» »

Kaj potrebujem ...... !?

Kaj potrebujem ...... !?

JOKER ::

LEP POZDRAV !

Na začetku bi najprej napisal, da kaj se tiče deljenja internetne povezave oz. priklopa drugega compa na internet nimam blage veze, tudi ne vem kaj potrebujem, niti kako se stvari imenujejo. :8)
Ja, verjamem, da nekomu gre sedaj močno na smeh, ampak če se človek s tem še ni ukvarjal, ker ni imel potrebe, potem pač pride do tega.
No, da preidem kar k stvari, kaj me zanima.

Imam en računalnik, ki je priklopljen na kabelski internet in modem je priklopljen na comp z USB kablom.
Sedaj bi pa v otroški sobi rad otrokom namestil, da bi tud oni imeli na svojem compu internet. To bi rad izvedel brezžično, ker mi ni, da bi vlačil kable.
Zanima me, kaj potrebujem, da bi lahko izvedel to zadevo in da bi lahko z obema računalnikoma istočasno dostopal do interneta.
Kaj rabim za izvedbo tega ? Kako se stvari imenujejo, ker nimam pojma kaj potrebujem.
Ali je možno to izvest tako, da bi lahko v otroški sobi dostopal do interneta, ne glede nato če je moj računalnik ugašnjen.
Vnaprej se zahvaljujem za odgovore, če mi pa kaj ne bo jasno se pa spet oglasim.

Lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

overlord_tm ::

pa brez googlanja zdej:D

Lahko ti poven za ADSL v upanju da je pri kablu enak način.
Potrebuješ en wireless router in eno wireless mrežno kartico.
Potem pa prek UTP kabla iz routerja potegneš net na obstoječ komp. V tadrug komp (pri frocih) daš mrežno kartico (tisto tabrezžično) in potem.
Potem se presedš k kompu ki je s kablom povezan na router, utipkaš IP routerja, upišeš geslo pa username za admina routerja (ti piše v navodilih). Potem pa če nisi izbral najbolj pocen :D routerja boš imel enga čarovnika, ki te vodi skozi vso namestitev omrežja ...

In stvar dela iz prve, no vsaj men je.

BTW: Nej mi kdo kot človeku, ki še nikol ni vidu kabelskega neta :( , pove ča je sploh kaka razlika v HWju, ki ga potrebuješ za sharanje povezave, med kabelskim netom in ADSLjem?:\ Al je edina razlika pr kablu da plačaš več za manjšo pipco?

overlord_tm ::



To je slika iz tega članka.

Pa še en članek. Klik.

sinko999 ::

pa en nasvet ko boš skonfigurul router ugasni in prižgi kabelski modem, ponavadi ti ne bo hotel delat internet no vsaj kks-triera ma takšen hec.

LP
Ni? ni ve?no !

JOKER ::

@ overlord_tm : ;) :)

Ej hvala za začetne informacije. Tisti IP Routerja ... itd, kaj to je v navodilih, če sem te prav razumel ?
Dejstvo je, da o tem, kako se tem stvarem reče (router, switch ..itd) nimam blage veze, ker me dejansko niso te stvari zanimale. Sedaj so me pa otroci začeli malo gnjavit o internetu ... itd.
Zato je bolje vprašat ljudi ki to vedo, kot pa se delat pametnega.
Torej, overlord_tm vidim da obvladaš zadevo.

Pa kaj bi jaz moral potem obvezno imet prižgan svoj računalnik, kadar bi hoteli otroci na net, ali samo vključim modem ? Sta računalnika neodvisna drug od drugega ?

Koliko pa ti dve zadevi staneta , tam nekje srednji razred cena ?

Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

overlord_tm ::

Ponavad je IP routerja takle: 192.168.0.1 < - to vneseš v priljublen brskalnik (IE, FF, Opera, krkol)

Tist o switchih, hubih, ruterjih tud jest nism nikol steku zakaj se gre ...
Kukr sm pa slišu (skor usak drugac pove) :(

Router: racunalnik in switch v enem. na eni strani prklopš net, na drugi pa kable vn na računalnike.

Switch: pametn hub. Poslje podatke samo na tist racunalnik ki jih rabi

Hub: pač razdelilc, kukr tist za štrom. tist k dobi pošlje naprej na vse porte.

Pri routerju ti 100% garantiram da so povezave neodvisne druga od druge, za ostale pa ne, ker nism sprobu ampak pravjo da se da nardit :D .

Je pa z routerjem skor zihr najdražja varianta :( . Recimo router +wireless mrežna v kompletu pri comtronu (takrat ko sem jaz gledal - 0,5 leta nazaj) je stal 35k sit. Plus še par sit za kabel 5m že narejenega je okoli prešerna.

Aja pa če ne misliš met kake mreže prov aktivne doma potem ni treba, da ima router prav hiter wireless link. ADSL je hitrosti 1Mbps in ti link na routerju 54Mbps čist nč ne pomaga pri hitrosti surfanja. Tako so mojga soseda nategnil ko je kupoval router in dal zanj 50+ kSit

Glede navodil pa če kukr tok znaš angleško se raje drži angleških, ker slovenska so ponavad dobra sam za podkurt :D .|O

Sicer pa če maš doma kako 486ko, pentiuma 133 and brothers lahko narediš iz tistga router. okol tega je blo že velik povedanga tak da IŠČI:D (486+router)

btw, a izklaplaš modem? v tem primeru če maš router samo priklučiš modem.

overlord_tm ::

Hudič je če je človk bolan, pa nima pojma ka bi delu, pol pa google :D .

Kaj je kera oprema

Še mal.
alternative
Se slikce (unga D-linka mam jest - zadovoljen uporabnik - zelu user frendly je)


Ok za neki cajta te bo zaposlil :D :D :D

JOKER ::

@ overlord_tm : kaj si bolan ? Saj ni čudno če je pa takšno vreme. Enkrat + 12 drugič -8 !
Ta pravo za bolezni.
No, čimprejšnje okrevanje, ter hvala za nasvete in ostale zadeve.

Ajde, bok .
________________________________________________________
Ka te češ ....

overlord_tm ::

Ah, sej dons sm že skor dobr :D .

Pa velik sreče pri postavljanju omrežja. Upam da niso kompi preveč narazen, ker teli brezžični stvori ne prebavlajo najbolje sten :\ .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548482 (673) Lonsarg
»

HELP-router

Oddelek: Omrežja in internet
191505 (1294) air15
»

Pomoč nujno! delo na helpdesku

Oddelek: Omrežja in internet
51102 (970) overlord_tm
»

ADSL na dveh računalnikih

Oddelek: Omrežja in internet
161853 (1630) zee
»

ADSL in 2 ProCa P.S.(naj bo poceni)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6926 (885) ali3n

Več podobnih tem