» »

Tisam kisto-nasveti ipd

Tisam kisto-nasveti ipd

LordWorm ::

Ze dlje casa si zelim zelo tih oz neslisen racunalnik.Da to storim se moram znebiti ventilatorjev sem si optimisticno rekel in sel na delo.Rezultati pa niso taki kot sem si jih predstavljal:

-Procesor
Najprej sem razmisljal o heat pipe gladilnikih ampak kljubtemu da imam athlona 1800+ to nebi bilo dovolj.Saj poleti ne.Slej ko prej bi se nasel kak 80mm ventilator na njem in bil bi hrup.
Odlocil sem se da obdrzim staro Zalmanovo pahlaco(Cu) samo da bo v njo pihal 120mm venti in ne 80mm.Izbral sem tole: http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Stvar je res tiha.Glede na to da mora biti ene 1000 obratov da je temperatura ok, je ta venti lepo tiho.Pri 750 obratih ni slo ker je procesor imel 64 C:(
Sej mislim da bi tudi s heatpipe slo samo verjetno bom kr kmalu kupu Athlon64 3GHz...

-Graficna
Najbolj glasna zadeva saj je mali venti (ki je sicer potreben) glasen kot prasica.Cakam da dobijo v mlacomu Zalman HD80 heatpipe.Dodatni venti bom na grafi uporabljal samo poleti ce sploh bom.

-Napajalnik
Kupu LC Power 550W in morm rect da je tist 120mm venti noter veliko glasnejsi od tistga, ki ga imam sedaj na procesorju.
Zato iscem najbol tih napajanik.Kaka ideja?Cena ni prob, tega LCja bi pa matka uzela.

-Disk
Je tih ampak ko zacne mlet celo ohisje odmeva.Tist Rack je total podn(sem ga ze imel).Zgleda da bom moral disk nekam postavit.Kaka ideja?En kolega ga ima na napajalniku...


Torej ideje bi mi prav prisle.Tega NB ventija pa priporocam!

bond007 ::

Gglede napajalnika .. lahko ga tako utišaš, da ga preprosto zvežeš na 5V ... in je neslišen (meni tako dela že kake pol leta brez problemov), če pa že kupuješ novega - baje so tagani zelo tihi.
Glede grafične.. Odstrani mali ventilator in na nek način gor pritrdi 80 ali 90mm ventilator (spet na 5V). Pri disku je pa jeba, če imaš že v osnovi glasnega - lahko pa probaš zadevo malo izolirat - mislim da ima spajky na svoji strani to modifikacijo..

Alexius Heristalski ::

Napajalnik? Tagan definitivno, ker ponuja ogromno za svojo ceno. Nisem ga slišal na lastna ušesa. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

LordWorm ::

"Gglede napajalnika .. lahko ga tako utišaš, da ga preprosto zvežeš na 5V"

Se pravi odprem napajalnik, odklopim venti in ga priklopim na 5V...ampak kam?Kako vem kje je 5V prikljucek?

Se neki glede procesorja.Ali bi lahko TALE hladilnik uporablju v istem smislu kot sedaj uporabljam Zalmanovo pahlaco?Se pravi venti, ki ga ze imam(tist 120mm) nebi bil na hladilniku ampak na tistem alominjastem vodilu od Zalmana in pihal vanj.
Verjetno zadeva pozre velik placa ampak bi se mi splacal.

bond007 ::

Da, odpreš napajalnik, precvikaš obstoječe žičke od ventilatorja in jih ali daš v molex ( črna in rdeča žička ti data 5V) ali pa precvikaš samo rdečo žičko pri ventilatorju in vmes vežeš potenciometer...

ČE boš odpiral napajalnik ti gre garancija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

LordWorm ::

Predno se lotim zadeve bi te prosil da mi poves kaj je molex.
Morm tocno vedet ker ce bom samo zice precviku nebom nic naredu.
Btw obstajajo ze LC power s 140mm venti!

LordWorm ::

Bi kdo znal svetovat glede hladilnika za procesor?
Ce racunate da imam uno ta prvo pahlaco od Zalmana(bakrena) in bi jo nadomestil s TEMLE, koliko bi proftiral?Seveda bi ta mali venti odstranu in uporablju tega 120mm.
Kdo ve?

Pyr0Beast ::

Lahko kupiš mal trde pene pa plexija in utišaš hladilnik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TribesMan ::

Nisem ga slišal na lastna ušesa. :D


Amm, če se prav spomnim si ga slišal ko si bil poleti na obisku pri meni... No ja... ubistvu je možno da se ti zdi da ga nisi slišal ker je tako tih ;)

Drugače pa za tiho sistem tudi jaz priporočam Tagana, ker je _res_ tih. Za procesorski hladilnik pa bi na tvojem mestu izbral Zalmana 7000Cu, ali 7700Cu če ta paše na tvojo plato. Nekaj sam ustvarjati in predelovati hladilnik je brezveze... ponavadi se trud ne izplača.

Če hočeš met še kak odzračevalni vent v kišti, si kupi Papst ventilatorje. Res so malo dražji, vendar so blazno tihi. Sam sem kupil ene cenene Thermaltake in mi je blo takoj žal za nakup. Saj zadeva tudi ko je na 5V oddaja en tak mehanski zvok, ki je v moji kisti trenutno edina stvar ki jo slišiš... in mi precej najeda :)

Za utišanje diskov kupi kakšne nosilce... Recimo Zalmanovega ali Sharkoonovega, lahko pa diske preprosto montiraš tako da visijo na gumicah. To je še najbolj tiho, vendar jaz ne maram tega, ker skoz kišto okoli vlačim in mam slab občutek da bi disk kam padel... Zato sem kupil Sharkoonove gumijste nosilce... Ki svoje delo opravljajo izjemno dobro. Disk je slišen samo pri res najhujših obremeneitvah, med idle ali kakšnim lažjim delom je neslisen.

Če še nisi zamenjaj hladilnik na chipsetu z pasivnim, firma po želji ;)

Ostale komponente pa itaq ne oddajajo hrupa.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

ubistvu je možno da se ti zdi da ga nisi slišal ker je tako tih ;)
No, saj točno s tem sem hotel poudarit, da je res prijetno tih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

LordWorm ::

"Če hočeš met še kak odzračevalni vent v kišti, si kupi Papst ventilatorje."
Zdej je prisel en ultra tih od NBja(120mm)...se mi zdi da je najtisji.

Hvala za nasvete pobje!

p.s. se vedno ne vem kaj je molex

Golden eye ::

poznam odlično rešitev zate:

RAčunalnik - samo kišto prestav v drug prostor! Prevrtaj steno ali strop in podaljšaj kable za monitor, tipkovnico,miško......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302047 (1742) Kr_Edn
»

140mm ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141905 (1488) SloMusty
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835281 (4193) mimax
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165862 (5579) rkb2
»

Hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201443 (993) QuickShot

Več podobnih tem