» »

HELP-router

HELP-router

air15 ::

živjo. V hiši imamo 2 računalnika. Internet je priklopljen na osebnega, na prenosnem pa do interneta dostopam preko routerja(netgear). Edina stvar, ki me moti je da ima zelo šibek signal (čeprav je router oddaljen največ 5 metrov) in nizka hitrost (okoli 18Mb/s). Poizkušal sem nastaviti moč signala in hitrost, vendar nikjer ne najdem nastavitev.
Prosim, za čimbolj točne odgovore
LP, air15:|

Tilen ::

Kakšna je pa tvoja povezava v svet?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

air15 ::

100Mb/s
na osebnem računalniku internet deluje normalno hitro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: air15 ()

jan01 ::

Rabiš kupit boljši router oz za večje hitrosto router s n standrtom (npr asus wl500w). Če prenosnik še nima kartice s podporo za n, ko kupi oz morda na usb...

ZGI ::

100Mb/s
na osebnem računalniku internet deluje normalno hitro


Pa maš ti res 100Mbit od ISP-ja, al samo LAN povezavo, se pravi od kompa do routerja?

EDIT: No če že imaš 100Mbit linijo je pa najcenejša, mogoče tudi najboljša rešitev računalnik, namenjen za routanje prometa (router), ponavadi se to naredi s kakšnim Linux based OS-om.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

air15 ::

Na osebnem računalniku piše, da je hitrost 100Mb/s, imamo pa paket telemach M+(10Mb/768 kbps)
Najbolj mi gre na ku*ac, da je domača brezžična povezava šibkejša kot od soseda, ki je oddaljen najmanj 15m;((


ZGI

si morda mislil tole ...-usb kartica
eno stran v firefoxu mi odpira najmanj 2 min, prav tako v safariju, explorerju, operi:8)
*ali bi morali zamenjati paket, glede na to, da bodo v omrežju kmalu 4 računalniki -telemach

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: air15 ()

ZGI ::

poglej nastavitve na routerju, če ima kje za nastavljat moč Wlan-a, pa če so med PCjem in routerjem "4" stene tut ni glih najbolš za signal.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

air15 ::

nikjer ne najdem gumba za nastavitev wlana, med routerjem in prenosnikom je samo 1 stena.
Saj bom kupil tisto USB mrežno kartico pa bomo pol videli.
Ali bi morali zamenjati paket, glede na to da bodo kmalu 4 računalniki in je hitrost že pri 2 majhna?

jan01 ::

Tista asusov usb je ena najslabših! Poglej si močne alfine modele s 200mW in več na http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

overlord_tm ::

Znamka notesnika?

Vecina cheap laptopov ala chilligreen, asus, tronote ipd imajo tako zalost od mreznih da si lahko srecen ce ti dela :D

Drugace simpomi spominjajo na velik packet loss, probaj pingat router kakih 10 min in poglej kak PL ti poroca.

air15 ::

imam Hp prenosnik star pol leta.
*ali mi lahko razložiš kaj pomeni pinganje routerja:|

jan01 ::

Pri tebi ni kriv tvoj wireless na prenosniku! Poglej na katerem kanalu ima nastavljen sosed in na katerem imaš ti v routerju. Če ima sosed na npr 1, daj ti na naslednjo neprekrivajočo vrednost, to je najmanj 5(če imaš nastavljen na eu) oz 6 če na usa. Kater router pa točno imaš-najbrž spet kak zanič?!

air15 ::

imam router NETGEAR

jan01 ::

Si pogledal na katerem kanalu imaš?
//takaj ljudje skoprajo za par evrov več dobiš odličen(oz postane odličen ko je gor tomato, dd-wrt,...) buffalo whr-hp-g54 ali pa linksys wrt54gL, buffalo whr-g125, ?

overlord_tm ::

imam Hp prenosnik star pol leta.
*ali mi lahko razložiš kaj pomeni pinganje routerja:|


ping -n 1000 192.168.1.1

zamenjaj 192.168.1.1 z ipjem tvojega ruterja. Ko bo koncalo ti bo dalo nazaj min/max/avg ping in PL v %

Nalimaj tisto zadnjo vrstico s statistiko sem.

air15 ::

kje pa to spremenim? o.0 sry, samo ne spoznam se na te stvari

ZGI ::

Start > Run oz. Zaženi > vtipkaš cmd > Enter

pojavilo se bo črno okno, potem pa vpiši tako kot je rekel overlord_tm
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

air15 ::

ne znam :(
a to na osebnem al prenosnem napišem, ko se mi cmd odpre?
-jan01-->kako pa zamenjam kanal, a to tiste kable na routerju pretaknem? verjetno ne:|

edit:kje pa vidim IP routerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: air15 ()

imallears ::

IP routerja uporab kr 192.168.1.1, kar je verjetno tud po defaultu. Zdej pa nared to kar so ti rekl pa prlep rezultate sem, da vidmo kaj ti trokira.

air15 ::

Minimum=1ms, Maximum=2450ms, Average=228ms

 screenshot

screenshot



ali mi lahko kdo pomaga????

zgleda, da ne;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: air15 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123241 (2700) Gapi
»

Brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
61299 (1154) jan01
»

Brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
252485 (1785) ponky
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101618 (1453) buneech
»

Kateri Router?

Oddelek: Kaj kupiti
152098 (1536) jan01

Več podobnih tem