» »

switch ali router

switch ali router

Senzacionale ::

Mislu semkupit brezzicen router in vse kar pase zraven, sam sem se premislu ker bi me prevec prislo in se mi niti ne splaca brezzicno omrezje delat za 2 oz. 3 racunalnike ce se ocetovega stejem. Sedaj pa me zanima. Kaj je boljs router al switch. Kaj se mi bolj splaca, rad bi cimceneje skoz prsu, samo more pa vse delat normalno in ne tako kot pri level one routerju kjer mi je stekal vse po vrsti. Prijatu prodaja skoraj novga Switch Level one za 3,5k ki naj ne bi zajebaval kot moj bivsi router. Zdej me pa zanima al je to ok al je raj kak normaln router vzet ki ni level one.
http://www.dostavahrane.si

Senzacionale ::

idejo za switch sem opustu ker switch je le switch.

a se splaca tale router in kako kaj deluje, se se seda podobno kot level one.
ADSL INTERNET ROUTER JAHT 4-portni pri enaa je 9k.
http://www.dostavahrane.si

Trubadur ::

kupi linksys

Senzacionale ::

ne dam 20k za njega, ze takrat sem za level one prevec dal pa se popolnoma v riti je. hocem neki pocen ampak da dela kot je treba.
http://www.dostavahrane.si

cosmos ::

LOL pa se iz tega nisi nč nauču :\ >:D

kot je reku Trubadur kupi Linksys

ali pa si sam naredi router iz starega računalnika (min je nekje P1, 64MB,1GB diska), rabiš pa še dve mrežni, HUB in kakšen Linux paket za router, kot je naprimer Clark Connect

Če te zanima kako ga naredit, najdi Clark Connectovo stran in poglej njihov tutorial. Vse je zastonj.

SrBo ::

cosmos tako imam jst! Sam sem si naredil router in to je to in vam povem da dela še nejbolš!:D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

roba87 ::

Jas bi kupo SMC7004VBR. Baje dela vreji . Stane okoli 9k pa 4 porte ma +seveda fw.

TRIROG ::

eh ... kar se mene tice ... FREESCO zakon ... pII 300 64 mb ram pa 200mb diska ( ceprav diska ne nucas ... samo disketnik ... pa mas router )

Drgac pa kar se paketkov tice ... z linksysom ne bos sfaliu ... kolega je kupu canyon pa mu steka in tko je ... mal dnarja mal muzke ... P2P je dandans smrt za routerje... tko da ... daj denar al pa ne joki ..

mcrastur ::

offtopic:

amm... bi kdo razložu kako imate vi to svoje compe/ruterje napeljane...

jst si predstavlam to da das pac v ta ruter/comp toliko mrežnih kolikor računalnikov misls met priklučenih na njega. Zakaj pol omenjate HUB? :|. Bi kdo to narisal kako zgleda njegova mreža doma.

LP

maticm ::

predlagam ti da nabaviš tole:
-router - daš en star računalnik(p1 z 2 mrežnima za 1500SIT) + clarkconnect (Linux)
-switch Linksys

vse skup te bo koštalo cca 10jurjev in dela BREZHIBNO

-slaba stran je mogoče zvok ventilatorja napajalnika na routerju ampak je to cena zanesljivosti

kuskus13 ::

stare mašine na rdeči križ

kupi router takega ki bo zdržu 5 let delovanja 24 ur na dan

ne šparaj tam ko ni treba
kukurikuk

Daedalus ::

>jst si predstavlam to da das pac v ta ruter/comp toliko mrežnih kolikor računalnikov misls met priklučenih na njega. Zakaj pol omenjate HUB? :|. Bi kdo to narisal kako zgleda njegova mreža doma.

Đizus, jejheta, kriza:D Lej, računalo-router je sila preprosta zadeva, ki za osnovno uporabo potrebuje dve mrežne kartice. Ena mrežna kartica lepo skrbi za povezavo z internetom (preko ADSL, kabla, lahko wireless), medtem ko druga mrežna kartica čveka z mrežo. Zakaj rabiš switch? Zato, da drugo mrežno vštekaš tja not in pol po želji dodajaš računala na mrežo. Kar rešitev s 5 mrežnimi za preprosto domačo mrežo no lih najboljša. Aja, softver pa poskrbi, da ve mrežna, ki čveka z mrežo prevajat in pošiljat naprej inet mrežni zahteve za podatke z interneta...

internet------mrežna 1----mrežna 2-----------switch------comp1
|----comp 2
|----comp 3
|----comp n


Malo je pokvarilo tole mojo slikico... Titi comp 2,3,n bi mogli biti pod comp 1

> -slaba stran je mogoče zvok ventilatorja napajalnika na routerju ampak je to cena zanesljivosti

Na napajalcu pa odstraniš mrežico in daš ventilator na 5V. Pa je tiho. Mojega P166 pa itak hladim z enim hladilnikom od celerona, brez venta...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

mcrastur ::

ok... thx ... me nub :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548581 (772) Lonsarg
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213609 (2767) nejck
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303259 (2236) malinavc
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121572 (1336) strle12
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151789 (1515) alesrosina

Več podobnih tem