» »

racunalnik mi zelo pocasi dela!!!!!!za popizdit

racunalnik mi zelo pocasi dela!!!!!!za popizdit

jebesnick ::

meni racunalnik zelo pocasi dela!s katerim prgramom lahko pregledam veruse ali lahko sistem kako obnovim da bo vse skupaj hitreje delovalo?od anti verusnih programov imam ad-aware se,pando 2005 platium internet secjurit in spy sweper.prosim pomagajte!!!! ali priporocate formatiranje diska in novo instaleranje xp-ejev?


teh.podatki mojega pc-ja
amd atlon 2400+,256mb rama,ati radeon 9200



ce vas se kaj zanima kar vprasajte hvala


l.p

polde66 ::

dodaj še 256 rama pa se bo stanje popravl
drugač pa bitdefender prof. plus 8,
polde

jebesnick ::

sam ce jest formateram disk in na novo nalozim xp-je mi racunalnik dela kaksna 2 mesedca zelo hitro in nic ne steka

mk4 ::

Če ti antivirusni in spy sweeper nič ne najdeta za zbrisati pa probaj še eno finto če je še nisi. Očisti dist na katerem imaš win gor posnet. Kako? greš na moj rač, c-pogon oz. tisti pogon na katerem so inštalirani win, stisneš desni gumb in v novem okviru ti bo nekje na sredini pod splošno pisalo "Očisti disk". To zaženeš počakaš da računalnik opravi svoje in bo hitreje deloval. Vsaj meni in marsikateremu je bolje delal rač.
Lp mk4
http://users.volja.net/mk5890/index.html - povej kaj te moti ali kaj naj dobam

jebesnick ::

Pizdarija je tut to pr men k nimam diska razdeljenga na particje tko da mam sam eno patricijo c:(

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

defrag velikrat pomaga
najdeš ga pa pod programi, pripomočki, sistemska orodja, defrag,
zadevo poženeš, kako urco greš počivat in ko prideš mazaj je narjeno, tole z clean disk varianto more delat
polde

borchi ::

formateraj, inštaleraj wendowse, inštaleraj samo en anti-verusni program pol se probej naučet ono črko v slovenski abecedi, ki je med "h" in "j".
l'jga

_sem_ ::

Mogoče ti prepočas dela od vseh teh antiverusov?

zee ::

Premalo rama, preveč antivirusov. Mogoče tudi premajhen disk.

Uporabi Firefox pa Adware in podobnih programov ne boš potreboval.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jebesnick ::

imam 60 giga diska mozila fire fox,

Meamoto ::

Ad-Aware in SpySweeper sta anti-spyware programa, ne antivirusna.

Če ti niti tadva niti Panda (sklepam, da je vse posodobljeno?) ne najdejo nič, poglej, kaj vse se ti zaganja skupaj z windowsi (start/run/msconfig/zavihek 'zagon'). Odstrani vse nepotrebne programe in smeti in poizkusi še enkrat.

AndrejS ::

V taskmanager -> performance poglej kolikšna je trenutna poraba RAM-a. Če je več kot 256 je to razlog za počasnost.

denalom ::

ahm...ja jes pa se tega z počasnim delovanjem Pc-ja rešim tako, da mam naložen program za RAM-e

...priporočam mem turbo...al pa kakega drugega...samo ta je po mnenju nekaterih še ta najbolši...pa bo pol moglo laufat vse ok. glede ANTIVIRUSNEGA...priporočam Kaspersky...full dobra stvarca!:D :D

Za mozilo firefox...pa si potegni na njihovi strani dodatek za nadležno pošto...ka ponavadi tisto mam kako hudo kodo :>


Lp

PS:
če maš kake 333Mhz rame...si raje nabavi kake 400, al pa 450....če maš denar>:D :))
"Kako se je Bill Gates domislil imena za firmo ?" "Preveril je svoj penis: Micro & Soft . . ."

gzibret ::

Veliko pomaga:

- defragmentiranje diska

- čiščenje in defragmentiranje registra (npr System mechanic to zna narediti)

- Bootvis postori vse, da se sistem čim hitreje naloži

- Ker imaš malo rama izklopi vse nepotrebne servise start->run->services.msc->properties ->disable service (npr windows update, indexing, faxi....)

- izkolpi vse olepšave (desni klik na my computer -> properties -> advanced -> performance -> adjust for best performance)

- nastavi page file na neko vrednost, npr min=512 max=512, da ti ne bo sistem vsakič kreiral novega page fajla (desni klik na my computer -> properties -> advanced -> performance -> advanced -> virtual memory)

Več informacij na Black Viper.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Aja, pa izbriši vse antiviruse, razen enega. Vsak ti požre ram in upočasni računalnik.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Še bolje pa je, da izbrišeš vse antiviruse in računalnik občasno pregledaš s Panda Active Scan.
Vse je za neki dobr!

Meamoto ::

Še bolje pa je, da izbrišeš vse antiviruse in računalnik občasno pregledaš s Panda Active Scan.

To je zelo nepriporočljivo. Real-time scan je neprimerno bolj učinkovit kot občasen pregled.

Kar pa se tiče brisanja vseh antivirusov razen enega', pa ima po njegovih besedah že tako ali tako samo enega.

gzibret ::

> To je zelo nepriporočljivo. Real-time scan je neprimerno bolj učinkovit kot občasen pregled.

To je res, res pa je tudi, da lahko že 1 sam antivirus zelo upočasni delovanje računalnika. Če si pazljiv in ne odpiraš vsak dan fajlov iz emaila in interneta (ali pa brez da jih prej pregledaš) pol ne boš fasal virusa. Torej če veš kaj delaš, ne rabiš "real-time" virus scana.
Vse je za neki dobr!

Meamoto ::

Obstajajo tudi virusi ki se prosto širijo in za okužbo z njimi ne rabiš odpirati mailov ali prenašati datotek, najboljši primer je recimo sasser.

In še nisem videl drastičnega upočasnjevanja računalnika zaradi antivirusnega programa, pa sem jih videl kar nekaj.

gzibret ::

Offtopic: Kako pa pride na tvoj računalnik? Samo z gledanjem html-jev verjetno ne?
Vse je za neki dobr!

Meamoto ::

Lahko tudi brez, zadosti je povezava z internetom.

V bistvu išče ranljive računalnike (brez nameščenih varnostnih popravkov) na portih TCP 135, TCP 4444, UDP 69 (blaster) oziroma TCP 445, 5554, 9996 (sasser), etc, etc...

Kar pa se tiče upočasnjevanja, pa mi trenutno Norton (za katerega vsi govorijo da blazno upočasni računalnik) pobere 0% CPU-ja in vrtoglavih 240kb RAM-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meamoto ()

ADF ::

Po mojih izkušnjah imajo ljudje z nameščenimi antivirusnimi programi več težav zaradi nekompatibilnosti teh z ostalo programsko in nemalokrat celo strojno opremo, kot tisti brez njih z virusi. Občasen zagon Panda active scan, spyboot in adaware ter redno patchanje windowsow najbolj zaleže (poleg tega da NE uporabljaš IE in Outlook). Če pa si eden tistih, ki radi odpirajo vse kar vidijo, potem boš navkljub antivirusnega programa prej kot slej zapacal OS.

Sicer pa so tukaj nešteti tudi zelo neumni predlogi za rešitev tvoje težave. Če ti računalnik deluje zelo zelo počasi in če potem namesto 333MHz RAM-a vstaviš 400MHz boš opazil take pohitritve, kot bi jih v primeru da greš v garažo na avto namestit širše gume.

Najverjetneje ti swap-a, zato nabavi bodisi več RAM-a ali pa izklopi vso nesnago, ki se naloži ob zagonu OS-a (msconfig).
Nekje imaš celo opcijo, da odkljukaš stvari, ki jih ne potrebuje OS.
V task managerju (taskmgr) preglej porabo RAM-a in obremenitev procesorja (lahko da teče kak proces in ti enostavno kuri procesor).
Sicer pa procesor lahko teče počasi tudi v primeru ko se pregreva, ampak dvomim da je krivo to-

Nova namestitev windows ti ne bo bistveno pomagala, če boš potem gor naložil iste stvari kot jih imaš sedaj, razen če je sistem resnično preveč skeglan.

bobby ::

ok, še eno vprašanje: kolk maš pa kej ostalega stuffa nametanga gor?? če si eden izmed tistih, ki skos demo igrce gor pa demo programe gor pol pa nepravilna odinštalacija al pa da kupuješ recmo revije z cdji in moraš sprobat vse kar je na njih,.. pol je tud to eden od vzrokov, zakaj ti šteka.
dej reset mašine nared pol pa pejt v task managewr pa povej, kolk meš zasedenga rama oz kolk ga maš še frej,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620771 (19509) mat xxl
»

Zasedenost CPE?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101328 (1231) jurre
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619351 (8147) fitipaldi
»

ko se ti windowsi sesujejo... + Device Manager

Oddelek: Operacijski sistemi
141413 (1242) darkolord
»

Virus - problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71010 (866) BaRtMaN

Več podobnih tem