» »

[Hi-Fi] Zvočne kartice

[Hi-Fi] Zvočne kartice

1 2 3
4
»

Tomaz27 ::

Evo sn narocil zdaj M-audio Revolution 5.1 za 24.000, upam da bo vredu. Rajsi sem vzel m-audio ker
Terratec ma spdif preko Toslinka in nimam kabla, mam pa že coax doma od Vivanco pa mi bolj pase.

Upam da se nisn napizdo.

Boljse od zdajsnjega onboard realteka pa bo menda vseeno :)

Jenej01 ::

Lover22 @ Kje pa bi narocil Terratecha Space mislim, ker jo iscem.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Tomaz27 ::

V avstriji sem jo mislo narocit, poglej malo na geizhals, dobis ze kr poceni, al pa preko ebay, skupaj z posiljanjem vred nekje 100 eur. Jaz sem se odlocil pa za M-audio ki ma isti chip in vse ostalo samo povezavo ma coax. pa sem prebral da je boljše. Tisti kabl ki je pri space polek pa mi je itak prekratki ko je 1 m samo, lahko stran vrzem.
Mas pa jih za nekje 80 eur te space mislim da pa potem se posiljanje pa te pride z postnino vred 100 eur.

lp

nokia6310 ::

terratec ni več naprodaj ker sem ga vrnil in sem vzel namesto njega audigy 2 zs in sem z njo resnično zelo zadovoljen!
Vglavnem zanima me če kdo ve kakšna je razlika med tema dvema karticama
Za mojo v driverjih piše da je:
Sb audigy audio zs c 400
Kolega pa ima sb audigy 2 zs audio d000
Zanima me torej kakšna je razlika med tema dvema karticama?
Hvala za odgovor samo res me zanima.

Dr Evil ::

Vsakemu svoje.:\

martinsm3 ::

@Dr Evil
X-fi pa resample problema ni zares rešil,le na višjo skupno frekvenco pretvori.Možno,da razlike med resamplanim in neresamplanim ni več slišna,ampak men se zdi to bolj spet nategovanje kupcev s strani creativa


....a si prepričan to glede resamplanja na X-Fi-ju ???

Če še ne veš imaš v Audio Creation Mode možnost zaklenit Clock seting za Master Sampling Rate , možnosti so : 44.1 , 48 , 88.2 in 96 (možnosti 192 žal ne ponudi , so jo iz neznanih razlogov zaklenili - samo za REC)

TAKO TO ZGLEDA V PRAKSI

LP
Martin

P.S.
Pa kot si mogoče opazo ne rabiš nekih posebnih programov ala. FOOBAR , za Channel routing...preprosto nastaviš kar želiš (imaš 3 stereo izhode , ki jih lahko poljubno routaš na poljubne vhode in vice versa >:D )

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

martinsm3,z x-fi linijo nisem tako podrobno seznanjen kot lastnik te:D.V večini testih se je govorilo,da v directsoundu soundblaster še vedno resampla,do dela pa kjer piše da ima ta zvočna opcijo za bittrue streaming pa nisem prišel.:8)

In kak se zvočna obnese?

martinsm3 ::

@Dr Evil

Kako se obnese....odlično , če je bila Audigy2 dobra ... potem je X-Fi za enih par teh dvojk >:D .

No čisto by the way , v Audio Creation Mode je privzet način ASIO V2 in ne DS.
V ostalih načinih pa najbrž resampla na višje , ker deluje večinoma v DS .
Je pa možno tudi recimo v Entertain Mode uporabit ASIO , seveda pod pogojem da ga določen program zahteva in tam potem veljajo nastavitve iz Audio Creation Mode.
Kar se resamplanja tiče v DS načinu , pa moram povedat deluje dosti dosti bolje kot je to pri prejšnjih generacijah (imel sem vse od SB16 naprej - zato vem >:D ), še posebej če je vključen 24bit Cristalizer (stvar okusa pač).
Glede tega Cristalizerja imam mešane občutke , ker je stvar neke vrste Multiband Compresor , kar pomeni , da se vhodni signal prvo prevzorči na 24bitno globino in potem še nek kompresor - expander povdari nizke in visoke tone - zvok deluje bolj polno (ne velja vedno , zato tudi mešani občutki glede tega).
No toliko o Entertainment mode. V Creation načinu pa je zvok oni tapravi neobdelan , če je to potrebno:D

LP
Martin

filtr ::

glinik: Možnosti je veliko...vendar ce zvocni zelis primerjati med seboj pusti vse tako kot je nastimano na default!

Lover22: Kje pa si ti narocil audio M-revolution??

A mogoce kdo ve ce je x-fi, tapocena verzija bolsa od audio M-revolution???

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

Dr Evil ::

Preberi kak stereoplay.

Vendar dvomim,ker je x-fi le igričarska karta,čeprav dobra.ENVY pa je semipro.

Dr Evil ::

Za tiste,ki jim "poka".

I have a problem with my sound card (no illegal warez in here ^^).
From time to time I get annoying cracks while listening to music or playing games...in games they mostly appear while I'm running or doing things (that would be pressing keys in general).
Anyone here who experienced a similar problem before or who knows how to solve something like this?
(I have tried different speakers and headphones, yes)

ODG:

This is a common problem with sound cards and motherboards. This would not only happen in your case with a Audigy 2, but can happen with a different sound card maker too.

When you type while listening to mp3 it will crackle @ random.

When you play games, or do crazy keyboard strokes it will crackl and pop.

In general it just crakles and pops on random.

It has been documented that using your pci slot 3 for the sound card fixes this problem. Soo pop this in 3rd pci slot, and your problem should be solved. Hope to hear from you on your results. Thanks...

Tomaz27 ::

Filtr:

PRi : http://audiopro.octostream.com/App/ Default.aspx?m1=7&m2=60&m3=352&Page=3

Cena je 24.000, ampak sem dobil se 15 % popusta, tako da je bila cena 20.000 sit. Mislim da se je nakup kar izplacal ker bi za x-fi moral dati pa kar nekje 34.000.

Edino za foobar nevem ce mi lahko kdo pove na kaj moras met nastavljeno. A na kernel streaming? V tej cisto novi verziji namrec te opcije sploh ni, v tisti 0.8.3 pa mislim da je ja.

filtr ::

Kaj pa menite se ostali....ali je x-fi bolsa od audio M-revolution ali ne?

LP FiLtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Dr Evil ::

Ni.Mal si preberi hydrogenaudio forume,pa boš videl kaj si ljudje mislijo o creativovih pravljicah.

X-fi je računski monstrum,na žalost pa pri zvoku hitrost ničesar ne doprinese,le efekte.Če si pa nor na te,te pa kr nabavi.

No,naj vsak kupi kar mu paše.Prej al slej boste že vedli,če ste prav kupli.

Tomaz27 ::

Jaz nevem kera je boljša in kera ne ampak pomoje razlike niti opazil nebi, mislim med m-audio in pa tole X-fi, ker ko je 1x zvočna že res dobra, potem moreš met pomoje zvočnike za 1.000.0000 sit pa zelo dobro uho da bi opazil razliko.
Sem malo na tujih forumih bral pa vsi pišejo da so te zvočne kartice že tako zmogljive, da rabiš že res super super sistem, da bi lahko zaznal razliko in pa da so te kartice celo sposobne predvajati že več kot pa zvočniki nato reproducirati, sploh če niso neki high end. Tak da dvomim da bi ti zdaj dal notri x-fi, pred tem pa m-audio pa pol dejansko znal razložit neko jako razliko. Sploh če vse skupaj daš na spdif out, potem kolko razumem kartica itak nič ne dela ampak samo posreduje zvok receiverju, correct me if I`m wrong.

Pa se cena je tu faktor, x-fi je kar ene 50 % drazja.

Aja pa še to, ce poslusas mp3 in divx/xvid je itak polovico detajlov ze izgubljenih z ripanjem, tak da pri teh je se tezje pomoje opazit razliko. Ce bi DVD-audio poslusal se mogoce, pri teh slabsih pa nevem no, dvomim...

nokia6310 ::

Ja jst pa sem z audigijem čisto zadovoljen!
Saj terratec je super karta samo meni je pač ni uspelo nastavit tako da bi mi delovala.
Aktiviral sem vse možno z spreminjanjem frekvence delovanja se je tudi pokanje zmanjšalo ampak odpravil pa nisem čisto problema.
No in pri audigiju samo obkljukam izhode ki jih želim imeti in delajo si brez posebnih nastavitev pri terratecu mi to žal ni delovalo pa čeprav sem vse obkljukal posebnih programov za to pa nisem inštaliral.
Vglavnem jst sem zadovoljen!
P.s.
A mogoče kdo ve kako se izklopi kompresor na skypu? Če se malo zaderem me utiša in dokler nedam klicanega na čakanje ne morem dati micka na 100 %?
Še nekaj me zanima:
Lastniki audigyja 2 zs a tudi vam ne dela snemanje preko linijskega vhoda če nimate obkljukane opcije play kar pomeni, da morate obvezno poslušati tisto kar snemate?
Recimo: Računalnik imam povezan z ojačevalcem.
Če snemam iz radija kaj nemorem snemat, ne da bi imel obkljukan play za line in?
Pri terratecu sem to sprobal in začuda delovalo je tako kot je treba sepravi sem lahko snemal iz radija nekaj in tisto kar sem snemal se je snemalo poslušat pa mi ni bilo treba?

V-i-p ::

Nokia, v Settings poglej pod Sound Devices za opcijo Enable automating sound device settings adjustment. Daj kljukico stran in to je to, vsaj po mojem to misliš...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

filtr ::

Potem bom pa skoraj sigurno poprijel za M-audio revolution 7.1 >:D

Hvala zj za to obširno razlago:)

LP FiLtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

martinsm3 ::

@Nokia6310

Stvar mora delat.
V rec sourceju nastavi željen vhod ( v tem primeru line-in) in to je to .
Med tem ko ti snema ti ne rabiš poslušat tistega kar ti snema ... pač delaš/poslušaš kaj druga , NE VELJA PA TO ČE IMAŠ NASTAVLJEN SOURCE NA "What U Hear" !
Upam , da sem ti pomagal naprej .

LP
Martin

nokia6310 ::

V-i-p kje so te settings a v creativovem programu ali v volume control?
Drugače pa noče delat!
Dal sem opcijo record without monitoring pa se ne sliši ko snema samo ko v cool editu iz radija snemam sploh ne pokaže da snema če ni line in vhod obkljukan.
Čudno res.
Računalnik bi rad povezal z eksterno mešalko in preko nje delal z računalnikom zato mi je pomembno da mi ta vhod dela tako ker bi mi drugače prihajalo do mikrofonije.

nokia6310 ::

Nekaj se mi zdi zelo čudno:
Prva stvar ki je je ta, da mi v windowsih piše da se za predvajanje uporablja tale kartica:
Sb audigy audio zs c 400
V upravitelju naprav pa je nameščen procesor sb audigy 2 zs audio d000 je to vredu?
Ko grem v creativovo pomoč imam tam welcome in tam piše da je kartica audigy 2 zs digital audio pa ne vem ali je to pravilno ali ni?
Na cd-ju ki sem ga dobil zraven je še audigy platinum za kar vem da ni pa audigy video za kar pa tudi mislim da ni torej sem inštaliral pravo ali ne?
Vglavnem hvala vsem za pomoč.
Upam, da bo kdo vedel kaj več o tem.
Če vam deluje kot je treba se mi zdi zelo čudno zakaj meni nebi.
Vglavnem lepo se imejte.

nokia6310 ::

Mislim da sem ugotovil v čem je problem:
Inštalirano imam napačno karto.
Bom probal še drugo inštalirat pa bom videl če bo kaj bolje.

OwcA ::

Iščem zvočno, ki bo namenjena izklučno poslušanju glasbe in gledanju filmov. Priklopljena bo na stereo ojačevalec tako da ne rabim nobene prostorske navlake ali česa podobnega. Kolikor sem gledal, to pomeni nekaj pol-profesionalnega. Lepo bi bilo, če bi imela tudi digitalni vhod in bi jo bilo moč uporabiti kot DAC za druge naprave ter gonilnike za Linux.

V oči (in predvsem ušesa) mi je padla M-Audio Audiophile 2496, so še kašne pametne alternative pod 50k, raje blizu 30k?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

filtr ::

od creativa, kaka EMU?? terrtec phase 22?? mogoce...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

martinsm3 ::

Audio SB Creative E-MU 1212M bi bla za okoli 50kSIT
Audio SB Creative E-MU 1820M pa je definitivno predraga za njegov proračun , ker pride cca. 118kSIT

strumf666 ::

Ravno sem se odločil zamenjati Audigy za nekaj boljšega, v mislih imam Terratec Aureon ali M-audio Revolution imam pa nekaj vprašanj. Pri Audigyju me precej moti da nima ločenega digitalnega izhoda (uporabljam pri 5.1 filmih) kar pa pri obeh omenjenih ni problem. A je kakšna opazna razlika v kvaliteti med optiko in coax? Na zadevo imam priključene Logitechove Z-680 (vem da ni ravno Hi-Fi), ki pa imajo vse 3 priključke.
Druga stvar ki me pri Audigyju moti pa je, da lahko samo pri analogni povezavi preklapljam med stereo in stereo x2; zanima me pa če je to možno pri aureonu in revolutionu počet tudi če bi uporabljal optiko/coax.

Če bi bila bolj priporočljiva kakšna druga zvočna, bom pa tudi vesel predlogov.
LP

Tomaz27 ::

Mene pa zanima nekaj, Imam M-audio Revolution 5.1 in zvok je krasen in vse, problem je edino da če recimo poslušam mp3 preko Foobar2000 ali winamp, da vmes malo prekinja, kot da bi ga motlo to da vmes tipkam recimo.
Prej ko sem uporabljal integrirano zvočno tega ni bilo, muziko je predvajalo brez problema tudi če sem kaj počel zraven, tukaj pa je to malo smešno, glede na to da bi naj zvočna kartica porabila manj CPU itd.
Ma kdo kako idejo zakaj se to pojavla? Sej te ne more bit procesor tolko obremenjen da bi zato zvok motlo vmes.

filtr ::

strumf 666....-aureona se neda vec dubit, tko da vzami audio mrevolution, ki je malenkost bolsa, je pa res da temelji na istem cipu, tako da razlike vrjetno nebi opazil, sploh pa ne na z-680!

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

strumf666 ::

Hvala za odgovor, bom nabavill Revolution. LP

filtr ::

Zdravo...no zj sm hotu nabavt m-audio revolution, pa link nedela....a mogoce kdo ve ke se jo da se dobit? Pa sam se to me zanima...a ma slucajn optical izhod za na receiver povezat al ma koaksialen izhod?

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796274 (4741) strumf666
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494071 (3075) igor0203
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202245 (1663) Fatboyslim
»

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1380) Spajky
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111084 (908) gumby

Več podobnih tem