» »

[Hi-Fi] Zvočne kartice

[Hi-Fi] Zvočne kartice

«
1
2 3 4

filtr ::

mene pa zanima v čem se razlikujeta audigy 2zs OEM in audigy 2zs value??? Ali ima OEM pozlačene izhode? Ter v čem se razlikujeta audigy 2zs OEM in audigy 2zs? :\
Katero zvočno se mi bol splača kupt? in kolk je razlike v zvoku?8-)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)
  • spremenilo: OwcA ()

Dr Evil ::

Če te zanima kvaliteta zvoka,torej ne razni efekti ala EAX,potem je creative soundblaster vsekakor napačen nakup.Za glasbo si privošči zvočno osnovano na envy24 čipu,ki je prišel iz profesionalne sfere s enim dobrim codecom kot je wolfson.

Zvočne kot so recimo prodigy, aureon space ali audiophile 2496.

filtr ::

ahaa... tale eax al kva je me res bl svoh zanima, k neigram igrc...ce pa ze kj igram je pa to ksn fubal:) sam zj se mn mal cudn zdi k nima una prodigy thx certifikata...??al pa ga nism vidu.. ja rabu bi pa bl za filme pa za musko ja...sm pa drgac cist usekan na kvaliteto zvoka:) tko da res hvala za nasvet:) katera nej bi bla pa tko najbolsa izbira??:\
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Kot prvo.Ti certifikati ne pomenijo kaj dost.Saj vidiš,celo audigy ga ima:D

Kot drugo,pa ti lahko mirne duše povem,da so te kartice veliko bolše od audigyjev in soundblasterjev.Vsaj kar se zvoka tiče.Sam mam to kartico aureon sky.Ne resampla na 48khz kar počno kartice compliant z ac97 vključno z soundblasterjem,ne glede na to,kar reklamirajo.Zmore podatke po spdifu bittrue poslat,česar audigy spet ne zmore,poleg tega lahko prek windvd platinuma z DVD-AUDIO plug inom predvajaš DVDAUDIO,in to na resničnih 24bitih z 192khz vzorčevalno frekvenco,tega audigy spet ne zmore.Da še ne pozabimo odličnega wolfson codeca,ki poskrbi,da se digitalni signal kar se da dobro pretvori v analognega.

Edina pomanjkljivost te kartice je inferiornost pri igranju iger proti audigyju,kar se cpu porabe tiče,ki se nahaja nekje 1-2% in pa efektov.KAr pa tebe očitno ne briga in prav je tako.Zvočno se naj sodi po zvoku in ne porabi.

Kartica katero ti priporočam je aureon space,ki je identična z mojo,le da ima celo 7.1 izhodov namesto le "5.1".

Ceno katero moraš zasledovat znaša največ 25k.Dobiš jo v kadarkoli in avtera podružnicah ali v bigbangu kjer pa je cena nekoliko višja.

filtr ::

aaa tako tako..res hvala za nasvet. bom poj kr prestudiru, pa ce je res tko poj zih to ubavm an:)

hvala
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

mene zdj sam se tole zanima....jes bi ubavu z-5500, in so 5.1 tista zvocna aureon sky je tut 5.1, aureon space je pa 7.1 A se mogoce se v cem drugem razlikujeta al je razlika le v stevilu kanalov? ker ce je razlika le v kanalih jo za zihr ubavm:) hehe:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Razlika med aureonom sky in space je v številu kanalov 5.1 vs 7.1 in priloženem optičnem kablu(space).Drugače sta to identični kartici. Nabaviš ju lahko tu ali pa še bolše tu.

Ko jo kupiš poročaj!

Dr Evil ::

Da še komentiram z 5500.Mislim,da si za tak denar raje omisli receiver ali ojačevalec in polnokrvne hifi zvočnike.Bookshelfe se danes dobi že za mali denar.Verjemi,da boš tako okusil zvok,ki je precej bolši od 5.1 sistemov.

filtr ::

sam jes bi mu rd surround pa svasta dekodrje.... tko da a se da dobit take hude za ene 80 do 100 jurjou da bi mu frsterkr pa zvocnike pa woofer?
sej sm ze gruntou enkrat da bi si kj taga umislu, sam se mn je prevec kesa zdel...k sm koj na 200jurjou prlezu al pa se vec, sm si pa reku da je usen ce ubavm z-5500. sm si pa mislu ubavt receiver yamaha rxv-450, pa zaenkrat se tele zvocnike kar jh mam zj duma da gor prklopm, pa poj k bi biu kes da bi kupu se en komplet za home cinema. a se to bl splaca?:\
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

mislm, glede tega kompleta tko da bi si jes ubavu komplet zvočnikou za home cinema.:D mal narobe napisou prej.8-)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Na tvojem mestu,bi si najprej kupu receiver z dvema malima zvočnikoma.Čez čas pa si še dokupiš ostale.Receiver za 50-60k in bookshelf zvočnike za 30 do 50k.Tiste surround in center zvočnike pa si lahko kupiš posebej.Ni nujno,da morajo bit ti dragi.Zvočniki za efekte so lahko precej poceni.Recimo za 10k.Važno je,da imaš dobra sprednja zvočnika.Ti so ti najvažnejši.

Kupi kaj takega, zvočniki., receiver>:D

filtr ::

ja jes sm pa mislu ubavt takle Vnesite tukaj, pa je najhujsi. no pa se zvocniki..to pa se nism tolk razmislou. A tist link k si dau prej za zvocnike nej bi bli prednji?:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

al pa kej taga.... klik

aja pa se neki....am a drgac se da prklopt tak receiver na 5.1 zvocno? zato ksm gledu tisti obicni home cinema imajo aux le za stereo, potem bi lahko z masine gledu filme le na dolby prologic 2..
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Za zelo veliko ljudi je marantz precej bolši od yamahe,zame tudi.Pejd jih v bigbang poslušat pa boš videl,da je Marantz "odraslejši" od yamahe.

Za surround se ti ni treba bat,saj prek spdifa preneseš DTS ali dolby digital(AC3),receiver pa z svojim dekoderjem ta signal spremeni v analognega.Jaz poslušam celo DVD-Audio prek optičnega kabla.Grez ,le software(windvd) rabiš.

filtr ::

aha tko to poj...no bom su poslusat enkrat...drgac sm mislu jamaho zarad tega k je dost bl ugodna prot marantzu. ce je pa marantz bl kvalitetn pa to an:)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Jaffa ::

...Zvočniki za efekte so lahko precej poceni.Recimo za 10k...

To sploh, če hočeš met pri filmu WC efekt... 8-O

Če že kupuje neke zvočnike, naj potem kupi vse "dobre", da ne bo potem vse pokvaril s temi 10k surroundi...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

filtr ::

hm...a tko to...kasne pa ti priporocas za hisn kino? (cena):\
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Jaffa ::

Uf, konkretno ne vem... Nisem več tolk v tem. Jaz mam MISSION M72 vzadaj, niti ne vem, če jih še delajo oz. kako jih sedaj označujejo, manjši so bili takrat M71, mislim pa da je bila cena okoli 35.000 za par. Probaj pogledat, če je recimo kak model nižje od teh DALI, za katere je DR. dal link... Pa center je tud fejst pomemben...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr Evil ::

Jaffa.Glede na mošnjo kupca so ti poceni surroundi kar dober predlog.Ne pozabi,da je hotel računalniški home cinema nabavit.


Moje menje je namreč,da pri vsakem hifi sistemu sta sprednja zvočnika daleč najvažnejša in da posedujem raje samo dva dobra kot pet slabih zvočnikov.Ta poceni surrounda bi bila samo prehodna rešitev.

filtr ::

Kaj pravite na tole izbiro sprednja dvasprednja dva, centercenter, sourround zvočnikasourround zvočnika, ter na koncu se marantz receivermarantz receiver :)
Vendar na zacetku bi kupil samo surround zvocnika nato pa se pocasi ostale. Ali bi to bil kokr tolk dobr sourround, ter kvaliteten zvok? Pa zanima me ce k telim zvocnikom moram dodati se woofer za popolno dozivetje kina? ali je zadosti to kar je?(k vsem skupaj) prav na dalijevi strani sem gledal da so teli zvocniki proti z-5500 zelo bolsi. klikklik za specifikacije sprednja zvocnika.

Upram da mi boste znali pomagat da si nabavim res nekaj ORNG:)
lp
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Jaffa ::

Ti kupi receiver, pa dva sprednja zvočnika za začetek. Boš vido, da je tudi z dvema zvočnika fajn zvok, če je le kvaliteten sistem. Pa, ko boš privarčeval, spet kupi recimo zadnja2... Tak kot je DR povedal... Jaz sm tud na začetku vzel receiver (MARANTZ 5200) in pa MISSION M74 za spredaj... Kasneje pa še ostalo...

Vufer je kr fajn ja, sam se da tud brez...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jaffa ::

Sploh nisem gledal linka... Ja, če boš mel tele za suraunde, potem bo kr dovolj, če jih daš spredaj... Lahko pa daš 4 takšne (tamale), pa center pa voofer, namesto sprednjih velikih. Sam veš, da so to cene za komad...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

filtr ::

ajaaa...na komad...sploh nism porajtou. toj pa poj ze kr drago ja... no sej ce tapru za spredi kupm sam dva tamala zaenkat, bi blo kr fajn pomoje pa se za zadj dam od stolpa, k jh mam zj duma, za centr se bo pa za zacetk ze neki nasl:) ja no nekak bomo ze zrihtal.

Mam pa se en vprasane. Sm mal brou u pc formatu (september 2004) k so testi zvočnih kartic...pa pise da je revolution 7.1 oz 5.1 se najbl kvalitetna od tisth kar so jh testiral. In da je bl kvalitetna od terratecove, pa audigija 2. A mogoce kdo ve kok je cena te zvočne, k niker ne najdem, samo nek pise da je 10 dolarjou cnej od audigya 2 bla..(sam kdaj...? :\ ) Dobila je 86% u PCFormatu, proizvajalec te zvočne kartice je pa M-Audio.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Jaffa ::

Rajš mej kr sam 2 tamala. Brez kakih drugih, kot si reko od stolpa, ker boš vse pokvaril z njimi... Če boš mel pravilno postavljeno, pa tud centra ne boš tako pogrešal.

Glede zvočne pa ti ne bi vedo pomagat. Jaz mam audigy 2 ZS, pa sm zadovoljn. Na receiver prek sd-dif... Res pa je, da druga, kot audigy še nism mel...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr Evil ::

Mam pa se en vprasane. Sm mal brou u pc formatu (september 2004) k so testi zvočnih kartic...pa pise da je revolution 7.1 oz 5.1 se najbl kvalitetna od tisth kar so jh testiral.


V kvaliteti zvoka čist sigurno ni razlike,saj uporabljata popolnoma enake komponente.Razlika je verjetno v driverjih,stabilnost.

filtr ::

A je mogoce ze kdo zapazu ce se kje drugje prodajajo zvocnike dali verzije blue 1001, 5005, 1000C??? Pa zanima me se ce so dobri infinity stran na www.bigbang.si ali pa...morduant stran na www.bigbang.si.

Pa se to...Dr. sm bil v BOFU v kranju pa sem slisal razliko yamahe in marantzovega receiverja. Marantz ima res lepsi zvok ter cisto drugacne base...zelo lepse od jamahe, ter bol dinamicen zvok je. Cist druga kot jamaha. Pa poslusal sem dali zvocnike od 1001 do 8008 vse...to se tako lepo slis, da ti ti celjust dol pade...jao:) za zvocno sm se pa tut ze odlocu pa bom terratecovo ubavu space, k je dost bol kvalitetna od audigiya praujo usi:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

No vidiš.:D Ende gut alles gut.

glinik ::

Mene pa zanima katera od teh Terratec kartic podpira samo stereo. Če je sploh katera? Mislim da ni takšne. Gremo pol dalje, katera je "najbolša" po zvoku?

Jaz ne potrebujem nekih bombončkov zraven kartice, samo zvok je pomemben. Katero mi torej priporočate? Če že ni stereo kartic, pol je lahko 5.1.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr Evil ::

Ja sej smo/sem že omenli vse aureone od modela SKY navzgor.Torej zvočne bazirane na ENVY24 čipu.Če pa že iščeš stereo only zvočno pa si lahko omisliš tako kot je

ta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

filtr ::

Ja lahko pa si ubavis zvocno kartico Creative E-MU 1820, ki spada v srednji razred profesionalnih zvočnih kartic. res da je 7.1 vendar ti lahko deluje tudi kot stereo ce to rabis,ker sedaj v tem casu nebos dobil zvočne kartice ki je samo stereo pa da bi bila zelo kvalitetna. Uglavnem, ce mas dost pohn varžet si ubav tole creative E-MU 1820, kosta pa tm do 100.000sit>:D

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Če se že govori o absolutni refernci,MONEY NO OBJECT,pol ne moreš mimo LYNX TWO.

filtr ::

Zanima me če ima kakšen receiver malo bolj ugodno ceno kot marantz in da ima tudi kvaliteto podobno njemu?:\
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Aja pa še neki....a so mission zvočniki tud dobr tko prblizn kot dali?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Neki sm gledu tele pioneer receiverje, pa so menda zlo dobr.Zj jes nevem kok je razlike v kvaliteti zvoka med marantz in pioneer, tko da ce ma kdo ksne izkusne z pioneerjem kar na plano:) V mislih imam pioneer vsx-d2011 ali kak model nizji.>:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Ja jes se prou upravicujem ce najedam, samo rd bi se res stoprocentno prepricou kva se mn najbols splaca ubaut. kle me zj neki zanima...nek pise da ma receiver 6x90 na kanal, zravn tega pa pise da ma cenetr 135w sourround 135w in sprednje dva 135w. Zj na zvočnikh pa pise da so primerni za ojačevalec od 25w-100w??? katere wate zj jes morm gledat??

A drgac bi blo dobr ce ubavm mission m73 in pa mission m72, center pa mission m7c2? Pa zj nevem a je za 15kvadratnosobo zadost ce bi zravn ubavu marantz receiver z 6x80 watow na kanal? a nej rajs yamaho rxv650 k ma pa 100w na kanal pa da mi do konca izkorist zvočnike?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OwcA ::

nek pise da ma receiver 6x90 na kanal, zravn tega pa pise da ma cenetr 135w sourround 135w in sprednje dva 135w. Zj na zvočnikh pa pise da so primerni za ojačevalec od 25w-100w??? katere wate zj jes morm gledat??

Če ojačevalec lakhko iz sebe izpljune več kot prenesejo zvočniki, moraš edinole malo paziti, da ne pretiravaš in ga do konca nabiješ, drugače je vse vredu.
Katero moč gledaš pri ojačevalcu (zelo smelo se pretirano zanašati na specifikacije tako ni) je odvisno od načina priklopa.

Neki sm gledu tele pioneer receiverje, pa so menda zlo dobr.Zj jes nevem kok je razlike v kvaliteti zvoka med marantz in pioneer, tko da ce ma kdo ksne izkusne z pioneerjem

Nihče drug nima tvojih ušes ali okusa. Pojdi in preizkusi.

A drgac bi blo dobr ce ubavm mission m73 in pa mission m72, center pa mission m7c2? Pa zj nevem a je za 15kvadratnosobo zadost ce bi zravn ubavu marantz receiver z 6x80 watow na kanal? a nej rajs yamaho rxv650 k ma pa 100w na kanal pa da mi do konca izkorist zvočnike?

Moč je takorekoč zandja stvar, ki jo gledaš pri ojačevalcu.
Si prepričan, da rabiš prostostoječe zvočnike za tako majhno sobo?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

filtr ::

ja ubistvu glih nerabm ane...sam bi fajn zgledal, drgac so pa cist enaki kot m72

specifikacije so use iste, tko da nevem no...:)fora je v tem da bi drgac pa stujala mogu delat, tko da usen ce stojece nabavm pa se leps zgleda:> A mogoce ves kolk je razlike med dali 5005 in mission m73? Zato k sm gledu specifikacije in imajo dali do 25.000Hz teli mission pa samo do 20.000Hz. hm....hm...hm... kolk se kle pozna razlika? Res da so dali nekaj drazji vendar vseeno.


Hvala za odgovore:)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OwcA ::

Te specifikacije so čisto brez vezne, pojdi in poslušaj.

Med prostostoječimi in poličnimi zvočniki (ob predpostavki, da gre za klasično zasnovo) bo velika razlika, četudi slednje postaviš na stojalo, ker imajo prostostoječi precej večjo prostornino.

Ko že gledaš oačevalce, poslušaj še Onkyo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Dr Evil ::

Med RECEIVERji je najbolše nabavit Marantza al pa NADa če ga boš za to ceno dobil.Zapomni si to.Ojačevalec mora bit močnejši od zvočnikov,saj zvočnike ne skuriš z preveliko moćjo,ampak s popačenim signalom ergo visoke amplitude.Večina ojačevalcem ma podane lažnive vrednosti moči,saj merijo v različnih standardih.Eni so RMS,še najbolj verodostojni in pa DIN,katerega nima smisla upoštevat,da ne bi začel o pmpo.Moč lahko oceniš tudi glede na podan podatek o moči transformatorja.Sešteješ vse moči kanalov in te morajo bit recimo za 50% manjše od moči transformatorja,saj ma že ta izgube,potem se tu še izgube tranzistorjev itd.Tako,da če maš receiver z transformatorjem 250w delovne moči,in 6 enako močnih kanalov
je to 250/6 okrog 42w minus 50% zaradi toplotnih izgub tranzistorjev dobiš okrog 21w moči.Potem je tu še caka za kakšno impedanco zvočnikov je ta ojačevalec konstruiran.Na koncu boš videl,da imaš še zelo malo moči.Dober ojačevalec bo imel podano kapacitivnost kodenzatorjev,ti hranijo moč in tako zmorejo hranit base v težkih trenutnkih.Izkoristek zvočnikov pa je itak pri 1w največji.

Kar se zvočnikov tiče napravi točno tako kot ti je owca rekel.Idi jih poslušat,ker podane karakteristike tebi kot popolnemu začetniku ne pomenijo prav nič.Če te pa že tako zanimajo pa raje poglej kako konstantna je frekvečna krivulja glede na jakost signala.Čim bolj ravna je tem bolše.Ne pozabi še občutljivosti,ki naj ne znaša pod 87db/m/w,ker drugače boš te zvočnike težko poganjal.Najbolši nasvet za dober nakup pa je,da jih greš prej poslušat in v večini primerov,da kupiš znano firmo,kot so recimo angleške firme B&W,TANNOY,MISSION itd.Mislim,da s temi firmami ne moreš zgrešit.Prav tako z Dalijem ne.

filtr ::

Ja res hvala za tele odgovore:> dobr da zj saj neki vem...bom takt k bom su kupvt use poslusu pa bom se poj udlocu, pa upostevou bom vase nasvete:>


se enkat hvala:) LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Dr. a mogoče poznaš tole kartico??
Neka terratecova je pa je studijska, pa nevem kok je kj dobra Terratec EWS 64XL.

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Kr huda karta.

Samo ta sigurno ne bo koštala 20 čukov.Nisi gledal nekaj v rangu audigy2zs?:\

filtr ::

Koliko pa mislite da je taka karta? Ali ima saj 5.1 pa 24/96 ???
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Zj sem za to zvočno gledu mal specifikacije pa nc ne pise da ma ksn sourround al pa 24bitn reproduciranje zvoka pa to...ker jo en mudel prodaja za 10 jurjou, pa se mi smesn zdi k si reku da je drazja od 20 cukou...zj sm csit prevec zmeden!!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Karta je namenjena profesionalcem in je stala 600$.Dvomim,da je konstruirana za to kar ti iščeš.In največja caka je,da rabiš ISA vodilo.

Zvok pa mora bit kr hud.


karta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

filtr ::

aaaa stekam stekam,sam je samo 10 jurjou madonish. bi jo kr pobasou pa jo dam u tastaro masino:> hehe... no ja bomo vidl:>
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Ja evo spet sm mal prsu tezit!

Men je en mudel reku da je kao brezveze kupvt notranje kartice, k je kao ful neh motn k nima svojga napjanja?!?!?!?!?!?!?

nevem kva misl stemu povedat, k pomoje ce mas gut napajalnik, da to laufa tko k se zagre.

Prau da je bols kupt zunanj zvocno!?

A je to res??? A se sploh dubi ksno za zunj da je taka ko terratec aureon 7.1 space????
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

A še nisi nabavil?

No če že hočeš met zunanjo zvočno te vzami eno,ki je povezano prek firewire.

Sicer so pa vse zunanje kartice ocenjene po kvaliteti zvoka praviloma slabše,kljub manj motnjam.Poglej v stereoplay.

filtr ::

Ne nisem se nabavil, bom pa zj tale mesc, al pa nasledn. No ja hvala za informacije.

Ja no pomoje da nam zunanje ubavu no, pa se tolk placa spet zauzame, ze tko mam tolk teh racunalniskih pizdarij, pa ni placa, pa mam 2.80m*0.75m mizo, pa je use nabit, cist pohn...jao jao...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Zdravo, kasna se vam pa tale zvocna kartica zdi? http://www.emu.com/products/product.asp...
dobis ju pr eventusu za okoli 30 tisocakov, samo nevem ce je to sourround kartica za 7.1 al 6.1???
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796258 (4725) strumf666
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494064 (3068) igor0203
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202241 (1659) Fatboyslim
»

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Oddelek: Kaj kupiti
131540 (1375) Spajky
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111081 (905) gumby

Več podobnih tem