» »

[Hi-Fi] Zvočne kartice

[Hi-Fi] Zvočne kartice

1
2
3 4

Dr Evil ::

Kolkor sem bral po forumih je EMU odlična zadeva.Mislim pa da je samo dvokanalna (stereo) rešitev.Prava avdiofilska kartica.

filtr ::

Ja sej sm slisu da je menda ful huda, sam skoda k ni sourround, k bi rd mu une efekte pr filmh pa tko....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

zdravo, se nekej me zanima pred nakupom zvočne kartice...a je mogoce tale zvocna SB TerraTec SoundSystem DMX 6Fire LT, kej bolsa od terratec aureon 7.1 space...ter kaj je (ce je) bolse na njej, aktere pomanklivosti ima, ali ima envy 24 čip al ma se kj bolsga???
Uglavnm rd bi zvedu cim vec...

Hvala...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Tilen ::

No in a se splaca pol za enga gejmerja ki ima SB Live 5.1 DD prehod a Audigy 2 ZS ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

ne splaca se.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

ok tnx :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

profii ::

jst sm prešel z Audigy1 Player(ki je crknu) na Audigy 2zs pa razlike skoraj ni. več je nekaj nastavitev, lepši zvok, samo se ne splača menjat če ti use dela.

filtr ::

ja kva zj...koko je pa s tole zvocno k sm jo zgoraj umenu....SB TerraTec SoundSystem DMX 6Fire LT????
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

A mogoc kdo ve ke je ksna stacuna , kjer prodajajo Hi-fi sisteme, komponente zvicnke...itd,(rad bi prisel malo ceneje skoz ko kupujem sistem, mission zvocniki, ter marantz receiver). Zanima me zj ubistvu ce pride v kasni stacuni kaj cnej kot v bofu ali big bangu...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

ejga Dr. jes tele zvocne terratec aureon space nedubim vec....:( a se da se ksno tko da je fajna dubit za en tak kes, kr ce ne bom vrjetn terratec DMX 6 fire! a je huda tale?

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Ja ta je super.

filtr ::

ej sam da je ane...bom pa tole ubavu...hvala ti ajdeee
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

ej dr. a mogoc kej ves ce majo ke ksne stare zaloge ksne od tedveh terratecovih zvocnih, k jh niker vec nimajo? al pa ce mi znas predlagat ksno drugo k je tolk dobra k tale aureon space al pa se bolsa....

Am pa se zanima me glede prostostoječih zvocnikou...eni majo rvn basrefleks ane....eni majo pa tko po boksu od zgorj do dol spelanga...kvaj fora tega???

K mal sm gledu ane....pa sm se odlocu zj tko na grobo mal...
zaenkrat samo taprvedva ane....
-mission m34
-dali 5005
-Monitor audio bronze 4

pa jh morm se mal poslusat da vidm keri so mi res najbl pr srcu:)
Najdu sm si siht in mam kr fajn tko placan ane...tko da konc pocitnc bom si lahko ubavu! zvocno si pa morm prej pa je nker nedubim...sm jo mislu zeen mesc nazaj..pa nc od nc....

Hvala LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

sky-mimovrste

sky kadarkoli

Če boš mel zvočno povezano prek spdifa,potem ni bolših kart od te.Razlikujejo se večinoma po DACih in samplanju,analogni del.

Če ne dobiš terratecovih,potem si pač omisli zvočno, ki je osnovana na ENVY 24HT čipu,ali pa recimo EMUta.

Dr Evil ::

Kar se zvočnikov tiče pa ti predlagam,da še poslušaš zvočnike od TANNOYA.Mercury linijo.Dobri zvočniki za mali denar.

filtr ::

Am ja no....bom preposlusal te tanoye:) am glede zvocne pa tko, rabim vsaj 6.1! aja pa a mi lahko razlozis tole....

Če boš mel zvočno povezano prek spdifa,potem ni bolših kart od te.Razlikujejo se večinoma po DACih in samplanju,analogni del.

Zvocno sem mislu povezat z tremi aux kabli??? a je to dobr drgac a je kj druga bols?



Aja pa dali 5005 sm poslusu, mislm zvok res lep ni kj an! missni se lahko kr skrijejo m3 serija!!!
drgac pa hvala za vse:>
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Če imaš zvočno povezano prek spdifa,torej digitalnega kabla,ki je lahko koaksialen ali optičen (aureon),potem potrebuješ samo en kabel,ki je priključen na digitalen dekoder katerega ima vsak nov 5.1 in več,receiver.



Ne vem kaj nameravaš s tremi kabli,če pa imaš samo DIGITAL IN in DIGITAL OUT.

filtr ::

jah to nism vedu za tale digital out in difgital in....k ma fotr na sojmu 5.1 receiverju prek skarta al pa tko da lahko z tremi kabli....se pravi trije v zvocno in trije v receiver!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Ja tako se analogno veže.Za digitalni prenos pa potrebuješ le en kabel.Očitno ta fotrov receiver nima digitalnega dekoderja.

Brainstorm ::

Dr Evil, strokovnjak za TerraTec, a veš kdo je zdej po novem uvoznik?
Sem klical na hardstore Celje podružnco Avtere in pravi da Avtera ni več uvoznik nakar ga uprašam kdo pa pol je pa sploh ne ve, mislim halo.
Mam namen spece kupit, zdej mam audigy 1, sam mi ne ustreza ko nima optičnega izhoda da bi lahk priklopu hi-fi gor.
Ka pa tvoja sky oz. space ma optiko ven in not, kaj pa spdif coaxsiala pa nima tok ko audigy če se ne motim?

Drugač pa a kupi kdo audigyja 1, kok še sploh dobim za njega?

Zgodovina sprememb…

filtr ::

ja menda ma sej je umenu preh da ma ane....

pa za tojga audigija najvec ene 5jurjou dubis nc vecc....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

A mogoce kdo ve na kateri ojacevalec najbls pasejo Jamo zvocniki serije d50? Ali je to:
-Marantz
-NAD
-HK
.....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OwcA ::

Pojdi, poslušaj in se odloči. Drugače imaš v tem oddelku kar nekaj tem namenjenih Hi-Fi napravam. Malo pobrskaj po njih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

filtr ::

Ja a mogoce ves kam grem lahko to poslusat? K res nevem, a je mogoce ke u slkovenij stacuna z jamo robo, pa da majo tut receiverje marantz inm podobno?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OwcA ::

V BigBangu imajo vsaj nekaj Jamov in dokajšno izbiro ojačevalcev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

filtr ::

A da majo u bigbangu jamo zvocnike? To pa sploh nism porajtou....fajn to ja...bom su pa poslusat....

hvala ti....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Zdravo...

Dr. zj sm ubavu neki dost bolsga kokr smi takrat predlagou marantz sr 4300 pa dali 2002! Uglaunm u bigbangu sm nabavu enga HK avr4550, k je nekj cajta spilou tm, pa je biu ful znizan an...pa se jamo 507 floorstanding zvocnike:) Kva misls a bi ful pokvaru ce zravn teh jamotou dam E8sur.2 jamo sourround zvocnike?? teli so 70jurjou, uni 507 so bli pa od 1200-1400€ u tujin! frsterkr je pa tut fajn, k zvocnik ma 150rmsa dougotrajno, pa ga nemorm dokonca sponat k je prenaglas, pa ce ze ful sponam nemorm met basa du fula, k mn ga poreze, nemore zvocnik zaigrt:( Uglaunm zanima me to an....

sourround zvocnika k sm jh zgorj umenu mata pa samo 100Wrmsa dougotrajno, pa me zanima ce je to kj narobe, za takrat k jh bom mal bl sponou al je ze tolk al tolk za uzadj bl svoh oz. so bl potih..?!?!?!?


prosm pomagi:>

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

PcPostar ::

Hm... temo sem bral samo od zacteka... tam je tekla debata o tem, da naj raje vzamem prodigy ali pa aueron kot pa audigy, ce zelim kvaliteten zvok. Malo sem gledal po netu,pa nikjer ne pise da sta tidve kartici z THX certifikatom? Torej, se da dobit nekaj kar ni komercialno (audigy) in ima THX cetifikat?

Tako jaz razumem stanje v Sloveniji :D

Imam Logitech Z-2200 zvocnike (2.1, THX), pa bi rad eno zvocno, seveda dobro.. thx pa obvezno!

Help!
______________
VKLOP!!!

filtr ::

Ja zdj za moje pojme je tkole...Kar ti ze specifikacije in ostalo povejo o zvocni kartici...

Prvo kot prvo audigy 2 ZS podpira najnovejsi EAX, se pravi kot nekaksen sourround za spile, medtem ko pa aureon podpira 2,oz 3(nevem cisto tocno).

Pa pri teh zvočnih karticah, ter računalniških zvočnikih, ta THX ne pomeni prav veliko...Tudi doma nimam na receiverju THX, pa se Z-5500 nikakor nemorejeo primerjati z mojmu sistemom..(sem poslusal pri frendu)..ce mene vprasas so za racunalniske produkte na podrocju zvoka manj kriticni, za dodeljevanje THX certifikata....Konec koncev pa mislim da nebos slisal saj ne prevelike razlike med aureonom in audigyem na takih zvocnikih...

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

PcPostar ::

Se pravi, da naj gledam ceno? Pr kolegu sem preizkusu zvocnike navit na full, ko so bli signali iz racunalnika skor cist na nuli, pa ni nic sumelo. Ima z-5500 in pa audigy 2 sz, ki jo jo neki pohecov tako, da je zdaj audigy 4 sz. Skratka, super je blo. Tisina. jaz mam pa zvocnike istega ranga, zvocno mam pa na plati AC'97 in ce navijem zvocnike, ko mam signale blizu nule, mi vse hresci. Torej, resitev je THX zvocna! Po tvojih podatkih naj ne bi slisal razlike (v mojem primeru). Res je da ne spilam igar, imam pa rad cist zvok pri glasbi in filmih! na nek nacin mi je to edino in najbolj vazno! Maher na zvok pac!

V prejsnjem postu torej nekako nisem zasledil tonega nasveta.. Audygy ali non-audigy? Torej cena? Ampaak jaz rabim THX (ce ze glih mam zvocnike take! :)) )

Sem pa zdej se enkrat za foro preizkusu zvocnike;
Sem jih navil se takrat, ko niso bili vkljuceni v zvocno (AC'97) in so res cist tihi (kar se cuma tice), tko da je res kriva zvocna!
______________
VKLOP!!!

Dr Evil ::

THX nima nobene veze z zvokom.Tvoji zvočniki hreščijo ker je zvočna totalen poden in ker tudi logitech niso ne vem kaj.

filtr,si že nabavil zvočno?

PcPostar ::

Lahko se enkrat prosim preberes moj zadnji post, bitte :(
Saj vem kaj je THX, šum pa to. Brnenje. Vem da z samim zvokom nima nic opravit.
______________
VKLOP!!!

filtr ::

Tocn tko thx ne pove nc, sploh pa ce imas thx na racunalniskih zvocnikih...sej pravim, da sva s kolegom sprobala z-5500 z mojim sistemom, in se niso mogli njegovi niti malo priblizati kvaliteti mojih...pa ima on thx jaz pa ne!...tako ti povem...ne gledat na ceno, katera je drazja, ter ne gledat katera ma thx....sploh pa ce bos poslusu muzo pa gledu filme....meni je bol prirasla k srcu terratecova serie aureon, ceprav je se nisem slisal, vendar cisto povsod prekosa audigya, saj tako pravijo drugi, ter na razlicnih forumih, ter nek dj je preizkusou, sem bral v PC Formatu...Audigy "naščije" terrateca le v igrah...ker je prav zato narjena...

Ce ti ni tako veliko pomemben zvok (kar ti verjetno ni ce imas logiteche in ce ti je skoda dat 10 jurjou vec za zvocno, nabavi audigya, drgac si pa nabav aureona...sam dvomm da ga bos lohka dobu, k ga iscem ze fakin 3 mesce pa pou pa nikjer nedobim...nikjer!!!!!tko da bo treba neki druga...

DR. A mogoc poznas ksno stacuno k bi se mel kej taga, al pa ce ves za zvocno k bi cip temeljiu na envy 24?? a ima aureon oz audigy koaksialen ali opticen izhod?

Hvala LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Alexius Heristalski ::

Peter, ne se sekirat! Vzameš Audigy2 ZS zvočno, kot jo ima tvoj prijatelj, pa je. Recimo jaz sem jo dobil za malo manj kot 14.400 tolarjev pri enaa.com. Za tak denar je super zvočna. Lahko ti jo tudi posodim za preizkus.
Najboljše je pa to, da lahko namestiš pohekane gonilnike za Audigy4 in jo spremeniš vanjo.

Lp, Aljaž
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Glej,THX je standard,ki je podeljen samo tistemu,ki ga izpolni in zato plača.Produkt brez thx certifikata je lahko bolši,kljub temu,da tega nima.Se je prozivajalec pač odločil,da ne bo plačal.

Glede šumenja in ostale šare.Vse to spada pod termin zvok in v temu je aureon bolši.Signal šum ratio je takšen kot pri srednji klasi cdplayerih,kar pomeni,da NI šuma.

Če pa ti ta podatek ni dovolj,potem pa še maš tu vedno optični digitalni izhod,ki je z receiverjem tako povezan,da je galvansko ločen in tako ne more priti do kakšnih motenj.

ČE ima tvoj logitech set optični digitalni izhod,potem lahko tudi tega uporabiš.

Dr Evil ::

filtr,kak te ne najdeš.Tu imaš link. Pa tu.

bastadu ::

ČE ima tvoj logitech set optični digitalni izhod,potem lahko tudi tega uporabiš.
Verjetno je bilo mišljeno vhod;)

Dr Evil ::

Priden,maš prav.Lapsus.:\

filtr ::

ja sam lej dr. kamr kol poklicem, mi recejo da je ni na zalogi, pa da bojo narocil...pa da nj poklicem takat pa takat, poi mi pa recejo da je nedobavliva...cist povsod...;(( ;(( Grrrrr.....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

Če zvočne ne dobiš pri nas, potem lahko poiskusiš preko meje. Tukaj je ena prodajalna GOESTA klikni Multimedia - Soundkarten.

Je pa vprašanje ali se ti res splača vlagat tolikšen napor, trud in denar za bolši zvok. Konec komcev sploh ne veš kolk je bolši zvok. Jaz bi vseeno vložil vse potrebno, da bi dobil željenega Terratec-a :D

P.S. Dečki so lepo napisali, da neki certifikati itd... nimajo veze na zvok. Če bi gledal napise, je najbolša komponenta od Technics-a, saj ima napisanih malo morje napisov in raznih AAA klas :D Predvidevam da je bil naziv Hi-Fi pred leti, (če ne desetletij) nekaj "čarovnega". Zdaj piše to na vsakem kur... stolpu

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

nokia6310 ::

Tut mene zanima kera zvočna je za sam stereo najbolša pa kje se jo da dobit?
Js bi šel zdej po njo sam da bi vedu kje jo majo?
Vglavnem dejte to še enkrat razložit kera je za stereo najbolša cena niti ni tako pomembna.
Važna je kvaliteta. filtr je omenjal na prejšnji strani zadnji post neko karto ki stane 30.000 sit pa da je avdiofilska kera karta je to bla?
Vglavnem mal se raspište.

filtr ::

EMU od creativa so res hude, audiofiulske karte!poglej mal po netu, kere modele kj dobis! Pa mislim da ce uzames najcenejso, ze more bi zakon:)(ker je EMU kartic ene 3 razlicnih)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

nokia6310 ::

filtr:
Mene creative ne zanima mam audgiy 2 doma jo prodam če kdo rap js bi mel kako teratecovo ker se mi gre za kvaliteto pa rabm samo stereo izhod pa line in in mikrofon vhod pa čist nobene druge stvari ampak da je kvalitetna!
Karta se bo uporabljala predvsem za miksanje in poslšanje glasbe pa da ma 192 kb pa 24 hz to mi je važno.

Dr Evil ::

Misliš 24bit resolucijo 192khz vzorčenje?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Witboy ::

Jst bom kar ostal na svojem turtle Beachu... v tem cenovnem rezredu mi je najboljsa :)

Ce se gremo pa kako audiofilstvo pa je skoda kakih povezav PC pa komponente... plus to da sploh ne omenjam da kaki 5.1 oz 7.1 sistemi nikdar ne bodo spadali pod kako audiofilstvo :)

martinsm3 ::

Ko smo že pri zvočnih : X-FI Elite Pro

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Kaj si mislite o tej karti?
Tole bi nabavu pa me zanima vaše cenjeno mnenje?
Hvala vam za odgovore in pripombe a to sploh rabim?
Bom opazu razliko med audigijem 2 in tem?
Izbrana karta je: Yamaha sw1000xg
Kakšen vhod je to za tiste, ki se spoznate je to jack činč ali kaj drugega? A/D input stereo.
kaj to pomeni mislim kakšen priključek je to?
Hvala vsem za pomoč pa en lp za vse.

nokia6310 ::

Witboy:
Jst bom kar ostal na svojem turtle Beachu... v tem cenovnem rezredu mi je najboljsa :)
Kje to lahko dobim v slo?
Kakšne so specifikacije?
Vsi nekaj pišete pa povejte kaj pogrešate kaj vam je dobr kaj vam ni kako se sliši zvok kakšna so odstopanja itd.
martinsm3:
X-FI Elite Pro.
Tudi to me zanima kje se da to dobit v slo?
Meni ne pomaga če mi daš link če pa ne vem kje to dobit. Povej kako ti deluje zvok mislim stereo?
A pozna kdo karto Luna ii to so profi variante ki me zelo zanimajo?
Najbolj pa tudi cenovno pa se mi dopade tale:
EST juli@
se mi splača slednjo vzet samo 40.000 sit?
Prej zgoraj omenjene so vse čez 100 k.
Hvala vsem za odgovore.
Pa ko boste pisali mi povejte če mi priporočate še kaj kje v keri trgovini se da kaj kupit da nebom lutal brezveze.

nokia6310 ::

http://www.digit-life.com/articles2/esi...

To je link za zadnjo omenjeno karto.

martinsm3 ::

nokia6310:

X-FI Elite Pro dobiš tukaj INPUT ... cena je 85kSIT

Kartica je pa kombinacija E-MU 1820M in Audigy-ja

P.S.

Imajo prav tako E-MU 1820M , kakor tudi vse modele X-FI in Audigy zvočnih

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796276 (4743) strumf666
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494071 (3075) igor0203
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202245 (1663) Fatboyslim
»

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1380) Spajky
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111084 (908) gumby

Več podobnih tem