» »

Kateri router?

Kateri router?

vag ::

Prosil bi za nasvet, kateri router naj nabavim. Rabim ga za 4 mašine, kjer bodo laufali tudi p2p programi. Bral sem, da poceni routerji zmrzujejo.
Katerega priporočate?
Lp

bmen ::

SMC Barricade - JAE - cca.14kSIT - dela brez problemov

Dead_Eye ::

Če nimaš statičnega IP-ja vzemi raje switch. (dela do 4 comp. hkrati)
The one and only

vag ::

Vsi pravijo, da je z routerjem najlažje. Ker nimam pojma o mrežah, sem imel v mislih router.
Če nabavim switch, bo ta vezan pri kolegu za modemom. Ko bom potegnil kabel do mene, bom moral zvezat še en switch, ker imam en računalnik v pritličju, drugega v prvem nadstropju.
Kaj potem se povežem z enim geslom na vseh računalnikih?

ali3n ::

Ko bom potegnil kabel do mene, bom moral zvezat še en switch, ker imam en računalnik v pritličju, drugega v prvem nadstropju.

Lahko daš v prvi računalnik še eno mrežno in od tam povežeš naprej do drugega...

Kaj potem se povežem z enim geslom na vseh računalnikih?

Če ima sosed dinamični IP - je možno priklopit gor do 4 mašine - vsi dostopate z istim username/geslom - siol pač vsakemu dodeli svoj IP...

Če imas statičen IP - potem on deli povezavo ostalim mašinam - ni gesel in ničesar.. vklopiš komp in net dela... mora pa sosedov računalnik laufat non stop...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

vag ::

Hvala za jasen odgovor.
Zanima me še naslednje.
Rad bi, da sta ta dva računalnika neodvisna eden od drugega. Če dam še eno mrežno, potem mora biti moj vedno prižgan.
Katera je najcenejša varjanta? Še en switch?

ali3n ::

yep :)

Svetujem da prežvečiš že napisane članke na Slotechu - Ethernet, Adsl 123, deljenje internetne povezave... morda izveš kaj uporabnega in ti bodo stvari malo bolj jasne...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

vag ::

Niso mi še zmontirali ADSL-ja.Koliko compov lahko priklopim direktno na Siolov ADSL modem? Oz koliko izhodov ma?Brez switchev in ostalih stvari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vag ()

Gost ::

1

ali3n ::

1 izhod je hotu napisat kojot... :D

...če maš switch - do 4 računala (dinamičen IP)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

vag ::

OK, to ste mi super razložili.
Moram še na kaj paziti ko kupujem switch? Kupil bom 5 portnega.
Priporočate kakšnega?

Gost ::

Pazi samo, da ne boš kupil kakega "switcha" z imenom switching hub, ker to ni ravno switch ampak le hub. Se mi zdi.
Sam sem si kupil raje router LevelOne FBR-1403TX, kjer imaš še print port. Tako lahko neglede na to, katero računalo je vključeno tiskaš. Ok, eni bodo rekli da je printer server na njem počasen, vendar meni je za tiskanje kakih seminarskih in ostalih stvari čisto zadosti in sploh ni počasen.
Aja pa še to: do sedaj z routerjem nisem imel problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

vag ::

Gledal sem LevelOne 1405tx. Bojim se, da bo zmrznil, ko bo laufalo več p2p programov. Pa še pri sosedu bo montiran, pa ne mislim hodit resetirat, ko njega ne bo doma. Raje se bom odločil za switch.

tntn3000 ::

jaz imam Level One 1409tx router z USB printerportom in dela kot je treba...

2nemesis ::

kojot: Switching hub je samo drugo ime za switch. Videl sem da so tudi že pisal Switcher hub itd.

Glavni problem je v konekcijah, ki jih je sposoben router narest. Ena od delnih rešitev je omejitev hkratnih konekcij na p2p programih.

Najboljša in poceni rešitev je če uporabiš eno staro mašino, ki ti potem služi kot router.

alf__ ::

Sam imam LevelOne 1405Tx....jajca...skoz zmrzuje...cim laufam p2p men zadeva umre...wan lucki se zmesa in utripa ko usekana in ga mors hard reset. zanimivo je to da se to dogaja le pri iskatelovem modemu (crn), pr ostalih dela bp. Je pa res da mam pa sioltv k pa super dela ravno s tem modemom...hm skratka mam ze kuplen drug ruter ga mislm zdej enkrat menjat...

lp
A

bajsibajsi ::

Se strinjam z alfom__
Level One FBR-1405TX non-stop zmrzuje.....

TribesMan ::

Tudi meni je Level One velikokrat zmrzoval, če sem uporabljal P2P programe, potem pa sem ugotovil kako mora bit nastavljen in težav že pol leta ni nikjer več...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bajsibajsi ::

Bi prosim povedal kaj vec o tem, kako mora biti nastavljen? Ce se ti da seveda....
Zakaj sploh zmrzne z uporabo p2p programov? Zaradi bendvita?

plavko61 ::

linksys BEFSR81 , ker ima QOS. Stane 32 kSIT KLIK
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

lorenzo ::

zanima me kateri brezžični router bi bilo najbolje trenutno nabavit do max 100eurov?

potrebe / zahteve:
- odlično delovanje čez 2 steni (oddaljenost od routerja max 6m)
- odlično delovanje nadstropje pod postavitvijo routerja
- nebi želel problemov s torrenti
- 4/512 connection

nejck ::

linksys wrt54gl... + ddwrt/openwrt ... pogooglejte mal... super zadeva pod 100€ ;)

LP,
nejck


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393965 (2390) Mesar
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303259 (2236) malinavc
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233622 (3023) Caligula
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121571 (1335) strle12
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555199 (3929) plavko61

Več podobnih tem