskalnika, ampak da pa bi si delila povezavo pa nikakor ne znam naštimati. Torej na mrežni ki je za ADSL imam naštimano IP v TCP/IP 192.160.0.1 in na mrežni, ki gre v secondary PC pa imam 192.168.0.1 in na secondary 192.168.0.2. Na mrežni, ki je za ADSL sem tudi dovolil, da se preko nje dostopa na internet. Sedaj pa me zanima kako naj na drugem PCju naredim da se bo lahko konektal preko primary na net? Vem tudi da more bit primary prižgan, če se hoče povezava na secondary vzpostaviti. Hvala vsem in še enkrat se opravičujem za 1000000ti isto temo.

zee ::

Na drugem računalniku nastavi gateway na ip naslov prvega računalnika (torej 192.168.0.1).

Drugače je v XPjih dovolj, da med nastavitvami za ADSL povezavo vklopiš Internet connection sharing in to je to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fusionSPY ::

Hmmmmm sem naredil to ampak nekaj ne štima. Torej kaj morem tudi na drugem PCju narediti povezavo za ADSL? Ali kako se konektam na drugem?

T(he) Boss ::

Na drugem kompu vnesi za dns streznik 192.168.0.1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311329 (6999) Tomi
»

Kako konfigurirati ICS? Need HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
71383 (1309) Gwanaroth
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121593 (1429) PaJo
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131356 (1146) Pirmy76
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654927 (4163) Klemenn

Več podobnih tem