» »

Kako najbolje povezati soundblaster z CD enoto?

Kako najbolje povezati soundblaster z CD enoto?

Racunalnik ::

Imam creativa audigy 2 zs sound kartico in ima na karti za priklopit
TAD,CD in,AUX in,CD Spdif.Zdej me pa zanima katera je najboljsa Digitalna oziroma najboljsa povezava?
Katero enoto se bolj splaca povezati z sound karto?DVD pekac ali CD pekac?
Imam mogoce lahko povezan recimo cd pekac digit5alno in pa dvd analogno,se pravi vse hkrati?

Ceprav DVD pekac pioneer ima samo analogn izhod in pa na koncu nek bel tanek vtikac k nic ne pise,med tem ko ima teac cd pekac analog in digital izhod(z tem da je digitalen izhod cr in zelo majhen konektor,napram pioneerju in tistemu belemu vtikacu)?

Tugo ::

če maš XPje, ne rabiš imet nič. so že OSji poskrbel... gre pa vse digitalno.

lp, T.

Racunalnik ::

Imam XPje,samo si siguren da enot ne rabim povezovati po kablih z sound karto?Niti Spdif?

KAj pa tisti Aux?Ga lahko uporabim za input in hkrati se normalen input prek banance?Kje se da to izklapljat in preklapljat?

Tugo ::

kej dost se s tem nisem ukvarjal, ampak kar bom napisal, bo preverjeno delujoče.

imam 2 CDja (en je DVD). na nobenem nimam kabla za zvok, sem ju imel pa včasih. v win98 kokr vem ne dela zvok brez teh žic (razn, če daš gor kakšen program al pa ročno nastaviš, ampak sam nisem delal, zato tole ne vem!). Vse skupaj deluje podobno kot bi ripal CD in ga takoj poslušal, to pomeni, da gre vse do konca zvočne kartice digitalen podatek in se samo na izhodu konvertira v analognega.

točne oznake kam sem dal tiste kable na zvočni kartici ne vem. En je bil CD vhod (se mi zdi :P), drug pa 100% AUX (če maš slučajno izhod, glej da bo vhod - input). To preverjeno dela.

če te pa karkol skrbi ti dam pa tale nasvet:
1.) prikluči vse BREZ tega audio kabla in vtakni v CD nek audio CD in ga probaj poslušat. Če ti dela, ti ni treba probavat 2. točke :P
2.) dodaj kabel in probaj, če ti sedaj dela, prej pa ni. Če še tukaj ne dela, potem zrihtaj, da začne in ko bo delalo, probaj spet pod točko 1.

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048374 (16868) Matej_K

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296267 (3788) gregyk
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364139 (3036) Jst
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012196 (8084) OwcA
»

Zvok z vecih cd-romov?

Oddelek: Zvok in slika
142043 (1814) Justy

Več podobnih tem